Zobacz wątek - wypadki chodza po ludziach - Bristol
NAS Analytics TAG

wypadki chodza po ludziach - Bristol

Forum polskich motocyklistów za granicą
_________

Postprzez Suzi SV 650 » 12/2/2009, 22:51

Administrator... z tego co piszesz to wydaje mi sie ze dla Ciebie taka emigracja to jedyny ratunek ??!!
Avatar użytkownika
Suzi SV 650
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 27/1/2009, 20:56
Lokalizacja: Krakow / Londyn


Postprzez simonw » 13/2/2009, 01:50

1. Mam imie i nick, tak btw

2. Nie nie uwazam - jesli ktos ma problem z zauwazniem tak oczywistego sarkazmu to przeciez nie moja wina. Łudze sie, ze po prostu uzywanie na codzien innego jezyka sprawia, iz (szczegolnie czytajac) zacieraja sie takie drobne smaczki w ktorych sie lubuje.

Teraz proste wyjasnienie, bo widze ze nie dojdziemy do porozumienia. Celowo uzylem takich sformulowan by wywolac kontrowersje. Jest to pewien zabieg stylistyczny ktory lacze z sarkazmem - mowie ze polacy to zlodzieje - pokazujac pewien obiegowy schemat myslenia o nas i zestawiam to z czytelnikiem. Indukuje niejako zlosc i oburzenie i szybko zestawiam je w tym wypadku z obiegowa opinia o czarnych. Zabieg ten ma sklonic do refleksji i pokazac - ze skoro nie jestem zlodziejem a tak sie o mnie mowi, to moze nie kazdy czarny jest od razy glupszy gorszy itp ...

Chodzi o indukcje zlosci i oburzenia by wywolac refleksje. Nic tak nie dociera do czlowieka jak jego mysli - im nie moze zaprzeczyc. Jesli powiem ze jest tak a tak - spoko, p* glupoty. Jesli sam poprzez refleksje dojdziesz do tego wniosku, zastanowisz sie - kurde moze tak wlasnie jest.

Podobnie zwrot "drodzy rasisci" jest takim zabiegiem stylistycznym. Kieruje swoje slowa do rasistow, tak wiec kazdy od razu mysli ze nim nie jest, ale nie omija akapitu. Specjalnie ta czesc rozdzielilem zeby mozg zanotowal iz jest to odrebna czesc, ktora mozna pominac. Kazdy czlowiek oczywiscie przeczyta, tak jestesmy zbudowani, chociaz logicznie NAPISALEM NIE CZYTAJ TEGO a jednak :) I dokladnie o to chodzilo. Przeciez wniosek jest sluszny - no ale to jest do rasistow, wiec moze i jest we mnie cos z rasisty - pomyslisz.

Uwazam ze to sa na prawde proste dziennikarskie wrecz zagrywki i kazda osoba majaca jakiekolwiek pojecie o nich nie powinna dac sie zlapac. Jednakze, piszac nie jestem w stanie oddac tego przekazu w pelni, z nalezyta intonacja i niewerbalna mowa ciala. Coz - staram sie jak moge i to po prostu jest silniejsze ;) Taki mam styl.

I nie uwazam zeby emigracja byla dobrym pomyslem, w sumie szkoda mi wszystkich tych ktorzy musieli szukajac godziwej pracy wyjechac z kraju. Niestety - nic nie jest czarne i biale, sami sobie zepsulismy rynek pracy i odbudowanie jakiegos w miare normalnego stanu zajmie kilka lat. Chcialbym zeby wszyscy mogli wrocic do kraju i do swoich rodzin, jednak wiem ze wizja w chwili obecnej jest utopijna.

