Zobacz wÄ…tek - Co sÄ…dzicie o takim zestawie??
NAS Analytics TAG

Co sÄ…dzicie o takim zestawie??

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Postprzez nase » 22/11/2011, 13:27

mialem podobna sytuacje.
Mierzylem Sidi i zamiast 45, ktore nosze pasowaly jedynie 46.
Sprzedawca poinformowal mnie, ze tak inaczej wypada w Sidi rozmiarowka.
W TCX, Apinach i Dainese normalnie juz 45 rozmiar.
nase
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 29/6/2011, 13:39
Lokalizacja: Szczecin


Postprzez keywon » 22/11/2011, 14:31

Spokojnie nie kupuję w ciemno :) buciki już przymierzałem i leżą idealnie :)
największy problem przy wyborze kombinezonu mam.. Do max. 1500zł mogę wydać, a chcę żeby był z garbem
bo usztywnia górną część kręgosłupa.. :) mógłby ktoś coś polecić w tej cenie?
keywon
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 4/10/2011, 11:16


Postprzez tomek_gda » 22/11/2011, 15:26

Kup dobrego żółwia (np. dainese wave) a garby sobie daruj w kombinezonach za takie pieniądze. Jużktoś to pisał ale zamiast butów za ponad 1000zł dołóż do kasku. Reszta jest ok, kombinezon tschula + rękawice może być.
Avatar użytkownika
tomek_gda
Świeżak
 
Posty: 361
Dołączył(a): 20/9/2010, 18:25
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez keywon » 22/11/2011, 15:41

To proszę o poradę jaki kombinezon wybrać i żółwia żeby za całość dać max 1500zł
keywon
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 4/10/2011, 11:16

Postprzez Pysznie » 22/11/2011, 18:05

1) Kombinezon - Tschule ogólnie są jednym z lepszych wyborów wśród tańszych kombiaków, aczkolwiek, wtórując poprzednikom, najlepszą opcją byłoby znalezienie używanego kombiaka, bardziej renomowanych producentów.

Zwróć również uwagę na kombinezony 4SR - nowe kosztują 2.200 zł, używane dostaniesz w dobrej cenie, a jakość jest na prawdę wysoka.

http://www.4sr.pl/katalog/moto-kombinezy/

2) Rękawice - Mam m.in. jedną parę rękawic Tschul 212 i jestem z nich zadowolony. Dostaniesz je na allegro za 107 zł z przesyłką i jeśli nie masz większych funduszy na rękawice to tym możesz zaufać. A propos Alpinestars... jest wiele podróbek na Allegro, więc uważaj.

3) Buty - zdecydowanie zamieniłbym na: Alpinestars SMX5 lub Falco Rival - bardzo dobre buty, zapewniające wysoki poziom ochrony i równie dobry komfort. Powinieneś z nich być zadowolony.

4) Kask - tutaj odradzam Tobie kaski Shoei 1000 czy 1100, bo nie ma sensu wykładać tak dużej gotówki, gdyż w niższej cenie możesz mieć równie dobry kask Shark RSI lub tańszy Shark S900 (ciut gorzej wyciszony niż RSI, posiada blendę) i na prawdę proponuję Ci się im przyjrzeć. Shoeie bierz jeśli znajdziesz, np. używane w atrakcyjnej cenie.

P.s. Nie tylko moim zdaniem, kaski Shoei są zdecydowanie przereklamowane u nas w PL, a trzeba za nie wyłożyć na prawdę duże pieniądze. Oczywiście, jeśli ktoś jest przywiązany do marki Shoei i stać go na nią to niech bierze, bez wątpienia są to dobre kaski, ale jeśli można zaoszczędzić na tym, żeby dołożyć do innego ciuchu to wspomniany Shark RSI będzie na prawdę świetnym wyborem.
Ostatnio edytowano 22/11/2011, 19:30 przez Pysznie, Å‚Ä…cznie edytowano 6 razy
Fortepian pysznie gra !! :-) // Yamaha R6S '07.
Avatar użytkownika
Pysznie
Świeżak
 
Posty: 52
Dołączył(a): 16/5/2011, 21:40

Postprzez tomek_gda » 22/11/2011, 18:09

kombi np. takie
Tschul 606 (otwórz link)

żół np. taki:
Dainese Wave (otwórz link)
Avatar użytkownika
tomek_gda
Świeżak
 
Posty: 361
Dołączył(a): 20/9/2010, 18:25
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Pysznie » 22/11/2011, 18:15

tomek_gda napisał(a):kombi np. takie
Tschul 606 (otwórz link)

żół np. taki:
Dainese Wave (otwórz link)


Dobry zestaw.
Ostatnio edytowano 22/11/2011, 20:19 przez Pysznie, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Fortepian pysznie gra !! :-) // Yamaha R6S '07.
Avatar użytkownika
Pysznie
Świeżak
 
Posty: 52
Dołączył(a): 16/5/2011, 21:40

Postprzez tomek_gda » 22/11/2011, 19:39

Po co kieszeń na jakieś dodatkowe ochraniacze kręgosłupa skoro ma być żółw?
Avatar użytkownika
tomek_gda
Świeżak
 
Posty: 361
Dołączył(a): 20/9/2010, 18:25
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Pysznie » 22/11/2011, 20:19

Zamotałem się.
Fortepian pysznie gra !! :-) // Yamaha R6S '07.
Avatar użytkownika
Pysznie
Świeżak
 
Posty: 52
Dołączył(a): 16/5/2011, 21:40

Postprzez Atlantis » 22/11/2011, 22:23

Pysznie napisał(a): Shoeie bierz jeśli znajdziesz, np. używane w atrakcyjnej cenie.


Shoei i Arai są znacznie lepiej wykonane niż Shark, choć to też całkiem dobra firma, to jednak półka niżej.

Nie warto kupować używanego kasku. Raz, że nie wiesz co przeszedł i może być bity(naruszona struktura wewnętrzna), mimo, że na zewnątrz jest niewielka rysa. Dwa, że kask dopasowuje się na całe swoje życie tylko do JEDNEJ głowy. Kupiony od kogoś zawsze będzie chociaż trochę niedopasowany.
Avatar użytkownika
Atlantis
Świeżak
 
Posty: 381
Dołączył(a): 5/6/2011, 19:19
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Pysznie » 22/11/2011, 22:55

Atlantis napisał(a): Shoei i Arai są znacznie lepiej wykonane niż Shark, choć to też całkiem dobra firma, to jednak półka niżej.


Co do rzekomego gorszego wykonania Shark'ów to jesteś w delikatnym błędzie (chyba, że mówisz o Shark'ach najtańszych to nie wiem, nie zabieram głosu, bo nie miałem możliwości ich przestestowania), gdyż RSI i S900 są wykonane bardzo dobrze, a sam jeździłem wcześniej w XR 1000, więc mam porównanie. Poza tym, naprawdę prestiż kasków Shoei jest przesadnie rozdmuchany u nas w Polsce, przy czym nie twierdzę, że robią złe kaski, wprost przeciwnie.

P.s. A co do używanych kasków... nie chodzi tylko o kwestię uszkodzenia skorupy kasku, ale także o piankę, która jest wewnątrz. To właśnie ona absorbuje siłę uderzenia i nawet niewielkie uderzenie może sprawić, że za drugim razem nie spełni swojego zadania należycie. A jeśli kask jest po przygodzie, to o ile posiada oryginalne malowanie można dostrzec jego historię - tu odprysk, tam odprysk + wgniecenie i już lepiej nie ryzykować zakupu. A o nabyciu malowanego według własnego pomysłu kasku (mowa o używanym) to już nie będę się rozwodził za długo, bo to oczywiście jest zakup kota w worku.

No ale jest i druga strona medalu - w wielu kaskach wewnętrzna wyściółka jest wymienna, więc o ile struktura kasku jest nienaruszona, a zabieg w postaci zakupu nowej "gabki" się opłaca to nie ma większych przeciwwskazań do jego użytkowania.

Niech każdy podejmuje sam decyzję.

Dobrej nocy :)
Fortepian pysznie gra !! :-) // Yamaha R6S '07.
Avatar użytkownika
Pysznie
Świeżak
 
Posty: 52
Dołączył(a): 16/5/2011, 21:40

Postprzez keywon » 23/11/2011, 07:29

Ja wybrałem Shark S900 Enigma tak jak pokazałem go wyżej. Dostałem mini rabacik przy zakupie butów i kasku :) Rękawice chyba wezmę te z tschula, z pewnością lepsze niż jakieś podróby alpinów, a za oryginalne ponad 700zł nie dam, bo lepszym rozwiązaniem byłoby dołożenie do hełmu/kombinezonu..

Co do kombinezonu to sprawa pozostaje otwarta, bo na prawdę sam już nie wiem co brać. Pozostaje mi pojeździć po sklepach i szukania dobrych ofert w internecie :) póki co i tak brak funduszy i trzeba na wypłatę czekać :D

PS: Jak dojdą buciki i hełm to napiszę coś o nich w podklejonym temacie (związanym z opiniami na dany sprzęt).
keywon
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 4/10/2011, 11:16

Postprzez tomek_gda » 23/11/2011, 14:36

Hmm. Do tej pory (pomimo że sam noszę) to buty firmy puma kojarzyły mi się z chłopakami w dresach z sąsiedztwa ale nie z butami motocyklowymi (przynajmniej nie z dobrymi). Prawde mówiąc podczas zakupu butów do moto nawet nie brałem ich pod uwagę. Testował ktoś to to? Nie żebym chciał kupić ale jestem ciekawy czy to w ogóle można nazwać butami na motocykl.
Avatar użytkownika
tomek_gda
Świeżak
 
Posty: 361
Dołączył(a): 20/9/2010, 18:25
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez bryk77 » 23/11/2011, 16:04

tomek_gda napisał(a):Kup dobrego żółwia (np. dainese wave) a garby sobie daruj w kombinezonach za takie pieniądze.



A propos garbów.. Mam takowy w RC-1 Alpiny i rewelacji nie ma. Jest to kawałek doszytej pianki, który ma wspomagać aerodynamikę (zawirowania powietrza za kaskiem). Tymczasem lepiej mi się latało w poprzedniej kurtce bez garba (ten sam motocykl, sportowa pozycja).

Za dobrego żółwia trzeba dać ok. 400 zł. Miałem taki za 120 zł, którego bazą była płyta (z pianki i materiału) nie przepuszczająca powietrza, a na niej (w centralnej części) coś a'la plastikowy kręgosłup. Pocicłem się przez niego jak cholera, chronił tylko niewielką część pleców i przylegał do nich tylko w wyprostowanej pozycji.
Teraz mam Knox'a. Różnica jest nieporównywalna na korzyść tego ostatniego.
Avatar użytkownika
bryk77
Stały bywalec
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 16/4/2010, 02:12
Lokalizacja: Radom/Piaseczno/Dublin

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê