Zobacz wątek - Telefon komórkowy - kilka myków

Telefon komórkowy - kilka myków

O wszystkim
_________

Moderatorzy: Walenty, Movi, adam_tomasz, Czester, madcap, Leg1oN, Lovtza, Terror, lagiboy, melvin, Landryss25, kravec, gelo007, suhy-19, Bostorn, Miczab, leff

Telefon komórkowy - kilka myków

Postprzez pan_wiewiorka » 29/3/2011, 07:13

Kilka myków z telefonem. Podobno drugi działa bez pudła z każdym aparatem. Muszę wypróbować.

112
Awaryjny numer na świecie dla telefonów komórkowych jest 112. Jeśli znajdziesz sie w samochodzie poza zasięgiem sieci komórkowej istnieje awaryjny system wybierania numeru 112 i komórka będzie przeszukiwać wszelkich istniejących prowajderów telefonów komórkowych w sieci, aż do znalezienia go dla Ciebie, a co ciekawe, ten numer 112 może być wybierany nawet jeśli klawiatura jest zablokowana.

Zatrzaśnięte klucze w samochodzie klucze w samochodzie.
Czy Twój samochód ma zdalnego pilota na klucze? To może pomóc Ci któregoś dnia. Jeśli zostawiłeś klucze w samochodzie a zapasowe klucze są w domu, zadzwoń do kogoś w domu na ich telefon komórkowy z Twojego telefonu komórkowego. Przytrzymaj twój telefon komórkowy około 30 cm. od drzwi samochodu i poproś osobę w domu aby nacisnęła przycisk odblokowania zamka w zapasowych kluczach, blisko telefonu komórkowego. Twój samochód powinien się otworzyć. Odległość nie ma znaczenia, jeżeli masz kogoś kto ma zapasowe klucze z remote control do twojego auta, możesz w ten sposób otworzyć drzwi samochodu (albo bagażnika).

Saba bateria
Jeżeli bateria twojej komórce jest bardzo, słaba istnieje ukryta rezerwa prądu. Aby uaktywnić ja, naciśnij klawisze * 3370 # . Telefon komórkowy zacznie korzystać z tej rezerwy i wskaźnik naładowania wskazie wzrost o 50% naładowania baterii. Ta rezerwa wróci do normy kiedy podłączysz komórkę do ładowania następnym razem.

Skradziony telefon
Jak wyłączyć skradziony telefon komórkowy? Aby sprawdzić numer seryjny swojego telefonu komórkowego, wciśnij następujące klawisze w telefonie: * # 06 # . 15-Cyfrowy kod pojawi się na ekranie. Ten numer jest unikalny dla Twojego telefonu. Zapisz go i schowaj gdzieś bezpieczne. Gdy telefon zostanie skradziony, możesz zadzwonić do swojego providera (dostawcy usług telefonicznych) i podać im ten kod. Oni będą mieli możliwość zablokować Twój telefon nawet jeśli złodziej zmieni kartę SIM, telefon będzie całkowicie bezużyteczny. Prawdopodobnie nie otrzymasz swojego telefonu z powrotem, ale przynajmniej wiadomo, że ktoś kto go ukradł nie będzie mógł z niego korzystać, ani sprzedać go dalej. Jeśli wszyscy ludzie by to robili, złodzieje nie mieli by powodu kraść telefony komórkowe gdyż byłyby one bezużyteczne.
pan_wiewiorka

Postprzez limak14 » 29/3/2011, 09:33

To z kluczykami jest dobre :D
limak14
VIP Ścigacz.pl

Postprzez Czester » 29/3/2011, 09:39

limak14 napisał(a):To z kluczykami jest dobre :D

Z pilotem na podczerwień (np. w Renault) nidyrydy...

pan_wiewiorka napisał(a):a co ciekawe, ten numer 112 może być wybierany nawet jeśli klawiatura jest zablokowana

Spróbuj tak na dotykowcu ;)

Myk z baterią bynajmniej w Samsungach nie trybi. Sprawdzę jeszcze na Nokii.

Odnośnie zdalnego blokowania telefonu bez karty SIM na podstawie IMEI jakoś nie wydaje mi się ale być może jestem w błędzie. No chyba, że na zasadzie wprowadzenia numeru IMEI na jakąś czarną listę dostępną dla wszystkich operatorów tak, aby po włożeniu jakiejkolwiek karty SIM nie chciała współpracować z telefonem. Ale to i tak nic nie da bo IMEI da się zmienić ;)
Wypadki chodzą po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Czester
Administrator

Postprzez Konio » 29/3/2011, 11:12

co do blokady telefonu na IMEI u operatora to jest tak. Ja mialem iPhona zakupionego podobno w erze. Dzwonie do playa zeby mi go zablokowali to powiedzieli zebym udal sie do salonu z karta z policji o tym ze dany phon jest zgloszony jako kradziony. Poszedlem i co? Chca zebym im dal paragon ze phon kupiony w playu... Musze ziomka co od niego zakupilem telefon poprosic zeby poszukal paragonu to moze uda mi sie go w erze zablokowac. Dziala to na tej zasadzie ze dana siec blokuje dany telefon we wszystkich juz sieciach i po prostu telefon w tym momencie nadaje sie do robienia zdjec i sluchania muzyki only
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Konio
Mieszkaniec forum

