Zobacz wÄ…tek - Wyprzedzanie.
NAS Analytics TAG

Wyprzedzanie.

Przepisy, prawo
_________

Postprzez Lesio73 » 30/5/2011, 22:27

Wracając do tematu ... z tego co ja zdążyłem zapamiętać z przepisów to przekraczanie linii ciągłej jest zabronione (zrówno pojedyńczej jak i podwójnej). Rzeczony pojazd z pewnością mógłbyś wyprzedzić, oczywiście bez przejeżdżania linii ciągłej, gdyby sygnalizował on zamiar skrętu ... na wszelki wypadek dodam, że wyprzedzanie ma się odbyć po odwrotnej stronie niż pokazuje migający kierunkowskaz pojazdu wyprzedzanego.

I tutaj dotykamy następnej sprawy - jeśli rzeczony pojazd miał miejsce Ci zjechać to może były tam jednak dwa pasy ruchu przeznaczone do jazdy w tym samym kierunku - zauważyłem, że wielu kierowców uważa, że jak nie ma linii to pomiędzy pasami to jest tylko jeden pas.
Jeśli były dwa pasy (nawet nie wydzielone liniami) to przy pewnych założeniach wyprzedzać mogłeś (założenia przy nieoznakowanych pasach są takie, że nie było tam oznakowanego zakrętu lub wzniesienia).

PS. Myślę, że każdy normalny policjant nawet by nie zauważył Twojego "wybryku" ... niestety nie wszyscy policjanci są normalni :wink:
Lesio73
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 12/5/2011, 18:35
Lokalizacja: Warmia


Postprzez madcap » 30/5/2011, 23:10

pozwolę sobie zacytować pana Zbigniewa Drexlera, który jeśli chodzi o przepisy, to jest guru zarówno dla instruktorów jak i egzaminatorów (zresztą każdemu proponuję nabyć i przeczytać jego autorstwa omówienie przepisów ruchu drogowego - bądź co bądź gość przenosił na nasze prawo konwencję wiedeńską i naprawdę wie, co pisze)
(nie traktować tego jako kryptoreklamy)

http://books.google.pl/books?id=nzt-eZa ... &q&f=false
znak poziomy P-4 (strony 444, 445)
wniosek: istnieje ryzyko dzwonka, jeśli próbujemy przekroczyć tą linię
co do samego znaku, gdyby ktoś chcał sprawdzić w rozporządzeniu dotyczącym znaków, to nie znajdzie słowo na temat zakazu wyprzedzania
tyle z mojej strony w zakresie wyprzedzania na podwójnej ciągłej

co do pasów ruchu, proponuję każdemu również zajrzeć do przepisów ruchu drogowego, ale analogicznie posłużę się omówieniem pana Z. Drexlera
http://books.google.pl/books?id=nzt-eZa ... &q&f=false
strona 20
(zwracam uwagę na fakt, że czasem pasy ruchu jeśli nie są wyznaczone, lub linie są zatarte, trzeba sobie wyobrazić)

co do zachowania zarkanisa
było si - mam na myśli kulturę osobistą
na przyszłość oprócz tego, że zwolnisz, daj znać w jakiś sposób, ktoś może być przeczulony na łapanie na stłuczki na wyjeździe z drogi podporzadkowanej
a co do zachowania tamtego gościa, cóż burak, ale może jak przemyśli(ał) to będzie mu głupio
a kultura na drodze zawsze popłaca
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?


Postprzez RUTRA.RD » 31/5/2011, 06:43

zarkanis96

jeszcze się nie skapowałeś ze w Polsce mieszkasz??
ten koleś pewnie z kościoła wracał



nie będę tolerował niekonstrktywnego OT w prawie, ostrzegam
madcap
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa

Postprzez madcap » 31/5/2011, 13:25

deejayslonio
co ma do manewru wyprzedzania zjechanie samochodu do krawędzi jezdni (pobocza)?
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez madcap » 31/5/2011, 13:51

więc dobrze
jadę o4o i zjeżdżam do pobocza jezdni, ty jedziesz za mną na o2o
gdzie tu jest "wymuszenie zjazdu przez moto i stworzenie sytuacji niebezpiecznej podczas wyprzedzania"?
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez madcap » 31/5/2011, 13:56

hm
jak policjant może zinterpretować nagranie z videorejestratora po swojemu?
podaj przykład czegoś takiego podczas manewru wyprzedzania
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez madcap » 31/5/2011, 14:45

hm
według twojego scenariusza
zakaz wyprzedzania, więc o czyim wykroczeniu mówimy?
skrzyżowanie, mam prawo wyprzedzić pojazd każdy inny niz silnikowy
przejście dla pieszych, jakie?

czy powołując się na program "uwaga pirat zwróciłeś uwagę na odległość na jakiej popełniane są te wykroczenia?
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Poprzednia strona


Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości




na górê