Zobacz wątek - Wybory Prezydenckie
NAS Analytics TAG

Wybory Prezydenckie

O wszystkim
_________

Postprzez Matyj713 » 10/6/2010, 15:56

no sam widzisz, nawet niemcy by do nas po paliwo przyjezdzali i wywozili cysternami no i co? kto by na tym stracil? jezeli polski rzad i tak nie pobiera z tego podatkow, a cena benzyny bez podatkow to wlasnie te 2zl to ... no ktos na tym traci ... rzad niemiec. tak ci na nich zalezy, zeby czasem nic nie stracili?

oc? a co niby ze jak nie obowiazkowe to zakazane? chcesz to sie ubezpieczasz, nie to nie. jezeli sie boisz takiej sytuacji jaka opisales to ubezpieczas sie tak samo jakby bylo to obowiazkowe i po problemie. masz wybor.

a twarde narkotyki ... no troche kontrowersyjna sprawa ale taka wlasnie jest jego polityka, liberalizm, masz wybor, chcesz- cpasz, nie chcesz - nie cpasz i efekt taki sam jakby bylo to zakazane
Matyj713
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 1/5/2007, 19:15


Postprzez madcap » 10/6/2010, 16:02

Matyj713 napisał(a):oc? a co niby ze jak nie obowiazkowe to zakazane? chcesz to sie ubezpieczasz, nie to nie. jezeli sie boisz takiej sytuacji jaka opisalem to ubezpieczas sie tak samo jakby bylo to obowiazkowe i po problemie. masz wybor.


a jak ci dziadek przyrżnie w dupę i okaże się, że nie ma OC, ponieważ nie jest obowiązkowe, to będziesz przez 2-3 lata czekał na rozprawę sądową?
2-3 lata, bo spraw zrobi się mnogość, a w tym czasie dziadek wykipuje na bajpasy i szukaj wiatru w polu...
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?


Postprzez Matyj713 » 10/6/2010, 16:37

2-3 lata w obecnym systemie sadownictwa. korwin mowil ze zajmnie sie sadownictwem i to dosyc powaznie ale nic konkretnego nie powiem bo nie znam jego polityki na wylot.
Matyj713
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 1/5/2007, 19:15

Postprzez zadzior » 10/6/2010, 16:54

Fajnie gdyby sam prezydent mógł cokolwiek istotnego zmienić :lol: Ta sytuacja trochę przypomina czasy jak RP Obojga Narodów staczała się na psy. Król miał tyle do gadania co obecny prezydent, a szlachta robiła na sejmach co chciała. Mam nadzieje, że doczekam się jakieś wojny domowej, może wprowadzenia nowego, lepszego ustroju i nowych ciekawych struktur w naszym państwie. Peace bracia i siostry :lol:
Avatar użytkownika
zadzior
Stały bywalec
 
Posty: 1327
Dołączył(a): 14/10/2008, 14:32
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez Invi » 10/6/2010, 20:30

mar111cin napisał(a):powiedz mi jak on zrobi paliwo po 2zł? no jak , jak w innych krajach europy paliwo utrzymuje tą samą cenę ? wyobrażasz sobie co by było, gdyby było nawet tutaj paliwo po 2zł? krach na giełdach już pomijam, ale niemcy masowo by do nas przyjeżdżali po paliwo, cysternami by je wywozili.
tak że swoje wizje niech opublikuje w jakiejś książce, zawstydzi fantastyke :lol:


Otrzymamy nie fantastykę, a podręcznik ekonomi klasycznej :P Fakt w Polsce od odzyskania niepodległości nigdy nie stosowaną.


I nie przesadzajmy, obowiązkowe OC musi zostać.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez adam_89 » 10/6/2010, 20:58

kolego Matyj713 poczytaj "mądre' wywody JKM :)

http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Motocy ... 76224297,n

http://www.youtube.com/watch?v=Dx0lcOvj ... re=channel

temat już jakiś czas temu był poruszany na tym forum, ale jeśli rozmowa stoczyła się na temat JKM to nie sposób tego nie przypomnieć. I kilka cytatów z wywiadu pseudo motocyklisty:
-Śmierć więc motocyklisty to korzystna dla społeczeństwa selekcja naturalna.
-Dlaczego kask jest tak niebezpieczny? Przede wszystkim: w kasku nie słyszy się pojazdu z tyłu. Dzięki kaskowi również nie widzi się pojazdów z tyłu - i trzeba polegać na (zawodnym przecież) lusterku. To kaski są - po brawurze - drugą przyczyną śmierci motocyklistów!

kononowicz od niego byłby nawet lepszy :)
Avatar użytkownika
adam_89
Stały bywalec
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 21/10/2007, 12:01
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez Matyj713 » 10/6/2010, 21:30

widzialem to, o kaska naprawde pojechal ladnie ale o selekcji naturalnej nie napisal nic strasznego.
i nie musisz mi pokazywac ze nie jest on alfa i omega bo wiem ze nie jest i czesto pier*oli, i nie jestem zadnym jego fanatykiem ale z tych wszystkich kandydujacych jest jedynym ktory chce cos zmienic na lepsze, moze nie wsyztsko zmienilo by sie na lepsze, moze cos zmienilo by sie na gorsze ale watpie ze caloksztalt bylby gorszy niz obecnie. on przynajmniej ma jakies pomysly i plany. a ze jestem zwolennikiem liberalizmu i kapitalizmu to tym bardziej mi pasje
Matyj713
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 1/5/2007, 19:15

Postprzez mar111cin » 10/6/2010, 21:44

jak on chce coś zmienić na lepsze, to ja już się boję :| jego pomysły są powielane, ale w domach wariatów :lol:

poczytałem jego bloga właśnie, dawno nie miałem takiego ubawu :lol:
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez Matyj713 » 10/6/2010, 21:59

aaa no to teraz zmieniles moje poglady. tak go oczerniles w swoim poscie tymi twardymi argumentami ze juz go nie lubie. ide sie poplakac bo moj ideal zostal przez ciebie wysmiany, noł łej! przez ciebie nie wygra
Matyj713
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 1/5/2007, 19:15

Postprzez mar111cin » 10/6/2010, 22:09

argumenty były wcześniej, teraz pozostał tylko śmiech na sali xD

chusteczki czy rękawek? :lol:


a i właśnie coś mi się przypomniało xD JKM z jakiej partii jest? ;) unia polityki realnej xD faktycznie bardzo realnej :lol::lol::lol:
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez Traperoso » 11/6/2010, 00:36

Też jestem za wolnością słowa, ale każdy kto na poważnie chce głosować na JKM powinien mieć bana na internet, a już napewno na to forum.
Kawasaki ER5 2005
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez lonewolf » 11/6/2010, 08:19

Traperoso napisał(a):Też jestem za wolnością słowa, ale każdy kto na poważnie chce głosować na JKM powinien mieć bana na internet, a już napewno na to forum.


czyli nie jesteś za wolnością słowa ;)
Avatar użytkownika
lonewolf
Bywalec
 
Posty: 588
Dołączył(a): 29/5/2008, 19:48

Postprzez falconiforme » 11/6/2010, 10:09

Co do selekcji naturalnej to JMK mówi to otwarcie.
Nie musimy mieć tu sentymentów.
Jak jesteś gamoniem i zamiast szkolić swoje umiejętności pędzisz jak furiat, to się boję gdy taki ktoś wsiada do samochodu.
Jest wiele racji w tym że na motocyklu ginie jego kierowca a nie osoby trzecie. Samochodem trzeba jeździć tak by nie zabić innych. A mi się włos jeży KILKA RAZY DZIENNIE co ludzie w samochodach wyprawiają na naszych drogach. Niech ci przesiądą się na motocykle a ogólna liczba ofiar spadnie na 100%.

Co do kasków to Korwin ma trochę racji trochę nie.
Czasem w swojej mieścinie jeździłem kilka razy tylko w okularach. W USA tylko okulary są obowiązkowe.
A to dlatego by mucha nie wleciała do oka i byś nie zabił przypadkiem kogoś.
Ale by się poruszać BEZPIECZNIE z prędkościami powyżej 70km/h potrzebny jest kask i to dobry. To że chroni przed wstrząsem przy upadku nie jest na pierwszym planie.
Bezpieczeństwo wg mnie to ochrona przed owadami, wiatrem i zawirowaniami, deszczem i hałasem. Nie da rady jechać 100km/h z prędkością 90km/h non stop. Komfort jest jednym z najważniejszych podstaw jazdy motocyklem.
Dopiero jeśli wszystko gra jesteś w stanie skoncentrować się na jeździe, czyli bezpieczeństwo czynne i UNIKANIE wypadów.
Kask nie pomoże ci jeśli jesteś głupi. Bezpieczeństwo zależy od Ciebie a nie od ustaw i nakazów.


Na pewno nie będę kandydował na Komorowskiego ani na Kaczkę. Jeden i drugi to ściemniacze.
JKM czy inni niektórzy kandydaci widać, że chcą poważnych ZMIAN.
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez patryk83 » 11/6/2010, 10:42

falconiforme napisał(a):JKM czy inni niektórzy kandydaci widać, że chcą poważnych ZMIAN.

I dlatego nikt na nich nie będzie głosować albo przynajmniej nie w ilości coś znaczącej.
Ludzie jak słyszą niektóre pomysły to widzą fantastykę i niemożliwość w uzyskaniu tego co jest obiecywane więc wolą słyszeć pierdoły o zmniejszeniu bezrobocia czy obniżeniu podatków niż o benzynie za 2 zł
Honda CBR 600 F4i user
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
patryk83
Bywalec
 
Posty: 942
Dołączył(a): 29/8/2008, 08:32
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez falconiforme » 11/6/2010, 11:51

jak nie powiesi kogoś na szubienicy to nigdy nie będzie dobrze.
Trzeba nam zmian i kogoś kto się nie boi.
To że są wysokie podatki to jedno a to co się z nimi robi to drugie.
Jak Komorowski czy Kaczyński będą dalej na stołkach to nic się nie zmieni. Po prostu obecną elitę trzeba wysłać na sybir.
I to jest nasz obecny cel. Jak oni się nie sprawdzili trzeba wstawić innych.
Nie głosujemy na ludzi którzy srają nam na głowy od wielu lat.

Po prostu chcę charyzmatycznego podejścia do naszych spraw bo jest tylko gorzej.


Debata:

http://www.wykop.pl/ramka/382798/skanda ... tow-na-uw/
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez Invi » 11/6/2010, 12:02

Więc po kolei:

Benzyna za 2zł. Dlaczego to niemożliwe? Po odliczeniu podatków, akcyzy właśnie gdzieś tyle wyjdzie. To że cała Europa będzie ją od nas kupować to źle? W stanach obciążenie benzyny podatkami jest podobnie niskie i mimo to jakoś dali radę stać się światowym mocarstwem (a teraz upadają bo poszli ostro na lewo)

Kaski, wypadki motocyklistów i takie tam. Powiedzcie mi który kandydat napisał by coś takiego? Po prostu napisał to co myślał. I po przeczytaniu tamtego artykułu w całości każdy logicznie myślący będzie musiał przyznać mu w duchu rację. Poza kawałkiem o kaskach - nikt nie jest nieomylny, pisze kilka artykułów tygodniowo, nie ma siły żeby raz na jakiś czas nie palną głupoty żeby przeciwnicy mieli mu co przez parę lat wypominać.

lonewolf napisał(a):
Traperoso napisał(a):Też jestem za wolnością słowa, ale każdy kto na poważnie chce głosować na JKM powinien mieć bana na internet, a już napewno na to forum.


czyli nie jesteś za wolnością słowa ;)


Nie wymagaj od nich logicznego myślenia ;)




Zresztą, prezydent w Polsce nie ma większej władzy. Ale ma szansę pokazać ciemnemu ludowi rozumującemu jeszcze po PRL'owsku, trochę inne spojrzenie na świat.

I nikogo nie dziwi ciągła nagonka na prawicę w Polsce? Taki Czuma, człowiek z właściwie kryształową przeszłością został poddany takiej nagonce przez media jakiej chyba nigdy nie widziałem, zaraz po tym jak dostał fotel ministra sprawiedliwości. Właściwie za nic...



A główny argument przeciwników Korwina jest taki że inne kraje tak nie robią. :lol: Szczegół że te inne kraje pogrążają się w szeregu kryzysów, finansowych, wiekowych itd.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez madcap » 11/6/2010, 12:16

problem jest w tym, że tak naprawdę nie ma alternatywy
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez falconiforme » 11/6/2010, 14:24

http://tomaszcukiernik.pl/artykuly/arty ... eny-paliw/

Minimum akcyzy na paliwo reguluje UE.

Ale akcyzę mogę płacić byle by szła na to na co powinna. Bo kierowcy to dojne krowy i wszystko idzie na szpitale, zasiłki itp.

Ja chcę prywatne szpitale.
Rocznie wydaję na ubezpieczenie chorobowe, zdrowotne i rentowe około 8000 zł. I niby jak mi się to ku*** opłaca gdy idę raz na rok z przeziębieniem?

-------------
Co do innych aspektów naszego życia.
Czemu nikt nie szanuje rowerzystów, ludzi na rolkach, deskorolkach?
Wszyscy martwią się korkami w mieście a nikt nie zadba o to by jeździli rowerami. W Toruniu aż się prosi o dobre drogi rowerowe
- ASFALTOWE gładkie (nie brukowane)
- PŁYNNE,
- Z DALA OD PIESZYCH
W niemcowni są jako poszerzenie jezdni i to jest super pomysł nie marnowania przestrzeni!
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez madcap » 11/6/2010, 14:57

nawet nie liczę ile kasy idzie
wiem tylko, że dotowanie zus zminejszyłem do minimum
wloę gdzie indziej inwestować
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez narwhal » 11/6/2010, 23:18

CzesterTX napisał(a):Ja chyba nie pójdę wcale bo nie widzę godnego kandydata.


Po wyborach będziesz krzyczał najgłośniej ze wszystkich jaka to władza jest ble. Demokracja to władza ludu, ale nie tego, który zostaje w domu!


Obserwując zmagania sztabu Jarosława Kaczyńskiego, który wypracował dla swojego lidera nową skórę, zastanawiam się czy w 8 dni, które dzielą nas od wyborów kandydat PiS zdąży zbudować dom i spłodzić syna. Drzewo już posadził... Myślę, że zdąży. Cóż to za trudność dla człowieka, który w wieku 61 lat nauczył się wkładać kartę do bankomatu, a przedtem założył konto w banku drogą internetową..? W tym samym czasie kupił sobie telefon komórkowy i podobno już wie do czego służy to urządzenie. W 8 dni zbudować dom? Drobiazg. Spłodzić syna? Nic prostszego. Toż to full czasu:D Przecież Krakowskie Przedmieście warte jest wszelkiego poświęcenia. Archaiczność Jarosława Kaczyńskiego jest jego sprawą tylko wtedy, gdy rozmawia sam ze sobą lub z Jadwigą Staniszkis. Gdy archaiczny człowiek aspiruje do bycia prezydentem rozwijającego się kraju - archaiczność staje się niebezpieczeństwem. Od początku miałam rację ja i wszyscy inni, którzy uważali, że nowy sposób bycia Jarosława Kaczyńskiego w polityce jest marketingowym szablonem, wyborczą grą i fikcją. Nic nie nauczyła go klęska IV RP, którą wyborcy przypieczętowali 21 października 2007. Dziś nadal tamten projekt jest żywy. Jarosław Kaczyński mówi wprost, że zmienił język, ale nie polityczne zamiary. Jako, że ludzka pamięć bywa krótka, przypomnę kilka symboli IV RP. Na pierwszy ogień idzie koalicja z Andrzejem Lepperem i Romanem Giertychem. Mało? Będzie więcej. Publiczne oskarżenie kardiochirurga o spowodowanie śmierci pacjenta i drastyczny w związku z tym spadek liczby przeszczepów. Prokuratura z postawienia Mirosławowi G. zarzutu zabójstwa zrezygnowała z braku wystarczających dowodów. Mało? Nie ma sprawy. Minister od prywatyzacji Wojciech Jasiński, który nie sprywatyzował niczego, blokując nawet prywatyzacje, które były wcześniej przygotowane - wielomiliardowe straty budżetu państwa. To jeszcze za mało przykładów? Anna Fotyga ministrem spraw zagranicznych i kompletna w tym czasie izolacja Polski w polityce międzynarodowej. Coś jeszcze? Proszę bardzo. Antoni Macierewicz jako kontrwywiadowca i jego raport z likwidacji WSI, którego nie chciał ujawnić nawet Lech Kaczyński. Więcej? Tadeusz Rydzyk i dotacja od rządu PiS dla szemranych inwestycji tego toruńskiego oszusta. Dla Jarosława Kaczyńskiego IV RP jest najważniejsza... Kandydatura tego człowieka jest dla mnie śmieszna.

Grzegorz Napieralski to kandydat na którego mam zamiar głosować. Dla niego nie liczy się płeć, wyznanie czy orientacja seksualna. To szansa na pełne równouprawnienie obywateli Polski. Chce odłączyć sprawy państwa od spraw Kościoła. Chodzi tutaj o brak ingerencji Kościoła w politykę, wycofanie religii ze szkół, nie wydawanie pieniędzy państwowych na kościół katolicki. Lewicowy prezydent to również szansa na walkę z homofobią i różnymi uprzedzeniami uprzedzeniami. To tylko kilka z kryteriów, które zachęciły mnie do głosowania na tego człowieka. Po więcej odsyłam http://www.napieralski.com.pl/program

W 1989 o wyborze generała Jaruzelskiego na prezydenta przez Zgromadzenie Narodowe zdecydował jeden głos. W wyborach prezydenckich w 1995 roku Aleksander Kwaśniewski uzyskał zaledwie o trzy procent głosów więcej niż jego kontrkandydat Lech Wałęsa. Więc nie mówcie, że Wasz jeden marny głos jest tutaj mało ważny..
Motor to masz w pralce! :P
Avatar użytkownika
narwhal
Świeżak
 
Posty: 248
Dołączył(a): 28/2/2010, 12:36
Lokalizacja: 21°55'E 52°16'N

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości




na gr