Zobacz wątek - Pytania kierowcy puszki
NAS Analytics TAG

Pytania kierowcy puszki

O wszystkim
_________

Postprzez YZF R1 » 3/7/2009, 01:11

Demotywatrrro napisał(a):Nie manewr został wykonany za szybko, tylko kierowca nie popatrzył w lusterko wsteczne i boczne co było wymagane w tej sytuacji. Kierowca samochodu zabił dziecko, a także spowodował zagrożenie dla motocyklisty.

P.S. Kocham Cie preclu.


chyba to troszkę nie tak. wina motocyklisty prawą stroną się nie wyprzedza... gdyby wyprzedził go prawidłowo lewą strona nie doszło by do tego...
Avatar użytkownika
YZF R1
Moderator
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 14/5/2008, 12:16
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez Trener » 3/7/2009, 08:25

YZF R1 napisał(a):
Demotywatrrro napisał(a):Nie manewr został wykonany za szybko, tylko kierowca nie popatrzył w lusterko wsteczne i boczne co było wymagane w tej sytuacji. Kierowca samochodu zabił dziecko, a także spowodował zagrożenie dla motocyklisty.

P.S. Kocham Cie preclu.


chyba to troszkę nie tak. wina motocyklisty prawą stroną się nie wyprzedza... gdyby wyprzedził go prawidłowo lewą strona nie doszło by do tego...


Można minąć pojazd skręcający w lewo z prawej strony , nie ma w tym nic nie zgodnego z przepisami , gorzej jak typ się rozmyśli i zamiast w lewo skręci w prawo - pech
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem


Postprzez Czester » 3/7/2009, 08:53

Ale w tym przypadku samochód skręcał w prawo więc motocyklista powinien był wyprzedzić go z lewej.
Wypadki chodzą po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez patryk83 » 3/7/2009, 09:46

A pytanie czy skręcał w prawo czy wykonał manewr skrętu włączając kierunkowskaz jak motocyklista był już na jego wysokości... zresztą chłopakowi i dziecku to już raczej bez różnicy...
Honda CBR 600 F4i user
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
patryk83
Bywalec
 
Posty: 942
Dołączył(a): 29/8/2008, 08:32
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Demotywatrrro » 3/7/2009, 10:52

Nie karmić
Demotywatrrro
Świeżak
 
Posty: 387
Dołączył(a): 22/6/2009, 17:59

Postprzez Nal » 3/7/2009, 12:17

Demotywatrrro napisał(a):Nie karmić


zawsze lubię Twoje wypowiedzi, są konkretne i na temat, zawsze wnoszą coś nowego i świeżego do dyskusji
Avatar użytkownika
Nal
Świeżak
 
Posty: 408
Dołączył(a): 13/6/2009, 14:05
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki / Warszawa

Postprzez Wilku111 » 3/7/2009, 13:28

tomek-katowice-1985 napisał(a):Jakim cudem na jednym pasie mogą pojawić się dwa pojazdy?



kodeks drogowy napisał(a):Pas ruchu jest to każdy z podłużnych pasów jezdni wystarczający do ruchu jednego rzędu pojazdów WIELOŚLADOWYCH, oznaczony lub nie oznaczony znakami drogowymi


Właśnie takim cudem i jest to zapisane w piśmie! I dlatego 2 motocykle mogą jechać jednym pasem!



tomek-katowice-1985 napisał(a):Motocyklista chciał ominąć stojący przed nim samochód prawą stroną kiedy kierowca samochodu wykonał gwałtowny manewr w prawo skręcając na parking.


Wszystko co gwałtowne jest na drodze złe. Zawsze w opisie wypadku jest "gwałtownie ruszył" "gwałtownie skręcił" "gwałtownie zahamował" "gwałtownie przyśpieszył" ... Gwałtownie jest niedobre.

EDIT:

BTW. Zdałem dzisiaj "B" za pierwszym :D
moje największe hobby to alkohol i masturbacja
Avatar użytkownika
Wilku111
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 985
Dołączył(a): 26/8/2007, 13:33
Lokalizacja: Wołomin

Postprzez Gandalf » 3/7/2009, 17:04

Pogratulować Wilku.

A co do tematu, to jest to jeden z typu - "Co było pierwsze, jajo, czy kura?"

Trzeba siadać na sprzęta i korzystać z pogody, dbając przy tym o własne cztery litery i zostawić tych wszystkich buców w tyle.

Szerokości
Avatar użytkownika
Gandalf
Świeżak
 
Posty: 371
Dołączył(a): 4/1/2007, 18:13
Lokalizacja: Dziki Zachód

Postprzez YZF R1 » 3/7/2009, 20:56

Dokładnie, dziś ulica Puławska lecę sobie środkowym pasem Pani z pomarańczowego reno clio zachciało się z prawego na środkowy nie patrząc w lusterko wbija mi się kilka metrów przede mnie dobrze że dojeżdżaliśmy do czerwonego w oddali bo już wcześniej odpuściłem z gazu na mój długi klakson pani głośno krzyczy przez okno "i czego kur..a trąbisz, nie powiedziałem ani słowa. Moja pięść a Pani lusterko 1:0 przepraszam niestety to wandalizm i niszczenie cudzego mienia wiem. ale ta osoba pokazała perfidnie ile znaczy dla niej moje życie więc nie będzie się gniewała o taki detal jakim jest lusterko....

do autora:
i tak to wgląda kolego
Avatar użytkownika
YZF R1
Moderator
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 14/5/2008, 12:16
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Cezarjusz » 3/7/2009, 21:10

Dziś wracałem na działke z Wawy, piekne korki były aż do konica Łomianek i powiem wam ze sie poprawia bo naprawde duzo samochodow ustepuje.
Nawet jedna pani sie ładnie usmiechała hehe.
Gandalf WSK dwuramówka :D ładna rok pewnie 1969/70 ja tez mam taki sprzet tyle ze rok 65. ;)
<zx12r> / <Suzuki dr 650>

"Moja ulica murem podzielona
Świeci neonami prawa strona
Lewa strona cała wygaszona
Zza zasłony obserwuję obie strony "
Avatar użytkownika
Cezarjusz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 550
Dołączył(a): 9/6/2007, 20:08
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez gelo007 » 3/7/2009, 21:45

Zgadzam się dużo aut ustępuje i to nawet na tej puławskiej :D. Ale jak wracam do Radomia to korki są do samej góry kalwarii... szok.
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom

Postprzez YZF R1 » 3/7/2009, 22:50

I co z tego że ustępują jak 10 ustąpi a jedenasty na ciebie najedzie... mi mogą nie ustępować wole aby widzieli mnie w lusterku...
Avatar użytkownika
YZF R1
Moderator
 
Posty: 2765
Dołączył(a): 14/5/2008, 12:16
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Cezarjusz » 3/7/2009, 22:54

Lepiej jak 11 najedzie niz jak jedenastu ;)
<zx12r> / <Suzuki dr 650>

"Moja ulica murem podzielona
Świeci neonami prawa strona
Lewa strona cała wygaszona
Zza zasłony obserwuję obie strony "
Avatar użytkownika
Cezarjusz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 550
Dołączył(a): 9/6/2007, 20:08
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez C-bool » 3/7/2009, 23:03

W tych czasach warto handlować lusterkami samochodowymi... wiadomo, że zejście będzie :D
GS500F --> SV650S --> Bandit 600N --> XV535 Virago
Avatar użytkownika
C-bool
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2915
Dołączył(a): 23/8/2007, 21:26
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Stachoo » 3/7/2009, 23:24

YZF mam propozycję. Zaopatrzę się w wiele rodzajów np. prawych lusterek (kwestia umowy) a Ty będziesz naklejał przy kasacji lusterka reklamówkę z moim numerem telefonu i napisem: "Lusterka samochodowe! Tanio i od ręki!" :twisted:
Dzielimy się 50/50 8)
Stachoo
Świeżak
 
Posty: 69
Dołączył(a): 24/4/2009, 21:41
Lokalizacja: Okolice Opola

Postprzez Traperoso » 4/7/2009, 09:19

Pan co założył temat jest chyba z księżyca. Ludzie w autach to ślepe *** byłem wczoraj nad morze, wyjeżdżam z ośrodka - i jadę sobie przez wiochę (Dąbki) 30 km/h bo dzieciak jakiś mógłby wyskoczyć, wkońcu to wioska turystyczna. Z naprzeciwka nadjeżdża samochód... powoli, włącza kierunek w lewo - ja pewny, że mnie widzi jadę dalej, nagle on skręca wprost na mnie - widok w głownie - ja na nim, jednak odruchy skierowały mnie na pobocze, fartem się udało... Ślepe *** [ *** = zgadnijcie sami ]
Kawasaki ER5 2005
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez eBuch » 4/7/2009, 13:11

Ostatnio jechalem spokojnie lewym pasem (mialem jakies 80km/h), bez zadnych gwaltownych manewrow. Przedemna jakies 200-300m jechal van (nie pamietam dokladnie jaki) prawym pasem. Jechalem od tego samochodu jakies 20-30km/h szybciej i bylem pewny ze tak moge sobie jeszcze dluugo jechac (chyba ze znajdzie sie ktos szybszy to bedzie trzeba zjechac :D ) i w momencie jak juz prawie bylem na rowni z vanem, nagle kierowca sie zdecydowal ze zmieni pas ruchu na lewy (caly prawy mial przed soba wolny). Szkoda ze zapomnial zerknac w lusterko i zanim zaczal manewr puscic kierunek :/ Naszczescie zdazylem przeskoczyc na prawy pas... ufff Po obejzeniu sie za siebie zobaczylem ze za kierownica jest.................. Kobieta???? Po popukaniu sie w kask zobaczylem tylko przepraszajacy i wystraszony wzrok kobiety oraz machniecie reka...

Jezeli chodzi o autora postu to: Jezeli zadajesz takie pytania to nie powinienes wyjezdzac na ulice kolego bo tylko Sam stwarzasz zagrozenie dla innych i dla samego siebie...

Pzdr
eBuch
Świeżak
 
Posty: 342
Dołączył(a): 26/3/2009, 10:48
Lokalizacja: Wawa

Postprzez Gandalf » 4/7/2009, 15:57

Cezarjusz napisał(a): Gandalf WSK dwuramówka :D ładna rok pewnie 1969/70 ja tez mam taki sprzet tyle ze rok 65. ;)



WSK najlepszy rocznik, czyli '69 :twisted:
Od pierwszego właściciela. Sam jestem w szoku, w jak dobrym stanie jest ten motocykl :shock:
No, ale swoje kosztował. 1000 zeta za niego dałem :D
Avatar użytkownika
Gandalf
Świeżak
 
Posty: 371
Dołączył(a): 4/1/2007, 18:13
Lokalizacja: Dziki Zachód

Postprzez Nal » 4/7/2009, 21:10

jadę trasą, skręcam prawo, mam pierwszeństwo i z prawej strony z lokalnej pakuje się mondeo pięknie zajeżdżając mi drogę, otrąbiłem (edukacja musi być) i zobaczyłem wielce zdziwioną panią
druga sytuacja dzisiaj, droga dwukierunkowa jedno jezdniowa jadę bliżej lewej strony, kultura bo wyprzedać nie można wiec spokojnie z całą resztą jadę 80, zauważyłem daleko dwa auta skręcające w lewo więc stwierdziłem iż trzeba zająć odpowiednie miejsce na drodze by je ominąć z prawej strony ale niecierpliwy kierowca bordowego volvo chyba postanowił wyprzedzić mnie z prawej strony, odwróciłem głowę w jego kierunku i odpuścił
sądzę iż z biegiem czasu zmieni się świadomość większości kierowców na lepsze, z dnia na dzień można zaobserwować coraz więcej jednośladów na naszych drogach i powoli mentalność się zmieni
edit: jestem za edukowaniem kretynów za kierownicą, obtrącić i pokazać co zrobili, bo często nie są świadomi jakie zagrożenie stworzyli, agresja nie ma sensu w większości przypadków (ale nie we wszystkich)
Avatar użytkownika
Nal
Świeżak
 
Posty: 408
Dołączył(a): 13/6/2009, 14:05
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki / Warszawa

Postprzez MaximusPL » 4/7/2009, 23:15

to po co sie odzywasz ?
Suzuki GSR 600 A 2007/2008
Avatar użytkownika
MaximusPL
Świeżak
 
Posty: 328
Dołączył(a): 31/3/2009, 13:37
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości




na gr