Zobacz wątek - kat A. czy A2?? Od czego zacząć...?
NAS Analytics TAG

kat A. czy A2?? Od czego zacząć...?

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Postprzez GreenEyes » 20/5/2013, 15:57

WORD nazwalam zlodziejem z zupelnie innego wzgledu ...
ale coz chyba nie musze sie tlumaczyc skoro Pan Idealny wie wszystko :)
Nigdy zatrzymania nie mialam ani zadnego wypadku wiec swiadczy to o ostroznosci mojej jazdy ... a tak jak to mnie nazwales hmmm "kryminalistka" ... takich sa tysiace i jezdza czesto o wiele lepiej od tych ktore uprawnienia posiadaja .

Mam wrazenie ze w Twoim rozumowaniu to wyglada tak ( na przykladzie tonacego czlowieka ) :

jesli czlowiek sie topi moze mu pomoc tylko ratownik , bo tylko on ma ku temu uprawnienia ( jestem ratownikiem II stopnia) , tak ?

Nie zawsze papierek swiadczy o umiejetnosciach ...
Tym bardziej powinien to wiedziec facet , bo to Wasza plec potrafi klas kafelki , spawac , tynkowac itp bez zadnych uprawnien.


A pasja jest pasja , dla kogos kto ma pasje papierki nie sa istotne , ale to moje zdanie .

Moze musisz sie cofnac jakis czas wstecz i przypomniec sobie kiedy na moto pierwszy raz wsiadles , przed kursem , na kursie ?

99% ludzi jezdzilo za nim zapisalo sie na kurs :) wiec sami kryminalisci ;D
Jedz i zostaw wszystko za soba ...
GreenEyes
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 19/5/2013, 20:50
Lokalizacja: Gorzów Wlkp


Postprzez Harakiri 7 » 20/5/2013, 15:59

GreenEyes napisał(a):Mam wrazenie ze w Twoich oczach "zawodowiec" to kto ? A kim jest "amator" ? tego za bardzo nie rozumiem ...

ale chodzi mi o Twoj styl ...
Ja tu grzecznie , a Ty najazd na mnie jakbym zbrodnie jakas popelnila ...

Ja nie mam prawka na A , jezdze na moto juz 5lat ...
I nie wydaje mi sie zebym byla gorsza od kogo kolwiek ...


Naprawde mam Ci tlumaczyc znaczenie slowa zawodowiec i amator ? Kazdy ma jakis styl, moj jest taki jaki jest, Twoj, jest taki jaki jest. Zarzucasz mi, ze najechalem na Ciebie, OK, zrobilem to samo co Ty. Ty nazwalas ich zlodziejami a sama kim jestes ? Od 5 lat jezdzisz nielegalnie stwarzajac zagrozenie dla osob postronnych. Mam Ci tezaz zrobic wyklad na ten temat, podaruje sobie, bo jak juz Boshi wspomnial, tych tematow jest tu multum. Jestes taka dobra, to udowodnij to zdajac egzamin !

Sorry za offtopa

:wink:
Harakiri 7
Bywalec
 
Posty: 553
Dołączył(a): 1/4/2013, 12:48
Lokalizacja: wies


Postprzez madcap » 20/5/2013, 16:38

Harakiri zluzuj troszkÄ™.
mniemam, że termin "kryminalistka" we współczesnym brzmieniu jest niedekwatny, zwlaszcza że sens staropolski wywodzący się z łaciny jest niestosowany.

comprendre?