Tyle w temacie.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez BeataK » 13/2/2009, 20:12

Dość kontrowersyjne te Twoje metody sterowania procesami myślenia:).Piszesz,ze wywołujesz reakcje takie jakich oczekujesz - w związku z czym dziwi mnie trochę fakt,ze az tak angażujesz sie w wyjaśnianie swoich postów....jedni zatrybią od razu o co Ci chodzi inni za to w ogóle,nawet choćbyś stanął na głowie i wyjaśniał bez końca....
Jedno trzeba przyznać,ze gdyby nie ludzie tacy jak Ty, na forum - tym lub tysiącu innych wiało by nudą!! Zatem, ja nie mam nic przeciwko Twoim manipulacją:) ,uważaj jednak bo balansujesz na granicy emocji, ludzie rzadko doszukują sie głębszego sensu w epitetach typu "drodzy rasiści" :).
A może i dobrze,ze uczysz Nas siebie interpretować bo masz cholernie cięty język!!Dodatkowo wkurzasz innych banami:),PYSKATY NA DODATEK MA WŁADZĘ ech krew sie burzy!!
Beata-MARUDA :)
BeataK
Świeżak
 
Posty: 86
Dołączył(a): 26/5/2008, 12:46
Lokalizacja: Londyn uk

Postprzez simonw » 14/2/2009, 04:17

Ale zaznaczylem ze pisze jako ja, a nie jako admin ;) A po prostu doklepuje sobie na forum "wierszowke" do scigaczowej wyplaty no i licza mi KB tesktu :)
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez dariap74 » 22/2/2009, 12:22

Becia cięty język ma !!! ale w sprawie polaków zauważyłaś. sajmon my też se doklepujemy i kolorowo się zrobiło CZERWONO polataj po angielskich drogach i wtedy powiedz czy umieją jezdzić oni kierowcy taxi
dariap74
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 12/6/2008, 11:20
Lokalizacja: BOLESłAWIEC/SHEFFIELD

Postprzez polsky » 22/2/2009, 15:59

Ale smuty walicie... zygac sie chce..
Kazdy ma sporo racji,nie wiem czy jest sens sie wogole wtracac do tej dyskusji...
Slowo pisane zawsze roznie czlowiek sobie tlumaczy i nie okresli wszystkiego dokladnie.
Sluchajcie Wy wszyscy Polacy...
Ooo i juz co wam przyszlo do glowy po przeczytaniu w/w zdania? Ze pewnie jestem cwaniak z emigracji...
A ja mialem na mysli swoich ziomow,ktorzy mieszkaja w Polsce i jak ja maja ta sama pasje... tylko zwrocilem sie do nich ogolnie.Takze zostawmy gierki slowne i manipulacje bo tak mozna bez konca i do niczego nie prowadzi..

Teraz temat.
Zwolnijcie i uwazajcie,zasada ograniczonego zaufania.Wielu moich kolegow zginelo,wszyscy w PL i nie ma sie co oszukiwac ale sporo z nich poprzez predkosc.Moto ma dwa kolka i zawsze sie wywraca,jest malo widoczne poprzez mala plaszczyzne czolowa wiec sami musicie sobie wkoncu zdac sprawe,ze to WY musicie o siebie dbac!

A teraz do NIE ANGLIKOW sluchajcie:
W UK wsrod emigracji polskiej okreslenie ciapak czy czarny to normalne okreslenia owej nacji... Tak samo jak pakol czy siny.Jak niby mamy o nich mowic? Gentelmen z dalekiego wschodu pochodzacy z Pakistanu? A o Czarnym? Ile jest republik w Afryce? To nie jest obrazliwe a poprostu sie w ten sposob tych slow uzywa.Tak samo jak o polakach...
Nawet pomiedzy innymi nacjami uslyszysz to samo,jak ktos okresla np. Yes, this black dude...
Wiec nie drazcie tego tematu.. Fakt dariap74 troche ostro pojechal.Ale sam klne na co niktorych jak jezdze.Ciezko to zrozumiec jesli nie macie doczynienia z angielskim ruchem,juz nie wspomne o Londynie. Dodatkowo tez nie bezpodstawne czesto mamy o nich zla opinie.. posluchajcie jakiegos Londynskiego radia co tu sie dzieje... ile osob ginie dziennie od pchniecia nozem.Oczywiscie,ze nie wszyscy czarni to brudasy i tak samo pakole. I to samo tyczy sie polakow.. ja nie zlopie piwa w centrum i nie kradne w Tesco... malo tego.. wyobrazcie sobie,ze nizle mowie po angielsku i mam prestozowa prace... i co z tego... Jak wciaz walcze o swoja wlasna reputacje.Bo jestem Polakiem...
Krotki przyklad... ostatnio pan na bramce przy wjezdzie na prom napisal mi cyfre 55 na kartce formatu A4 zebym wiedzial ile mam zaplacic... No comment Ale czy to oznacza,ze jestem idiota?
I to samo wiedza czarni i Ci normalni i przyzwoici doskonale zdaja sobie sprawe,ze inni czarni psuja im reputacje.. Oczywiscie tyczy sie to wszystkich nacji.. Wy nawet nie wiecie jakie inne nacje maja podejscie.. Bo w Polsce nie ma tylu narodowosci i sie cieszcie,bo to zawsze powoduje klopoty.
Zawsze beda konflikty.I wcale nie chodzi o konflikty np.polsko-czarne.. ale co by bylo jak na twojej dzielnicy zaczely by sie strzelac dwa gangi.. pomiedzy Jamajczykami a Nigeryjczykami.. i ktos z Twojej rodziny zostal by postrzelony? Czy wtedy mowil bys zle osobno o Nigeryjczykach i osobno Jamajczyckach? Wiec nie badzcie tacy nie rasowi... bo to bylo i bedzie.To ze mowie o kims pakol czy czarny nie oznacza,ze jestem rasista. Ale taki krazy tu swiatopoglad na owe nacje,tak samo o Polakach,ze nie mowimy po angielsku itp.
Najwazniejsze jest co kto soba reprezentuje.
Takze Ty dariap74 wyluzuj a reszta adminow nie badzcie swieci,roznie w zyciu bywa i nie znacie zycia w UK.Co kraj to obyczaj i switopoglad,ktory z kads sie bierze prawda?
Mam nadzieje,ze napisalem skladnie i zrozumiale dla wszystkich.Jesli nie.. to nie,to dalej marnujcie zycie na siedzenie przed kompem i wypisywanie glupot.
Ten temat dawno juz powinien byc zamkniety ale to jest klatwa Scigaczowa... zawsze kazdy ma cos do powiedzenia... sam jstem matolem,ze sie dalem wciagnac... ehhh i stracielem cenne minuty na pisanie tego posta zamiast obejrzec jakies cycki w necie...
Walcie sie wszyscy na ryj...
Polsky:niższy gatunek ludzki,rodzaj zwierzęcia,które należy opanować,ujarzmić,tresować,które trzeba umieć trzymać.Poświęcac się temu całe życie,całą inteligencję uczucia,całą przemyślność instynktu.Stwarza nową dyscyplinę psychologiczną, pełną wskazań,norm i paragrafów.
polsky
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 582
Dołączył(a): 14/10/2006, 18:08

Postprzez BeataK » 22/2/2009, 19:56

hehe :D tylko Ciebie tu brakowało zeby wszystko bylo jasne!! jak znajdziesz jakies fajne czarne albo ciapate cycki to daj pooglądać :D
Beata-MARUDA :)
BeataK
Świeżak
 
Posty: 86
Dołączył(a): 26/5/2008, 12:46
Lokalizacja: Londyn uk

Postprzez Suzi SV 650 » 24/2/2009, 14:20

No !!! Swój chłop !!! Dobrze, składnie i na temat !!! ... nic dodac nic ując :-)
Avatar użytkownika
Suzi SV 650
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 27/1/2009, 20:56
Lokalizacja: Krakow / Londyn

Postprzez dariap74 » 24/2/2009, 15:14

siema polsky pięknie napisałeś!!!! ja już odpuściłem mam to w d u p i e i tyle !!!!! Sory Becia za pomyłkę :roll:
dariap74
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 12/6/2008, 11:20
Lokalizacja: BOLESłAWIEC/SHEFFIELD

Poprzednia strona


Powrót do Emigranci Ścigacz.pl



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na gr