Zobacz wÄ…tek - aa
NAS Analytics TAG

aa

Wywalac wszystko jak leci

Postprzez Vergon » 9/7/2013, 21:35

Oho następny "ostatni sprawiedliwy" :lol: :lol: :lol:
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez bober3 » 9/7/2013, 22:23

Harakiri 7 napisał(a):Filmujacy ma sie za nie wiem kogo, pojecia o prawie specjálnie niema,

:)
Najlepiej zostawić wszystko tak jak jest, ciekawe czy byłbyś szczęśliwy jakbyś jadąc 50 dostał mandat za przekroczenie w mieście prędkości o 40 km/h, bo fotoradar był źle ustawiony.
Nie wiem dlaczego, ale nie pojmujesz zasadniczej kwestii istnienia fotoradarów- mają być ustawione w miejscach niebezpiecznych, nie w takich (jak zazwyczaj to bywa) gdzie można kosić ludzi.
Nie jestem przeciwnikiem fotoradarów, sęk w tym, żeby nie umieszczać ich na trasie, gdzie są po 4 pasy i żadnego przejścia nie ma, nawet wjazdu na trasę. Bo to się mija z pierwotnym celem, a ma tylko ratować budżet. Tak samo jak głupi przepis z jeżdżeniem na światłach w dzień, niektóre kraje się zaczęły z tego wycofywać, bo jest to z grubsza bezsensowne, kiedy w taką pogodę jak teraz musisz mieć zapalone światła mijania.
bober3
Świeżak
 
Posty: 400
Dołączył(a): 28/6/2013, 00:20
Lokalizacja: raz tu raz tam


Postprzez Harakiri 7 » 9/7/2013, 22:50

bober3 napisał(a):1. ...ciekawe czy byłbyś szczęśliwy jakbyś jadąc 50 dostał mandat za przekroczenie w mieście prędkości o 40 km/h, bo fotoradar był źle ustawiony.


2. zasadniczej kwestii istnienia fotoradarów- mają być ustawione w miejscach niebezpiecznych, nie w takich (jak zazwyczaj to bywa) gdzie można kosić ludzi.

3. sęk w tym, żeby nie umieszczać ich na trasie, gdzie są po 4 pasy i żadnego przejścia nie ma, nawet wjazdu na trasę. Bo to się mija z pierwotnym celem,

4. Tak samo jak głupi przepis z jeżdżeniem na światłach w dzień, niektóre kraje się zaczęły z tego wycofywać, bo jest to z grubsza bezsensowne, kiedy w taką pogodę jak teraz musisz mieć zapalone światła mijania.


1. Zaden ale to absolutnie zaden Radar nie przeklamie Ci ze wzgledu na zle ustawienie predkosci o 100 pare % jak to napisales. Blad tolerancji moze wypasc gora 10 %. Pomijam juz fakt, ze wiekszosc fotoradarow jest ustawiona o 20 km/h wyzej niz dozwolona predkosc maxymalna.

2. Podstawa prawna ? Gdzie stoi to napisane ?

Masz podana predkosc w calej PL. 50 km/ w terenie zabudowanym i 90 km/h w terenie niezabudowanym. Mam Ci u cos jeszcze objasniac ? Prawo dzieli jeszcze na jakies podgrupy / podmioty ? To, ze ludzie nie widza w tym wiekszego sensu i szukaja usprawiedliwien to inna bajka.

3. Czy 4 pasy zmieniaja prawo / daja prawo do szxbszej jazdy ? Podstawa prawna ?

4. Tu przyznaje Ci calkowita racje.

:wink:
Harakiri 7
Bywalec
 
Posty: 553
Dołączył(a): 1/4/2013, 12:48
Lokalizacja: wies

Postprzez Angler » 10/7/2013, 08:31

Harakiri 7 napisał(a):Stary a glupi, wystarczylo zadzwonc po policje, przyjechali by, rzucili kolesia na glebe,skuli i zawiezli gdzie trzeba.

Czasem trzeba miec swiadomosc, ze mozna trafic na wiekszego wariata od siebie i mozna becki dostac.


:wink:


Tłuczenie w szyby i groźby karalne, banda chyba 13 gnojków. Telefon na komendę, interwencja po pół godziny (gdy to "tłum" zaczął demolkę na ulicy - wywalanie koszy). Odległość od komendy - w linii prostej 50m (aby przejśćprzez drogę. Tłumaczenie "tłumu" - "Bo nas energia rozpiera." Konsekwencji brak.
Avatar użytkownika
Angler
Bywalec
 
Posty: 907
Dołączył(a): 7/8/2012, 09:58
Lokalizacja: Rawicz

Postprzez Krmtzzz » 10/7/2013, 10:09

Harakiri widze ze Ty cwany w definicji tylko jestes we wszystkim. Specjalista etc. Ciekawi mnie jaki jestes w rzeczywistosci, bo wydaje mi sie, iz jestes tak zwanym e-kozakiem... Pierdolisz, za przeproszeniem o dupie maryny, jak by wszystko mialobyc takie kolorowe.

I skoncz pierdolic o jezdzie 50 km/h bo wszyscy wiemy co by sie dzialo na naszych drogach, gdyby wszyscy jezdzili przepisowo. Wystarczy ze ITD busem, z kamera na dachu wjedzie w trase 30 kilometrowa i robi sie taki korek, ze glowa mala. A co dopiero gdyby wszyscy tak jezdzili... Wiesz co, moze wez pojedz sobie do USA, tam bedziesz sobie jezdzil sixty miles, a jak przekroczysz to bedziesz mial te swoje ukochane kary i bedziesz traktowany jak przestepca ;)
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem

Postprzez bober3 » 10/7/2013, 11:25

Harakiri- widzę, że z Ciebie człowiek, który musi mieć wszystko na piśmie i zwykła logika, to jest coś, co istnieje, ale do Ciebie nie trafia. Nie wiem czy w jakieś ustawie jest to napisane czy nie, mam to w dupie, po prostu. Ale celem fotoradarów, czego nie możesz pojąć, była poprawa bezpieczeństwa, umieszcza się je w miejscach niebezpiecznych, żeby ludzie zwalniali. W dodatku piszesz, że przekłamanie o ileś tam jest niemożliwe, ciekawe, bo gość zarejestrował jak cofająca się ciężarówka jechała 94 na godzinę :)
https://www.youtube.com/watch?v=VbLQk-qs1yU
Już nie mówiąc o cyrkach, że jest jeden strażnik miejski, a komendantem jest wójt. Co robi ten jeden strażnik? Odpowiada za fotoradar.
Obejrzyjcie też to:
https://www.youtube.com/watch?v=IMI8ABu3r94
<a href="http://tiny.pl/hv4l3">RADIOACTIVE</a>
bober3
Świeżak
 
Posty: 400
Dołączył(a): 28/6/2013, 00:20
Lokalizacja: raz tu raz tam

Postprzez IrkaG » 10/7/2013, 12:18

Ale "cofała do tyłu czy do przodu " Bober :D
Avatar użytkownika
IrkaG
Świeżak
 
Posty: 32
Dołączył(a): 9/7/2013, 09:47
Lokalizacja: okolice Wawy

Postprzez bober3 » 10/7/2013, 13:17

IrkaG napisał(a):Ale "cofała do tyłu czy do przodu " Bober :D

Idź Ty do pracy, a nie na forum jakieś głupoty wypisujesz :)
bober3
Świeżak
 
Posty: 400
Dołączył(a): 28/6/2013, 00:20
Lokalizacja: raz tu raz tam

Postprzez IrkaG » 10/7/2013, 13:20

Już, już, nie przeszkadzam :D
Avatar użytkownika
IrkaG
Świeżak
 
Posty: 32
Dołączył(a): 9/7/2013, 09:47
Lokalizacja: okolice Wawy

Postprzez Vergon » 10/7/2013, 18:51

Krmtzzz napisał(a):Wystarczy ze ITD busem, z kamera na dachu wjedzie w trase 30 kilometrowa i robi sie taki korek, ze glowa mala.


A co ta kamera niby robi?
Bo ja nigdy na nich uwagi nie zwracam i lecÄ™ jak mi siÄ™ podoba :lol:
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ASR1927 » 10/7/2013, 19:46

Ja też jeszcze nie miałem nieprzyjemności z ITD a mijam ich kilka razy dziennie. Czają się głównie na tiry i stare busy - ale takie naprawde stare węglarki itp

Kto wywalił tyle postów?
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez Krmtzzz » 10/7/2013, 19:48

Jak to co ? Foty tylu i przodu ;) Wyprzedz takiego to zobaczysz. Moze u siebie masz busy bez tych kamer, bo stare tego nie maja. Ale na T5 maja na dachu takie ;)

Zebyscie nie musieli szukac, wstawiam wam jego fotke.

http://img.czerwonesamochody.com/data/m ... a_cs_2.jpg

A propos, przedwczoraj zolty partner GITD na bank zrobil mi fotke z przodu, dobrze ze w nich nie maja kamer z tylu :>
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem

Postprzez bober3 » 10/7/2013, 20:22

Åšwieci im siÄ™ coÅ› jak polujÄ… czy robiÄ… foty na tajniaka?
<a href="http://tiny.pl/hv4l3">RADIOACTIVE</a>
bober3
Świeżak
 
Posty: 400
Dołączył(a): 28/6/2013, 00:20
Lokalizacja: raz tu raz tam

Postprzez Harakiri 7 » 10/7/2013, 20:42

bober3 napisał(a):
1. ... z Ciebie człowiek, który musi mieć wszystko na piśmie i zwykła logika, to jest coś, co istnieje, ale do Ciebie nie trafia.


2. Ale celem fotoradarów, czego nie możesz pojąć, była poprawa bezpieczeństwa, umieszcza się je w miejscach niebezpiecznych, żeby ludzie zwalniali.

3. W dodatku piszesz, że przekłamanie o ileś tam jest niemożliwe, ciekawe, bo gość zarejestrował jak cofająca się ciężarówka jechała 94 na godzinę :)


1. Zamierzasz dyskutowac z policjantem o logice ? :mrgreen: Ty naprawde optymista jestes :mrgreen: - dziala w dwie strony, tyle, ze jakos nie wyjasniles mi sensu Twoich wywodow.

2. Ja nie moge pojac ? Sensem fotoradarow jest zmusic spoleczenstwo aby jezdzilo wolniej bo szybka jazda jest niebezpieczna. Basta. Miejsce bezoieczne, czy niebezpieczne - prawo tego nie rozgranicza.

3. no wyobraz sobie, ze widzielem nagranie filmowe jak przy uzyciu pistoletu laserowego domy poruszaly sie z predkoscia 15 km/h.

Problem jest wtym, ze w calej PL jak datad nie znalazl sie nikt kto przeprowadzilby analize tego sprzetu, wykazal wady i zmienil wyroki sadowe, bo nikomu sie nie chce i .....

:wink:
Harakiri 7
Bywalec
 
Posty: 553
Dołączył(a): 1/4/2013, 12:48
Lokalizacja: wies

Postprzez bober3 » 10/7/2013, 21:36

Jeżeli jesteś policjantem to naprawdę przepraszam, że wdałem się w jakikolwiek spór.
<a href="http://tiny.pl/hv4l3">RADIOACTIVE</a>
bober3
Świeżak
 
Posty: 400
Dołączył(a): 28/6/2013, 00:20
Lokalizacja: raz tu raz tam

Postprzez Black-Ghost » 10/7/2013, 23:02

A ja po ostatniej jeździe mam kierunki do wywalenia za 500zł ledowe z rizomy. :( Czemu nikt nie sprząta tych kamieni z jezdni?? :evil: A jak służbą komunalnym się nie chce to niech mi oddadzą hays za kierunki :evil:
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez Losero » 10/7/2013, 23:14

eee przepłaciłeś, trzeba było kupić od pana Mietka z bazaru na allegro, 100 komplet i mniej boli


http://www.sklep.motomaniax.pl/pl/c/KIERUNKOWSKAZY/54 któryś z tych?
Avatar użytkownika
Losero
Świeżak
 
Posty: 121
Dołączył(a): 25/3/2012, 20:49

Postprzez Vergon » 10/7/2013, 23:57

Vergon napisał(a):Oho następny "ostatni sprawiedliwy" :lol: :lol: :lol:


Harakiri 7 napisał(a):1. Zamierzasz dyskutowac z policjantem o logice ?


Aaaa no widzisz i to wszystko wyjaśnia, z daleka to zwęszę :lol:
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Harakiri 7 » 11/7/2013, 10:07

Black-Ghost napisał(a):A ja po ostatniej jeździe mam kierunki do wywalenia za 500zł ledowe z rizomy. :( Czemu nikt nie sprząta tych kamieni z jezdni?? :evil: A jak służbą komunalnym się nie chce to niech mi oddadzą hays za kierunki :evil:


Zrobiles notatke ? masz potwierdzone ? Co prawda zawsze jest spiewka, ze niedostosowana predkosc do warunkow, ale dla zasady bym powalczyl.

:wink:
Harakiri 7
Bywalec
 
Posty: 553
Dołączył(a): 1/4/2013, 12:48
Lokalizacja: wies

Postprzez suhy-19 » 11/7/2013, 12:09

hahahah już to widzę jak policja pędzi aby sporządzić notatkę bo ktoś rozbił sobie kierunkowskaz :D i poza tym to nie masz najmniejszych szans na odzyskanie pieniędzy no chyba ze masz AC ;)
aprilia RSV4
Avatar użytkownika
suhy-19
Moderator
 
Posty: 2660
Dołączył(a): 18/12/2012, 13:35
Lokalizacja: DLW

Następna strona


Powrót do Smietnik



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê