Zobacz wątek - czy warto kupować kilkunastoletni motocykl?
NAS Analytics TAG

czy warto kupować kilkunastoletni motocykl?

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Postprzez limak14 » 16/2/2009, 20:32

maruder07 napisał(a):. A poza tym ja mieszkam na Podlasiu tu gdzie ryzyko trafienia na pijanego puszkarza jest niewielkie no i ruch drogowy nie jest za wielki wiec na swoim terytorium czuje się w miarę bezpiecznie.

stary życzę ci żebyś sie czasem nie rozczarował-"kierowców" na podwójnym gazie jest bardzo wielu i nie ma reguły gdzie jest ich największe skupisko. Jak nie jakiś pijak z Podlasia będzie latać autem to turysta z innego zakątka Polski :D
Avatar użytkownika
limak14
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy


Postprzez maruder07 » 17/2/2009, 18:31

No fakt turystów to tu wielu je¼dzi szczególnie na wakacjach, motocykli tez jest pe³no... Moi starzy prowadz± agroturystkê i 2 lata temu z poznania przyjecha³o 2 twardzieli na zajebi... Jawach 350 z za nimi 2 ¿onki w VW transporterze to dopiero byli twardziele i przy niez³ej kasie dziadki po 35-40lat.
maruder07
Świeżak
 
Posty: 158
Dołączył(a): 18/8/2008, 16:12
Lokalizacja: Michałowo


Postprzez Ciechan666 » 17/2/2009, 18:52

maruder07 napisał(a):I na nim ciuchy będą już obowiązkiem!


Pisałem już o tym kiedyś, więc teraz w skrócie - byłem świadkiem gleby przy 40 km/h, koleś przeszlifował nowiutkim Gixerem, w lusterku widziałem tylko jak leci w powietrzu. Pozbierał się, szkoda moto, bo podrapane, kolo cały, nawet się nie zadrapał - miał na sobie dobre kombi. Ja w jeansach. Typek mi powiedział, żebym tak nie jeździł, bo się wyglebił rok wcześniej dokładnie w taki sam sposób i w efekcie jeszcze mu się do końca skóra nie zregenerowała. Od tej pory nawet jak jadę 100 metrów, to zawsze w ciuchach, nie ważne jaka pogoda, bo i tak było, że się gotowałem przy 30 stopniach w lato. Nie myśl, że na słabszym moto ciuchy nie są potrzebne, bo może się nie zabijesz, ale na pewno ładniejszy od szlifowania asfaltu klatą nie będziesz :-)
Avatar użytkownika
Ciechan666
Świeżak
 
Posty: 262
Dołączył(a): 12/4/2008, 20:28
Lokalizacja: Wawa

Postprzez maruder07 » 17/2/2009, 19:19

Ciechan666 napisał(a): Nie my¶l, ¿e na s³abszym moto ciuchy nie s± potrzebne, bo mo¿e siê nie zabijesz, ale na pewno ³adniejszy od szlifowania asfaltu klat± nie bêdziesz :-)



No i co z tego i tak naj przystojniejszy to nie jestem wiec nie mam czego tu ¿a³owaæ. ponoæ s³ysza³em ze laski lec± na facetów z bliznami wszelkiego rodzaju bo oni s± bardziej mêscy... Bynajmniej tak my¶lê....
maruder07
Świeżak
 
Posty: 158
Dołączył(a): 18/8/2008, 16:12
Lokalizacja: Michałowo

Postprzez Ciechan666 » 17/2/2009, 19:36

maruder07 napisał(a): No i co z tego i tak naj przystojniejszy to nie jestem wiec nie mam czego tu żałować. ponoć słyszałem ze laski lecą na facetów z bliznami wszelkiego rodzaju bo oni są bardziej męscy...


Jak będziesz miał bliznę po amputowanej ręce to też będziesz bardziej męski jak rozumiem :-)

maruder07 napisał(a):Bynajmniej tak myślę....


Sprawdź co znaczy słowo "bynajmniej" :-)
Avatar użytkownika
Ciechan666
Świeżak
 
Posty: 262
Dołączył(a): 12/4/2008, 20:28
Lokalizacja: Wawa

Postprzez elco » 18/2/2009, 00:59

maruder07 napisał(a):No fakt turystów to tu wielu jeździ szczególnie na wakacjach, motocykli tez jest pełno... Moi starzy prowadzą agroturystkę i 2 lata temu z poznania przyjechało 2 twardzieli na zajebi... Jawach 350 z za nimi 2 żonki w VW transporterze to dopiero byli twardziele i przy niezłej kasie dziadki po 35-40lat.


ja mieszkam w malym sennym miasteczku, gdzie wypadki z udzialem pijanych kierowcow zdarzaja sie kilka razy do roku. Pech chcial, ze trafilo na mnie. Gdybym nie mial na sobie pelnego uzbrojenie pewnie do dzis jeszcze bym sie leczyl. Dlatego wezcie sobie do serca slowa bardziej doswiadczonych uzytkownikow i zainwestujcie w porzadny kombinezon i kask. To ma sluzyc waszemu zdrowiu i zyciu.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez limak14 » 18/2/2009, 11:25

maruder07 napisał(a):No i co z tego i tak naj przystojniejszy to nie jestem wiec nie mam czego tu żałować. ponoć słyszałem ze laski lecą na facetów z bliznami wszelkiego rodzaju bo oni są bardziej męscy... Bynajmniej tak myślę....

laski na pewno nie lubią facetów bez "męskości", a ciuchy na pewno ci ochronią każdy zakątek ciała :twisted:
człowieku po jakimś szlifie miałbyś więcej problemów z dojściem do siebie i to wszystko kosztowałoby więcej niż bardzo dobrej klasy kombinezon
posłuchaj bardziej doświadczonego (niestety) w tej dziedzinie ELCOMMENDANTE
Avatar użytkownika
limak14
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3798
Dołączył(a): 16/5/2007, 10:30
Lokalizacja: LBN/Puławy

Postprzez pablomotors » 18/2/2009, 12:04

Jak wyjeżdżam na podwórko bez ubioru motocyklowego to mam takie dziwne uczucie jakby lęk a co dopiero wyjechać tak na drogi. W lato widziałem gościa na gsxr 750 jadącego ze 120km/h w koszulce z krótkim rękawem. Idiotyzm.
Avatar użytkownika
pablomotors
Świeżak
 
Posty: 453
Dołączył(a): 25/3/2008, 13:06
Lokalizacja: Maczu-Pikczu

Postprzez Konig » 18/2/2009, 14:25

W juesej jak oglądam zdjęcia, to tam tylko w krótkich koszulkach jeżdżą, czasami się krótkie spodenki trafią :P
Konig
Świeżak
 
Posty: 433
Dołączył(a): 14/8/2008, 20:21
Lokalizacja: Triocity

Postprzez Ciechan666 » 18/2/2009, 14:36

Konig napisał(a):W juesej jak oglądam zdjęcia, to tam tylko w krótkich koszulkach jeżdżą, czasami się krótkie spodenki trafią :P


Tam jest inna kultura - jak Cię ktoś zobaczy, że jedziesz na ogranizceniu do 15 mp/h szybciej niż wszycy, to dzwonią na policję i donoszą - dlatego wszyscy jeżdzą przepisowo. Jasne, że głupota, że bez ciuchów, ale nie myśl, że jeźdzą szybko. Nawet na Yutube większość filmików z autostrad i zamykania szafy "erłanem" jest z europy. W sensie - tam jeżdżą powoli :)
Avatar użytkownika
Ciechan666
Świeżak
 
Posty: 262
Dołączył(a): 12/4/2008, 20:28
Lokalizacja: Wawa

Postprzez Landryss25 » 18/2/2009, 17:52

pablomotors napisał(a):Jak wyjeżdżam na podwórko bez ubioru motocyklowego to mam takie dziwne uczucie jakby lęk a co dopiero wyjechać tak na drogi. W lato widziałem gościa na gsxr 750 jadącego ze 120km/h w koszulce z krótkim rękawem. Idiotyzm.


To ja widziałem gościa co latał w koszulce i spodenkach a na plecaku miał pannę w japonkach, spodenkach i koszulce na ramiączka. A do wszystkiego kaski bardzo znanej i szanowanej marki ,,YOHE" :twisted: Moto to był Fazer 600.
,,De gustibus non est disputandum"(łac.)-O gustach się nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez Seba_ER5 » 20/2/2009, 22:36

Osobiście przy kupnie motocykla zainwestowałem to co miałem w strój. Może nie jakiś och ach ale zawsze :). Zdecydowałem się na odzież tekstylną. Bo dobra skóra kosztuje ,a nie chciałem się tak pocić w jakiejś taniej ;/. Tak więc po kupnie ER5 zakupiłem Kask Uvex P560 (początkowo chciałem AGV GP1 tanszy, ale nie doszedł) do tego kupiłem kurtke rolefa (czy jakos) tak i skorzane rekawice. Teraz kupiłem sobie kask AGV Airtech po promocyjnej cenie w Intermotors 389plln :). spodnie UTIKA za 160 i buty SMX4. Może nie za dobre to ale zawsze lepiej niż dresik no i nie poprzewiewa na starosc ;/. Brat za to smiga na Aprilli w Tigerze to mu oddalem UVEX :). O rodzine trzeba dbac. W przyszlosci jakas fajniejsz kurtke i spodnei ale na razie planuje amorek skretu scotta, wiec troche odczeka.
Osobiscie sam przejechalem sie w Tigerze ;/, koszulce i w krotkich spodenkach jako pasarze na kumpla CBR 900rr z 1996r. Po pierwszych metrach mialem dosc 200km/h w takim a nawet innym ekwipunku to ja dziękuje. Z tego miedzy innymi powodu na razie nie zdejmuje nakłądki tylnego siedzenia :), by zaoszczedzi ludziom nerwów. Przyzwyczaje sie pierwszo do moto ,a potem kto wie, ale nie za szybko :), bo watpie by pasazer oprocz kasku mial cos ze stroju na sobie ;/.
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Postprzez danielot » 21/2/2009, 09:25

a ja lubie sobie czasem w upalne dni tempem spacerowym w koszulce na roamiączka i spodenkach poslimaczyc po uliczkach nadwodnych ekwenów )))

w bardzo upalne dni staram sie albo wyjechac w letnich ciuszkach z predkoscią max 40 km/h do najblizszej kanjpy nad wodą a na dalsze przejazdzki to biore wtedy autko z klimą.
w upalne dni w kombi to trase jakos mozna jeszcze wytrzymac ale latanie po miescie w korkach ...hmm na erłanku rozgrzane tłumniki pod siedziskiem gotują klejnoty rodzinne))


PS> maruder a ty opone na przodzie zmien bo sie poslizgniesz )[/url]
ERŁAN 08
danielot
Świeżak
 
Posty: 74
Dołączył(a): 22/9/2007, 09:32
Lokalizacja: łodz

Postprzez Seba_ER5 » 21/2/2009, 23:37

Co myślicie o Honda RVF 750/RC 45 ,ale one chyba dość drogie :). Bardzo mi się podoba jak w przyszłości będzie kasa to będzie i ona :).
Avatar użytkownika
Seba_ER5
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 5220
Dołączył(a): 27/8/2007, 19:58

Postprzez maruder07 » 27/2/2009, 18:22

danielot napisał(a):PS> maruder a ty opone na przodzie zmien bo sie poslizgniesz )


Ju¿ dawno j± zmieni³em! 16 listopada by³em w jednym serwisie gdzie za 450z³ zrobi³em tak; wymiana opony pirelli sportowa za 260z³ wraz z wywa¿eniem prostowanie lagów (by³y lekko wgjete od uderzenia w co¶ ko³o by³o ok 3cm bli¿ej silnika) wraz z wymiana uszczelniaczy i oleju w tekeskopach wymiana linki prêdko¶ciomierza. Ja tylko siê zastanawiam czy to ze ta opona le¿a³a ca³e lato w serwisie ok 6 miechów nie bêdzie dla niej przeszkadza³o by³a zakupiona jako nowa za 320z³ i tak przele¿a³a pól roku. u mnie zrobi³a tylko 60km. 8)
maruder07
Świeżak
 
Posty: 158
Dołączył(a): 18/8/2008, 16:12
Lokalizacja: Michałowo

Postprzez danielot » 2/3/2009, 08:52

tez latałem kiedys na "lezakach" i nie było problemu ..kwestia dobrego wywazenia (jesli sie da ...bo niektóre sie nie da niestety wywazyc i biją) . kwestia tez z jakimi predkosciami latasz .Ja poczatki jazdy zamykałem na 180 -200 km/h i wtedy powiedzmy ze taka opona w miare nie spedza snu z powiek , ale teraz mając 1000 - ca i latając troche wiecej niz kiedys raczej nie oszczedzam na oponach (komfort psychiczny jest najwazniejszy )



PS. co do komfortu psychicznego (ze tak troche zbocze z tematu) :

nie wiem jak wy ale ja po kazdym oddaniu moto do serwisu potem mam jakies czarne mysli ze którys z mechaniorów bycmoze zapomniał dokrecic jakiejs srubki ..cholera w łodzi nie znalałem serwisu gdzie mogłym odebrac moto i miec spokojną głowe .Jakos tak ci ktorzy mi grzebali przy motongach nie wbudzali we mnie zaufania. Wydawałoby sie ze jak masz grosz i nie masz ochoty oszczedzac kosztem wysokiej jakosci obsługi to nie powinno byc problemu ...a jednak jest ...coz Polska rzeczywistosc
ERŁAN 08
danielot
Świeżak
 
Posty: 74
Dołączył(a): 22/9/2007, 09:32
Lokalizacja: łodz

Postprzez maruder07 » 2/3/2009, 19:46

Gs tylko do 180km/h idzie wiec nie ma z tym problemu. Mo¿e to nie bêdzie przeszkadza³o jej. a ty danielot je¶li tak siê obawiasz tych mechaników to mo¿e sam po¶wiecisz siê naprawom swojego sprzeta taniej lepiej i pewniej ci wyjdzie ja zamierzam tak zrobiæ w najbli¿szym czasie ale pierwszy serwis zrobi znajomy mechanik potem ja sam do tego siê wezmê...
maruder07
Świeżak
 
Posty: 158
Dołączył(a): 18/8/2008, 16:12
Lokalizacja: Michałowo

Poprzednia strona


Powrót do Motocykle



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości




na gr