Zobacz wątek - Prawo jazdy - kategoria A (zmiana przepisów)
NAS Analytics TAG

Prawo jazdy - kategoria A (zmiana przepisów)

Przepisy, prawo
_________

Postprzez SkoQ » 23/1/2013, 17:10

paweł na forach archeolog to osoba która pisze w temacie w którym ostatni post byl napisany kilka miesięcy wcześniej :) Dobrze odczytałeś, bo ja odczytałem tak samo.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)


Postprzez madcap » 23/1/2013, 17:27

SkoQ autor nie jest archeeologiem. to jest rozp. z lipca ubiegłego roku, które zostało opublikowane w sierpniu 2012 z terminem wprowadzenia 19.01.2013 - czyli do szkolenia oraz przeprowadzania egzaminu na nowych zasadach.
lepiej, że spytał w tym przypadku w temacie, który był założony (tematyka dość pokrewna) niz zakładał nowy.

@ autor.
źle wnioskujesz.
stosownie do rozporzadzenia nie zdajesz części teoretycznej egzaminu - tylko i wyłącznie część praktyczną w następujących sytuacjach:
1. dla kat x + E, tj. rozszerzenie na przyczepÄ™ w stosunku do posiadanej kategorii;
2. jeżeli podwyższasz posiadaną kategorię, tzn.: z A1 do A2, A1 do A, A2 do A, B1 do B, C1 do C i D1 do D;
3. jeżeli posiadasz określoną kategorię z ograniczeniem do prowadzenia pojazdu tylko i wyłącznie z automatyczną skrzynią biegów a chcesz jeździć pojazdem z manualną skrzynią biegów.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?


Postprzez bucmaster » 4/2/2013, 23:39

Witam mam pytanie czy jest ktos moze w takiej sytuacji ze ma zaliczona teorie a nie zdązył juz zaliczyc prakycznego egzaminu i ma mniej niz 24 lata ??? może wiece czy bedzie mozliwe zrobienie do konca kat A a nie A2 która jest bezsensowna bo skoro egzamin teoretyczny jest wazny 6 miesiecy i podczas przerwy zimowej jego termin sie przedłuża to powinni dać dokonczyć ludzią egzamin który zaczeli nikt nie zwruci nam teraz kasy za kurs i egzamin teoretyczny.
bucmaster
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4/2/2013, 23:33

Postprzez power_bit » 4/2/2013, 23:47

Ogarnij orty i napisz o co Ci chodzi po polsku.
Avatar użytkownika
power_bit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1258
Dołączył(a): 27/9/2010, 15:42
Lokalizacja: Września

Postprzez bucmaster » 5/2/2013, 00:44

Chodzi o to że zaliczyłem egzamin teoretyczny przed 19 stycznia ale nie zdążyłem zdać praktyki a mam 22 lata i teraz jedni mówią ze normalnie na wiosnę będę mógł zdawać kat A a drudzy ze tylko kat A2. Może ktoś cos wie na ten temat
bucmaster
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4/2/2013, 23:33

Postprzez gracu0 » 5/2/2013, 00:51

Najprawdopodobniej będziesz zdawał A2. Ja zdałem praktykę i teorię przed wejściem nowych przepisów a dokładniej w październiku ubiegłego roku a i tak chcą mi wlepić A2, ponieważ dopiero teraz chciałem wyrobić prawko
gracu0
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 3/7/2011, 20:42
Lokalizacja: Nysa

Postprzez Boshi » 5/2/2013, 01:46

Gracu0 bo tak jest niestety, ostatnio w jakimś temacie pisałem o tym. Jak byś chciał wyrobić zaraz po zdanym egazaminie to byś dostał A normalnie. Głupota ustawodawców nie zna granic...


p.s widzę, że Nysa zamieszkały ;)

Bucmaster, jak nie masz 24 lat to dostaniesz A2.
Zastrzeżenia na PW.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21

Postprzez power_bit » 5/2/2013, 01:57

bucmaster napisał(a):Chodzi o to że zaliczyłem egzamin teoretyczny przed 19 stycznia ale nie zdążyłem zdać praktyki a mam 22 lata i teraz jedni mówią ze normalnie na wiosnę będę mógł zdawać kat A a drudzy ze tylko kat A2. Może ktoś cos wie na ten temat


Ci drudzy mają racje, będziesz zdawał na kat. A2.
Avatar użytkownika
power_bit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1258
Dołączył(a): 27/9/2010, 15:42
Lokalizacja: Września

Postprzez bucmaster » 5/2/2013, 15:28

To jest czyste wyudzanie pieniędzy jeżeli kurs był robiony pod kątem A i WORD dopuścił ludzi do egzaminu na kat A wziął za to kase to dlaczego teraz wciskają inną kat która może kogoś nie interesować to jest tak jak by ktoś se zamówił audi w salonie a do domu przywieźli skode za tą samą kase i mówile że tak ma być może niech jeszcze kat T proponują zamiast A. Widze że nie pozostaje nic jak tylko jeżdzić bez.
bucmaster
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4/2/2013, 23:33

Postprzez power_bit » 5/2/2013, 15:47

Tak działa prawo, my jesteśmy tylko szaraczkami i musimy się do niego dostosować.
Niektóre chwile, zapomina się przez całe życie
Avatar użytkownika
power_bit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1258
Dołączył(a): 27/9/2010, 15:42
Lokalizacja: Września

Postprzez mati22252 » 5/2/2013, 17:29

Nikt nie każe robić ci A2. możesz poczekac do 24 i wtedy zdać nową teorię i prawko na A. Pamiętaj że zdając teraz na A2 nie robisz potem teorii i jeździsz mniej godzin.
Avatar użytkownika
mati22252
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 805
Dołączył(a): 12/4/2012, 17:04
Lokalizacja: Żagań/ Poznań

Postprzez bucmaster » 5/2/2013, 19:05

A2 niech se wsadzą a ludzie i tak i tak będą jeździć.
bucmaster
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4/2/2013, 23:33

Postprzez gracu0 » 5/2/2013, 21:19

Osoby, które zdały praktykę i teorię przed wejściem przepisów a nie odebrały prawka nadal nie wiedzą co robić. W jednych WORDach proponują A2 w innych nie chcą w ogóle wydać dokumentu. Tak samo jest w starostwach, jedni chcą wydawać A2 drudzy nic a trzeci karzą czekać na jakiś odzew z góry. Więc jedyne co zostaje to czekanie.
gracu0
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 3/7/2011, 20:42
Lokalizacja: Nysa

Postprzez SkoQ » 5/2/2013, 22:23

No jest zamieszanie z tymi kategoriami. Co jeśli miałem zdane to, a nie miałem zdanego tamtego, co jeśli zdałem ale nie dostałem...I bucmaster choćbyś nie wiem jak się denerwował, jak był wściekły, to i tak to nic nie zmieni. Przykro mi takie są fakty, takie jest prawo. Jego nieznajomość szkodzi, po to wprowadzono vacatio legis żeby zabezpieczyć się przed osobami takimi jak Ty które ewentualnie chciały by kogoś pozwać, domagać się, i tak dalej i tak dalej. O tym kiedy ustawa wchodzi, i do kiedy można zdawać na kategorię A przed ukończeniem 24 roku życia było wiadomo już od dawna. Nie zdałeś na kategorię A, wiedziałeś, że w zimie ośrodki egzaminacyjne nie przeprowadzają egzaminów praktycznych na kategorię A, to były Twoje pieniądze, więc Twoje ryzyko, Ośrodek Szkolenia przeprowadził Ci szkolenie z tej kategorii, i byłeś do jej zdania przygotowany, nie ich wina, że WORD nie przeprowadza egzaminów na lodzie... w sumie WORD'u też nie.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez motocyklista188 » 6/2/2013, 00:09

Ciekawy temat. Ja rowniez jestem w trakcie robienia kat A mam 21lat i mam zdana teorie (zdalem juz w zeszlym roku) i niestety zaplacone za kat A ale niestety podlegam pod kat A2 a zaplacilem za kat A a pieniedzy nikt nie zwroci i to jest najlepsze


Tak A2 jest tansze od A


Masakra jednym slowem dla mnie to Ci ktorzy zaczeli robic na starych powinni je skonczyc na starych a nie ze teraz bede musial wyliczac konie mechaniczne zebym mogl jezdzic Motorem na kat A2....



Niestety nie dostaniesz kat A tylko dostaniesz kat A2 tak jak ja i inni ktorzy zaczeli

pozdrawiam
Aprilia Rs/Gs
Avatar użytkownika
motocyklista188
Bywalec
 
Posty: 656
Dołączył(a): 10/6/2010, 11:07
Lokalizacja: Poznan

Postprzez power_bit » 6/2/2013, 00:23

motocyklista188 napisał(a):Tak A2 jest tansze od A


Na jakiej podstawie to stwierdziłeś? Tańsze będzie dla posiadaczy prawa jazdy kat A1.
Avatar użytkownika
power_bit
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1258
Dołączył(a): 27/9/2010, 15:42
Lokalizacja: Września

Postprzez SkoQ » 6/2/2013, 00:24

Napiszę jeszcze raz, przepisy były znane napewo dłużej niż pół roku przed wejściem ustawy w życie. Wiedząc, że takie przepisy wchodzą, płaciłeś i zaczynałeś kurs na własne ryzyko, na zasadzie zdąrze czy nie zdąrze. Nie zdąrzyłeś i teraz masz pretensje, nie słusznie, współczuję ale nie masz racji. Chciałeś zaoszczędzić kasę, trzeba było poczekać na wejście ustawy, chciałeś zrobić kategorię A ? Trzeba było zacząć wcześniej.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez motocyklista188 » 6/2/2013, 00:28

Szczerze nic nie wiedzialem ze wchodza nowe przepisy. Nie dopytywalem poprostu o to chcialem tylko prawo jazdy. Nie nie mam pretensji hehe.



Powiedzieli mi o tym w WORD i w sumie moj instruktor taki znajomy. Ale czy prawda wiem na 95%
Aprilia Rs/Gs
Avatar użytkownika
motocyklista188
Bywalec
 
Posty: 656
Dołączył(a): 10/6/2010, 11:07
Lokalizacja: Poznan

Postprzez SkoQ » 6/2/2013, 00:55

Szczerze nic nie wiedzialem ze wchodza nowe przepisy.


No, i tutaj właśnie sprawa się zamyka. Akty są jawne każdy może czytać. Nic nie przeskoczysz, nic nie nadrobisz, nie odzyskasz. Chyba zabiłem temat xD
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez motocyklista188 » 6/2/2013, 10:44

Dokladnie tak jak mowisz SkoQ


Nic nie jestesmy wstanie zrobic. Dobre i to ze chociaz dostaniemy ta kat A2 a nie A1 lub wcale. Pozdrawiam
Aprilia Rs/Gs
Avatar użytkownika
motocyklista188
Bywalec
 
Posty: 656
Dołączył(a): 10/6/2010, 11:07
Lokalizacja: Poznan

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê