Zobacz wątek - <i>[biblioteka]</i> Kupiłem litra - zderzenie z...
NAS Analytics TAG

[biblioteka] Kupiłem litra - zderzenie z...

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 23/10/2014, 20:35

Jestem na podobnym etapie - na moto od łebka (mam 35l) latałem mztkami shlkami miałem xj550 fazera 600 potem enduro 800 i przyszedł czas na litra Badndit 1200 - tak wiem że to nie R1 i to był świadomy wybór, ale zaufajcie mi że ugryźć potrafi... nagle okazało się że mimo iż od zawsze redukuję z między gazem to dopiero teraz okazuje się że powinienem to robić bardziej precyzyjnie bo mimo wszystko potrafi lekko odjechać tylne kółko, czego nigdy w 600 nie było, a teraz wiem że kilka sezonów na dużym enduro przydają się idealnie bo tam nauczyłem się panować nad zamiatającą dupcią. Dość mocno się zdziwiłem jak przy normalnym ruszaniu z pod świateł przy prędkości ok 50km/h chciałem szybciej odjechać od dziwnie zachowującego się samochodu (nie było to on-off) a **** postanowiła pojechać własnym śladem - uratowały mnie odruchy z enduro , ale moje zdziwienie było duże że guma 180 na suchym bez mocnego odwijania odjedzie ... a jednak NM robią swoje. Inne "dziwne" zdarzenie to mocniejsze odwijanie ( wcale nie do końca ) na jak się później okazało na lekko pofalowanym asfalcie i przy ok 130km/h tylne koło na suchym zaczyna żyć własnym życiem !!! Litry to fantastyczne motocykle ale trzeba do nich podchodzić z wielkim respektem, dużo się uczyć, jeszcze więcej myśleć i jak koledzy piszą nie używać manetki 0-1, a nieumiejętne redukcje są równe z naciśnięciem tylnego hebla na maksa. A inna sprawa to że Litrem tez można pojeździć sobie w niedzielę po okolicznych dróżkach 80-90 km/h ;-) lub wygodnie bez katowania polecieć autostradą 160-180 z prędkością przelotową. Tak czy siak Litr to tez motocykl i tez dla ludzi ale... bardziej świadomych, doświadczonych, odpowiedzialnych i myślących<br><hr>Pablo Bandit 1200
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez andy7 » 23/10/2014, 21:02

Komentatorzy napisał(a):...skoro znakomita większość litrówek nigdy nie była w Alpach i sprawdzają swoje umiejętności w jeździe na wprost spod świateł, w czym są niewątpliwie b. dobrzy. Przepraszam wszystkich, których niepotrzebnie uraziłem.<br><hr>luk


Mnie nie uraziles, tyle, ze ja mam litra z ponad hakiem, a w Alpach tez czesto jestem, tak wiec nie czuje sie urazony.



:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55


Postprzez Komentatorzy » 24/10/2014, 07:42

Kilka sezonów na ZX6R a później przesiadka na RN19 (nie liczę dziecięcych przygód z komarami, jawkami i mz'kami) i muszę się przyznać że tęsknię trochę za moją ZX6R w zupełności mi wystarczała pod względem mocy i prowadzenia. RN jest po prostu inna i to prawda że trzeba się do niej przyzwyczaj.<br><hr>Krizzz
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 25/10/2014, 18:17

witam super artykul i potwierdzam bo sam bylem polamanym posiadaczem litra bo pan skrecil w lewo po bulki do piekarni ale skrecony w calosc nowy sezon zaczolem na nowym tysiacu bo tamten zakonczyl zywot i tysiac i nic mniej uwielbiam to uczucie kiedy ide do garazu i wiem ze tam czeka na mnie bestia a jazda to sama przyjemnosc trzebasie przyznac ze umiejetnosci na pewno nie sa na tysiecznym poziomie pozdrawiam i szerokosci<br><hr>1000rr
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 28/10/2014, 17:01

Idiotyzm nie których rodziców przewyższa ich iloraz inteligencji kilkaset razy. Jak można kupić szesnastolatkowi 600 czy litra jak tak naprawdę pewnie na skuterze jeździć nie potrafi. Dawać 10 tysi za śmierć dziecka ... szczyt debilizmu. Dla większości nastolatków 125 jest za mocne, np taka Cagiva Mito która pociągnie 180-200 km\h przecież to idzie się zabić na pierwszej przejażdżce jeśli posiada się nie wykształcony dobrze mózg i logiczne myślenie. Sam mam 16 lat i po ukończeniu gimnazjum i dostaniu się do jednego z najlepszych technikum w kraju rodzice kupili mi Malaguti F12, po ściągnięciu blokad pojedzie około 80 km=h i jest to wystarczająca prędkość do przemieszczenia się z punktu A do punktu B. Prawda chciałbym mieć R6 czy R1 ale nie w takim wieku może za jakieś 5\6 lat gdy już naprawdę się nauczę poprawnie jeździć. Kolejnym motocyklem jakim chciałbym mieć zapewne będzie jakieś 125 w SM lub enduro i kupię je dopiero za 2 lata. Nie ma się co śpieszyć życie jest zbyt piękne żeby stracić je przez swoją głupotę. I polecam tak zaczynać wszystkim. Nie mówię żeby od skutera, najlepiej od jakiejś biegówki np: TZR, DT, Sendy, ale nie od litra. LwG.<br><hr>patrykj369
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 29/10/2014, 17:52

To chyba ja tu będę inny niż większość bo ja jeżdżę tylko litrami, mam 185cm wzrostu i 600tki są dla mnie zbyt małe i nie widzę powodu dla którego aż tak miałbym odstraszać od ów "strasznych" litrów. Wszystko jest w głowie i jeśli boicie się 1000ca to dobrze , bo faktycznie nie jest to zabawka ale wszystko jest dla ludzi zwłaszcza rozsądnych. Pozdrawiam wszystkich motocyklistów i zapraszam na tor w Poznaniu - tam jest najlepiej uczyć się jazdy:)<br><hr>xxx
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 23/11/2014, 10:05

A ja uwielbiam mojego litra jego moc bardzo często mi się przydaje, mimo że dla niektórych mógłbym być dziadkiem.<br><hr>jasny gwint
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 23/11/2014, 14:17

Komentatorzy napisał(a):Idiotyzm nie których rodziców przewyższa ich iloraz inteligencji kilkaset razy. Jak można kupić szesnastolatkowi 600 czy litra jak tak naprawdę pewnie na skuterze jeździć nie potrafi. Dawać 10 tysi za śmierć dziecka ... szczyt debilizmu. Dla większości nastolatków 125 jest za mocne, np taka Cagiva Mito która pociągnie 180-200 km\h przecież to idzie się zabić na pierwszej przejażdżce jeśli posiada się nie wykształcony dobrze mózg i logiczne myślenie. Sam mam 16 lat i po ukończeniu gimnazjum i dostaniu się do jednego z najlepszych technikum w kraju rodzice kupili mi Malaguti F12, po ściągnięciu blokad pojedzie około 80 km=h i jest to wystarczająca prędkość do przemieszczenia się z punktu A do punktu B. Prawda chciałbym mieć R6 czy R1 ale nie w takim wieku może za jakieś 5\6 lat gdy już naprawdę się nauczę poprawnie jeździć. Kolejnym motocyklem jakim chciałbym mieć zapewne będzie jakieś 125 w SM lub enduro i kupię je dopiero za 2 lata. Nie ma się co śpieszyć życie jest zbyt piękne żeby stracić je przez swoją głupotę. I polecam tak zaczynać wszystkim. Nie mówię żeby od skutera, najlepiej od jakiejś biegówki np: TZR, DT, Sendy, ale nie od litra. LwG.<br><hr>patrykj369<br>
Chetnie sie tu wypowiem o mlodym znajomym (brat bliskiej mi osoby) ktory jeszcze nie jest pelnoletni. W wieku 6 lat zaczal przygode z silnikowymi pojazdami - minicross a pozniej mini quad a pozniej mase innych mniejszych pojazdow 2 kolowych. Dzis w doswiadczeniu moze sie pochwalic ktm supermoto 640 (duke o ile pamietam), cbr 600f4, cross ktm 400 4t (potwor) oraz kielznanie hayabusy. Problemy jakie mogl miec to przy nauce na pierwszych sprzetach. Lubi odwijac lecz od rowiesnikow rozni sie mysleniem. Nie mial zadnego powaznego wypadku. Widze w nim swietnego przyszlego motocykliste i sam mu tego zycze. Aktualnie legalnie jezdze sportowa kat. 600ccm lecz gdy on bedzie w moim wieku to mysle ze nie mam czego tu porownywac :) zycze wszystkim bezpieczenstwa i braku niemilych sytuacji a jesli juz beda to zeby dobrze sie konczyly - doswiadczeniem. POZDRO<br><hr>MB
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 28/12/2014, 12:36

Komentatorzy napisał(a):Większość ludzi mówiąc o litrze ma przed oczami R1, fireblade'a, albo podobne sprzęty. A przecież jest dużo nakedów, które mają o wiele poręczniejsze silniki - nie szarpią przy dodaniu gazu na niskich obrotach, mają lepsze przyspieszenie podczas jazdy na normalnej drodze itd. W tej klasie można znaleźć zarówno rzędowe 4-ki, jak i V2 o mocy podobnej do np. R6, ale za to z atomowym przyspieszeniem. Fakt, trochę trzeba się oswoić z gazem po przesiadce z 600-tki, ale po kilku tygodniach jest już ok. <br><hr>no-chicken-strips<br>
nakedy majÄ… lepsze przyspieszenie na prostej ? Od kiedy ? :D <br><hr>dominik
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 13/4/2015, 02:39

Ja polecam litra w ciezkim turystyku i zabawe w sportowa jazde. To jest loterio-fun:p ciezkie, slabe, pozycja nie sportowa a jak sie przytrze butem (nie lokciem,glowa,owiewka) radochy co nie miara<br><hr>kisiel
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 13/4/2015, 02:39

Ja polecam litra w ciezkim turystyku i zabawe w sportowa jazde. To jest loterio-fun:p ciezkie, slabe, pozycja nie sportowa a jak sie przytrze butem (nie lokciem,glowa,owiewka) radochy co nie miara<br><hr>kisiel
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 13/4/2015, 10:43

Komentatorzy napisał(a):Ja dodam od siebie, że za 2 do 3 miesięcy przesiadam się z 600 na "prawie litra". 954 dokładnie. Podobnie jak autor tekstu, kupuję od kumpla, pewna historia itd. Już miałem okazję się przejechać i nie miałem tylu problemów co autor, między innymi dlatego że 954 jest dużo lżejsza od mojej FZR600 (ze 30kg), tylko ten ciąg z każdych obrotów na każdym biegu. Coś pięknego. Jeszcze tydzień po przejażdżce mimowolnie pojawiał się banan na gębie. Jak się zabiję to dam znać.<br><hr>JacekBari<br>
No i leci mi drugi sezon na 954. Jeszcze żyję, a nawet chyba w miarę ogarniam. Mam kupla, właściciela serwisu motocyklowego, który siedzi w temacie sportów od 20 lat i powiedział że musi mnie w tym roku wyciągnąć na Brno, albo Slovakiaring, bo mam potencjał, tylko potrzebuję nauczyciela. :D<br><hr>JacekBari
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 29/11/2015, 08:20

Komentatorzy napisał(a):To chyba ja tu będę inny niż większość bo ja jeżdżę tylko litrami, mam 185cm wzrostu i 600tki są dla mnie zbyt małe i nie widzę powodu dla którego aż tak miałbym odstraszać od ów "strasznych" litrów. Wszystko jest w głowie i jeśli boicie się 1000ca to dobrze , bo faktycznie nie jest to zabawka ale wszystko jest dla ludzi zwłaszcza rozsądnych. Pozdrawiam wszystkich motocyklistów i zapraszam na tor w Poznaniu - tam jest najlepiej uczyć się jazdy:)<br><hr>xxx<br>
poprzeglądaj sobie wymiary motocykli, 1000, 750, 600 a zobaczysz że w większości wypadków gabarytowo 600 jest większa od 1000, lub są one do siebie tak podobne, że należało by je suwmiarką mierzyć, porostu różnice są MINIMALNE wręcz niezauważalne gołym okiem. Ale tu wkrada sie cos o czym sam piszesz "wszystko siedzi w głowie" bo skoro 1000 liczbowo jest więcej niż 600 to i sam motocykl musi być większy gabarytowo ... :P błędne myślenie, odsyłam do serwisówek ;)<br><hr>en
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości




na górê