Zobacz wÄ…tek - Narty czyli co, gdzie, jakie - wszelkie dobre rady
Advertisement
NAS Analytics TAG

Narty czyli co, gdzie, jakie - wszelkie dobre rady

O wszystkim
_________

Postprzez gumis » 11/1/2010, 01:31

hmmm ciekawe rady...w sumie jutro jade po ciuchy to za butami tez sie rozejrze. jeszcze jakies wskazowki?
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów


Postprzez Konio » 11/1/2010, 01:33

ja w macro walilem :) no snow blade nie na trasy tylko na stok w miare light na faze sa dobre :twisted: dobra pany gonie w kime bo jutro zaliczenie :evil:


btw. Gumis: butow na narty nie kupuj z neta za hu hu hu bo nie trafisz.... bardzo ciezko jest...

jak wtykniesz buty to jak stajesz na palcach to musi pieta unocisc sie chyba 0.5 cm max :) bardzo ciezka zajawka 8)
Ostatnio edytowano 11/1/2010, 01:34 przez Konio, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk


Postprzez Landryss25 » 11/1/2010, 01:33

Po ciuchy typu spodnie, kurtka, rękawice też jedź do dużego marketu. Często mają dobre rzeczy sporo taniej niż w sklepach narciarskich. Sprawdzona, w miarę tania i dobra marka robiąca ciuchy to Brugi. Mam spodnie i kurtkę Brugi, polecam.
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez Konio » 11/1/2010, 01:36

i nie bierz butow zbyt twardych... na start wez w miare miekkie. twarde buty = zamiast ty kiertowac nartami buty beda kierowac toba :twisted:
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez gumis » 11/1/2010, 01:39

a moze by tak zalozyc nowy temat odnosnie nart? akurat taki okres jak widze tez smigacie to mozna by tam podyskutowac...
tam przekopiuje wasze posty odnosnie nart i bedzie sie krecic.

a odnosnie butow wlasnie mowili mi, ze mam kupic twarde bo w miekkich to jezdza ci co juz naprawde potrafia. a ja naprawde dzis pierwszy raz bylem na nartach..
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez pan_oÅ‚owiane_powieki » 11/1/2010, 01:50

Dawałem na nartach 5 sezonów. Fajna sprawa , chociaż na wodnych jest wieksza frajda :D Teraz na desce sie chyba poucze,
I choć w mojej pamięci nie jedna luka. Moje marzenie? Palić baty grube jak bazuka.
pan_ołowiane_powieki
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 3/1/2010, 03:37

Postprzez elco » 11/1/2010, 11:51

Ja jako, ze wychowalem sie i mieszkam w gorach na nartach jezdze od 8 roku zycia.
Jezeli chodzi o dlugosc a takze parametry nart, to dobiera sie je w zaleznosci od stylu jazdy. Inne narty sa do slalomu specjalnego, inne do giganta i inne do zjazdu. Jednak, zeby nie zaglebiac sie w az takie szczegoly, to dla poczatkujacego najlepiej, zeby byly to narty o 10-15 cm krotsze od wzrostu. Warto zwrocic uwage czy nie sa ta sztywne, twarde narty sporotwe, bo to tylko utrudnia nauke.
Jak kupujesz przez allegro to popros sprzedawce, zeby zmierzyl ci dlugosc wkladki buta i porownaj z tym co nosisz.
Jezeli chodzi o stoki to polecam jeden z najwiekszych osrodkow narciarskich w czechach o nazwie Spindlerovy Mlyn. Co prawda troche daleko od ciebie, ale moze akurat zdecydujesz sie przyjechac na kilka dni. Kilkanascie kilometrow pieknie utrzymanych tras, wyciagi tylko krzeselkowe, trasa FIS (zaliczana do pucharu swiata), olbrzymia baza noclegowa i piekne narciarskie miasteczko.Ceny nieznacznie wyzsze niz u nas. Przy karnetach tygodniowych wychodzi chyba nawet taniej.

http://www.skiareal.cz/defaultpl.aspx
Ostatnio edytowano 11/1/2010, 11:55 przez elco, Å‚Ä…cznie edytowano 2 razy
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez Trener » 11/1/2010, 11:53

A ciężko jest się nauczyć komuś kto wogóle nie jezdzil ? Po jakim czasie zacząłbym jezdzić trochę więcej na nartach a mniej na dupie ?
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Postprzez Boguc » 11/1/2010, 11:57

ja latam na desce i jest dobra zabawa :)
z miejscowek w CZ polecam Janskie Laznie...gondolka 8osobowa na góre...trasa 2600m mozna sie najezdzic i trasy przygotowane dobrze :)
A Szpindlu jeszcze nie bylem, trzeba sie wybrac :)

W sobote odwiedzilem Czarna Góre..ledwo dojechalem tam ale bylo warto :D
Warunki miodzio :)
pzdr
Avatar użytkownika
Boguc
Świeżak
 
Posty: 212
Dołączył(a): 17/4/2009, 18:43
Lokalizacja: Wroclaw

Postprzez gumis » 11/1/2010, 12:12

czy ciezko? mnie to jakos dziwnie latwo przyszlo, w sumie lezalem przez 9 godzin 4 razy a im dluzej jezdzilem tym lepiej czulem o co tam chodzi i potem z gory na dol jechalem bez zatrzymania i bez gleby. Swietna zabawa. Jak sie nie zrazisz po pierwszej glebie i po tym, ze ci sie narty w rozne strony rozjezdzaja to bedzie dobrze. Najwazniejsze zebys jechal z kims kto cie bedzie uczyl i kto ciagle bedzie mial na ciebie oko. Ja akurat jechalem z kolega i kolezanka z pracy, ktozy na nartach jezdza odkad mieli po 5 latek bo oboje mieli domki w gorach wiec oni ze mna dosc sporo czasu spedzili. Ale jak na poczatku sie stresowalem tak potem zaczalem to brac jako zabawe przez co mniej bylem spiety to i lepiej sie jechalo.


elco: poniewaz mam 188cm to narty tak musze kupic 174 +-? A jakbym kupil jeszcze krotsze tak ok 160cm jak mowil landrys?
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez Landryss25 » 11/1/2010, 12:23

Gumiś ja się uczyłem na 160 przy wzroście coś ok 182cm i uważam że dzięki temu łatwiej mi poszło. Moim zdaniem krótsze są lepsze do nauki ponieważ łatwiej nimi manewrować. Narty dłuższe są stabilniejsze przy wyższych prędkościach ale przy nauce raczej będziesz ich unikał. Obecnie przy wzroście 185 na nartach 160cm osiągnąłem prędkość 140km/h (zmierzone 2 razy GPS) bez niemiłych niespodzianek. Ze względu na to że jesteś trochę wyższy mógłbyś wybrać 162. Powinieneś je szybciej ogarnąć niż 174 a jak coś to w wypożyczalni zawsze możesz zamienić.

ms407 ja trzeciego dnia potrafiłem przelecieć wszystkie trasy bez gleb niezłym tempem (Pilsko Korbielów).
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez gumis » 11/1/2010, 12:35

no to juz nie wiem. bo wlasnie zanalazlem aukcje gdzie narty blizzarda z wiazaniami o dlugosci 174 kosztuja narazie 230zl. aukcja potrwa jesszcze 2 dni wiec jak cos to bede licytowal tuz przed.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez Landryss25 » 11/1/2010, 12:50

Nie ma się co napalać. Ja na Twoim miejscu na razie zaopatrzyłbym się tylko w buty a narty wziął z wypożyczalni. Jednego dnia mógłbyś wziąć np 162 a drugiego 174, takie zamiany przechodzą w wypożyczalniach bez utraty zniżek za czas na jaki bierzemy sprzęt. Zobaczyłbyś jakie są dla Ciebie lepsze a później zastanowił się nad zakupem.

No i narty bierz typu Allround.
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez gumis » 11/1/2010, 12:58

czli mowisz, ze w takich hipermarketach typu Careforur, Auchan, Gean, itp znajde jakies sensowne buty i wogole ciuchy na narty?
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez Landryss25 » 11/1/2010, 13:03

Ja spodnie, kurtkę, rękawice, buty, gogle, kominiarkę mam właśnie z takiego marketu. Ceny są często dużo niższe niż w sklepach sportowych. Różnice cenową w przypadku mojego sprzętu napisałem na poprzedniej stronie.
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez elco » 11/1/2010, 15:22

Na krotkich nartach jest latwiej nauczyc sie jezdzic. Mniejszy promien skretu i znacznie latwiejsze skrecanie. To prawda. Kiedy jednak postanowisz przesiasc sie na nieco dluzsze narty, zeby moc sobie pojezdzic znacznie agresywniej i szybciej, (nie kojarzyc z jazda na kreche), bedziesz chcial nisko krawedziowac na dluzszych odcinkach, czyli odkryc to co w nartach jest chyba najpiekniejsze, bedziesz musial jeszcze raz nauczyc sie jezdzic. Posrednie narty zawsze zostawiaja troche wieksze pole manewru na przyszlosc. Dlatego radze ci sie dobrze nauczyc jezdzic na takich nartach o 10-15 cm krotszych. Bo w tym sporcie apetyt bardzo szybko rosnie w miare jedzenia.
Jezeli chodzi o zakup sprzet, nie wiem czy w twoim rejonie sa jakies porzadne komisy narciarskie. W mojej okolicy, jak i w czechach jest tego cala masa. Mozna kupic swietne narty za dobre pieniadze. Bardzo czesto sprowadzaja tzw. narty testowe z austrii, szwajcarii czy wloch. To narty z wyzszej polki, ktore przejezdzily kilkanascie dni na stoku a sa sprzedawane za polowe ceny. Porozgladaj sie za czyms takim.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez gumis » 11/1/2010, 15:36

w Katowicach i na slasku sa gieldy narciarskie wiec na jedna z nich bede musial sie wybrac.

ok to sprawa nart jes omowiona.

a co z butami? jakie kupic?
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez Konio » 11/1/2010, 16:02

ja mam Salomona bo np w Rossignolu niewygodnie mi bylo. Wedlug mnie buty trzeba przymiezyc i kropka :) ja buciki kupilem w Macro bo bylo duzo taniej jak np w Go Sporcie
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez Dandi93 » 11/1/2010, 16:02

Ja na nartach teraz 5 rok. Mam narty blizzardy z systemem wiązań IQ i są świetne. Na desce mam dopiero 3 sezon za sobą i mam zestaw raven i też daje rade. Co do butów narciarskich to tylko salomon, jak dla mnie są najwygodniejsze. Jak dla mnie kotelnica jest ok.
nsr>zzr>zx6r>r6>cbr f4i?
Avatar użytkownika
Dandi93
Bywalec
 
Posty: 910
Dołączył(a): 24/5/2008, 11:43
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez Konio » 11/1/2010, 16:03

na Kotelnicy latalem rok temu i super stok ale bardzo duzo wiary :twisted: :twisted: kolejki do wyciagow sa mega wielkie
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê