Zobacz wątek - <i>[biblioteka]</i> Wypadek motocyklowy - powrót do...
NAS Analytics TAG

[biblioteka] Wypadek motocyklowy - powrót do...

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 22/10/2013, 22:00

Znam szpitale ze strony pacjenta i ze strony personelu... Tak się w życiu zdarzyło... I przyznaję że opowieść Pawła jest jak najbardziej realistyczna i odpowiada większości przypadków pobytu w szpitalu. To nic przyjemnego. A Paweł miał dużo szczęścia, że kości naprawił mu profesjonalista i opieka była w miarę przyzwoita...nie wszędzie i nie zawsze tak jest. Pawle, wysokich lotów!!!
Pozdrów orły :)<br><hr>Dasiu
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 23/10/2013, 10:23

Komentatorzy napisał(a):Jestem na początku drogi przygody motocyklowej ale na pewno opowieść ta będzie dla mnie olbrzymią przestrogą :)
Ciężka historia lekko opisana, w niektórych momentach chichrałem się jak głupi...
Pozdrowienia dla Pawła!!!

<br><hr>coyott<br>
Komentatorzy napisał(a):Skoro na początku to weź sobie do serca radę aby ubierać się w porządne ciuchy motocyklowe. Nawet kiedy jest 30 stopni...
Kontakt z gorącym wydechem może być baaardzo nieciekawy. Tak samo skóra zdarta o asfalt... Oparzenia goją się paskudnie i zostają blizny na długo.
Poza tym - jak przypuszczam bo się na tym nie znam tylko wnioskuję z objawów - zagojenie się skóry na np łydce to dopiero połowa sukcesu. Pozostają uszkodzenia wewnętrzne, które mogą skutkować paskudnym bólem kiedy chce się chodzić (a nawet opuścić na podłogę) na takiej poparzonej nodze.

Kiedyś nawet był taki fajny rysunek: jeden motocyklista przy Jawie, ale za to w skórzanej kurtce i spodniach i drugi obok Hondy - w jeansach i T-shircie. Obaj wydali tyle samo...<br><hr>etwesh<br>
Komentatorzy napisał(a):Święte słowa!
Na odzież wydałem tyle, co 1/2 motocykla i nie żałuję żadnej włożonej złotówki.
W dniu wypadku było b.ciepło, niechętnie założyłem kurtkę motocyklową (już w chwili dojścia do motocykla się w niej zgrzałem)
buty i zamiast spodni mot. - ochraniacze kolan, które niedawno kupiłem, o kasku i rękawiczkach już nie wspominając.
Jak się okazało buty i ochraniacze uratowały mi kostkę,śródstopie(które mimo butów trochę wgniotło kość) i kolano.
Wypadek miałem w maju, wyszedłem w całości, potłuczony , jedynie ze złamanym palcem.
Paliczek goił się jakieś dwa miesiące, dostałem nawet odszkodowanie. Myślę, że bez odzieży, dzisiaj pisałbym ten komentarz z kulami obok łóżka i żelastwem wewnątrz kości. UBIERASZ SIĘ NA TYLE, NA ILE WYCENIASZ SWOJE ZDROWIE!<br><hr>Kamil<br>
Komentatorzy napisał(a):Wielkie dzięki za porady, zdaję sobie z tego świetnie sprawę.
Właśnie zastanawiam się nad kurtką i spodniami Rukka lub Dainese.<br><hr>coyott<br>
Nie żebym wykorzystywał ten portal jako aukcyjny,
ale akurat mam kombinezon 2cz alpinestars w dobrej cenie<br><hr>Kamil
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 23/10/2013, 14:19

W zeszłym roku poleciałem na autostradzie przy 140km/h po zajechaniu mi drogi przez Tirowca z Ukrainy.
Wracałem akurat z wakacji i zamiast skóry miałem na sobie porządne teksty Macny + dodatkowy ochraniacz klatki i pleców i buty Sidi Vortice.
Przemieliło mnie i szurałem długi czas po asfalcie. Po czym wstałem, otrzepałem się i poszedłem dalej bez zadrapania czy siniaka.

Gdyby nie ciuchy , buty itp..prawdopodobnie nie miał bym w jakiejś części dzisiaj kostki bo motocykl jechał chwilę na mojej nodze oraz skóry na pośladach , plecach, rękach i dłoniach.

Wyznaję zasadę, że moje ubranie to jedyna rzecz, która mnie chroni a na stroje wydałem grubo ponad 1/3 ceny zakupu nowego motocykla. Nie żałuję!!!!<br><hr>Flex
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 23/10/2013, 16:18

Również pozdrawiam dr. Kosima. Też mnie składał. Bardzo dobry lekarz.<br><hr>cz4rney
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 24/10/2013, 15:06

Komentatorzy napisał(a):Jestem na początku drogi przygody motocyklowej ale na pewno opowieść ta będzie dla mnie olbrzymią przestrogą :)
Ciężka historia lekko opisana, w niektórych momentach chichrałem się jak głupi...
Pozdrowienia dla Pawła!!!

<br><hr>coyott<br>
Komentatorzy napisał(a):Skoro na początku to weź sobie do serca radę aby ubierać się w porządne ciuchy motocyklowe. Nawet kiedy jest 30 stopni...
Kontakt z gorącym wydechem może być baaardzo nieciekawy. Tak samo skóra zdarta o asfalt... Oparzenia goją się paskudnie i zostają blizny na długo.
Poza tym - jak przypuszczam bo się na tym nie znam tylko wnioskuję z objawów - zagojenie się skóry na np łydce to dopiero połowa sukcesu. Pozostają uszkodzenia wewnętrzne, które mogą skutkować paskudnym bólem kiedy chce się chodzić (a nawet opuścić na podłogę) na takiej poparzonej nodze.

Kiedyś nawet był taki fajny rysunek: jeden motocyklista przy Jawie, ale za to w skórzanej kurtce i spodniach i drugi obok Hondy - w jeansach i T-shircie. Obaj wydali tyle samo...<br><hr>etwesh<br>
Komentatorzy napisał(a):Święte słowa!
Na odzież wydałem tyle, co 1/2 motocykla i nie żałuję żadnej włożonej złotówki.
W dniu wypadku było b.ciepło, niechętnie założyłem kurtkę motocyklową (już w chwili dojścia do motocykla się w niej zgrzałem)
buty i zamiast spodni mot. - ochraniacze kolan, które niedawno kupiłem, o kasku i rękawiczkach już nie wspominając.
Jak się okazało buty i ochraniacze uratowały mi kostkę,śródstopie(które mimo butów trochę wgniotło kość) i kolano.
Wypadek miałem w maju, wyszedłem w całości, potłuczony , jedynie ze złamanym palcem.
Paliczek goił się jakieś dwa miesiące, dostałem nawet odszkodowanie. Myślę, że bez odzieży, dzisiaj pisałbym ten komentarz z kulami obok łóżka i żelastwem wewnątrz kości. UBIERASZ SIĘ NA TYLE, NA ILE WYCENIASZ SWOJE ZDROWIE!<br><hr>Kamil<br>
Komentatorzy napisał(a):Wielkie dzięki za porady, zdaję sobie z tego świetnie sprawę.
Właśnie zastanawiam się nad kurtką i spodniami Rukka lub Dainese.<br><hr>coyott<br>
Komentatorzy napisał(a):Nie żebym wykorzystywał ten portal jako aukcyjny,
ale akurat mam kombinezon 2cz alpinestars w dobrej cenie<br><hr>Kamil<br>
Kamil napisz na gg 1583212 ;) <br><hr>magic
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 24/10/2013, 15:57

Świetnie napisane . Szybkiego powrotu do zdrowia .Miałeś dużo czasu na wyciągniecie wniosków . LWG<br><hr>tom tom
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 24/10/2013, 20:50

Panie Pawale,jaki następny motor?<br><hr>left 4 dead
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 24/10/2013, 20:57

Komentatorzy napisał(a):Wzruszająca a w pewnych momentach wytwarzająca uśmiech na ustach czytelnika historia.
Gratuluje cierpliwości i podjętej walki.
Dużo, dużo zdrowia panie Pawle - być może będzie Pan przelatywał korytarzem powietrznym nad moim domem! ;)

P.S
Czy jest możliwość kontaktu z Panem, w sprawach związanych z lotnictwem?
Pozdrawiam<br><hr>Redmine<br>
Jest mozliwosc chociaz nie wiem czy pomoge. pawczu at gmail dot com<br><hr>Pawel
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 24/10/2013, 21:00

Komentatorzy napisał(a):Bardzo fajny, przeczytalem wszystko, bardzo dobrze, milo sie czyta. Moze Scigacz, odpisalby z prosba, jak teraz wyglada jego zycie, w sensie jak patrzy na zycie/motocykle? Tak na zakonczenie, gdyz czuje sie jeszcze niedosyt i nie wyczerpanie tematu. Pozdrawiam, zdrowia<br><hr>Kark<br>
Na razie nie smigam bo wygrzebalem sie na koniec sezonu. Musze skonsultowac z lekarzem kiedy bede mogl bezpiecznie na ta noge wyglebic i dopiero wtedy pomysle o jezdzie. To moze jeszcze potrwac ale jak juz bede mogl to mam troche ciagotki do supermoto.<br><hr>Pawel
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 24/10/2013, 21:01

Komentatorzy napisał(a):Mialem okazj go poznać jak odbierał swój kask shoeia z yamahy na lopuszanskiej bardzo pozytywna osoba i jesli dobrze pamietam nie zamierza przestać jezdzic, Paweł jesli bedziesz czytał to moze bedziesz kojarzył niebieskie supermoto gadaliśmy z turkiem :)<br><hr>Hubert<br>
Pamietam, przyjechalem na rowerze hehe<br><hr>Pawel
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 24/10/2013, 21:03

Komentatorzy napisał(a):A ja się trochę wyłamię z tego bałwochwalczego tonu i zapytam Pawła przewrotnie - warto było? Czy te wszystkie cierpienia, upokorzenia i ból były warte tych kilku chwil na cargo...? Tak zupełnie szczerze... Ja kostusze uciekłem spod kosy zupełnie z innego powodu i nigdy, przenigdy nie chcę tam wrócić. Za bardzo kocham swoje życie i to poczucie swobody, którego dostarcza mi mój sprzęcior. Pozdrowienia Pilocie! :-)<br><hr>Max3miasto<br>
Jest takie powiedzonko - "Gdybym wiedział, że upadnę to bym usiadł" ;)<br><hr>Pawel
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 1/11/2013, 13:04

Komentatorzy napisał(a):Panie Pawale,jaki następny motor?<br><hr>left 4 dead<br>
Jeszcze nie wiem :)<br><hr>Pawel
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 21/1/2014, 00:34

No widzisz Czubek tak to jest wracaj szybko do zdrowia stary i dużo pływaj BTW :) ja tam wolałem symulator z Prawickim w Tuluzie było wiecej emocji hehehehe... <br><hr>Lipa
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 7/3/2014, 08:56

Komentatorzy napisał(a):W zeszłym roku poleciałem na autostradzie przy 140km/h po zajechaniu mi drogi przez Tirowca z Ukrainy.
Wracałem akurat z wakacji i zamiast skóry miałem na sobie porządne teksty Macny + dodatkowy ochraniacz klatki i pleców i buty Sidi Vortice.
Przemieliło mnie i szurałem długi czas po asfalcie. Po czym wstałem, otrzepałem się i poszedłem dalej bez zadrapania czy siniaka.

Gdyby nie ciuchy , buty itp..prawdopodobnie nie miał bym w jakiejś części dzisiaj kostki bo motocykl jechał chwilę na mojej nodze oraz skóry na pośladach , plecach, rękach i dłoniach.

Wyznaję zasadę, że moje ubranie to jedyna rzecz, która mnie chroni a na stroje wydałem grubo ponad 1/3 ceny zakupu nowego motocykla. Nie żałuję!!!!<br><hr>Flex<br>
Aleś się, przedstawicielu handlowy, wcelował z reklamą do artykułu!
Żenada...<br><hr>emtek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 7/5/2014, 04:01

Bardzo ciekawa interpretacja ludzkich odczuć w obliczu wiary i srania, sam bym tego lepiej nie wymyślił... Brawo! ;-) Artykuł przeczytałem z zapartym tchem. Życzę powrotu do zdrowia. Powodzenia.<br><hr>Shade
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 7/5/2014, 04:01

Bardzo ciekawa interpretacja ludzkich odczuć w obliczu wiary i srania, sam bym tego lepiej nie wymyślił... Brawo! ;-) Artykuł przeczytałem z zapartym tchem. Życzę powrotu do zdrowia. Powodzenia.<br><hr>Shade
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 7/5/2014, 04:01

Bardzo ciekawa interpretacja ludzkich odczuć w obliczu wiary i srania, sam bym tego lepiej nie wymyślił... Brawo! ;-) Artykuł przeczytałem z zapartym tchem. Życzę powrotu do zdrowia. Powodzenia.<br><hr>Shade
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 19/8/2014, 22:38

Pomimo powagi tematu, były momenty, że wybuchałem śmiechem czytając ten tekst. Bardzo lekkie pióro :D Temat połamanych nóg i kilku tygodni w szpitalu doskonale mi znany, więc czytałem trochę jakby swoją opowieść. Gratuluję powrotu do zdrowia i zawodu.<br><hr>Pablo
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości




na górê