Zobacz wątek - <i>[Aktualności]</i> Prawo jazdy kat. B na motocykl?
NAS Analytics TAG

[Aktualności] Prawo jazdy kat. B na motocykl?

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 25/5/2014, 20:38

Komentatorzy napisał(a):moim zdaniem dobrze ze tylko automaty dopuszczają . Sam jeżdżę 125 HONDA CBF manualna skrzynia biegów i wiem jakiego orła zaliczyłem na początku moich jazd nieumiejętnie posługując sie zmianą biegów .( blokada tylnego koła ) Świeżakom na PEWNO NIE polecam manualnej skrzyni biegów na początek. Skuter z dużymi kołami super tylko po co ja sie męczyłem z nowym prawem jazdy. <br><hr>grzes <br>
grzes Twój argument dowodzi że różnica w zaliczaniu gleby na kursie jest taka że za kurs się płaci a gleba poza kursem jest za darmo a A1 nie chroni przed wywrotką. Ty sobie racjonalizujesz stratę; zrobiłeś wydatek a tu wprowadzają darmochę. Ja to rozumiem, ale oczekiwanie równych utrudnień dla całej reszty kiedy pojawia się nadzieja że dla wszystkich, poza tymi którzy kiedyś zrobili kurs, może być mniej utrudnień... jest wstrętne.

Poza tym zacytuje Ci Ala Bundiego "nie pytajcie nas czy wyglądacie grubo w tej sukience; nie wyglądacie grubo przez sukienkę tylko przez tłuszcz" vide zaliczyłeś glebę nie przez skrzynie biegów ale przez własną pierdołowatość (jak to nazwał ali).
Manual jest bezpieczniejszy bo wymusza większą kontrolę nad pojazdem więc zwiększa umiejetności kierującego (czego dowodem jest twoja przygoda).

Druga sprawa że znaki, skrzyżowania i zasady są takie same dla wszystkich użytkowników z tą różnicą że motocykl jako mniejszy , lżejszy i sprawniejszy więc jest mniejszym zagrożeniem niż samochód który dając poczucie bezpieczeństwa zachęca kierowcę do zmniejsza koncentracji (co pokazują statystyki wypadków) a Panowie WORD-owcy po prostu jęczą bo nie będą mogli chłeptać z naszej krwawicy szkoląc, egzaminując i poprawkując na kat. A1.

pozdro
<br><hr>xi
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 25/5/2014, 20:42

Nie ma co... fachofce z PO uderzajo postępem jak zapaśnik czaszkom. Chyba zrobiły precyzyjnom analizem o wysokich parametrach i wyszło im że skrzynia biegów to recepta na katastrofę. DEMONTUJCIE SKRZYNIE - DOŚĆ KATASTROF!

Poważniej mówiąć... traktuje całość z przymrużeniem oka. Nie żebym narzekał ale uwierzę gdy ta nowelizacja zacznie obowiązywać bo doświadczenie podpowiada że tendencja jest odwrotna w PL tzn. zamiast liberalizować prawo do potrzeb ludzi to sankcjonuje się prawem ich potrzeby. Ułatwianie życia prawodawstwem to w PL jest coś tak nietypowego że aż wygląda na dziwactwo i dochodzi do tego że ludzie sami krytykują przepis który może dać im odrobinę wolności ale zobaczymy jak to będzie. Mam nadzieję że będzie ok.<br><hr>xi
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 25/5/2014, 21:17

Komentatorzy napisał(a):no proszę co za łaskawy kraj... pozwala jeździć motocyklem po kursie na samochody os. dla porównania w anglii po kursie na samochody osobowe mamy możliwość jeździć motocyklem i kilkoma innymi pojazdami co jest uwidocznione na dokumencie... oczywiste jest że przepisy ruchu drogowego są takie same dla prowadzących samochód jak i motocykl... w tej "grze" nie chodzi o bezpieczeństwo tylko pieniążki :) pozdrawiam <br><hr>Adrian<br>
Adrian...ja sie zgadzam. Najsmutniejsze jest to że polski socjalizm rzuca się ludziom na głowy i nie potrafią myśleć jak wolni ludzie. Zauważ że pojawia się możliwość zliberalizowania prawa, wprowadzenia odrobiny wolności a niektórzy sami zaczynają argumentować przeciwko takiej nowelizacji.<br><hr>xi
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/5/2014, 12:19

Komentatorzy napisał(a):Nie ma co... fachofce z PO uderzajo postępem jak zapaśnik czaszkom. Chyba zrobiły precyzyjnom analizem o wysokich parametrach i wyszło im że skrzynia biegów to recepta na katastrofę. DEMONTUJCIE SKRZYNIE - DOŚĆ KATASTROF!

Poważniej mówiąć... traktuje całość z przymrużeniem oka. Nie żebym narzekał ale uwierzę gdy ta nowelizacja zacznie obowiązywać bo doświadczenie podpowiada że tendencja jest odwrotna w PL tzn. zamiast liberalizować prawo do potrzeb ludzi to sankcjonuje się prawem ich potrzeby. Ułatwianie życia prawodawstwem to w PL jest coś tak nietypowego że aż wygląda na dziwactwo i dochodzi do tego że ludzie sami krytykują przepis który może dać im odrobinę wolności ale zobaczymy jak to będzie. Mam nadzieję że będzie ok.<br><hr>xi<br>
Ja się pytam: dlaczego można jeździć motorowerem z manualną skrzynią biegów? Nie okłamujmy się, większość motorowerów w naszym kraju ma zdjęte blokady prędkości. Nie wspominam już o tych, którzy mają wymienione cylindry i ich silnikom daleko do deklarowanych 50cm3.
Nauka obsługi manualnej skrzyni biegów to chwilka a jak ktoś mimo wszystko ma problem to wybierze automat. Dlaczego jak się dostaje prawo jazdy kategorii B to nie ma np. wymogu jazdy przez pierwsze lata z automatyczną skrzynią?
Posiadanie manualnej skrzyni daje nam w bonusie możliwość hamowania silnikiem, wątpię aby w automacie tak samo to działało a nigdy nie wiadomo kiedy się przyda.
Jak wiadomo ustawa próbuje nas skazać na skutery ale czy przypadkiem bezpieczniejszy nie jest motocykl? Większe koła to większe tarcze hamulcowe, większa długość to większa stateczność i niższe ryzyko katapultowania się przez przednie koło. Miałem dawno temu możliwość porównania prowadzenia w warunkach zimowych motorynki i SHL-ki (175cm3). Motorynka na śliskiej nawierzchni ze względu na mały rozstaw osi była bardzo trudna w opanowaniu a na SHL to mi nawet frajdę sprawiało świadome wprowadzanie w poślizg, bo bardzo łatwo dawało się to opanować.
Ostatnia kwestia: na skuter masa ludzi wsiada w szortach i klapkach. Na motocykl większość ma chociaż jeansy i normalne buty. Jest to działanie podświadome raczej związane z obawą przed warunkami pogodowymi ale w którym ubiorze wolicie się wywalić?

Ciekawe czy ktoś z "włodarzy" czyta te komentarze. Może warto je zebrać i przekazać senatorom lub prezydentowi zanim ustawa zostanie klepnięta na amen.<br><hr>mareq
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 29/5/2014, 14:03

Wedlug mnie powinno to tez dotyczyc 125cm3 z manualna skrzynia biegów!! Nie wiem czy miałęm 13 lat jak jezdiłem już wską :D
oczywiście ze nie tylko automaty proszę Rząd.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!<br><hr>Manualnatez
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 29/5/2014, 15:16

wiado wchodzamo juz od kiedy wchodza te nowe przepisy???<br><hr>ali
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 21/6/2014, 16:32

Witam sejm zgodził się z senatem i zmieniono zapis o automatycznej skrzyni biegów<br><hr>j3112
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 22/6/2014, 12:17

Komentatorzy napisał(a):Witam sejm zgodził się z senatem i zmieniono zapis o automatycznej skrzyni biegów<br><hr>j3112<br>
Czyli oznacza to, że manualne skrzynie też wchodza w gre?
<br><hr>skowron
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 22/6/2014, 12:55

Komentatorzy napisał(a):Witam sejm zgodził się z senatem i zmieniono zapis o automatycznej skrzyni biegów<br><hr>j3112<br>
Komentatorzy napisał(a):Czyli oznacza to, że manualne skrzynie też wchodza w gre?
<br><hr>skowron<br>
tak... tylkko przez afere podłuchowa zeby nie spaprali..<br><hr>aliens
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 22/6/2014, 13:13

to od kiedy te przepisy beda obejmowac ba ja juz kupilem 125 i chce nim jezdzic a nie mam kat A<br><hr>barto
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 22/6/2014, 13:40

Komentatorzy napisał(a):to od kiedy te przepisy beda obejmowac ba ja juz kupilem 125 i chce nim jezdzic a nie mam kat A<br><hr>barto<br>
jak od kiedy ?? najpierw głosowanie ktore ma byc w srode ...itd.<br><hr>aliens
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 22/6/2014, 14:14

Komentatorzy napisał(a):to od kiedy te przepisy beda obejmowac ba ja juz kupilem 125 i chce nim jezdzic a nie mam kat A<br><hr>barto<br>
Komentatorzy napisał(a):jak od kiedy ?? najpierw głosowanie ktore ma byc w srode ...itd.<br><hr>aliens<br>
czyli narazie trzeba czekac i nie wiadomo czy sie uda pojezdzic w tym roku<br><hr>barto
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 25/6/2014, 09:02

Komentatorzy napisał(a):A dlaczego tylko 125 i to z automatem?
Czym różni się jazda hayabusą od 125tki, czy 50tki?
Moim zdaniem niczym, jezeli motocyklista myśli i wie czym jeździ...
To że ktoś nie ćwiczył 8mki w WORDzie to nie znaczy, że nie może sobie rekreacyjnie śmignąć gdzieś za miasto latem jak jest ciepło.
w dodatku jak się jeździ samochodem to się wie, co najbardzie denerwuje kierowców samochodów u niektórych motocyklistów, więc ludzie mający kategorię B będą unikać manewrów jednośladowców.
Aby się nikt tutaj nie obraził, zdecydowana większoć jednośladowców jaździ OK więc będzie lepiej.

Jedyne ograniczenie to może wiek powinien być, bo rzeczywiście facet do 25roku to nie zawsze myśli jak coś robi, ale stateczni 30-40 latkowie, to nie widze problemu, mają włączone myślenie ;)

No oczywiście rozumiem, że ograniczeniem może być spadek przychodów dla WORDów.<br><hr>beny<br>
a to WORD-y boli!!!
napewno bedą obowiązkowe jazdy szkoleniowe w tych instytucjach<br><hr>cez
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/6/2014, 09:19

przed chwilą sejm przyjął poprawkę senatu odnośnie automatycznych i manualnych skrzyń biegów- czyli będzie można jeździć z manualną i automatyczną skrzynią biegów na kat. B do 125 cm - ustawa czeka jeszcze na podpis prezydenta<br><hr>WSK
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/7/2014, 19:17

Komentatorzy napisał(a):przed chwilą sejm przyjął poprawkę senatu odnośnie automatycznych i manualnych skrzyń biegów- czyli będzie można jeździć z manualną i automatyczną skrzynią biegów na kat. B do 125 cm - ustawa czeka jeszcze na podpis prezydenta<br><hr>WSK<br>
czy wiadomo już coś więcej w tym temacie?<br><hr>nytrs
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/7/2014, 20:34

Komentatorzy napisał(a):przed chwilą sejm przyjął poprawkę senatu odnośnie automatycznych i manualnych skrzyń biegów- czyli będzie można jeździć z manualną i automatyczną skrzynią biegów na kat. B do 125 cm - ustawa czeka jeszcze na podpis prezydenta<br><hr>WSK<br>
Komentatorzy napisał(a):czy wiadomo już coś więcej w tym temacie?<br><hr>nytrs<br>
a co ma byc wiadomo?? teraz prezydent ma czas na podpisanie do 17.06 i tyle<br><hr>ali
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/7/2014, 12:40

Komentatorzy napisał(a):przed chwilą sejm przyjął poprawkę senatu odnośnie automatycznych i manualnych skrzyń biegów- czyli będzie można jeździć z manualną i automatyczną skrzynią biegów na kat. B do 125 cm - ustawa czeka jeszcze na podpis prezydenta<br><hr>WSK<br>
Nie żebym marudził ale chyba wziąć pióro i mazgnąć podpis to chyba trwa dość szybko jednak a widzę że w tym kraju nic nie idzie normalnie zrobić. Albo mamy niewiarygodnie złośliwego prezia. Jest sezon zamiast pomyśleć o ludziach to czeka nie wiadomo na co. <br><hr>Obiektywny
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 20/7/2014, 15:31

BARDZO DOBRA USTAWKA wielu moich kolegów z pracy chetnie by kupilo "jamaszke majesty 125" albo suzuki burgman 125 aby dojezdzac do pracy ale mysl o stresie zdawania prawka na motor gdy sie posiada już "B" od 15 lat byla zniechecajaca. Ponowny egazmin zapewne 90% niezdawalnosci, nie mówiąc już o strachu przed utrata swojego "B" byl wiekszy, teraz spokojnie kupią i beda smigac do roboty. Zyska gospodarka, zyska ekologia, zyska portfel na stacji benzynowej, wiekszosc jest na korzysc, oczywiscie jest ryzyko i strach przed debilami ktorzy nie potrafia jezdzic i beda stanowic zagrozenie ale takich zapewne nie zabraknie, na szczescie bedzie to nikły odsetek. Takze jest OK - JESTEM ZA I POPIERAM !!!! W KOŃCU KTOŚ POMYŚLAŁ !!!!!<br><hr>waldi
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/2/2016, 13:11

Komentatorzy napisał(a):BARDZO DOBRA USTAWKA wielu moich kolegów z pracy chetnie by kupilo "jamaszke majesty 125" albo suzuki burgman 125 aby dojezdzac do pracy ale mysl o stresie zdawania prawka na motor gdy sie posiada już "B" od 15 lat byla zniechecajaca. Ponowny egazmin zapewne 90% niezdawalnosci, nie mówiąc już o strachu przed utrata swojego "B" byl wiekszy, teraz spokojnie kupią i beda smigac do roboty. Zyska gospodarka, zyska ekologia, zyska portfel na stacji benzynowej, wiekszosc jest na korzysc, oczywiscie jest ryzyko i strach przed debilami ktorzy nie potrafia jezdzic i beda stanowic zagrozenie ale takich zapewne nie zabraknie, na szczescie bedzie to nikły odsetek. Takze jest OK - JESTEM ZA I POPIERAM !!!! W KOŃCU KTOŚ POMYŚLAŁ !!!!!<br><hr>waldi<br>
popieram w 100%:)<br><hr>125
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 24 gości




na gr