Zobacz wątek - O zakrętach, oponach i podnóżkach dywagacje... (wydzielony)
NAS Analytics TAG

O zakrętach, oponach i podnóżkach dywagacje... (wydzielony)

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Postprzez jerzydudek1 » 12/1/2015, 11:13

Czekam aż bedzie cieplo, zeby rozpoczac nowy sezon.

A ja czekam aż nie będą się pojawiać użytkownicy którzy mają tylko tyle do powiedzenia w temacie motocykli. Dostajesz ostrzeżenie za spam. kravec
Avatar użytkownika
jerzydudek1
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12/1/2015, 11:10
Lokalizacja: Koszalin


Postprzez Kaai » 12/1/2015, 12:41

ale przeciez mozna leciec na kolanie i nie zamknac opony.

na scigaczu bylo kiedys foto od fanow, co gosc praktycznie na siedzeniu mial kolano. moto jechalo moze z 10stopniowym przechylem a typ tarl kolanem i stopa :D

ale potem usunal, bo sie smiali


a zamkniecie opony moze swiadczyc o kiepskiej technice i fart. sporo jest ludzi ktorzy zamyka gumy, majac zla technike, zla pozycje, i mieli farta ze sie nie wywalili.
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18


Postprzez andy7 » 12/1/2015, 16:55

Kaai napisał(a):a zamkniecie opony moze swiadczyc o kiepskiej technice i fart. sporo jest ludzi ktorzy zamyka gumy, majac zla technike, zla pozycje, i mieli farta ze sie nie wywalili.


Kaai,

osmiele sie stwierdzic, ze ten kto zamyka opone niema zlej techniki, bo jej ( zlej techniki ) miec nie moze. Wszystko kwestia wyrobienia sobie Technik i dopasowania ich do rzezby terenu i stylu jazdy.

Osobiscie nie uzywam techniki hang off / hanging off. Rownie dobre mozny by o mnie powiedziec´, ze niemam techniki.

A o technice nie decyduje jaka Technika wybierzesz, na to sklada sie jeszcze Technika / trajekoria rzejazdu trasy czy odcinka.

Jak czasami ogladam filmiki na YT to normalnie plakac by mozna jaka kiepska technike przejazdu Maja co niektorzy. Moja tez nie jest idealna ale w dalszym ciagu ja szlifuje i poprawiam.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Samael666 » 12/1/2015, 17:10

z ciekawości - czemu nie używasz (bo zakładam, ze potrafisz uzywac) tej techniki?

ogladalem filmik, który wrzuciles w innym temacie (viewtopic.php?t=105224&start=40 mam na myśli link http://www.motorradonline.de/specials/m ... ken/553436 )
widziałem, ze sa 3 metody pokonywania zakretow niestety calosc jest po niemiecku... :(

P.S. czy ta dyskusja nie powinna się znaleźć wlasnie w tamtym temacie :) ?
Suzuki SV650s k6 -> Yamaha R6 RJ11

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...
Avatar użytkownika
Samael666
Świeżak
 
Posty: 127
Dołączył(a): 10/9/2014, 20:18
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kravec » 12/1/2015, 19:11

Samael- powinna, ale zrobimy to inaczej. Zaraz poczarujÄ™.

Edycja: i jest :) Dalej proszę tutaj dyskutować.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Kaai » 12/1/2015, 19:45

andy7 napisał(a):
Kaai napisał(a):a zamkniecie opony moze swiadczyc o kiepskiej technice i fart. sporo jest ludzi ktorzy zamyka gumy, majac zla technike, zla pozycje, i mieli farta ze sie nie wywalili.


Kaai,

osmiele sie stwierdzic, ze ten kto zamyka opone niema zlej techniki, bo jej ( zlej techniki ) miec nie moze. Wszystko kwestia wyrobienia sobie Technik i dopasowania ich do rzezby terenu i stylu jazdy.

Osobiscie nie uzywam techniki hang off / hanging off. Rownie dobre mozny by o mnie powiedziec´, ze niemam techniki.

A o technice nie decyduje jaka Technika wybierzesz, na to sklada sie jeszcze Technika / trajekoria rzejazdu trasy czy odcinka.

Jak czasami ogladam filmiki na YT to normalnie plakac by mozna jaka kiepska technike przejazdu Maja co niektorzy. Moja tez nie jest idealna ale w dalszym ciagu ja szlifuje i poprawiam.

:wink:


dokladnie jak tu:

Obrazek

pozycja po prawej jest zła, gość zamyka gumę, ba trze i sliderem i stopą, ale pewnie chwilę potem zaliczył glebę, bo ma złą pozycję.

Tutaj jest dopiero tragiczna pozycja:
Obrazek
chyba nie musze mowic dlaczego. ciekawe czy jest w stanie przejechac ten zakret z taka pozcyja bez gleby.


znwou zła pozycja tu
Obrazek

i kolejna zła (chociaz tragedii nie ma):
Obrazek

i wreszcie dobra:
Obrazek



i na koniec:

https://www.youtube.com/watch?v=ysQThqrpI1c
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez cioracz » 12/1/2015, 20:19

Ktoś tu wspomniał bardzo wcześniej o środku cieżkości motocykla, że trzeba je wysunąć jak najbardziej poza motocykl. Jak to sie ma do tego zdjęcia? To środek cieżkości zmienia się w raz z przechyleniem motocykla? Pytam bo jak czytalem "motocyklista doskonaly" to zadziwilo mnie to zdjecie :)
Załączniki
20150112_201552.jpg
20150112_201552.jpg (117.16 KiB) PrzeglÄ…dane 4689 razy
Simson s51 jest, Jawa 350 typ.632 jest
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce

Postprzez SpeedyGonzales » 12/1/2015, 21:28

[quote="Kaai"]

Tutaj jest dopiero tragiczna pozycja:
Obrazek
chyba nie musze mowic dlaczego. ciekawe czy jest w stanie przejechac ten zakret z taka pozcyja bez gleby.

Tragedią jest to, że nie ma on rękawic, to nie 50tka że walniesz lekkim bzykiem przy 40km/h.

Poza tym taka postawa ma uzasadnienie przy słabej widoczności na zakrętach. W mojej okolicy są dwa takie miejsca, wyobraź sobie wiejską wąską krętą drogę, gdzie zarośla nie pozwalają dostrzec co jest przed Tobą. Kładziesz się z motocyklem, czy przyjmujesz "tragiczną pozycję"? Tak jesteś wyżej i widzisz więcej. Tu akurat zakręt jest bez niespodzianek, można się położyć więc nie wiem co jest grane.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG

Postprzez Kaai » 12/1/2015, 21:52

jak są zarośla i lipna widoczność to nie idziesz w takim winklu na kolanie. logiczne,

i akurat w tym winklu widocznosc jest dobra, a gosc po prostu nie umie jezdzic
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez andy7 » 12/1/2015, 22:24

SpeedyGonzales napisał(a):
Tragedią jest to, że nie ma on rękawic, to nie 50tka że walniesz lekkim bzykiem przy 40km/h.

Poza tym taka postawa ma uzasadnienie przy słabej widoczności na zakrętach. W mojej okolicy są dwa takie miejsca, wyobraź sobie wiejską wąską krętą drogę, gdzie zarośla nie pozwalają dostrzec co jest przed Tobą. Kładziesz się z motocyklem, czy przyjmujesz "tragiczną pozycję"? Tak jesteś wyżej i widzisz więcej. Tu akurat zakręt jest bez niespodzianek, można się położyć więc nie wiem co jest grane.


Dopasowujesz forma do tresci.

Niestety Kolo nie potrafi jezdzic - punkt.

To ze niema rekawic to debilizm.

Jak sie niema widocznosci to sie nie zasowa - proste

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez SpeedyGonzales » 12/1/2015, 22:33

Ale właśnie o to mi chodziło, napisałem że nie wiem co jest grane skoro warunki są dobre a on ma takie wychylenie, pragnąłem jedynie zwrócić uwagę, że taka pozycja też ma uzasadnienie w opisanym przeze mnie przypadku. Masz rację, nie śpieszy mi się do piachu, w tych dwóch miejscach jeżdżę rozważniej niż zwykle i korzystam z możliwości jakie daje obserwacja drogi z góry, normalnie nie mógł bym tak jak on. Easy panowie.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG

Poprzednia strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê