Zobacz wątek - Jak stawiać moto na centralna?
Advertisement
NAS Analytics TAG

Jak stawiać moto na centralna?

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Postprzez elco » 15/4/2009, 13:44

Michal_ts napisał(a):Tez miałem problem z postawieniem moto na centralną nogę... Ale dzięki forum, zastosowałem się do porad - czyli staję całym ciężarem na nóżce i ciągnę za uchwyt dla pasażera do góry. Moto wchodzi bez najmniejszych problemów, a moto swoje waży (gsxf).

Bardzo ważne jest żeby ciągnąć za uchwyt do GÓRY. Nie do tyłu. Zauważyłem też, że nie ma znaczenia czy ciągnę za kierownicę, czy nie.


To jest najlepsza technika stawiania motocykla na centralnej stopce.
Ja wielki nie jestem, ale z ustawieniem prawie 250 kg VFR nie mam zadnych problemow.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław


Postprzez piterazim » 17/4/2009, 09:54

ciągnięcie w gorę działa tylko w cywilizowanych motocyklach :)

kumpel odłączył wannę od dniepra i założył centralną, bez dźwigni do stawania - nie ma lekko, chociaż daje radę a waży około 60 kg :)
Avatar użytkownika
piterazim
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 26/9/2008, 11:01


Postprzez devxx » 17/4/2009, 22:59

A ja się dzisiaj naszarpałem z tą centralką w Fazerze, ale w końcu pojąłem o co w tym biega. Rzeczywiście ciągnięcie w górę pomaga.:)
devxx
Świeżak
 
Posty: 294
Dołączył(a): 11/6/2008, 15:28
Lokalizacja: siÄ™ biorÄ… tacy debile...?

Postprzez dervish » 2/5/2009, 22:05

Stawiając tak motocykl musisz nadepnąć podstawkę tak żeby oparła się o ziemię i naciskając na centralna podstawkę stopą bardziej staraj "unieść motocykl" niż ciągnąć go do tyłu.
dervish
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 29/4/2009, 09:54
Lokalizacja: siedlce

Postprzez devxx » 3/5/2009, 21:38

Tak btw stawiania na centralce, NIE polecam opuszczania z niej stojąc z boku, lepiej mieć motocykl między nogami.
Dziś z lenistwa chciałem zdjąć z nóżki centralnej stojąc z lewej strony. Moto z zapakowanym kufrem położył się pięknie na trawce, a ja na nim.. :) Na szczęście gleba (ziemia) miękka i obyło się na strachu o plastiki, oraz kufer, czy są całe :)
devxx
Świeżak
 
Posty: 294
Dołączył(a): 11/6/2008, 15:28
Lokalizacja: siÄ™ biorÄ… tacy debile...?

Postprzez WaÅ‚ek » 8/5/2009, 20:10

kurde nie myślałem że to takie proste jutro potrenuję
kocham swojÄ… CeBRe
Avatar użytkownika
Wałek
Świeżak
 
Posty: 97
Dołączył(a): 10/4/2009, 23:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez KortezWLD » 5/7/2014, 00:07

Jutro postawie mojego gpx 600 na nóżce bo jak do tej pory mi się to nie udało xD Próbowałem go postawić siedząc na nim bo bałem sie ze sie wy***** na ziemie;D Jutro napisze jak mi poszło ;]
Avatar użytkownika
KortezWLD
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27/10/2010, 23:08
Lokalizacja: poznań

Poprzednia strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê