Zobacz wÄ…tek - Narty czyli co, gdzie, jakie - wszelkie dobre rady
NAS Analytics TAG

Narty czyli co, gdzie, jakie - wszelkie dobre rady

O wszystkim
_________

Postprzez Dandi93 » 11/1/2010, 16:10

Co do kolejek to fakt, aczkolwiek o 21 już są małe i się prosto do bramek wpada
nsr>zzr>zx6r>r6>cbr f4i?
Avatar użytkownika
Dandi93
Bywalec
 
Posty: 910
Dołączył(a): 24/5/2008, 11:43
Lokalizacja: Biała Podlaska


Postprzez gumis » 11/1/2010, 20:40

kurde...odwiedzilem Geana, Cerefoura, Auchana, itp i wiecie co? Nic procz kurtek tam nie ma :/ ja nie wiem czy wszystko wykupili, czy to jeszcze nie sezon na takie gadzety w hipermarketach? ale odwiedzilem go sport, jutro smigne do decathlona i zobaczymy co tam maja. Znacie firme Wed`ze i Outhorn?
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów


Postprzez Landryss25 » 12/1/2010, 14:42

Gumis możliwe że jeszcze nie mają. Zazwyczaj najwięcej takiego sprzętu sprzedaje się podczas ferii zimowych i wtedy jest go najwięcej.

Mam teraz ciśnienie na narty większe niż na moto. W weekend chyba do stolicy na Szczęśliwice się wybiorę chociaż trochę poszaleć. W góry dopiero za jakiś miesiąc :/
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez gumis » 12/1/2010, 14:59

ok, znalazlem buty dla siebie, akurat z katowic tylko nie wiem jak z firma http://www.allegro.pl/item878505913_200 ... ar_29.html

w sumie mam do wyboru te atomici lub salomon i teraz nie moge sie zdecydowac. wiem, ze nie chce dac wiecej jak 600-700 zl.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez Landryss25 » 12/1/2010, 15:18

Kuzyn ma takie i mówi że dają radę. W Intersporcie dał za nie chyba 350 ale to była przecena bo zostały tylko 2 pary.
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez Konio » 12/1/2010, 15:54

a byles w Makro? tam maja tego opor 8) ja polecam bardziej Salomony sam mam i sa duzo wygodniejsze jak dla mnie niz Atomic, Rossignol itp
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez fox| » 12/1/2010, 17:17

Åšmigam w butach Salomon.
But idealnie wygodny, wyższa pólka sprzętu, ale naprawdę opłaca się zapłacić.

Pzdr.
"Prosta droga jest dla szybkich motorów, droga z zakrętami jest dla szybkich kierowców ..."
---
F4i Sport 02r. <-
Obrazek
fox|
Świeżak
 
Posty: 107
Dołączył(a): 5/5/2009, 09:02
Lokalizacja: Åšwidnica

Postprzez navi » 13/1/2010, 20:36

Dajcie spokój z tymi nartami. Fajniejsze jest śmiganie na desce :P

gumis - na pewno nie żałuj kasy na sprzęt (podobnie jak na moto). I nie chodzi tu o lans, ma być wygodnie i bezpiecznie. Skoro mieszkasz w Katowicach to do najlbliższego stoku masz rzut beretem i w każdej wolnej chwili mozesz szaleć na śniegu.
Jeśli nie próbowałeś jazdy na desce to spróbuj, moim zdaniem jest to bliższe doznaniom jak w motocyklu i na pewno bezpieczniejsze dla stawów.

Landryss25 napisał(a):
Mam teraz ciśnienie na narty większe niż na moto. W weekend chyba do stolicy na Szczęśliwice się wybiorę chociaż trochę poszaleć. W góry dopiero za jakiś miesiąc :/

Szczęśliwice to porażka... Już lepiej skoczyć do Kamieńska koło Bełchatowa (tylko nie w weekend bo wtedy jest ludzi opór).
VFR 02'
Avatar użytkownika
navi
Świeżak
 
Posty: 459
Dołączył(a): 17/4/2007, 12:24
Lokalizacja: Wawa

Postprzez gelo007 » 13/1/2010, 20:46

GumiÅ›, a na moto to nie ma piniendzy!? xD
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom

Postprzez Landryss25 » 13/1/2010, 21:07

Navi wiem że porażka bo byłem. Gdzie indziej na razie nie mam czasu się wybrać. A jeśli wybiorę się na Szczęśliwice to głównie z zamiarem poodwalania z kuzynem bo pojeździć za bardzo się tam nie da.

Decha mnie jakoś nie przekonuje. Nie mógłbym mieć obydwu nóg przyczepionych na sztywno. Na nartach da się kłaść nie gorzej niż na desce. O ile są dobrze przeserwisowane.
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez gumis » 14/1/2010, 09:12

no i narazie narty ida w odstawke. Wczoraj jak jechalem wszystko kupic to jakis ciec wjechal mi w Cytryna i jest potrzaskana :/ wiec narazie musze sie tym zajac. Mam nadzieje, ze snieg do czasu az mi naprawia samochod, nie stopnieje... kurwaaaaaaa

a moglem jechac do sklepu pod nosem, przeplacic ale miec wszystko zalatwione w 30 minut. to sie wybralem w trase godzine w jedna strone zeby zaoszczedzic 300zl...i teraz chuj ://
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez Tomas KTM 620 Super Comp » 15/1/2010, 23:57

Panowie widziałem, że ktoś szuka dobrych butów rozm. 44. Mam do sprzedania http://www.allegro.pl/item883794667_lange_rx_7_rx7.html
Tomas KTM 620 Super Comp
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 3/12/2009, 14:11

Postprzez zdzichu123 » 16/1/2010, 10:27

Zapraszam na Stok narciarski do mojego miasta :0 Chodzież 70 Km od poznania w stronę na piłe :) Stok profesionalny o długosci ponad 200m zjazdu w naturalnych warunkach (z naturalnej górki), Wyciąg narciarski, armatki śnieżne, wypozyczalnia profesjonalnego sprzętu :) Naprawde zapraszam serdecznie i napeno nikt nie pozałuje W ferie zimowe czyli od dnia dzisiajszego przez 2 Tyg stok otwarty od godziny 10 rano do wieczora (stok oświetlony). W dni normalne czyli po feriach otwarcie od godziny 16 :) Zapraszam na GG po pozostałe szczgóły :) Pozdro :)
Yamaha DT 125R [SPRZEDANA] >> Aprilia RS 125 [SPRZEDANA] >> Yamaha YZF 250

22.10.08 ====> Zdałem Prawko :)
Avatar użytkownika
zdzichu123
Bywalec
 
Posty: 869
Dołączył(a): 11/7/2007, 21:37
Lokalizacja: Chodzież

Postprzez Konio » 16/1/2010, 11:53

200m? przeciez to nie ma po co wjezdzac xD
ja chyba dzisiaj skocze przynajmniej do Kielc na jakis stok: albo Tumlin albo Telegraf :twisted: super stoki to to nie sa ale na okolice w miare przyzwoite i maja chyba 550m wiec z dlugoscia to jest bieda :roll:
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez Kula07 » 16/1/2010, 17:19

wiecie jaką zaje*bistą opcją jest jazda na nartach za samochodem?! dziś jak mnie brat ciągnikiem ciągał po polach to aż ludzie zdjęcia robili :D
XR 400R | | Kula daje fula :D | | https://www.youtube.com/watch?v=2Cq4e3WiCr0
Avatar użytkownika
Kula07
Stały bywalec
 
Posty: 1006
Dołączył(a): 29/10/2008, 07:43
Lokalizacja: Sadłuki

Postprzez madcap » 16/1/2010, 18:50

gumis z własnej praktyki piszę.
dobre, wygodne i nieprzepłacone buty ciężko kupić.
wybierz się do sklepu, zarezerwuj sobie na 2 do 3 sklepów sportowych cały dzień i to tylko na przymierzanie.
1. w każdym porządnym sklepie mają miarki do butów i stóp - warto z tego skorzystać.
2. nie kupuj butów na grubą skarpetę - to mit - kupuj wg miarki - ale do tego przejdę - każda firma ma często swoje niekoniecznie z inną firmą swoją miarkę.
Każda firma produkująca buty wlepia do sklepów specjlane miary do stóp celem dobrania rozmiaru buta - zarówno butów do parapetu jak i do boazerii
3. jesteś początkujący - patrz za miękkim butem - jak dla faceta początkującego narciarza flex - tj. twardość buta powinien być w granicach 70 do 80 - to generalna zasada - żeby nie skatować stóp, ale kupując trzeba flex uzależnić też od wagi ciała - ważysz więcej to i niestety patrz na buty o trochę wyższej twardości - nawet o 10 - chyba, że w kolejnym sezonie chcesz kupić nowe buty.
4. kolejna słodka tajemnica - tzw. last czyli szerokość stopy - równie istotne jak flex - przyłóż stopę po długości do progu i zmierz w najszerszym miejscu- będziesz miał wynik - różne modele mają różny last.
5. dziwne ale tak bywa - jeśli but który przymierzasz prawie pasuje czasem warto przymierzyć pół numeru mniejszy - czasem potrafi to lepiej skutkować niż zakup pół numeru wiecej.
6. Buty przymierzając zapnij w miarę dokładnie i pochodź w nich po sklepie - poświęć na to co najmniej pół godziny.
7. Sprawdź w ten sposób i dobierz buty z kilku firm
8. jak dobierzesz poszperaj w internecie na pewno znajdziesz dużo taniej
9. zaopatrz się w skarpety - na to nie żałuj kasy i w bieliznę termiczną - przydaje się jak diabli na stoku.
i podnie mogą poczekać ro - na bieliznę termiczną wystarczą nawet jakieś membranowe spodnie od dresu. - z kurką i spodniami warto poczekać do końcuwki sezonu - kupisz w przecenach i dużo taniej.
10. buty na długość dobieraj w ten sposób, że palce od stóp jak prosto będziesz stał powinny poczuć przód buta.
Wynika to z tego, że jak się pochylisz to cała stopa się cofnie, ale pięta w pochyleniu - lekkimpółprzysiadzie nie powinna się oderwać więce niż około05 - 1 cm od podstawy buta - buty oczywiście zapięte.
I do spotkania na stoku
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Konio » 16/1/2010, 20:07

bardzo dobrze powiedziane :) ja buty rok temu mierzylem ponad 3h ale jestem teraz bardzo zadowolony
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez madcap » 17/1/2010, 11:15

a propo wypowiedzi navi
każdy musi znaleźć swoją "drogę" - jednemu leży boazeria, innemu parapet.
mnie osobiście po iluś tam latach jeżdżenia i na jednym i na drugim najwięcej frajdy sprawia jazda free ride.
każdemu trzeba dojść do tego osobiście co mu leży, więc nie narzucaj takich wypowiedzi w stylu: dajcie spokój z tymi nartami
to konio - i 200 metrów stoku może sprawić frajdę na cały dzień
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Konio » 17/1/2010, 12:13

Na snowblade taki stok jest ok :twisted:
Produkcja, dystrybucja, masturbacja
Blady 900 puk puk puk
Avatar użytkownika
Konio
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2925
Dołączył(a): 6/11/2008, 21:47
Lokalizacja: Nadejdzie Chuck? Tego nikt nie wie;/ Kielce/Krk

Postprzez gumis » 17/1/2010, 22:23

ok, duzo czasu spedzilem w sklepie i kupilem: Salomon mission x5 czarno biale. Dalem 600zl, pewnie przeplacilem, ale na allegro ich nie widzialem a pozatym wolalem doplacic i miec servis (w razie czego) pod nosem.

napewno w tym tygodniu je sprawdze i zdam relacje. W weekend smigne do Istebnej na stok Zagroń. Ktos z was juz tam byl?

Konio widze, ze tez lubisz posmigac to moze wpadniesz w sobote lub niedziele do Istebnej to razem posmigamy?
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości




na górê