Zobacz wątek - <i>[Aktualności]</i> Prawo jazdy kat. B na motocykl?
NAS Analytics TAG

[Aktualności] Prawo jazdy kat. B na motocykl?

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 30/4/2014, 15:46

Zamiast wprowadzać bezsensowne ograniczenie na automatyczną skrzynie biegów, niech wprowadzą ograniczenie na ilość punków karnych jak ktoś przekroczy np. po przekroczeniu 10 kierowca tracił by prawo poruszania się motorem. Można by liczyć punkty karne zdobyte na motorze razy 1.5. Była by to swojego rodzaju zachęta i premia dla rozważnych kierowców. Wszystko jest lepsze od automatu.<br><hr>Konrad
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 30/4/2014, 23:22

Komentatorzy napisał(a):Jeżdżenie czymkolwiek bez prawa jazdy to głupota i frajerstwo, bo OC w takim wypadku nie działa (nie dotrzymanie warunków umowy!). Zarysujesz komuś drogą furę i będziesz bulić (poszkodowanemu wypłaci fundusz gwarancyjny, który potem nagle na ciebie komornika, więc się nie wymigasz). <br><hr>prawnik<br>
Jak na prawnika masz kiepską wiedzę, to co napisałeś powinno działać teoretycznie, w praktyce fundusz mało kogo ściga, bo ma ograniczone możliwości, i w wielu przypadkach kończy się na bezkarności sprawcy, który jeździł bez OC, a dziurę w Funduszu zapełniają kolejni sumiennie opłacający składkę<br><hr>jas
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 1/5/2014, 20:59

i to jest dobre rozwiązanie a do tego powinien wejść obowiązek egzaminu zeoretycznego i praktycznego dla wszystkich którzy chcą jeżdzić motorowerami, a nie ze gość konczy 18 lat i wsiada na skuter nie znając znaków i przepisów ruchu drogowego! co jest gorsze z tych dwóch zeczy?
<br><hr>kierowca a i b
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 2/5/2014, 15:01

Wielu przeciwnych temu systemowy jest jakaś zachłanna szczycicie się że jeździcie yamachą czy hondą bo tak to widać, wyjeżdżacie z jakimś głupim pretekstem?, w artykule wspomniano o jakimś chaosie co to k..wa ma być w innych krajach unii jeżdżą motocyklami 125cm bez żadnych dyskryminacji, to do was trzeba mieć żal do tych co udają niewiniątków a na drodze akurat widać tych nie winnych zap......jących po dziurawej drodze prawie 200k/h, co do artykułu co ma do rzeczy czy ktoś chciałby sobie kupić honde cagiwe suzuki czy jakiegoś zwykłego derbi czy rometa 125 to 125 i tyle to samo ze skrzynia manual czy automat, a moim zdaniem to skrzynia biegów nie powinna być jakimś ograniczeniem jeden woli to a ktoś inny woli tamto ja mając auto wole manuala<br><hr>fifarafa
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 4/5/2014, 20:48

Komentatorzy napisał(a):i to jest dobre rozwiązanie a do tego powinien wejść obowiązek egzaminu zeoretycznego i praktycznego dla wszystkich którzy chcą jeżdzić motorowerami, a nie ze gość konczy 18 lat i wsiada na skuter nie znając znaków i przepisów ruchu drogowego! co jest gorsze z tych dwóch zeczy?
<br><hr>kierowca a i b<br>
Opisałeś właśnie obowiązującą ustawę. :)<br><hr>MAH
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/5/2014, 13:31

Zgadzam sie całkowicie z fifara, jaka to gówniana różnica automat czy skrzynia manuall, ja np. nie lubie skuterów bardziej wolalbym z kategori szosowo-turystycznych 125 jezeli mialbym sie poruszac czyms takim i sprobujcie znaleźć w tej kategori automat? bezsens.... <br><hr>~nj
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 7/5/2014, 10:02

Jak ktoś lubi jeździć automatem, to po kiego grzyba ma się uczyć skrzyni manualnej. Prawko B można zrobić z opcją tylko na automat, za to kat. A już nie. Mam kilku kolegów, którzy jeżdżą rasowanymi 50-kami, woleliby przesiąść się na 125, ale tu potrzebna kat.A1 i konieczność opanowania obsługi manualnej skrzyni tylko i wyłącznie pod kątem egzaminu. Jaki w tym problem? Taki, że jak na co dzień jeździsz automatem, nie masz odruchu machania sprzęgłem i dźwignią biegów, redukcji na skrzyżowaniu do neutrala, itp. Efekt na egzaminie motocykl zdycha przy ruszeniu z 4 czy 5-ki, kangurki, i pochodne, stres bo rutyna gubi, a egzamin niezdany. <br><hr>addi
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 7/5/2014, 12:47

Komentatorzy napisał(a):Jak ktoś lubi jeździć automatem, to po kiego grzyba ma się uczyć skrzyni manualnej. Prawko B można zrobić z opcją tylko na automat, za to kat. A już nie. Mam kilku kolegów, którzy jeżdżą rasowanymi 50-kami, woleliby przesiąść się na 125, ale tu potrzebna kat.A1 i konieczność opanowania obsługi manualnej skrzyni tylko i wyłącznie pod kątem egzaminu. Jaki w tym problem? Taki, że jak na co dzień jeździsz automatem, nie masz odruchu machania sprzęgłem i dźwignią biegów, redukcji na skrzyżowaniu do neutrala, itp. Efekt na egzaminie motocykl zdycha przy ruszeniu z 4 czy 5-ki, kangurki, i pochodne, stres bo rutyna gubi, a egzamin niezdany. <br><hr>addi<br>
Ale zauważ że są auta z manualna skrzynią i to większość, a mam dwa auta jeden z manualna skrzynią a później doszedł drugi z automatyczną i tak na prawdę pierwsze 10 dni miałem lekki kłopot żeby przyzwyczaić się do automatu teraz nie robi mi to różnicy jaka skrzynia, ale w motorze wolał bym manuala bo np. w turystyku lub enduro skrzynie automatyczne nie występują<br><hr>fifarafa
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 7/5/2014, 12:48

Komentatorzy napisał(a):Jak ktoś lubi jeździć automatem, to po kiego grzyba ma się uczyć skrzyni manualnej. Prawko B można zrobić z opcją tylko na automat, za to kat. A już nie. Mam kilku kolegów, którzy jeżdżą rasowanymi 50-kami, woleliby przesiąść się na 125, ale tu potrzebna kat.A1 i konieczność opanowania obsługi manualnej skrzyni tylko i wyłącznie pod kątem egzaminu. Jaki w tym problem? Taki, że jak na co dzień jeździsz automatem, nie masz odruchu machania sprzęgłem i dźwignią biegów, redukcji na skrzyżowaniu do neutrala, itp. Efekt na egzaminie motocykl zdycha przy ruszeniu z 4 czy 5-ki, kangurki, i pochodne, stres bo rutyna gubi, a egzamin niezdany. <br><hr>addi<br>
Ale zauważ że są auta z manualna skrzynią i to większość, a mam dwa auta jeden z manualna skrzynią a później doszedł drugi z automatyczną i tak na prawdę pierwsze 10 dni miałem lekki kłopot żeby przyzwyczaić się do automatu teraz nie robi mi to różnicy jaka skrzynia, ale w motorze wolał bym manuala bo np. w turystyku lub enduro skrzynie automatyczne nie występują<br><hr>fifarafa
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 7/5/2014, 12:50

Komentatorzy napisał(a):Jak ktoś lubi jeździć automatem, to po kiego grzyba ma się uczyć skrzyni manualnej. Prawko B można zrobić z opcją tylko na automat, za to kat. A już nie. Mam kilku kolegów, którzy jeżdżą rasowanymi 50-kami, woleliby przesiąść się na 125, ale tu potrzebna kat.A1 i konieczność opanowania obsługi manualnej skrzyni tylko i wyłącznie pod kątem egzaminu. Jaki w tym problem? Taki, że jak na co dzień jeździsz automatem, nie masz odruchu machania sprzęgłem i dźwignią biegów, redukcji na skrzyżowaniu do neutrala, itp. Efekt na egzaminie motocykl zdycha przy ruszeniu z 4 czy 5-ki, kangurki, i pochodne, stres bo rutyna gubi, a egzamin niezdany. <br><hr>addi<br>
Ale zauważ że są auta z manualna skrzynią i to większość, a mam dwa auta jeden z manualna skrzynią a później doszedł drugi z automatyczną i tak na prawdę pierwsze 10 dni miałem lekki kłopot żeby przyzwyczaić się do automatu teraz nie robi mi to różnicy jaka skrzynia, ale w motorze wolał bym manuala bo np. w turystyku lub enduro skrzynie automatyczne nie występują<br><hr>fifarafa
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 7/5/2014, 15:47

Komentatorzy napisał(a):Jak ktoś lubi jeździć automatem, to po kiego grzyba ma się uczyć skrzyni manualnej. Prawko B można zrobić z opcją tylko na automat, za to kat. A już nie. Mam kilku kolegów, którzy jeżdżą rasowanymi 50-kami, woleliby przesiąść się na 125, ale tu potrzebna kat.A1 i konieczność opanowania obsługi manualnej skrzyni tylko i wyłącznie pod kątem egzaminu. Jaki w tym problem? Taki, że jak na co dzień jeździsz automatem, nie masz odruchu machania sprzęgłem i dźwignią biegów, redukcji na skrzyżowaniu do neutrala, itp. Efekt na egzaminie motocykl zdycha przy ruszeniu z 4 czy 5-ki, kangurki, i pochodne, stres bo rutyna gubi, a egzamin niezdany. <br><hr>addi<br>
Komentatorzy napisał(a):Ale zauważ że są auta z manualna skrzynią i to większość, a mam dwa auta jeden z manualna skrzynią a później doszedł drugi z automatyczną i tak na prawdę pierwsze 10 dni miałem lekki kłopot żeby przyzwyczaić się do automatu teraz nie robi mi to różnicy jaka skrzynia, ale w motorze wolał bym manuala bo np. w turystyku lub enduro skrzynie automatyczne nie występują<br><hr>fifarafa<br>
A w ścigaczach są?...
może lepiej napisać, że jeszcze nie wystęują, w rasowych terenówkach montuje się automatyczne skrzynie i radzą sobie czasem lepiej niż manualne
:)<br><hr>beny
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 8/5/2014, 11:12

A ma ktoś pojęcie jak będzie z półautomatami? Mam na myśli np Kymco 125 K-Pipe.<br><hr>MaKaM
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 8/5/2014, 14:41

Też jestem za usunięciem wpisu o automatycznej skrzyni biegów. Przynajmniej będzie się umiało w przyszłości poruszać na normalnych maszynach.
widzę ogromny plus wprowadzenia przepisu: Jak ktoś się napali na motocykl i będzie mógł legalnie jeździć 125-tką to nie będzie szedł od razu na prawko kat. A tylko kupi sobie mały motocykl. Dzięki temu obezna się z charakterystyką prowadzenia motocykli. W przeciwnym przypadku poszedłby na prawko i kupił od razu dużą maszynę, bo jepiej wygląda, szan itp. Nieważne, że tak szybko jak ją kupi, tak szybko rozwali.<br><hr>mareq
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 9/5/2014, 18:42

moim zdaniem dobrze ze tylko automaty dopuszczają . Sam jeżdżę 125 HONDA CBF manualna skrzynia biegów i wiem jakiego orła zaliczyłem na początku moich jazd nieumiejętnie posługując sie zmianą biegów .( blokada tylnego koła ) Świeżakom na PEWNO NIE polecam manualnej skrzyni biegów na początek. Skuter z dużymi kołami super tylko po co ja sie męczyłem z nowym prawem jazdy. <br><hr>grzes
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 9/5/2014, 18:48

moim zdaniem dobrze ze tylko automaty dopuszczają . Sam jeżdżę 125 HONDA CBF manualna skrzynia biegów i wiem jakiego orła zaliczyłem na początku moich jazd nieumiejętnie posługując sie zmianą biegów .( blokada tylnego koła ) Świeżakom na PEWNO NIE polecam manualnej skrzyni biegów na początek. Skuter z dużymi kołami super tylko po co ja sie męczyłem z nowym prawem jazdy. <br><hr>grzes
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/5/2014, 18:17

Komentatorzy napisał(a):Jak ktoś lubi jeździć automatem, to po kiego grzyba ma się uczyć skrzyni manualnej. Prawko B można zrobić z opcją tylko na automat, za to kat. A już nie. Mam kilku kolegów, którzy jeżdżą rasowanymi 50-kami, woleliby przesiąść się na 125, ale tu potrzebna kat.A1 i konieczność opanowania obsługi manualnej skrzyni tylko i wyłącznie pod kątem egzaminu. Jaki w tym problem? Taki, że jak na co dzień jeździsz automatem, nie masz odruchu machania sprzęgłem i dźwignią biegów, redukcji na skrzyżowaniu do neutrala, itp. Efekt na egzaminie motocykl zdycha przy ruszeniu z 4 czy 5-ki, kangurki, i pochodne, stres bo rutyna gubi, a egzamin niezdany. <br><hr>addi<br>
Jeśli ktoś jest na tyle nieudolny, że nie jest w stanie opanować sprzęgła i biegów to i skuterem nie powinien jeździć...<br><hr>SMG
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 14/5/2014, 16:25

Komentatorzy napisał(a):moim zdaniem dobrze ze tylko automaty dopuszczają . Sam jeżdżę 125 HONDA CBF manualna skrzynia biegów i wiem jakiego orła zaliczyłem na początku moich jazd nieumiejętnie posługując sie zmianą biegów .( blokada tylnego koła ) Świeżakom na PEWNO NIE polecam manualnej skrzyni biegów na początek. Skuter z dużymi kołami super tylko po co ja sie męczyłem z nowym prawem jazdy. <br><hr>grzes <br>
jak jestes pierdoła to nie nasza wina...<br><hr>ali
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 22/5/2014, 08:28

"Obywatele już wyrażają swój sprzeciw, tłumacząc, że wypuszczenie ludzi, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z jednośladami na ulice, na sprzętach klasy 125cc to recepta na katastrofę." a mowimy o ludziach, ktorzy minimum trzy lata maja prawo jazdy kategorii B, czyli maja mniejsze lub wieksze pojecie o tym co sie dzieje na drodze. Czemu nikt nie sprzeciwia sie kwestii motorowerow ponizej 50cc oraz rowerow - ich uzytkownicy wystarczy, ze skoncza 18 lat i nagle dostaja oswiecenia - kodeks ruchu drogowego samoistnie splywa im do glow i sa gotowi, zeby wyjechac na drogi. Zeby dostac prawo jazdy, trzeba sie czegos nauczyc. Na dowod wystarczy poczekac.<br><hr>Sajmon
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 23/5/2014, 11:34

Wedlug mnie powinno to tez dotyczyc 125cm3 z manualna skrzynia biegów!!<br><hr>Domel97
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 25/5/2014, 10:14

Co wy tak szybko z tym rozbijaniem się. Nie wiem może się mylę ale ten kto nie widzi się na motocyklu nie siada na niego, ten kto się widzi nawet jak siądzie na dużą maszynę zapoznaje się z nią i czuje do niej respekt. Nikt od razu nie wyciska v-max ! Trzecią klasą są idioci i piraci drogowi którzy nawet na 50-tce zrobią sobie krzywdę!
Moim 1 motocyklem była Honda VF 750 sabre - ciężki, duży, silny motocykl - latałem ją 3 sezony bez złych przygód na drodze.
Moim zdaniem inteligentny i rozważny motocyklista poradzi sobie z każdym motocyklem.

125cm TYLKO w automacie - to jak dać komuś prezent i zabronić mu go rozpakować, ale plusy są takie że użytkownicy skuterów nie będą już "reduktorami ruchu" w terenie zabudowanym - bo 50 to ni to wyprzedzić ni to za tym jechać.
Wyżej kolega dobrze powiedział - 125 w manualu to nauka jazdy i poznawanie kultury jazdy na motocyklu. Idealne rozwiązanie dla tych którzy chcą ale z przyczyn wiekowych nie mogą jeździć ciężkim motocyklem<br><hr>michalec
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê