Zobacz wątek - Honda Varadero 125 vs Yamaha YBR 125
NAS Analytics TAG

Honda Varadero 125 vs Yamaha YBR 125

i inne małe pojemności
_________

Varadero czy YBR ???

Varadero
21
75%
YBR
7
25%
 
Liczba głosów : 28

Postprzez paintmaster » 25/2/2012, 21:41

Co powiecie na temat tej YBR.. PRZEBIEG I CENA jak w promocji przedświątecznej


http://allegro.pl/yamaha-ybr125-ybr-125-i2159898792.html (otwórz link)
paintmaster
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20/2/2012, 18:40


Postprzez sopel_95 » 26/2/2012, 19:30

Zostaw YBR w spokoju :D z Twoim wzrostem będziesz wyglądał jak na rowerze, Varadero to na prawdę udany motocykl, nie obawiaj się gaźników, synchro nie jest takie drogie i robisz je raz na dłuższy czas.
Szukaj zadbanego egzemplarza, nie pakuj się w rozbitki. Varadero jest drogie, ale jest na prawdę warte tych pieniędzy.
Avatar użytkownika
sopel_95
Świeżak
 
Posty: 93
Dołączył(a): 18/1/2011, 17:07
Lokalizacja: Siedlce


Postprzez majhutt » 26/2/2012, 21:31

sopel_95 napisał(a):Zostaw YBR w spokoju :D z Twoim wzrostem będziesz wyglądał jak na rowerze, Varadero to na prawdę udany motocykl, nie obawiaj się gaźników, synchro nie jest takie drogie i robisz je raz na dłuższy czas.
Szukaj zadbanego egzemplarza, nie pakuj się w rozbitki. Varadero jest drogie, ale jest na prawdę warte tych pieniędzy.


No i mi znowu namieszałeś w głowie bo już byłem gotów kupić YBR..

Na początku to myślałem tylko o YBR bo nie zdawałem sobie sprawy z istnienia Hondy Varadero... już ze 3 razy zmieniałem zdanie i teraz to w ogóle nie wiem..

Za YBR przemawia do mnie cena, wtrysk, rocznik.. Boli mnie wygląd i zapewne minimalnie gorszy komfort jazdy.. Myślę ze osiągi są na zbliżonym poziomie

A w Varadero na odwrót... na plus wygląd itd. na minus cena itd..

dlatego napisz jeszcze czy za 6000 zł znajdzie się już coś fajnego???


Np. co powiecie na temat tego sprzeta;
http://otomoto.pl/honda-xlv-125-varadero-okazja-dt-dtx-xt-M3049614.html (otwórz link)

albo tego

http://allegro.pl/honda-xl-125-varadero-i2170050741.html (otwórz link)
Avatar użytkownika
majhutt
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 12/2/2012, 22:29
Lokalizacja: sdz

Postprzez suchy558 » 27/2/2012, 16:54

Avatar użytkownika
suchy558
Bywalec
 
Posty: 676
Dołączył(a): 1/2/2011, 19:03
Lokalizacja: Sandomierz

Postprzez majhutt » 27/2/2012, 19:39



Motor fajny, ale to nie ten temat..

Do posiadaczy Varadero... jakie jest spalanie tego motocykla( tylko nie według producenta)???
Z tego co czytałem to 4 l /100 km
Avatar użytkownika
majhutt
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 12/2/2012, 22:29
Lokalizacja: sdz

Postprzez sopel_95 » 28/2/2012, 22:31

4l Ci spali jak będziesz ciągle na pełnej latał, przy spokojnej jeździe spokojnie schodzi do 3 l ewentualnie 3.5 l .
Polecam Viadro jako użytkownik tego sprzętu nie mam mu nic do zarzucenia, jest to najdroższy motocykl wśród 125-tek.
YBR nie jest zła, jeździłem jak zdawałem na prawko, ale po jazdach wsiadałem na Viadro i różnica jest nie do opisania.
Jak jeździłem YBR to miałem wrażenie, że jest taka trochę jak zabawka, biegi, sprzęgło, silnik to wszystko pracuje tak "byle jak" , że tak się wyraże :) oczywiście, nikogo nie chcę obrazić , piszę tylko jakie mam odczucia.
Tak jak piszesz, za YBR przemawia mała cena, wtrysk, młodszy rocznik, ale w zamian za gabaryty itd. Silnik w Viadrze jest na dwóch garach, i jest chłodzony cieczą a nie jak w YBR powietrzem. V-ka pracuje pięknie, jest elastyczna i kręci wysoko, bo aż do 12 tyś obr/min. Także zastanów się jeszcze dobrze, za 6 tyś zł można kupić ładne Varadero i jeszcze ładniejszą YBR :)

EDIT:
Ta czerwona, wydaje się warta tych pieniędzy, trzeba by ją dobrze obejrzeć na żywo :)
Avatar użytkownika
sopel_95
Świeżak
 
Posty: 93
Dołączył(a): 18/1/2011, 17:07
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez PabloEop » 29/2/2012, 00:32

Ja też bym na Twoim miejscu rozglądał sie za Varadero. Jeździłem tym moto sporo i naprawdę moge je polecać,
Co do Ybr to można ją porównać właśnie do Cbr 125 (której także byłem posiadaczem) i powiem Ci że na Ybr nie było by Ci wygodnie jeździć, Wiadomo Ybr i Cbr troszke mniej spali (te 0.5-1l) ale zostań przy Varadero a będziesz zadowolony. Wspomnisz moje słowa:) Pozdrawiam
PabloEop
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25/2/2012, 19:50

Postprzez Throttle » 1/3/2012, 20:12

Ja codziennie przeciskam się w korkach na ybr 125 do roboty. Powiem ci tak ja nie szukasz demona szybkości to polecam. Mam model na wtrysku nakręciłem prawie 17 tys przebiegu. Przez ten czas nie zawiódł ani raz. Po dłuższym postoju odpala bez problemów. Jedyne do czego mogę się przyczepić to do seryjnych gum chińskich, przyczepność kiepska, a zużywają się na oczach. Zmieniłem na Michelin i o niebo lepiej. Do 80 jak powachlujesz biegami ładnie się zbiera, powyżej jest już rzeźnia dla silnika, ostatecznie do 100 dolatuje kreska. W dwie osoby też daję radę nie raz z kimś latałem i było spoko. Mam 182cm i jest mi wygodnie. Jak jeszcze sam jesteś w stanie przygotować szpeja do sezonu to eksplatacja wychodzi grosze. Jedyny minus to taki jak zaliczysz glebę. Części jak na 125 drożyzna straszna i praktycznie wszystko przez ASO. Na szczęście odpukać nie zaliczyłem gleby. Jak masz jakieś pytania wal śmiało.
Avatar użytkownika
Throttle
Świeżak
 
Posty: 327
Dołączył(a): 1/3/2012, 12:35

Postprzez majhutt » 1/3/2012, 21:33

Szkoda, że Varadero pali w granicach 4 l/100 km... O Ybr słyszałem, że można zejść nawet do 2 l.. a to już jest praktycznie 2x mniej...
Najbardziej to zależy mi, na niezawodności i spalaniu... Niby Varadero ma v2 ale jak na 125cm w 4T to pali dużo..

Jechał ktoś z was, może w jakąś dłuższą trasę Hondą??? Ile wtedy pali?? Nie mam zamiaru cisnąć, potrzebuje go do spokojnej jazdy dlatego spalanie jest dla mnie ważne...
Avatar użytkownika
majhutt
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 12/2/2012, 22:29
Lokalizacja: sdz

Postprzez paintmaster » 4/3/2012, 18:12

majhutt napisał(a):Szkoda, że Varadero pali w granicach 4 l/100 km... O Ybr słyszałem, że można zejść nawet do 2 l.. a to już jest praktycznie 2x mniej...
Najbardziej to zależy mi, na niezawodności i spalaniu... Niby Varadero ma v2 ale jak na 125cm w 4T to pali dużo..

Jechał ktoś z was, może w jakąś dłuższą trasę Hondą??? Ile wtedy pali?? Nie mam zamiaru cisnąć, potrzebuje go do spokojnej jazdy dlatego spalanie jest dla mnie ważne...


Chyba cie pojebało. Cztery litry napewno nie wezmie, hyba ze bedziesz jezdził z konmi.

Otrzymujesz ostrzeżenie!
Zainwestuj w słownik
komarcc
paintmaster
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20/2/2012, 18:40

Postprzez majhutt » 4/3/2012, 18:57

Chyba cie pojebało. Cztery litry napewno nie wezmie, hyba ze bedziesz jezdził z konmi.


"Hyba" ty jesteś tym koniem... pozdrawiam pajacu
Avatar użytkownika
majhutt
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 12/2/2012, 22:29
Lokalizacja: sdz

Postprzez melonick » 16/3/2012, 04:23

Mam varadero 125 i mam też jednocylindrówkę 125 w 4t.


Varadero 125 pali w granicach do 4l, jest strasznie nieelastyczne i wysokoobrotowe, jak chcesz tym jechać, to trzeba trzymać obroty od 7000 w górę. Dla tego też sporo pali. Bzdury nt. tego, że varadero 125 jest elastyczne są śmieszne i wynikają tylko i wyłącznie z niewiedzy, że mała Vałka, oprócz tego, że pracuje strasznie spokojnie i miękko nie daje żadnych dodatkowych plusów, lecz ma sporo minusów jak spalanie, elastyczność, czy masakryczną ospałość, szczególnie do 5000 obr...

Ybr 125 pali 2,2 litra, w mieście wiaderko nie ma szans, jak kręcisz wiadro do 6000 i ybr do 6000, to ybr przyśpiesza dobre 1,5x mocniej, jak kręcisz wiadro na maxa i ybr na maxa, ybr nie ma szans, ale do spokojnej jazdy, ybr 125 ma dużo więcej wigoru. Ybr 125 jest dużo mniejszym i słabiej wykonanym motocyklem, wiadro to po prostu transalp z mniejszym silnikiem, koszta serwisu, czy części są oczywiście także transalpowe. W ybr jest po prostu taniej. W wiadrach są problemy z wydechami i może wystąpić dzwonienie, może też się zjechać łożysko zębatki zdawczej. Ybr 125 będzie bardziej wibrowała i praca będzie znacznie twardsza i bardziej szarpiąca.

Wiaderko ma tylko 14,5 hp i 10 NM co jest najważniejsze. A ybr ma 10 Hp i 9,6 Nm więc różnica jest prawie żadna... A waga swoje robi, sam nie mam szans z moją wagą do 70 z rometem 125, później jest lepiej, ale od 0 do 70 to prędkości najważniejsze na miasto.

Jak miałbym teraz wybierać, czy kupić varadero 125 za te 7000 zł jak to zrobiłem, czy w sumie nową ybr, WYBRAŁBYM ybr.

Vałka to największy minus wiadra, jak by ta vałka miała chociażby 250 ccm, to może cechy prawdziwej wielkiej vałki by się uwidaczniały, w 125 vałka jest tragiczna, dużo bardziej wygodna jest jednocylindrówka. A i w kolejną bzdurę nt. wtrysku tym razem, także nie wierz, wtrysk pali więcej i silnik ma odrobinkę mniejszą moc. Wiadro to najlepiej wykonana i najwygodniejsza 125.

Proszę, takie ot sobie OBIEKTYWNE opisanie. :)

Btw. uważaj na takich jak paintmaster i innych, forum ścigacza posiada żenujący poziom wypowiedzi i fanbojostwo, NA PEWNO zaraz ktoś mi wypowie, że gadam bzdury. ;) :roll:

Jak byś chciał kupić, to wal na pw. bo się akurat przesiadam na większy sprzęcior.
melonick
Świeżak
 
Posty: 179
Dołączył(a): 6/6/2009, 20:42

Postprzez majhutt » 16/3/2012, 15:43

Powiem szczerze melonick ze twoja opinia troche mnie zaskoczyła... Wszyscy polecaja Varadero ale nie stac mnie na nowsze roczniki a nie chce tez przepłacać za egzemplarz który ma na łożysku 50 tyś. km.... jak cos to zagadam na PW
Avatar użytkownika
majhutt
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 12/2/2012, 22:29
Lokalizacja: sdz

Postprzez melonick » 16/3/2012, 20:10

W przypadku do innych 125 przebieg w wiaderku dziel zawsze na 2x, to wytrzymałe sprzęty.
melonick
Świeżak
 
Posty: 179
Dołączył(a): 6/6/2009, 20:42

Postprzez majhutt » 22/4/2012, 17:35

Powiem szczerze, że po wielkiej rozkminie z mojej strony chyba nie kupię żadnego z tych dwóch...
Na YBR pojeździłem ( poszedłem na plac manewrowy i poprosiłem o możliwość przejażdżki) i nie czułem się na nim dobrze..
Co do Varadero blokadą wydaje sie cena i ?spalanie?... dlatego szukam teraz moto w stylu Yamahy XT 125 lub Hondy XR 125... Dzięki Wszystkim za sensowne odpowiedzi na temat, może komuś innemu się przyda. pzdr
Avatar użytkownika
majhutt
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 12/2/2012, 22:29
Lokalizacja: sdz

Postprzez tomntm » 23/4/2012, 13:46

Ja mogę wypowiedzieć się o YBR 125, bo sam jeżdzę.

Najniższe spalanie 1,97l / 100 najwyższe 2,74l / 100km. Zbiornik mieści 13l paliwa.

Mam 182 cm wzrostu. Jeżdzę nią czasem po mieście, ale głównie w trasy po około 450km/dzień :) Dla mnie jest wygodna.

Wygląd: przejedź się YBR rocznik od 2010 wzwyż. Motocykl przeszedł w 2010 lifting. Wygląda o wiele lepiej. Zmieniono też parę mniej istotnych rzeczy.

Gdyby motocykl mial mi palić więcej, brałbym minimum 250-tkę lub coś znacznie większego :)
Yamaha YBR 125
Avatar użytkownika
tomntm
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 8/1/2012, 17:35
Lokalizacja: Ciechanów (koło Warszawy), Kraków

Postprzez majhutt » 9/8/2012, 19:39

Wyszło tak ze nie wybrałem ani YBR ani Hondy... Wczoraj kupiłem XT 125 x.
Avatar użytkownika
majhutt
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 12/2/2012, 22:29
Lokalizacja: sdz

Poprzednia strona


Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na gr