Zobacz wątek - Pierwsze moto, na co dzień + podróże w 2 osoby. (7 tys.)
Advertisement
NAS Analytics TAG

Pierwsze moto, na co dzień + podróże w 2 osoby. (7 tys.)

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Postprzez SkoQ » 27/9/2013, 21:09

Żadne doświadczenie a Wy takie maszyny bierzecie pod uwagę ? CBR F3 ? FZS 600 i ZX-6R ? XJ 900 ? T. cat ? O ile rozumiem większe pojemności w turystycznych moto tak na pierwszą maszynę sportowe szlifiery to najgorszy z możliwych pomysłów :)
Motocykle sportowe są do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)


Postprzez Glenroy » 28/9/2013, 09:43

Ja nikomu żadnego sporta na początek nie polecam, ale FZS 600, tak samo jak Bandit, SV itp jest do ogarnięcia. To nie są typowo sportowe sprzęty, które chcą Cię zabić przy każdym odkręceniu manetki ;)
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Postprzez tomek636 » 28/9/2013, 10:21

ja na swój pierwszy prawdziwy motor wybrałem sporta ZX6R i ja chociaż z małym doświadczeniem ale mogę polecić na pierwsze moto nawet na dłuższe wypady kawa według mnie naprawdę wiele wybacza, ale co do jazdy z plecaczkiem to już jest różnie mi osobiście plecaczek zbytnio nie zawadza ale już osoba z tyłu się męczy na sporcie po dłuższej trasie bardziej chyba ku turystykowi w tym momencie musisz się kierować.
tomek636
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 12/9/2007, 18:19

Postprzez SkoQ » 28/9/2013, 13:45

Motocykle turystyczne są do turystyki, wygodne dla dwóch osób, z zapasem mocy wystarczającym do wyprzedzania i niewyżyłowanym silnikiem, a sportowe bez większych kompromisów zdążają do osiągów, kupowanie sporta do turystyki jest nie tyle głupie co bezsensowne. To tak jakby kupić Hummer'a do jazdy po mieście, a Tico do jazdy w trasę... fuck logic. Z Glenroyem się zgadzam ale widziałem gdzieś tutaj propozycję ZX6R która jest w tym wypadku absurdalnym pomysłem.
Motocykle sportowe są do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez zagi81 » 28/9/2013, 20:09

Moim pierwszym poważnym motocyklem jest CBR F3 1998r. (aktualnie do sprzedania gdybyś był zainteresowany) i to jest naprawdę fajny motocykl na początek, oczywiście jeśli potrafisz się opanować. Łagodnie oddaje moc i tam naprawde nic się nie psuje.
zagi81
Świeżak
 
Posty: 61
Dołączył(a): 13/1/2013, 19:02
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Postprzez SkoQ » 29/9/2013, 11:00

Ale to nie jest moto czysto turystyczne jakiego szuka autor, bo przynajmniej tak rozumiem ten wątek autor szuka motocykla który przede wszystkim jest do jazdy codzienniej (uzytkowego) i w dwie osoby, a w półsporcie już coraz gorzej z wygodą dla plecaczka.
Motocykle sportowe są do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Iwantcookie » 30/9/2013, 07:20

Co do wygody jazdy eftrójką w 2 osoby to miałem bardzo duże wątpliwości, dlatego nie brałem jej za bardzo pod uwagę na początku. Jednak usłyszałem dwie niezależne opinie, że da się wygodnie jeździć w dwie osoby (pod warunkiem, że nie mają 180 cm wzrostu). W tym jeden gość był z żoną w Norwegii i z powrotem:)

Gdyby było mnie na to stać, to najchętniej kupił bym GS500, albo nawet jakąś 250-tke, a po nabraniu doświadczenia zmienił. Ale niestety realia są inne i nie mogę sobie na to pozwolić i tym co kupię teraz będę jeździł dobrych parę lat. Dlatego chcę szukać złotego środka pomiędzy tym co mi się podoba, a czysto pragmatycznym podejściem. Bo umówmy się, pierwsze moto kupuje się z pasji, a nie z potrzeby. Dlatego szukam w grupie o mniejszych lub większych kontrowersjach co do właściwego wyboru na pierwsze moto, ale takiego który posłuży mi dłużej wraz ze wzrastającymi i zmieniającymi się potrzebami. Wiem że złoty środek to była by 250-tka do pracy, turystyczne enduro na weekendowe wypady itp. Ale cóż, w naszych/moich realiach póki co samochód + jeden motocykl to i tak duże burżujstwo:)

Inna rzecz, czy wszyscy koledzy którzy byli uprzejmi się wypowiadać jeździli na tym właśnie modelu? Bo wiadomo, że półsport półsportowi nie równy. Na prawdę chciałbym usłyszeć konkrety typu: "miałem F3 jako pierwsze moto ale okazała się zbyt narwana", albo "jeździłem ale nie czułem się komfortowo bo silnik jest trochę nieprzewidywalny", albo "jest duża i ciężka i źle się ją manewruje przy małych prędkościach", czy "w sumie spoko ale na zakrętkach drgniesz manetką i zrywasz przyczepność tylnej gumy". Tego typu opinie są dla mnie bardzo cenne. Bo jak teraz myślę, że brałem pod uwagę ZX-6R to mam ochotę się puknąć w głowę, a chce się przekonać czy w tym wypadku nie jest podobnie.

Opinie typu "sportowa sześćsetka nie nadaje się na pierwsze moto" można czytać wszędzie. Ale jedna sześćsetka drugiej nie równa, a Ci sami ludzie co to piszą jednocześnie doradzają Horneta albo FZS 600. Gdzie tu logika? Wiem, że Hornet ma inną charakterystykę silnika, ale czy to aż tak przesądza sprawę? Dalej jest to ten sam silnik, z tą różnicą, że max moment jest dostępny od 3 a nie od 7 tys. Dlatego chciałbym usłyszeć konkretne powody, nawet takie które dla Was, jako już obeznanych z tematem i doświadczonych są oczywiste i niewarte wspominania i za takie będę bardzo wdzięczny:) Lubię drążyć i znać temat od podszewki.

@zagi81: Może i byłbym zainteresowany ale niestety za zakup mogę zabrać się dopiero w okolicach grudnia/stycznia. No i jeśli nikt wcześniej nie wybije mi tego pomysłu z głowy:)

@Glenroy: co od wygody na mniej lub bardziej sportowych moto złudzeń nie mam, jednak tak jak pisałem, opierając się na informacjach z pierwszej ręki, w♦ przypadku F3 jest lepiej niż gorzej.

Inna sprawa, że może jednak porywam się z motyką na słońce. SV650 i Bandita nie przekreśliłem jeszcze całkiem, ale wolał bym coś w pełnych owiewkach. Być może trochę wziął górę zapał nowicjusza, ale kto jak nie Wy dacie radę go przytemperować...

Ale wyskrobałem elaborat. Mam nadzieje, że nie zrozumiecie mnie źle. Nie chce tutaj walczyć z paradygmatem sportowej sześćsetki nie nadającej się na pierwsze moto. Bardziej chcę się dowiedzieć konkretnie, że jeśli nie to dlaczego. Bo decyzję i tak będę musiał podjąć sam, a na nią wpływ będzie miało bardzo dużo czynników. Choćby nawet to, że taki czy inny model będzie łatwiej dostępny w moich okolicach.
Avatar użytkownika
Iwantcookie
Świeżak
 
Posty: 71
Dołączył(a): 13/8/2013, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez zagi81 » 30/9/2013, 18:07

To może postaram się odpowiedzieć na pytania. Fakt pierwsze spotkanie z F3 to była masakra, miałem wrażenie że przy każdym odkręceniu chce mnie zgubić ale to trwało bardzo krótko. Motocykl jest bardzo przewidywalny i łagodny jak na 600. A czy wygodny dla pasażera? Ja tego nie wiem ale moja żona się nie skarży, ma szeroką kanapę więc chyba nie jest tak żle.
zagi81
Świeżak
 
Posty: 61
Dołączył(a): 13/1/2013, 19:02
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Postprzez Iwantcookie » 1/10/2013, 09:28

O taką odpowiedź mi chodziło:) Czekam więc na więcej opinii osób które tym moto jeździły:)
Avatar użytkownika
Iwantcookie
Świeżak
 
Posty: 71
Dołączył(a): 13/8/2013, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez SkoQ » 1/10/2013, 09:59

Mówisz w pełnych owiewkach, więc od razu pomyślałem o SV 650s z akcesoryjnymi owiewkami, tylko szybka refleksja, tam jest kanapa dosyć sportowa, natomiast mocniejsza CBR F3 napewno jest wygodniejsza dla dwóch osób, a te dwie osoby też coś musi uciągnąć. No tyle, że nie jestem zwolennikiem teorii, żeby polecać 4 garowe 600 na pierwsze moto, mam taki uraz życiowy.
Motocykle sportowe są do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Iwantcookie » 1/10/2013, 10:17

czytasz mi w myślach:) Przekopywałem internet właśnie za SV650S w owiewkach. Kilka znalazłem. Dla mnie łądne moto, odpowiada mi bardzo, ale... No właśnie jest ale, bo spotykam się już trzecią opinią co do wątpliwego komfortu jazdy w dwie osoby.

Co do tego co wspomniałeś, że "te dwie osoby coś musi uciągnąć" to też to zwracałem na to uwagę. Znajomy porównywał jazdę w dwie osoby na GS500 (jego dziewczyny) i na SV650S (jego własna) i powiedział mi od razu, że jak jeździć we dwójkę to raczej coś 70KM+.

Co do ostatniej rzeczy o której wspomniałeś to chyba nikt nie jest tego zwolennikiem. Sam mam masę wątpliwości, tym bardziej, że znałem gościa z mojego liceum którego genialni rodzice sprezentowali mu R6 na osiemnaste urodziny. Pojeździł miesiąc... Jak się skończyło pisać już chyba nie muszę, a profil na FB dalej wisi. Właśnie takie krytyczne podejście skłania do zastanowienia się dwa razy, albo chociaż pozwala zdawać sobie z tego z czym ma się do czynienia siadając na takie moto. Ja już lata gówniarzerii i szpanowania na drodze mam raczej za sobą, narobiłem dużo kilometrów różnymi katamaranami i w mniejszym lub większym stopniu zdaję sobie sprawę z tego czego się podejmuję.
Avatar użytkownika
Iwantcookie
Świeżak
 
Posty: 71
Dołączył(a): 13/8/2013, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Iwantcookie » 5/11/2013, 07:55

P.S.

No i stało się:)

Wybór padł na ślicznego niebieskiego (i zadbanego!) Horneta w wersji S, 2000 r. :) W weekend przyjedzie do mnie:) Dziękuje wszystkim którzy się wypowiadali za pomoc i próby "naprostowania" którym usilnie i niesłusznie się opierałem:) Miałem przyjemność się przejechać jako pasażer i pozycja z tyłu jest wygodna, tak więc podstawowe kryterium spełnione. Teraz zostaje mi tylko szkolić jazdę.

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję:)
Avatar użytkownika
Iwantcookie
Świeżak
 
Posty: 71
Dołączył(a): 13/8/2013, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia strona


Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na gr