Zobacz wątek - Honda Varadero XL 125 V -TEMAT OGÓLNY
NAS Analytics TAG

Honda Varadero XL 125 V -TEMAT OGÓLNY

i inne małe pojemności
_________

Postprzez marcin438 » 7/12/2014, 00:24

Witam
Za jakiś czas będę posiadał prawo jazdy na kat.B przez 3 lata i chciałem kupić "Viaderko", żeby troszkę pozwiedzać okoliczne wioski i górki. Mam takie pytanie jak honda radzi sobie z jazdą po górach i chodzi mi tu bardziej o asfalt czy np jeżeli pojadę na "patelnie" to czy nie będę się musiał wstydzić, że jadę jak ślimak. Czy podróżowanie nią po okolicach zakopanego, nowego targu i granicy między Słowacją nie będzie wymagało ciągłego żyłowania motoru ? Nie spodziewam się jakieś szału zwłaszcza po tym, że jeżdżę Hondą Cr250. Czy jazda po górach w dwie osoby będzie bardzo uciążliwa ?
marcin438
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27/11/2009, 20:48


Postprzez robisc » 7/12/2014, 09:21

Witam wszystkich.
Moja przygoda z Varankiem zaczęła się w styczniu obecnego roku, kiedy to nie miałem nawet prawa jazdy. Na motorze w życiu nie siedziałem ale uparłem się, że kupie i prawko zrobię.
Motocykl jest z roku 2004, przywieziony z Niemiec. Kupiłem go w Czechach w przeliczeniu za 5300zł. Jedyną zmianą od oryginału jest tłumik Leo Vince.
Co ciekawe mam do niej książkę serwisową.
PrzeglÄ…dy:
978km -10.03.2005
3384km - 15.03.2006
5765km - 15.02.2008
13414km - 02.03.2010
17900km w trakcie zakupu przeze mnie.
Ciekawi mnie to czy mogę wierzyć w te kilometry?
Naczytałem się opinii, że motocykl dziesięcioletni musi mieć minimum 40 tysięcy.
Przejdźmy dalej.
Po motocykl pojechałem ze znajomym który jeździ już kilka dobrych lat.
W dodatku sprzedający był jego znajomym od którego kupił już dwa motocykle i wszystko było w porządku.
Oględziny varanka były bardziej przez niego niż przeze mnie. Ja się tylko do siodła przymierzyłem i reszta spoczęła na nim :)
Odpalenie motoru na ssaniu w końcu trochę stał i była zima.
Kolega pooglądał, pojeździł, powytykał sprzedającemu, że moto było położone na prawą stronę,najprawdopodobniej na parkingu, zadrapana manetka i lusterko, nic wielkiego. Zbił z ceny i podpisaliśmy umowę.
Potem co jakiś czas chodziłem uczyć się jeździć przy garażu, wiadomo nie dawało mi spokoju :)
Wszystko było fajnie do końca zimy. Zrobiło się ciepło więc chciałem odpalić bez ssania.
A tu problem, moto wchodzi na obroty a po chwili powoli z nich schodzi i gaśnie.
Muszę odpalać na ssaniu nawet jak jest upał. W dodatku silnik musi się zagrzać do czterech kresek. Przy powiedzmy dwóch kreskach trzyma obroty ale jak wrzucę jedynkę i dam gazu to gaśnie. Chwilę muszę jeździć ma ssaniu i dopiero jak mam cztery kreski to wyłączam i wtedy już jest OK.
Co mnie niepokoi, górny cylinder dość szybko zagrzewa połowę silnika a dolny pozostaje zimny, nawet przy dwóch kreskach temperatury, przy trzech zaczyna się czuć na nim ciepło.
Prosiłem tego znajomego, który pomagał mi kupić varanka o pomoc.
Wyczyścił karburator i stwierdził, że przyczyną długiego nagrzewania silnika jest zmieniony tłumik, jak już pisałem na LeoVince.
Mnie się wydaje, że to coś innego. Jest to uciążliwe bawić się ssaniem przez 15 minut żeby zagrzać silnik.
Mogę jechać do mechanika jasne, pewnie tak zrobię ale chce mieć opinie kogoś kto się trochę zna. Nie chce żeby mi wcisnęli naprawę za 1000zł a oni tylko świece wymienią.
A może starczy właśnie świece wymienić albo wyregulować zawory?

Byłbym wdzięczny za każdą pomoc w określeniu przyczyny problemów.
robisc
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6/12/2014, 20:15


Postprzez Bodziu » 24/5/2015, 12:21

Witam,
mam pytanie odnośnie tylnych boczków. Na rajdzie wywinąłem orła i połamał mi się tylny prawy boczek. Pytanie czy te boczki od starego Viadra pasują do nowego Viadra?

Moja maszyna Honda Varadero XLV125 2007r.
Bodziu
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25/1/2014, 12:39

Postprzez Tefisan » 8/6/2015, 20:48

Witam, mam pytanie odnośnie klocków hamulcowych jakie polecacie?
Tefisan
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22/6/2014, 12:52
Lokalizacja: Gdańsk

Poprzednia strona


Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości




na górê