Zobacz wÄ…tek - Jazda z plecaczkiem ( zachowanie)
NAS Analytics TAG

Jazda z plecaczkiem ( zachowanie)

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Postprzez Starski » 24/6/2013, 15:37

Ja swojego plecaczka od początku uczę zachowania się w zakrętach (pochylanie). Zawsze mówiłem jej, że ma tworzyć z motocyklem jedność. I powiem szczerze, że dobrze to wychodzi. Nigdy nie miałem problemu, żeby źle się wychyliła, albo kręciła się.
Nauczyciel musi umieć przekazać wiedzę, ale i uczeń musi być kumaty. :)
Moto na A2: GS 500, NX 650, XT 660, YBR 250, Ninja 250R
Avatar użytkownika
Starski
Świeżak
 
Posty: 349
Dołączył(a): 25/1/2013, 14:30


Postprzez Floo. » 29/6/2013, 18:58

słuchajcie, a ja mam problem.. jestem plecakiem, mój chłopak w tym roku zmienił moto, poprzednie dwa sezony zrobiliśmy na starej CBR 900RR, teraz nabył GSXR 1000 K4.. jak na razie miałam na nim jedną rundę - zapoznawczą i mogę określić ją mianem masakry. na starym "fajerze" robiliśmy porządne, długie trasy, dobijając do 220 km/h i był to dla mnie czysty relaks, zwykłam się trzymać praktycznie samymi łydkami, rąk używałam tylko przy hamowaniu. w "gixerze" w miejscu łydek plastik jest ścięty, nie mam jak się trzymać.. co zrobić? czy trzymanie kierowcy jedną ręką w pasie jest wystarczające przy zmianie biegów? czy ktoś z Was jeździł z plecakiem na sporcie stylu k4? w przyszłym tygodniu robimy trasę 600 km w jedną stronę, wolałabym spędzić te kilka godzin na radości z jazdy, a nie na stresie, czy przypadkiem nie połamię się spadając :/ będę wdzięczna za każdą radę/odpowiedz. pozdro :)
Floo.
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29/6/2013, 18:34
Lokalizacja: Tychy


Postprzez Sykopson » 5/7/2013, 15:03

Z tego co wiem to odpowiednio powinien się plecak zawsze trzymać, chyba że mowa o Goldwingu z oparciem, a te "trzymadła" które są na zadupkach wielu modeli służą tylko i wyłącznie do przeprowadzania moto...

Powinnaś sie trzymać kierowcy wg. mnie...
Suzuki Bandit 400 był

Suzuki SV650 S jest
Avatar użytkownika
Sykopson
Stały bywalec
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 22/8/2010, 18:14
Lokalizacja: Kraków (Zielonki)

Postprzez Harakiri 7 » 5/7/2013, 17:55

Floo. napisał(a):... nie mam jak się trzymać.. co zrobić? czy trzymanie kierowcy jedną ręką w pasie jest wystarczające przy zmianie biegów ?


Dlaczego trzymasz sie kierowcy tylko jedna reka ? Totalnie nie kumam co ma to wspolnego ze zmiana biegow, przeciez Ty ich nie zmieniasz.

:wink:
Harakiri 7
Bywalec
 
Posty: 553
Dołączył(a): 1/4/2013, 12:48
Lokalizacja: wies

Postprzez Nal » 11/7/2013, 14:43

Trzymanie uchwytu z tyłu? Nie polecam, można uszkodzić bark. Najlepiej kierowcę trzymać z boku na biodrach a przy hamowaniu ręką zapierać się o bak by za mocno nie naciskać na kierowcę.
<a href="http://szkolnis.pl">szkolnis.pl</a>
Avatar użytkownika
Nal
Świeżak
 
Posty: 408
Dołączył(a): 13/6/2009, 14:05
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki / Warszawa

Poprzednia strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê