Zobacz wątek - Pierwszy motocykl do 25.000 tys zł
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl do 25.000 tys zł

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Postprzez Razor007 » 21/5/2013, 12:03

Masz rację chyba się przejadę do Libery widze są na Łopuszańskiej to nie daleko od emnie, mam nadzieję że istnieje opcja jazd próbnych czy jak to tam nazwać :)

No ale coś mi się spodobał deseń Z1000 :) ten Ducati Streetfighter 848 jest kozakiem :)
Razor007
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 14/5/2013, 12:51
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez jaroaro » 21/5/2013, 13:41

Co do wyboru motocykli to jest ich tam całkiem sporo. Sam może pojadę tam z kumplem w sobotę bo chciał coś ogarnąć. Kiedyś gadałem z pracownikiem i powiedział mi, że nie płaci się za jazdę próbną tylko tankujesz paliwo, tyle ile wyjeździłeś przez godzinę, ale mogę się mylić.
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: się biorą wszy


Postprzez wojtoon » 21/5/2013, 13:55

Jak nie trudno się domyślić mam 750kę jako chyba 9 motocykl, a ten koleś chce litra i to na pierwsze moto??? Koleś czy ty się dobrze czujesz? Może bierz od razu Horneta 900kę - przecież to tylko kilka koni więcej niż H600'. Kij że katalogowo ma 2.9 do setki, twoja zawartość jelitowa będzie osiągała podobne przyspieszenie tyle że do spodni. Czy ty kupujesz moto bo chcesz jeździć, bo chcesz szpanować, a może chcesz się zabić? Jeździć nie chcesz bo nie słuchasz doświadczonych. Szpanować pewnie chcesz, ale nie wiesz jeszcze że ten szpan wpędzi cię do grobu. A jak chcesz się zabić to zjedz 5 pudełek xenny extra tylko na trawnik wyjdź.

Chłopaki, przyznać się. Ile razy zajrzeliście śmierci w oczy? Ja już nie liczę - jest godzina 14:50 a ja dzisiaj dwa razy bym się poturbował (koleś wyprzedzający na 3ciego w półkorku i agentka która na pełnej p*** ciśnie przez skrzyżowanie na zielonym i nagle jej się przypomniało że chce skręcić w prawo). A teraz pomyślę sobie że koleś w stolycy (zakładam że to prawda) bez doświadczenia mówi że 130KM to pryszcz, to ja się pytam: "Ile w takim razie na śląsku znaczy pryszcz?" 350KM?

Na co ci chłopaku te konie? Będziesz każdego po kolei walił jak będziesz o nich myślał? Nic bym nie powiedział gdybyś wziął F3, F4 w ostateczności. Ale litry. Miło było cię poznać. Spisz testament puki czas...
z750
wojtoon
Świeżak
 
Posty: 102
Dołączył(a): 2/9/2012, 12:38

Postprzez Razor007 » 21/5/2013, 15:36

Weź gościu się inaczej odzywaj ok ??

Masz jakiś problem ze sobą ?? czytać nie potrafisz ze zrozumieniem ?????????????????????


Napisałem że podoba mi się typ motocykla w stylu kawy Z1000 lub Ducati Streetfighter i że mają podobne moce co wyżej wymieniane 600-tki gdzie ja kur.........w napisałem że chce od razu kupić tysiąca ??????? !!!!!!!!!!!!!!!!!! nie napisałem moje pytanie było czy pomimo podobnej mocy taki Z1000 lub streetfighter zachowuje się podobnie do 600-tki tylko tyle a nie że chce kupić.

Skończ z tym gadaniem o zabijaniu i pisaniu testamentów bo to są akurat sprawy prywatne a z spraw prywatnych porobiły się jakieś głupie przysłowia w stylu ,,chce litra" odpowiedź -> ,,boże pisze testament"

Ze śmiercią gościu też daj sobie spokój nikt się nie chce zabić to chyba logiczne prawda ???? każdy ma swoją pasję która jest nie bezpieczna w większym lub mniejszym stopniu.

Chce znaleśc kompromis pomiędzy walorami wyglądowymi ( nie patrzę tylko na wygląd - uprzedzam Twoją kolejną denną ripostę ) a osiągami...

Wszyscy tu obecni w tym temacie fajnie doradzają mi się pisze super temat nie został olany ale jak zawsze znalazł się Polaczek co zgrywa świętszego od Papieża i który bawi się w notariusza i gada o pisaniu testamentów....i tak nic dla Ciebie nie będzie z mojego majątku :))))))

Więc odpuść sobie temat się fajnie rozkręcił daję mi naprawdę dużo wskazówek a tacy jak Ty tylko doprowadzą do tego że zostanie zamknięty.

Ciuchy kupione a na dniach się wybiorę na ulicę Łopuszańską aby pojeździć motorami wezmę z 200zł na wachę i zobacze co i jak i będę miał większy wgląd.


Internetowym Hejterom dziękujemy, jesteście mocni tylko on-line.

Ogarnij to słownictwo... // boshi
Razor007
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 14/5/2013, 12:51
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Harakiri 7 » 21/5/2013, 16:13

Razor007 napisał(a):
Ze śmiercią ... daj sobie spokój nikt się nie chce zabić

Chce znaleśc kompromis pomiędzy walorami wyglądowymi ...a osiągami...

Internetowym Hejterom dziękujemy, jesteście mocni tylko on-line.


Troche juz na tyn swiecie jestem, jak do tej pory nie dane mi bylo poznac jakiegos samobojce, podpowiesz mi dlaczego ?

nie znajdziesz ich bo ich niema, jest co najwyzej wiekszy lub mniejszy kompromis.

Misiu, zanim zaczniesz pitolic bez sensu to moze sie choc troche ogarnij, ludzie ktorzy pisza nie po Twojwej mysli maja niestety wiecej doswiadczenia, niz Tobie sie wydaje, chca Ci bezinteresowie pmoc.

Oby dane bylo by Ci sie za 10 lat o tym przekonac, bo wtedy bedziesz patrzyl na to innymi oczami

uzytkowik 100 KM+

:wink:
Harakiri 7
Bywalec
 
Posty: 553
Dołączył(a): 1/4/2013, 12:48
Lokalizacja: wies

Postprzez Razor007 » 21/5/2013, 16:43

Wiem że macie więcej doświadczenia MisiU chodzi mi że Twój pseudo kolega przed-mówca zaczął jak Ty to ładnie mówisz ,,pitolić" o kupowaniu tysiąca o czym ja wogóle nie mówiłem, chodziło mi o czytanie ze zrozumieniem a nie o wiedzą na temat motocykli i jazdy na nich...do czytania ze zrozumieniem nie trzeba być mistrzem świata w Moto GP prawda ??

No i do tego prawnik/notariusz na testamentach się zna :)
Razor007
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 14/5/2013, 12:51
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez leff » 21/5/2013, 17:55

Poczytaj swoje teksty zanim komus zwrocisz uwage .... wypisujesz sporo glupot
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez jaroaro » 21/5/2013, 18:33

Nie ma co się kłócić, tylko musisz iść do salonu i przejechać się żebyś miał rozeznanie bo teraz nie ma rozmowy ;) Przejedziesz się i będziesz myślał nad motocyklem. Teraz propozycje typu litr są bez sensu
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: się biorą wszy

Postprzez adamadamus » 21/5/2013, 18:51

Jest szansa że w salonie, widząc świeżość twojego prawka, ograniczą moc wydawanych modeli lub zaproponują wysokie zabezpieczenie na czas wynajmu.

Może to jest pomysł - póki co jeździj po kilkadziesiąt km na maszynach kumpli a swój niech ci służy do opóźnienia tego, co czeka chyba każdego motocyklistę w Polsce - nagłej śmierci.
adamadamus
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 14/4/2013, 15:06
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez jaroaro » 21/5/2013, 18:54

Nie ma co zniechęcać tylko wskazać drogę i pomóc
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: się biorą wszy

Postprzez jasnoksieznik » 21/5/2013, 21:46

Ja mialem prawko pol roku (z wrzesnia) i w kwietniu nie bylo zadnych problemow z jazda probna. Dosiadalem roznych potencjalnych moto z zakresu 70-120koni. Zabezpieczenie czasem wynosilo i 8k PLN, a moto zawsze oddawalem zatankowane - nie bylo problemu. Sprzedawcom mowilem, jak sie ma sytuacja - nad czym sie zastanawiam, co ma wady, co zalety i w wiekszosci przypadkow potrafili mi doradzic lub przedstawic alternatywne modele oraz aktualne promocje.

Jazdy probne (jesli sie do nich podchodzi szczerze i powaznie, a nie jako cos, co sie nalezy) to bardzo dobry pomysl.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez Razor007 » 21/5/2013, 22:11

To prawda że jak zobaczą datę zdania prawka to nie zezwolą na jazdę próbną ?? czy coś innego ?

można mieć przecież prawko zdane 5 lat temu a wogóle nie jeździć :)
Razor007
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 14/5/2013, 12:51
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Harakiri 7 » 21/5/2013, 22:27

jasnoksieznik napisał(a):Zabezpieczenie czasem wynosilo i 8k PLN,... nie bylo problemu.


Jezeli juz podajesz jakies fakty, to moze dodaj, czy bylo w € czy w rownowartosci, bo widzac w podpisie Monachium, to raczej na jazdy probne do PL nie przyjezdzales, a to mala roznica.

Co innego w Niemczech a co innego w PL.

:wink:
Harakiri 7
Bywalec
 
Posty: 553
Dołączył(a): 1/4/2013, 12:48
Lokalizacja: wies

Postprzez jasnoksieznik » 21/5/2013, 23:26

Harakiri 7 napisał(a):
jasnoksieznik napisał(a):Zabezpieczenie czasem wynosilo i 8k PLN,... nie bylo problemu.


Jezeli juz podajesz jakies fakty, to moze dodaj, czy bylo w € czy w rownowartosci,
[...]
Co innego w Niemczech a co innego w PL.



oj, czytajmy uwaznie...

http://en.wikipedia.org/wiki/PLN (otwórz link)

Nie sadze, zeby w wypadku zabezpieczenia koszty byly tak rozne - zepsucie moto do jazd probnych, o przebiegu <2000km, w fullopcji moze z powodzeniem kosztowac 8k pieniazkow (polskich), niezaleznie od tego, po ktorej stronie granicy sie przydarzy.

EDIT: Dealer nie bedzie specjalnie dyskryminowal ze wzgledu na krotki staz, bo mu sie to nie oplaca. Jak Ci sie nie da przejechac, to pojdziesz do innej stajni i "zwiazesz" sie z innym producentem.
Oczywiscie, jesli przyjedziesz zardzewialym Cinquecento, z rodzicami, to raczej nie da Ci topowych, drogich modeli, ociekajacych moca i trudnych do opanowania, ale te "rozsadne", ktore wg. niego masz szanse kupic i serwisowac u niego. Przyklad: http://www.kawasaki.pl/News/Details/34080B73662
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez Black-Ghost » 22/5/2013, 08:46

Panowie. Bez niepotrzebnych napinek. :)
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez Razor007 » 24/5/2013, 12:09

No już jestem trochę mniejszym żółto-dziobem koledzy ;)

Byłem właśnie w salono-komisie i odbyłem 3 jazdy.

Yamaha XJ6

Honda CBR 600 z 2008 roku.

Ducati 848 StreetFighter

Więc tak: każdy moto jest fajny ;) Yamaha według mnie bardzo spoko, spokojna, prowadzenie jak dla mnie spoko :) CBR 600 już o wiele mocniejsza ale miałem dziwne wrażenie że jakoś za duży jestem na ten motor, jazda ok choć też za długo nie jeździłem ale coś nie mogłem się dopasować.

Najbardziej podszedł mi Ducatii 848 StreetFighter pomimo większej mocy od reszty którymi jeździłem zrobił na mnie wrażenie pozytywne, nie chodzi o moc, o prowadzenie o pozycje w jakiej się siedzi ogólnie o wszystko, dla mnie motocykl kozak :)

Trochę zakochałem się w 848 ale staram się myśleć na chłodno ;)

Co o nim myślicie ??
Razor007
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 14/5/2013, 12:51
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez leff » 24/5/2013, 17:25

ciekawe gdzie znalazles 848 za 25 kpln
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez Black-Ghost » 24/5/2013, 19:10

Myślę że trochę fantazjujesz :D
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez Harakiri 7 » 24/5/2013, 19:19

Razor007 napisał(a):Najbardziej podszedł mi Ducatii 848 StreetFighter pomimo większej mocy od reszty którymi jeździłem zrobił na mnie wrażenie pozytywne, nie chodzi o moc, o prowadzenie o pozycje w jakiej się siedzi ogólnie o wszystko.

Trochę zakochałem się w 848 ale staram się myśleć na chłodno ;)

Co o nim myślicie ??


Wlosiaki prowadza sie generalnie b. fajnie, tyle, ze jak nie dopilnujesz Service, to bedziesz plakal, a koszta do niskich nie naleza.

Bralbym to co stwarza najmniej problemow XJ6

:wink:
Harakiri 7
Bywalec
 
Posty: 553
Dołączył(a): 1/4/2013, 12:48
Lokalizacja: wies

Postprzez Razor007 » 24/5/2013, 21:38

Anie nie fantazjuje ani nie znalazłem za 25 tys, gdzie ja znowu napisałem że Ducatii było za 25 tys ? gdzie ? nie napisałem tak, napisałem że jeździłem że mi super przypasował i zapytałem o Wasze opinię na temat tego motocykla.

Wiem że nie jest w moim przedziale cenowym ale jak miałem okazję pojechać to czemu miałem tego nie wykorzystać ?????

Tak mi się spodobał że myślę o kredycie heh ;) ale najpierw bym wysłuchał Waszę opinię.
Razor007
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 14/5/2013, 12:51
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości




na gr