Zobacz wątek - Jakie żarówki używacie ?
NAS Analytics TAG

Jakie żarówki używacie ?

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Postprzez Fugu » 3/3/2015, 15:45

To ze przerabiaja nie znaczy ze moga to zrobic legalnie. Mozesz wkleic zdjecia twoich "E"?
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28


Postprzez Bzyk_R1 » 3/3/2015, 15:58

Chcesz foto moich kloszy z moto? no okej załatwię ale ja mam Rn04 i o niej nie pisałem.
Avatar użytkownika
Bzyk_R1
Świeżak
 
Posty: 148
Dołączył(a): 31/8/2010, 20:19
Lokalizacja: Pińczów (TPI)


Postprzez Fugu » 3/3/2015, 16:50

A o jakiej pisales? Nie ma nikogo z tym typem na forum?
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez Grynfix » 3/3/2015, 17:24

Fugu - chodzi Ci o E ? Jako homologacja świecenia ?? To przecież tylko oznacza kraj wydania homologacji lampy :P

np. E4 - holandia - i takie mam w thunderze


a co do przeróbki lampy.. Ja mam w jednym kloszu obie żarówki a wszystkie homologacje mam wybite w lewym górnym rogu HC i HR jak dobrze pamiętam więc jako tako policjant i tak nie bedzie w stanie sprecyzować tematu.. Przyczym nie mam np. tego / tzn. obie lampy moga swiecić jednocześnie. Długie jak i krótkie.. Zreszta chetnie bym tak zrobił aby nie przełączało mi się z mijania na drogowe tylko żeby drogowe sie dołączały do mijania.. Wtedy naprawdę jest światła pełno i widać wszystko.. a jak jade na długich to logiczne, ze w miejscu w którym innych nie bede oślepiać więc może mi się nawet halogen budowalny wysuwac i zapalać - byle żebym ja wszystko widział

ALE:

Lewa i prawa lampa nie mają innych luster ? Inaczej zaprojektowanych ? Chodzi mi o to, że jak dajmy przerobie żarówki na 2 włóknowe i lampa będzie świeciła "cała" na mijania i długie to czy akurat prawa lampa na światłach mijania nie bedzie świecic innym po oczach ? Bo teraz lewa jest mijania a prawa drogowe..
Grynfix
Świeżak
 
Posty: 365
Dołączył(a): 23/2/2015, 13:42

Postprzez Fugu » 3/3/2015, 17:47

E to nie tylko kraj homologacji. To caly komplet informacji, o tym, jak byl homologowany twoj reflekor.

Obrazek

Skoro masz na jednym kloszu masz HR a na drugiej HC, to jeden klosz jest do drogowych a drugi do mijania. Dlatego lampy moga miec n.p. inne lustra albo blendy.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez Grynfix » 3/3/2015, 18:11

Ja mam jedną lampe.. Monoblock. I na niej z lewej strony są obie homologacje. Nie wiem jak to ugryźć :P



Co do Twojego E:

http://mb201-124.eu/topic/26566-wszystk ... w-pigulce/

Według tej strony E to jedynie czy lampa posiada homologację "E", czyli dopuszczenie do ruchu w Europie.
Grynfix
Świeżak
 
Posty: 365
Dołączył(a): 23/2/2015, 13:42

Postprzez Fugu » 3/3/2015, 22:17

Google wyrzuca tylko obrazki z dwoma palnikami. Mozesz wkleic zdjecie twojej lampy.

Co do E - nie rozumiemy sie. Masz racje co do tego, ze cyferka po E oznacza panstwo, w ktorym wykonano homologacje. Natomiast pelne oznaczenie zawiera wiecej znakow niz samo Ex. Wazne sa wszystkie znaki na lampie.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez Grynfix » 3/3/2015, 23:10

No są 2 osobne lampy w środku ale w jednym kloszem.. Standard thunderace - ale wszystkie napisy homologacyjne są po lewej stronie klosza :P

Owszem. Więcej znaków - cały alfabet wręcz ale głównie ważne są HC i HR w moim przypadku.. No i EU homologacja czyli E4 :P

Reszta to tak naprawdę cyferki których nawet na stacji diagnostycznej bez książki nie rozkoduje :P
Grynfix
Świeżak
 
Posty: 365
Dołączył(a): 23/2/2015, 13:42

Postprzez Bzyk_R1 » 9/3/2015, 14:27

Edytowałem temat o lampach xenonowch i policji, zamieściłem tam foto z żarówkami Bosma Blue Laser. Zapraszam do obejrzenia.
Wchodzę tam, gdzie inni uciekają przed śmiercią...
Avatar użytkownika
Bzyk_R1
Świeżak
 
Posty: 148
Dołączył(a): 31/8/2010, 20:19
Lokalizacja: Pińczów (TPI)

Poprzednia strona


Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości




na górê