Postprzez dominik528 » 29/3/2011, 14:36

To z kluczykami u mnie w golfie nie działa, a myślałem że będzie tak pięknie bo już nieraz przytrafiło mi się je zatrzasnąć w samochodzie.
Speed Triple 955i
KTM 450 EXC
dominik528
Świeżak

Postprzez fz6 » 29/3/2011, 15:45

zamiast blokowac telefon w sieci lepiej tylko zglosic na MO,istnieje mozliwosc ,ze kiedys wroci.w przypadku zablokowania na bank telefon pojdzie na czesci albo pojedzie za wschodnia granice.
najlepsze w tym jest to,ze jak policmajstry chca to taki telefon namierzaja w 15 min co do metra.
mojemu znajmkowi dzwigneli dwie sztuki,dosc drogie,poszedl narobil rabanu,ze nic nie robia,a ze sklep mial blisko komendy i sie dobrze znali to chlopaki sie spieli i po dwoch godz.jeden przywiezli ze stadionu,miala go jakas kobitka,nieswiadoma niczego.
fz6
Świeżak

Postprzez melvin » 29/3/2011, 19:58

podobno za pomocą odpowiedniego oprogramowania można zmienić imei i używać takiego zablokowanego telefonu...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
melvin
PierwszyOkrutny

Postprzez limak14 » 29/3/2011, 20:04

Zmiana IMEI to pestka :D
limak14
VIP Ścigacz.pl

Postprzez Bystry » 29/3/2011, 20:17

melvin napisał(a):podobno za pomocą odpowiedniego oprogramowania można zmienić imei i używać takiego zablokowanego telefonu...

o tyle, że owe urządzonko z oprogramowaniem kosztuje parę tysi i nie jest dostępny jak chleb w piekarni :) Oczywiście nie jest też to takie hop siup, im nowszy telefon tym trudniej. U mnie żadna z opcji nie działa, a to, że się wybiera 112 z zablokowaną klawiaturą to nic nowego. Teraz na androidzie nie ma czegoś takiego jak " rezerwa " możesz wykorzystać baterie do cna.

limak14 napisał(a):Zmiana IMEI to pestka :D

To co piszą w internecie to bzdety w 99%, jak by to było takie proste to ludzie by kradli telefony na potęgę, była by fabryka do produkcji pudełek, oryginalne ładowarki, i papiery + ew obudowa, przy hurcie złoty interes, podobnie jest z butami, na rynku niby oryginalne, pudełko wszystko ok, ale towar to prowizorka. To tak jak by auta czy motocykle po dobrym dzwonie naprawiać tak, żeby nie było widać w ogóle śladu tego wypadku.
indor napisał(a):zanim nauczę się szybko jeździć nauczę się szybko hamować
| "Szybciej jeździmy, szybciej pijemy, szybciej żyjemy i niestety często - szybciej umieramy." | Obrazek | Wole odpychać się piętami, niż hamować zębami :D | | www.motoautostrada.pl
Bystry
Stały bywalec

Postprzez Konio » 29/3/2011, 21:55

to wychodzi na to ze musze isc na policje rabanu narobic?
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Konio
Mieszkaniec forum

Postprzez rossavu » 29/3/2011, 22:26

melvin napisał(a):podobno za pomocą odpowiedniego oprogramowania można zmienić imei i używać takiego zablokowanego telefonu...

Wystarczy wyjechac z naszego kraju i telefon bedzie jak nowy.
Wielu "polaczkow" rozczarowanych praca w anglii postanowilo krasc telefony i wysylac do polsky - teoretycznie telefony sa zablokowane... ale na terenie anglii.
rossavu
Stały bywalec

Postprzez andrzej551 » 30/3/2011, 10:11

jeżeli tel nie ma SIM locka to chyba już go nie można zablokowac...
andrzej551
Bywalec

Postprzez fz6 » 30/3/2011, 21:40

imei to mozesz sobie klepnac w starych nokiach typu dc3 czyli juz takiej 6610 (stary parch) nie zrobisz.we wszystkich nowszych to nieoplacalne.tak samo sony ericssony.samsungi sa troche gorzej zabezpieczone i modele jeszcze z przed dwoch lat mozna bylo przerobic.nie wiem jak te nowe wave,galaxy.
tak czy inaczej,zeby za to sie zabrac musisz ogarniac niezle kompa zakupic puszke do danej marki,kabelki,zainstalowac puszeczke,ogarnac program o co chodzi.potem musisz np.w niektorych nokiach zamowic flesza,zaprogramowac go(tez kosztuje)
i jak sobie podliczysz wszystko to sie okaze,ze kupa roboty i dwa razy wieksze koszty niz zakup legalnego telefonu z papierkami.
dwa grozi paragrafem.
zdjecie simlocka nie ma nic wspolnego z numerem seryjnym imei.simlock to kod sieci.
z tymi telefonami z angli to bym sie tak nie cieszyl,bo jak policeman sie zechce wykazac i uruchomi baze szengen to jestes kolego w ciemnej dup.e. 48 polezysz,kipisz w domu i tlumaczonko,przy dobrych wiatrach umoza,ale mozna wylapac nawet zawiasy,jak fon bedzie za wieksza kase np.za dwa tysiace polskich zlotych kruzeiros.
takze lepiej nie rzezbic,wydac ta stowke czy dwie wiecej i kupic na legalu z dowodem zakupu.
fz6
Świeżak

Postprzez gruby19 » 31/3/2011, 21:07

a androidowce lubią czasem zgubić IMEI podczas wgrywania modyfikowanych romów.. taka oto niespodzianka kiedy ciesząc sie kernelem z OverClockiem sprawdzamy IMEI a tam nasze oczy cieszą 000000 00 000000 0 ;)
Wole jak człowiek na dwóch, niż jak zwierze na czterech...

Honda XLV 125 Varadero V-8

http://www.polskajazda.pl/Profil,Honda,XLV,125,Varadero,TGB,F409,Royal,Cruise/42971 (otwórz link)
gruby19
Stały bywalec

Postprzez Leg1oN » 1/4/2011, 12:33

ciekawe co na to policja przy trzepaniu..
Leg1oN
VIP Ścigacz.pl

Postprzez fz6 » 1/4/2011, 14:33

nic nie moga zrobic,no chyba,ze ktos mial taki model z takim imei z dowodem zakupu i go zglosil jako kradziony,dopoki nie jest nielegalny jest legalny.
w nokiach n900 na linuxie tez jak powalisz soft to sie wywala imei.ale w serwisie na gwarancji stawiaja na nogi z oryginalem
fz6
Świeżak

Postprzez Bystry » 6/4/2011, 17:49

fz6 napisał(a):imei to mozesz sobie klepnac w starych nokiach typu dc3 czyli juz takiej 6610 Ble ble ble
Przeczytałem całe, ale musiałem odpocząć, bo dawno nie widziałem tak płytkiego postu w ortografie. Po co piszesz to samo co ja wyżej napisałem ?

Baza Szengen ? To musiał by jechać na komisariat, poza tym telefon mogłeś zakupić z "oryginalną" naklejką na pudełku, ja kupowałem tel z anglii i nie miał podbitej gwarancji, wiec każdy imei mogłeś sobie wpisać nawet z kradzionego fona, naklejkę sam wydrukować i po problemie. Nie udowodnili by Ci, że ten telefon był skradziony, bo jak ? Poza tym nikomu by się nie chciało jechać na komisariat i akurat tego sprawdzać, bo nie każdy z nich ma do tego dostęp, a jak się u nich zgadza to jest ok, poza tym takie telefony mają od ręki zmieniany imei zanim go kupisz, u angoli to połowa ceny : ) Zmiana imei, nom dobra ok, ale co z numerami płyt głównej telefonu oraz wypisu z pamięci ROM ? Powala się soft, imei wyskakuje 000... ale po podłączeniu do programu pokazuje normalny imei : )

Simlock teraz to nie problem, gdyż masz turbosim, poza tym kupując teraz nowe telefony w salonach ( bynajmniej era, mam karte z Orange ) nie posiada simlocka od nowości.

a fz6 ogarnij pisownie, albo weź brata starszego, siostrę, tatę czy mamę, byle by żadne z nich nie było na Twoim poziomie z gramatyki i ortografii, w skrócie z j. polskiego.
| "Szybciej jeździmy, szybciej pijemy, szybciej żyjemy i niestety często - szybciej umieramy." | Obrazek | Wole odpychać się piętami, niż hamować zębami :D | | www.motoautostrada.pl
Bystry
Stały bywalec

Postprzez ASR1927 » 6/4/2011, 17:56

Zmiana IMEI to przelutowywanie jakichś tam blaszek. W skupach umieją, ale się nie podejmują bo się nie opłaca. Za duże ryzyko... Ponoć na wielu bajzlach są fachowcy którzy to robią...

Co do telefonu i kluczyków, była próba na TVN Turbo - 100% mit, w czasie połączenia telefonicznego sygnał radiowy z pilota "gubi się", "zanika".
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
ASR1927
Moderator

Postprzez Bystry » 6/4/2011, 22:44

ASR1927 napisał(a):Zmiana IMEI to przelutowywanie jakichś tam blaszek. W skupach umieją, ale się nie podejmują bo się nie opłaca. Za duże ryzyko... Ponoć na wielu bajzlach są fachowcy którzy to robią..

Przylutowanie ? Jaja sobie robisz ? Fizycznie to sim locka można było zdjąć np. w Motorola przez spięcie przy specjalnym kablu.
Bystry
Stały bywalec

Postprzez carma » 6/4/2011, 23:39

To da sie to zrobić ? kolega znalzał telefon i za flaszke chce mi sprzedać A całkiem fajny jest napewno lepszy od mojej noki bez koloru.
motorynka- aprillia scarabeo --- Yamaha xj 600 ;)
carma
Świeżak

Następna strona

Powrót do Hydepark