GreenEyes
1. nieznajomość prawa nie zwalnia od odpowiedzialności. niemniej skoro wcześniej nie przeczytałaś regulaminu mimo, że zaakceptowałaś zapoznanie się z nim, to odsyłam do hp - jest tam zamieszczony.
2. z iloma spotkałaś się egzaminatorami, którzy kradli, skoro nazywasz ich złodziejami i takie masz subiektywne odczucie?
równie dobrze każdy egzaminator może nazwać złodziejem kazdego nieprzygotowanego do egzaminu, ponieważ ten okrada innych przystępujących do egzaminu z czasu.
3. jeśli poruszyłaś ten temat, to niestety większośc ludzi sama się okrada ucząc się w tanich OSK. bo coś jest kosztem czegoś. prawdziwe jest to, że około 30 - 40 % osób podchodzących do egzaminu jest na tyle przygotowanych by przystąpić do egzaminu. jeśli do tego dołoży się słabą psychikę i samonakręcanie się czekających na egzamin, to efekt ostateczny jest jaki jest. ale winę jest łatwiej zepchnąć na kogoś niż spojrzeć w lustro.
chcesz jeździć bez prawka? Twoja decyzja.
chcesz jeździć legalnie? Twoja decyzja.
w przypadku każdej decyzji trzeba być świadomym dalszych jej implikacji.

miło nam i cieszy nas każdy nowy członek forum. szczegolnie zaś dziwczyny/kobiety (zaraz przyjdzie invi, ze cieszą go każde nowe cycki ;) ). ale to nie oznacza, że będziemy pochwalać rzeczy niezgodne z prawem.

jak sama napisałaś:
(...)forum jest od tego zeby dzielic sie z innymi tym co sie mysli(...)
ale jest również od tego, by uczyć. w tym praworządności.
min. po to by nikt nam nie przyklejał łat w stylu złodzieje, dawy nerek, bandyci na motorach etc.

także witaj w naszej społeczności, cisz się z nami i bądź legalna
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez GreenEyes » 20/5/2013, 19:42

madcap dziekuje ze stanoles w mojej obronie jednak z kolega wyzej juz sie "dogadalismy" :)

Tak dla scislosci i wybaczcie ze uzyje Capsa :

CHOC SAMA JEZDZE BEZ PJ WCALE TEGO NIE POCHWALAM I KAZDEMU ODRADZAM !!!

Sama mam zamiar w tym roku je zrobic , tak dla czystego sumienia i swietego spokoju ( tez mam rodzicow ) .

Co do Panow egzaminatorow hmmm zobaczymy jak to bedzie na moim egzaminie , mam tego pelna swiadomosc ze ludzie rowniez sa sobie sami winni , jednak ( jak ciagle podkreslam ) w MOIM MIESCIE egzaminatorzy sa straszni ... Bezczelnie w twarz mowia ze za oblanych kursantow maja premie , czy to jest w porzadku?

Nie znam jeszcze kolegow/kolezanek z forum , ale mam nadzieje ze to sie zmieni :)
Fakt nie wiele jest kobiet ktore wybraly sobie taka pasje , jest to raczej zajecie przypisywane mezczyzna .

Mimo wszystko bardzo mi milo ze moge u Was zagoscic .
W ten weekend wybieram sie w traske , wiec postaram sie zrobic pare fotek dla Was ;*

Jak to od mezczyzn uslyszalam :

kobieta z moto to najlepsze polaczenie ...

Przekonamy sie :)

Nie wiem czy sie w kadrze zmieszcze bo wysoka jestem :P
Jedz i zostaw wszystko za soba ...
GreenEyes
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 19/5/2013, 20:50
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Postprzez madcap » 20/5/2013, 20:27

gwoli ścisłości nie ma możliwości premiowania za liczbę oblań.
pensje egzaminatorów składają się z 2 składowych.
1. liczba kategorii prawa jazdy na które może egzaminować, tj. musi zdać egzamin państwowy weryfikacyjny składający się dwóch części na każdą z kategorii (oczywiście tylko w tym zakresie kategorii jakie sam posiada czyli nie ma A to nie może zweryfikować A);
2. liczba zweryfiowanych kategorii na którą zatrudni go kierownik WORD (np posiadam zweryfikowane A, B i C ale on zatrudnia tylko na B - ma takie prawo - bo takie ma potrzeby).

do tego dochodzi dodatek za E (jeśli posiada - w wysokości 80 zł lub wielokrotności tej kwoty np BE, CE) oraz dodatek stażowy za wysługę lat.

