Zobacz wątek - Używana Hayabusa
NAS Analytics TAG

Używana Hayabusa

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Postprzez YZF R1 » 23/6/2009, 17:01

pan_blancik 15 napisał(a):-wreszcie- a myślałem że to tylko mnie tak rażą te dziwne posty w oczy ale widzę że jednak ze mną wszystko w porządku :) Mahoney zwróć uwagę jeszcze na te zx'y jak jeszcze nie jesteś pewien podobna klasa a chyba tańszy to wyrwiesz młodszego.


mowa o zx12r...?
Avatar użytkownika
YZF R1
Moderator
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 14/5/2008, 12:16
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez pan_blancik 15 » 23/6/2009, 17:53

tak yzf :) jest również spora gabarytowo, mnie tam odstrasza ale założycielowi tematu o to chodziło no i moc również nie odstępująca busie, a zx 12r jest bardzo fajnym motocyklem, mimo sportowego wydechu i power commandera moc oddaje liniowo aż do 320km/h na pięknym analogowym prędkościomierzu ;)
Kupię używany Power Commander do CBR 1000RR
Avatar użytkownika
pan_blancik 15
Świeżak
 
Posty: 141
Dołączył(a): 12/9/2005, 17:41
Lokalizacja: Przasnysz


Postprzez YZF R1 » 23/6/2009, 19:54

wizualnie to bardziej wole Kawasaki ale podobno silniki słabe ma ten model...

Cezariusz się powinien podłączyć pod temat on ma dwunastkę
Avatar użytkownika
YZF R1
Moderator
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 14/5/2008, 12:16
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Cezarjusz » 23/6/2009, 20:44

Czytałem kiedyś w Świecie Motocykli artykół dotyczący KAwasaki ZX12R i Suzuki GSXR1300
Człowiek który testował obydwa motocykle stwierdzil ze 12 ma zaciecie bardziej sportowe a busa bardziej turystyczne. Do tego ma lepsze hamulce, bardziej lubi wysokie obroty , łatwiej sie przerzuca w zakretach itp. Ja moge napisac tyle, moim zdaniem 12 jest bardziej Sportowa od busy
Kawasaki: Wymiary
DÅ‚ug x szer x wys: 2085 x 740 x 1200 mm
Wysokość siedzenia: 820 mm
Rozstaw osi: 1450 mm
Waga: 213 kg

Busa; : : : Wymiary
DÅ‚ug x szer x wys: 2140 x 740 x 1155 mm
Wysokość siedzenia: 805 mm
Rozstaw osi: 1485 mm
Waga: 217 kg

Po samych wymiarach widac spora roznice.

YZF a dlaczego wnioskujesz ze sa słabe silniki ??
A tak apropo ceny, 12 wcale nie jest tansza od busy :) Poprostu u nas jest Polska i sami wiecie jak to jest ze stanem motocykli, po 2 kawasaki ma srednia opinie w naszym kraju. Ale np w stanach nowa 12 była droższa od nowej busy ;)
Jak moto ma byc do jazdy w trasie to oba beda super, jezeli chodzi o jazde w 2 osoby to 12 odpada, wysoko poprowadzone tylnie siedzisko i równie wysoko poprowadzone podnóżki dyskwalifikuja ten motocykl do dalszych wypadów w 2 osoby, jezeli chodzi o jazde czasem do pracy, a czasem do pozapierdalania to napewno 12 tu wygrywa ;). Ps. busa też fajna, kiedys mi sie nie widziała ale powoli sie do niej przekonuje ;)
Jak jakies dokładne pytania to na poczte
Zdrówka
<zx12r> / <Suzuki dr 650>

"Moja ulica murem podzielona
Åšwieci neonami prawa strona
Lewa strona cała wygaszona
Zza zasłony obserwuję obie strony "
Avatar użytkownika
Cezarjusz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 550
Dołączył(a): 9/6/2007, 20:08
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez YZF R1 » 23/6/2009, 20:54

Cezariusz słyszałem od kilku osób że słabe silniki głównie panewki... ale ile w tym prawdy nie wiem.
Avatar użytkownika
YZF R1
Moderator
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 14/5/2008, 12:16
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez pan_blancik 15 » 23/6/2009, 22:09

apropos wyglądu 12, tak wygląda egzemplarz mojego brata który wyniósł go ok 13k od razu mówię że był malowany i jest z anglii ale ma też power commander i wydech sport, cena tez wydaje się atrakcyjna bo motor jest z 2003 roku a oto link: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/62a ... 4a3ac.html trochę słabo widać ale cóż :)
Kupię używany Power Commander do CBR 1000RR
Avatar użytkownika
pan_blancik 15
Świeżak
 
Posty: 141
Dołączył(a): 12/9/2005, 17:41
Lokalizacja: Przasnysz

Postprzez KaszynGSX-r » 23/6/2009, 23:05

Czytam te wpisy i lapie sie za glowe !!Bystry piszesz ze Haya wymaga szacunku bo to dobre 200 kilo przecietny SS600 wazy kolo 200 kilo pozycja jak na SS no to juz delikatnie mowiac spora przesada Haya to calkowicie TURYSTYK bardzo szybki ale TURYSTYK i ze sportem to ma tyle wspolnego co DR BIG z trialem a co do usterek slabe hamulce to podstawowa wada i wymiana na stalowy oplot niewiele tu pomaga warto zainwestowac w nowe pompy hamulcowe elektryka tez potrafi splatac psikusa a poza tym motor raczej bezawaryjny a wiedze swa czerpie z doswiadczenia na takim motorze a nie z informacji od :instruktora"
Temu Mi Malutki
Avatar użytkownika
KaszynGSX-r
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 3/6/2008, 23:37
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez YZF R1 » 24/6/2009, 01:42

KaszynGSX-r napisał(a):Czytam te wpisy i lapie sie za glowe !!Bystry piszesz ze Haya wymaga szacunku bo to dobre 200 kilo przecietny SS600 wazy kolo 200 kilo pozycja jak na SS no to juz delikatnie mowiac spora przesada Haya to calkowicie TURYSTYK bardzo szybki ale TURYSTYK i ze sportem to ma tyle wspolnego co DR BIG z trialem a co do usterek slabe hamulce to podstawowa wada i wymiana na stalowy oplot niewiele tu pomaga warto zainwestowac w nowe pompy hamulcowe elektryka tez potrafi splatac psikusa a poza tym motor raczej bezawaryjny a wiedze swa czerpie z doswiadczenia na takim motorze a nie z informacji od :instruktora"


trudno się z tobą nie zgodzić ale nie zapominaj że Busa to GSXR a Suzuki motocykle sportowe określa GSXR-ami...
Avatar użytkownika
YZF R1
Moderator
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 14/5/2008, 12:16
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez KaszynGSX-r » 24/6/2009, 23:15

wiem to i kultuje tym maszynka nieomal od zawsze a co do nazwy nie jednemu psu burek :) jak to mowia
ale bardziej przeraza mnie to wszechobecna zazdrosc ludzi pod tytulem mam motocykl i juz wiem wszystko i skoro ja nie mam busy a instruktor mi powiedzial to juz napena pytajacy nie da sobie rady eh ta nasza Polska mentalnosc
Temu Mi Malutki
Avatar użytkownika
KaszynGSX-r
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 3/6/2008, 23:37
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez YZF R1 » 25/6/2009, 01:10

KaszynGSX-r napisał(a):wiem to i kultuje tym maszynka nieomal od zawsze a co do nazwy nie jednemu psu burek :) jak to mowia
ale bardziej przeraza mnie to wszechobecna zazdrosc ludzi pod tytulem mam motocykl i juz wiem wszystko i skoro ja nie mam busy a instruktor mi powiedzial to juz napena pytajacy nie da sobie rady eh ta nasza Polska mentalnosc


i znów masz racje hehe z tym że ja uważam iż Busa to motocykl sportowy a jak wiadomo wszystkie sporty powyżej 1000 są dużymi klockami które bdb radzą sobie w szybkiej turystyce... tyle ode mnie pozdrawiam
Avatar użytkownika
YZF R1
Moderator
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 14/5/2008, 12:16
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Terror » 25/6/2009, 17:03

Panowie,
Trzymajcie sie tematu
No hope. no cure. No problem.
Avatar użytkownika
Terror
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 25/8/2005, 11:06
Lokalizacja: WW-WWa

Postprzez even » 25/6/2009, 22:12

Za 15-16 tys kupisz hayabusę w dobrym stanie. Silnik trudno zakatować. Jesli będzie to anglik, zwróć uwagę na stan układu wydechowego - może być przerdzewiały. Kupując moto z USA, nie przejmuj sie polerkami; Oni zazwyczaj nie ukrywają w ten sposób dzwonów a odzwierciedlają swoiste poczucie gustu:). Wbrew pozorom motocykle z tamtejszego rynku nie są zakatowane. 99% amerykańców panicznie boi się mandatów i jeżdżą jak klasyczne pi..dy. Stelaż pierwszych roczników był aluminiowy i niestety pękał pod obciążeniem, gdyz jak wiadomo Hayka często jest używana turystycznie - warto rzucić okiem czy się nie rozłazi. Później zastapiono go stalowym. Napinacz łańcucha rozrządu - jesli nie był jeszcze wymieniony - wymienisz na pewno:).

A, jeszcze jedno; Kupując via Allegro możesz dojść do fałszywego wniosku, że niezależnie od wieku motocykla jego max przebieg to 30 tys km.:) Na pocieszenie podpowiem, że żywotność silnika Hayabusy jest większa!... Choć mój XX nakulał 200 tys i...nic!:))
Hayabusa K8 | www.jedenslad.pl
even
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 3/5/2007, 02:01

Postprzez Mahoney » 26/6/2009, 12:08

Witam ponownie.zastanawiam sie nad tym http://moto.allegro.pl/item669514633_na ... _1300.html
ale to motocykl z anglii,wie ktos moze cos na temat pierwszej rejestracji anglika w polsce?
Z tego co wiem trzeba miec dowod rejestacyjny,jakis tam Registration Certyficate no i umowe.
jezdzi ktos na "lewostronnych"swiatłach?jak sprawa ma sie w nocy?
Busa,Junak i DR-ka;)...doszła jeszcze SP-1
Mahoney
Świeżak
 
Posty: 176
Dołączył(a): 21/6/2009, 12:13

Postprzez Mahoney » 26/6/2009, 19:47

Chodzi mi o to zeby sie nie okazało ze jakiegos papierka mi brakuje i nie zarejestuje go w polsce
Busa,Junak i DR-ka;)...doszła jeszcze SP-1
Mahoney
Świeżak
 
Posty: 176
Dołączył(a): 21/6/2009, 12:13

Postprzez adam_89 » 26/6/2009, 21:32

Mahoney napisał(a):jezdzi ktos na "lewostronnych"swiatłach?jak sprawa ma sie w nocy?



Zgodnie z prawem jeżeli nie wymienisz przedniego reflektoru na wersje europejską, moto nie przejdzie Ci przeglądu. Popatrz sobie na allegro za ile można wyrwać taką lampe. A podczas jazdy w prawostronnym ruchu motocyklem /samochodem w wersji angielskiej powoduje oślepianie światłami samochodu jadącego z naprzeciwka.
Avatar użytkownika
adam_89
Stały bywalec
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 21/10/2007, 12:01
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez Demotywatrrro » 26/6/2009, 21:51

Ma się to tak, że od razu odpalam biksenony w samochodzie.
Demotywatrrro
Świeżak
 
Posty: 387
Dołączył(a): 22/6/2009, 17:59

Postprzez kamil.k » 28/6/2009, 09:17

KaszynGSX-r napisał(a):wiem to i kultuje tym maszynka nieomal od zawsze a co do nazwy nie jednemu psu burek :) jak to mowia
ale bardziej przeraza mnie to wszechobecna zazdrosc ludzi pod tytulem mam motocykl i juz wiem wszystko i skoro ja nie mam busy a instruktor mi powiedzial to juz napena pytajacy nie da sobie rady eh ta nasza Polska mentalnosc


czytam forum i jakosc wypowiedzi naprawde spada coraz niżej.strach pomyslec co bedzie za rok jak na sporty przesiada sie dzisiejsi skuterowcy :P

autorowi nie odradzam busy tylko radze sie przed zakupem przejechac i busa i kawasaki i to nei tymi które chce kupit tylko tymi co ma najbliżej tak dla rozwiania watpliwosci i to nie jednym egzemplarzem a najlepiej kilkoma bo to pozwoli rozwiac watpliwosci.to ze sie podoba z wyglada i z danych na papierze to nic :D
GPZ 500S '90 + BMW e30 320i '86
kamil.k
Świeżak
 
Posty: 63
Dołączył(a): 18/1/2008, 14:47
Lokalizacja: piotrków trybunalski

Postprzez Demotywatrrro » 28/6/2009, 11:46

kamil.k napisał(a):
KaszynGSX-r napisał(a):strach pomyslec co bedzie za rok jak na sporty przesiada sie dzisiejsi skuterowcy :P


Tak właśnie zrobiłem ja, coś w tym złego jest, czy tak z siebie to napisałeś wyrzucając z siebie żal że coraz więcej osób ma motocykle ?
Demotywatrrro
Świeżak
 
Posty: 387
Dołączył(a): 22/6/2009, 17:59

Postprzez YZF R1 » 29/6/2009, 02:16

Demotywatrrro napisał(a):
kamil.k napisał(a):
KaszynGSX-r napisał(a):strach pomyslec co bedzie za rok jak na sporty przesiada sie dzisiejsi skuterowcy :P


Tak właśnie zrobiłem ja, coś w tym złego jest, czy tak z siebie to napisałeś wyrzucając z siebie żal że coraz więcej osób ma motocykle ?


Sądzę ze będą na pewno lepszymi motocyklistami niż ci co kupują na pierwsze moto sporta. wszyscy się lekko nabijają ze skuterowców ze to ze tamto ale to oni są tymi rozsądniejszymi którzy podstawy wolą opanować na czymś co nie zrobi im krzywdy niż ci którzy kupują sporta aby sobie wiochy nie na robić przed kolegami. jestem przekonany że młody chłopak który kupuje skuter za rok 500 a za kolejny rok sporta zje na pierwszym lepszym zakręcie tego który kupiłsporta na pierwsze moto... coraz mniej ludzi zaczyna od 50 cm3 a szkoda....

Mahoney w czym Ci mamy jeszcze pomóc bo sądzę iz temat można zamknąć a o motocykle z ogłoszeń pytaj w odpowiednim dziale. hej
Avatar użytkownika
YZF R1
Moderator
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 14/5/2008, 12:16
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mahoney » 29/6/2009, 12:17

ok.dzieki za wszystkie rady:) jak cos kupie to dam znac
Busa,Junak i DR-ka;)...doszła jeszcze SP-1
Mahoney
Świeżak
 
Posty: 176
Dołączył(a): 21/6/2009, 12:13

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê