Zobacz wątek - Ku przestrodze dla mlodych kierowcow
NAS Analytics TAG

Ku przestrodze dla mlodych kierowcow

O wszystkim
_________

Postprzez Landryss25 » 9/9/2010, 22:53

Hmmm a co w tym złego że komuś rodzice kupili moto? Ja do takich osób nie należę ale pasję dzielę ze starszym bratem więc jest sporo lżej bo zanim zdałem prawko moto już stało w garażu. Znam kilka osób którym się w życiu powiodło i nie musieli na moto tyrać. Są dobrymi kierowcami i nie szczycą się tym że mają zajebisty, nowy, błyszczący sprzęt. Wiadomo jak ktoś ma moto tylko do lansu to inna bajka.
,,De gustibus non est disputandum"(łac.)-O gustach się nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw


Postprzez limak14 » 20/9/2010, 18:29

A u mnie hmmm. chyba nie był
Avatar użytkownika
limak14
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy


Postprzez Husarr » 21/9/2010, 11:50

Panowie jakie ja rzeczy widziałem....kolesia w bialych skarpetkach, pantoflach i koszuli **** przecinakiem po miescie ile fabryka dała, laske która jechała w kapciach(!) i inne stwory które to mówią : jak tylko do kolegi, przejechac sie, daleko nie wyjeżdżam...tez tak myślałem jadąc do szkoły...niby tylko kilometr, 30 stopni...pogoda wrecz idealna do założenia krótkiego rekawka i spodenek....dostałem jakiegoś natchnienia w garażu, że może jednak sie ubrać bo niby blisko ale nigdy nic nie wiadomo...no i nagle przy 60km/h ślizg po asfalcie....efekt: zamiast pozdzieranych do miesa rąk i nóg tylko małe obtarcia ubrania. Teraz choćby było i 35 stopni to i tak założe kombi.

Co do kultu siły i mocy motocykla....czczą go świeżaki, które nie siedziały nigdy na moto albo świeżo po zdaniu prawka którzy myślą, że im wszystko wolno i wszystko ogarną, każde moto...mnie to śmieszy ale to powinno raczej przerażać. Był kiedyś taki kolega który zdal prawko i odrazu kupil litra. Nauczył sie nawet na koło stawiać, uważał sie za kozaka no i wyszło tak.......że już z nami nie jeździ i z nikim wiecej niestety już nie bedzie.
Ja kiedyś też przechodząc młodzieńczy bunt na 1 moto po prawku kupiłem sobie zx7r (co ja sobie nie poradze) no i jakoś udało mi sie ogarnąć i nie zabić. Drugie moto oczywiście litra (bo co ja sobie nie poradze) noooo i wtedy zobaczyłem jaki popełniłem błąd ale co zrobić - kasa wydana, moto w garażu, żal żeby stał....oczywiście jakoś sie udało przebujac sezon (szacun do manety - tak tutaj wyśmiewany, olej w głowie i przekonanie, że gówno umiem a motor jest dla ludzi z doświadczeniem). No i jakoś tak sie spodobało, że po tym litrze przyszedł kolejny (RSV1000) a teraz ZX10r.

Ja chociaż poszedłem inną ścieżką polecam innym tą którą ktoś już wcześniej dobrze porównał do ścieżki "wtajemniczenia" sexu...:) bo w innym wypadku przy naszej kochanej ułańskiej fantazji niektórzy mogą nie doczekać dmuchanej lalki....
ZX10r
Husarr
Świeżak
 
Posty: 94
Dołączył(a): 13/12/2009, 16:41
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Bezem » 21/9/2010, 16:07

Tak czytam i czytam i chyba potwierdza się moja myśl, że swojej maszyny trzeba się bać żeby jeździć na niej a nie lądować na pogotowiu :)
Bezem
Świeżak
 
Posty: 63
Dołączył(a): 19/9/2010, 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez limak14 » 21/9/2010, 17:55

Widzę, że jednak znajdują się ludzie którzy myślą podobnie jak ja.
1km od chaty czy 1000km-to dla mnie jeden ch...
Wszędzie i zawsze są zagrożenia.
Avatar użytkownika
limak14
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy

Postprzez Łukasz_15* » 21/9/2010, 20:01

Nie ma co dzielić młodych motocyklistów na tych co kupują 600cc(litra) na początek i na tych, którzy nie kupują tylko na tępaków i ludzi z rozwagą.
Kumpel kupił sobie za własne pieniądze starą Honde F2( dał jakieś 4 tys.), ale pomimo tego, że to jego pierwszy motocykl to jakoś sobie radzi, nie stawia na koło, nie szpanuje, bo po prostu szkoda mu sprzętu i szkoda pieniędzy.
Avatar użytkownika
Łukasz_15*
Świeżak
 
Posty: 411
Dołączył(a): 26/4/2008, 20:26

Postprzez Bezem » 21/9/2010, 20:49

Z założenia nie chcesz zniszczyć sprzętu za własne ciężko zarobione pieniądze. Chyba, że masz kasy jak lodu.
Bezem
Świeżak
 
Posty: 63
Dołączył(a): 19/9/2010, 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez herbaciany » 23/9/2010, 23:37

Ja na upalne dni kupilem sobie ostatnio zbroje. Jak tylko zbroja przyszla, na termometrze odrazu spadlo 10 stopni. Ehh ale mam szczescie... Tak wiec w upaly jezdze w zbroji, a w normalne dni w kurtce RST. Ostatnio jak musze gdzies dojechac zdarzy mi sie nawet zalozyc zwykla zimowa kurtke (bez puchu zeby nie bylo smiechu), bo w normalnej jest za zimno. Ale wtedy jazda wyglada tak ze wloke sie max 60km/h, wiec raczej sie nie boje. Tylko raz zdarzylo mi sie wyjechac w koszulce i spodenkach z domu do hurtowni po wyplate (doslownie 200 metrow). Wrazenia- mega fajne, ale zdarzylo mi sie na tym jakze skapym odcinku spotkac pewnego motocykliste chyba na bandicie. Podniosl reke. Panowie nigdy nie czulem sie tak upokorzony, jak w tej chwili gdy podnioslem lewa reke w tej koszulce... ped powietrza pewnie nawet zatargal mi wlosami pod pacha :D Poczulem sie jak frajer... Swierzak... Od tamtej pory zawsze jezdze ubrany jak nalezy. Po pierwsze dla bezpieczenstwa, a po drugie po to zeby nie wstydzic sie na drodze przed innymi w kaskach.

PS: Reasumujac, do jazdy zawsze nalezy sie ubierac. Jednakze nie dajmy sie zwiesc.. Jezeli pieprzniemy w cos z predkoscia 200km/h, poprostu rozerwie nas na wszystkie strony, co najwyzej ochraniacze zostana przy konczynach...


Mozecie mi wierzyc ze mam kupe znajomych od takich jezdzacych na VTX'ach, harleyach, po takich na R1 , czy hayabusach. Pomimo tego ze ja mam 19 lat, a oni po 25-60 to wszyscy traktujemy sie jak kumple, i czasem chodzimy na piwo. Nikt tam nikogo nie segreguje. Co najwyzej dadza skromna sugestie typu "A Ty w tych portkach z wyra wyskoczyles?" ale wszystko sprowadza sie do zartu i nikt nikogo po stroju nie ocenia, takze dajcie sobie na luz. Wkoncu kazdy jezdzi ze swoim dupskiem na siedzeniu :)
Avatar użytkownika
herbaciany
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 23/9/2010, 23:00
Lokalizacja: Ostrołęka

Poprzednia strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na gr