nie mniej wcale się nie dziwię takiemu gadaniu, wszak ile razy można wysłuchiwać głupich uwag w stylu "płacą panu za to że mnie oblał?" więc się odpowada, ze tak, by skończyć dyskusję.
nie chciałabyś być raczej wyprowadzana z nerwów tym podobnymi uwagami.

tak naprawdę pieniądze w tym zawodzie ma się dopiero z prowadzenia kursów i działania jako biegły sądowy.

co do weryfikacji, wierz mi, ze jest to piekielnie trudny egzamin.
na części teoretycznej musisz mieć multum aktów prawnych opanowanych w paluszku oraz znajomość mechaniki i fizyki, nie tylko kodeks, bo pytania są dużo trudniejsze (oczywiście w formie testu wielokrotnego wyboru).
np: jaka odległość decyduje czy należy postawić 2 znaki A1/2 czy znak A3/4 i oczywiście masz 3 odpowiedzi (a to akurat jest pytanie z rzędu bardzo prostych
częśc praktyczna tez jest zdawana podwójnie. raz jedziesz jako osoba egzaminowana, raz jako osoba egzaminująca. dodatkowo na tylnej kanapie siedzi kolejnych 2 egzaminatorów oceniających osobę, która w tym momencie egzaminuje.
jakikolwiek popełniony błąd powoduje przerwanie egzaminu.



nie stanÄ…Å‚em w Twojej obronie tylko porzÄ…dku na forum.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez GreenEyes » 20/5/2013, 22:35

Kazdego ma prawo cos wyprowadzac z rownowagi ...
Kazdy pracuje i kazdy sam ta prace wybiera ...


Mam klientow ( prowadze swoja firme w ktorej tucze i odchudzam ludzi oraz pracuje jeszcze w innej firmie ) i gdybym nie umiala opanowac nerow nie mialabym klientow ... a ludzie strasznie marudza, niestety kazdy jest inny .

Mniejsza o to :)

Doceniam prace kazdego bo w mniejszym lub wiekszy stopniu kazdy wklada w to serce :)

Tak jak My wszyscy kiedy wsiadamy na maszynke :) kazdy z nas wklada w to serce , emocje , czas i pieniadze :)
Jedz i zostaw wszystko za soba ...
GreenEyes
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 19/5/2013, 20:50
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Postprzez SkoQ » 21/5/2013, 08:22

GreenEyes, bardzo ładnie o tym piszesz, masz taką romantyczną duszę, że motocykle to wolność, że wkładamy w nie serce i tak dalej. Ale niestety ja, jak i większość forumowiczów nie toleruje jazdy bez prawka, tyle że dla mnie to niemal zbeszczeszczenie maszyny i brak szacunku do niej. W mojej okolicy/grupie totalnie się tego nie toleruje i sam na tym też wyrosłem. Nie masz prawka i jeździsz ? Nie podaje Ci się ręki i nie rozmawia się z Tobą, u mnie tak to działa. :) Nic straconego po prostu zrób ten plastik.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez GreenEyes » 21/5/2013, 08:52

SkoQ tak jak wspomnialam wczesniej jak tylko bede miala na to czas zrobie PJ :)
Puki co czas mi na to nie pozwala ... 2 etaty + choroba ( jestem na leczeniu ) , wiec sam mozesz wydedukowac jak moje zycie aktualnie wyglada.

Jak tylko znajde czas od razu bede robila PJ :) obiecuje ...

Romantyczna ?
Skad ten pomysl :)
Raczej hmmmm pretkosc i samotnosc podczas jazdy daja mi poczucie , ze to wszystko co sie dzieje w moim zyciu zostaje gdzies bardzo, bardzo daleko za mna . Jednak niestety to jest tylko chwilowe , wystarczy sie zatrzymac , zgasic maszyne i wraca sie do rzeczywistosci :(



litości: prędkość
m
Jedz i zostaw wszystko za soba ...
GreenEyes
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 19/5/2013, 20:50
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Poprzednia strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê