Zobacz wÄ…tek - Problemik na egzaminie :P
NAS Analytics TAG

Problemik na egzaminie :P

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Postprzez nurofen » 9/2/2010, 17:34

niwy napisał(a):pólsprzęgło ;) a to dobre... nie wiem gdzie was uczą jeździć.


Jak czytam takie posty to mi się cisną różne słowa na klawiaturę.

Ja robiłem nie używając sprzęgła- po zaliczonej "8" zaprosił mnie egzaminator i spytał:" a dlaczego utrudnia Pan sobie życie podczas manewrów?" . Odpowiedziałem że mnie tak nauczył instruktor. Egzaminator się roześmiał i powiedział:" Czy jak Pan robi zatoczkę lub inny manewr samochodem to też Pan na pół sprzęgle nie jeździ?"

Wszystko stało się jasne.
Avatar użytkownika
nurofen
Świeżak
 
Posty: 117
Dołączył(a): 13/1/2010, 20:53
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez nexus2k » 29/3/2010, 23:27

ja podczas lekcji nie mialem problemow z 8, podczas egzaminu moto mialo zimny silnik i na ssaniu bez sprzegla lekko za szybko szlo, wiec po tylnim cheblu delikatnie zeby nie zgasl :) i dalo rade HIHI
Kawasaki ZX10R
Avatar użytkownika
nexus2k
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 28/11/2009, 00:37
Lokalizacja: Zielona Gora / Londyn


Postprzez QamileQ » 10/4/2010, 06:28

ja zaczynam dopiero kurs. sprobuj mu podkrecic obroty i naucz sie go dohamowywac noga (tylnym hamulcem) na puszczonym sprzęgle jak chcesz jechac szybciej puszczasz hamulec, wolniej naciskasz hamulec. nauczysz sie szybko kontroli. pozdrwaiwam.
Motocykl jest jak Media Markt - Nie dla idiotów
Avatar użytkownika
QamileQ
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 7/3/2010, 18:25
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Zdolny » 19/4/2010, 21:17

ja zdałem tak:
an prostej dodawałem gazu, a w łuu rozpędem przejeżdżałem (ew. zwalniałem) i tak do końca.
pozdro
Zdolny
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 31/5/2008, 20:13

Postprzez Motocyklista_2010 » 17/5/2010, 19:58

Według mnie najlepiej robić sobie na pierwszym biegu i po prostu używać hamulca nożnego do wyrównywania , przynajmniej takie jest moje zdanie :)
Avatar użytkownika
Motocyklista_2010
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 20/3/2010, 23:29
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Motocyklista_2010 » 6/6/2010, 09:00

To wszystko zależy od warunków atmosferycznych , w tym roku egzamin praktyczny na kategorię A i A1 odbywały się do końca grudnia.
Avatar użytkownika
Motocyklista_2010
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 20/3/2010, 23:29
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Dagtyl2 » 25/6/2010, 06:16

siema,ja zdawalem jakos w marcu,w szkole z instruktorem bylo wszystko ok. ale na egzaminie mialem problem z yamaha ybr 250 i przez to zdalem dopiero za 3 razem;).YBR ma to do siebie ze spadają mu obroty jak sie zagrzeje,takie sa uroki chlodzenia powietrzem;),Poćwicz na półsprzęgle i jednoczesnie trzymaj moto na obrotach(chcesz przyspieszyc delikatnie posc spzreglo,chcesz troche zwolnic troszeczke mocniej wcisnij sprzeglo),pamietaj zeby calyczas delikatnie trzymac moto na okolo 2tyś obrotów;),i postaraj sie zdawac jako pierwszy z grupy wtedy moto jeszcze nie jest tak zagrzane;)
Dagtyl2
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 25/4/2009, 20:54
Lokalizacja: Cierpice kolo Torunia

Postprzez rossavu » 25/6/2010, 07:39

Dagtyl2 napisał(a):siema,ja zdawalem jakos w marcu,w szkole z instruktorem bylo wszystko ok. ale na egzaminie mialem problem z yamaha ybr 250 i przez to zdalem dopiero za 3 razem;).YBR ma to do siebie ze spadają mu obroty jak sie zagrzeje,takie sa uroki chlodzenia powietrzem;),Poćwicz na półsprzęgle i jednoczesnie trzymaj moto na obrotach(chcesz przyspieszyc delikatnie posc spzreglo,chcesz troche zwolnic troszeczke mocniej wcisnij sprzeglo),pamietaj zeby calyczas delikatnie trzymac moto na okolo 2tyś obrotów;),i postaraj sie zdawac jako pierwszy z grupy wtedy moto jeszcze nie jest tak zagrzane;)


Oj tam.
YBRki maja to do siebie, ze maja "zrywna" jedynke. Uczylem sie na tym moto i zawsze osemke robilem na drugim biegu - na egzaminie zadawalem na yamaha tricked - o zgrozo! Wbil 2 i zgasl :D Postanowilem zaryzykowac i robilem na pierwszym biegu - zero szarpniec, plynnie. A czy uzywalem sprzegla - nie wiem - bylem w szoku :shock:
Avatar użytkownika
rossavu
Stały bywalec
 
Posty: 1347
Dołączył(a): 4/4/2010, 10:51

Postprzez Dagtyl2 » 25/6/2010, 18:31

masz racje,ja zdawalem na 2 i polszregle,mniej szarpie;)
Dagtyl2
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 25/4/2009, 20:54
Lokalizacja: Cierpice kolo Torunia

Postprzez bartek89 » 20/7/2011, 17:02

Ile osób,tyle teorii...mam do Was pytanie, czy ktoś miał styczność z Suzuki GN 250 na egzaminie?

Kurs robiłem na Hondzie CBF 125 i ogólnie egzamin również jest na takim moto, ale gdy im "zabraknie" Hond, to dają starą Suzukę. I oczywiście mi się na pierwszy raz trafił wspomniany moto...problem był oczywiście z 8ką. Jak radzicie pokonać ósemkę, wbić "1" i przejechać bez sprzęgła? Mam milion teorii, a jutro egzamin, choć liczę że tym razem może dostanę w końcu Hondę :P
Avatar użytkownika
bartek89
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 31/8/2010, 11:52
Lokalizacja: Przysucha/Warszawa

Postprzez Riczard » 21/7/2011, 21:35

bartek89 napisał(a):Ile osób,tyle teorii...mam do Was pytanie, czy ktoś miał styczność z Suzuki GN 250 na egzaminie?

Kurs robiłem na Hondzie CBF 125 i ogólnie egzamin również jest na takim moto, ale gdy im "zabraknie" Hond, to dają starą Suzukę. I oczywiście mi się na pierwszy raz trafił wspomniany moto...problem był oczywiście z 8ką. Jak radzicie pokonać ósemkę, wbić "1" i przejechać bez sprzęgła? Mam milion teorii, a jutro egzamin, choć liczę że tym razem może dostanę w końcu Hondę :P

a gdzie zdajesz ? pewnie na odlewniczej ? ja jak zdawalem to tylko hondy były i chyba yamaha, ale gienka nie widzialem wcale. Jak obserwowałem to gienka dali raz jak im sie inne moto zaniemogło. jak juz sie trafi gienke na 8-emki to na pierwszym biegu, jak wyczujesz ze zaczyna szarpac i zaraz ma zdechnąc to lekko gazu dodaj
Riczard
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22/6/2011, 08:51

Postprzez bartek89 » 22/7/2011, 05:56

Zdawałem w Radomiu. Wczoraj się udało (za drugim razem)! Na szczęście tym razem dali nam Hondę :). Dzięki mimo to za wszelkie uwagi, co do staruszka Suzuki ;). Inny też się z pewnością przydadzą, jak trafią na to zło :D
Avatar użytkownika
bartek89
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 31/8/2010, 11:52
Lokalizacja: Przysucha/Warszawa

Poprzednia strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości




na górê