Zobacz wątek - Policja za skuterowcami
NAS Analytics TAG

Policja za skuterowcami

O wszystkim
_________

Postprzez mar111cin » 10/7/2008, 14:45

Ryba napisał(a): i dlaczego oni maja byc pod szczegolna kontrola...


dlatego że to jeszcze dzieci.


dwa puszki nie są pod tak specjalną kontrolą, bo nikt nie może prowadzić puszki w wieku 13lat.

wszystko jasne?
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)


Postprzez Ryba » 10/7/2008, 14:50

rozumiem, ze to dzieci i dlatego napisalem, ze uwazam kupowanie odblokowanego skuterka (albo odblokowywanie) dziecku za totalna glupote... ale powiedzmy sobie szczerze tam gdzie ja zyje wiekszosc skuterzystow to dorosli...
przyczajony tygrys, ukryty smok... zielony smok... Kawasaki
Obrazek
Avatar użytkownika
Ryba
Świeżak
 
Posty: 184
Dołączył(a): 22/9/2006, 10:10
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez krupcio93 » 10/7/2008, 14:51

najpierw po paczcie na siebie niektórzy na r6 jeszcze przepisów nie znają albo jeżdżą naprawdę nie ostrożnie a nie jeden jak wy to mówicie malolat wiek np 15 uczył sie i jeździ rozważnie ale z 60 km/h to co on dostanie sprawę a ten na r6 tylko mandat za przekroczenie niech wezmą sie za wszystkich to byście sie tez wkurzali jak by dali jakieś ograniczenie na motocykl :/
DERBI SENDA Z ROKU 2005 SPRZEDAM SPRZEDAM SPRZEDAM SPRZEDAM ....
Avatar użytkownika
krupcio93
Świeżak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 15/5/2007, 14:49

Postprzez Ryba » 10/7/2008, 14:55

porpostu ja jako motocyklista i obiekt niecheci czesci spoleczenstwa, nie rozumiem dlaczego inni mi podobni maja w sobie tyle agresji wobec skuterzystow, ktorzy w sumie jada z nami na jednym wozku?
przyczajony tygrys, ukryty smok... zielony smok... Kawasaki
Obrazek
Avatar użytkownika
Ryba
Świeżak
 
Posty: 184
Dołączył(a): 22/9/2006, 10:10
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Lovtza » 10/7/2008, 16:42

Sama jeżdżę na co dzień skuterem do pracy, właśnie o pojemności 50 ccm i muszę powiedzieć, że samo przekraczanie prędkości jest w praktyce znikomym przewinieniem w stosunku do nieumiejętnego poruszania się tych jednośladów po drodze (podkreślam, że nie tylko tych, wszak nie należy tworzyć stereotypów). Owszem z prawnego punktu widzenia jest tak jak powiedział Simon, rejestracja odblokowanej 50-tki jako motorower jest fałszerstwem. Są jednak kwestie o wiele ważniejsze niż papierkologia tyle, że gorzej mierzalne.

Z praktyki muszę powiedzieć, że od początku maja, kiedy to zakupiłam mój skuter, odkurzacz, kiblokosiarkę czy jak wy sobie to tam nazywacie nie skontrolował mnie żaden patrol, zatem równie dobrze mogłam być osobą niepełnoletnią, która jeździ na skuterze bez żadnych uprawnień. Cóż patrząc niekiedy na wyczyny dzieci, które jeżdżą bez kasków na ulicy wtedy zadaje sobie pytanie gdzie jest policja, która powinna wlepić chociażby upomnienie.

Co do nastawienia do skuterowców. Czasami jazda 50-tką to chwilowy kompromis pomiędzy rowerem a motocyklem. Znam wiele osób, które podobnie jak ja ukończyły kurs i czekają na egzamin na kat. A aby móc przesiąść się na motocykl, jednak trzeba czymś jeździć do pracy a komunikacja miejska w zakorkowanym mieście nie jest najlepszym rozwiązaniem. Całkiem sporo osób traktuje skuter właśnie jako podstawowy środek transportu do pracy i z pewnością tym osobom całkiem daleko do dzieci neo, które od czasu do czasu zalewają to forum i na których wieszacie psy.
<i><b>"A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć..."</b></i>

<b><i><a href="http://zmija.riderblog.pl/">Blog Żmii</i></b></a>
Avatar użytkownika
Lovtza
Moderator
 
Posty: 879
Dołączył(a): 4/8/2006, 09:46

Postprzez icid » 10/7/2008, 16:48

krupcio93 napisał(a):najpierw po paczcie na siebie niektórzy na r6 jeszcze przepisów nie znają albo jeżdżą naprawdę nie ostrożnie a nie jeden jak wy to mówicie malolat wiek np 15 uczył sie i jeździ rozważnie ale z 60 km/h to co on dostanie sprawę a ten na r6 tylko mandat za przekroczenie niech wezmą sie za wszystkich to byście sie tez wkurzali jak by dali jakieś ograniczenie na motocykl :/
Myśle że to co masz w awatarku to świetna odpowiedź na pytanie; czemu policja powinna się wziąść za dzieci na skuterkach :D Innej odpowiedzi nie trzeba szukać.
Avatar użytkownika
icid
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez Movi » 10/7/2008, 17:10

Ryba napisał(a):ktorzy w sumie jada z nami na jednym wozku?


Niestety, dla większości jak ktoś nie ma minimum 600-tki to nic nie znaczy. Nie ważne że ktoś nie może zrobić jeszcze prawka, albo zwyczajnie nie stać go na porządne moto jeszcze, już jest gorszy bo śmiga 50-tką 8)
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez CeBeRek » 10/7/2008, 17:17

krupcio93 napisał(a):najpierw po paczcie na siebie niektórzy na r6 jeszcze przepisów nie znają albo jeżdżą naprawdę nie ostrożnie a nie jeden jak wy to mówicie malolat wiek np 15 uczył sie i jeździ rozważnie ale z 60 km/h to co on dostanie sprawę a ten na r6 tylko mandat za przekroczenie niech wezmą sie za wszystkich to byście sie tez wkurzali jak by dali jakieś ograniczenie na motocykl :/


Też sobie pozwolę zacytować. Pokaż mi kogoś z prawem jazdy kto nie zna przepisów... Gdyby nie znał przepisów w życiu by nie dostał prawa jazdy, przynajmniej w tych czasach. Rozumiesz ? Mają dać ograniczenia na motocykl ( nowe prawa jazdy ) i jakoś wszyscy starsi motocykliści są zadowoleni, ja też jestem za tym żeby wprowadzili, chociaż tak bardzo wielkiego doświadczenia nie mam, ale wiem do czego prowadzi młodzieńcza fantazja i myśl, że jest sie niezniszczalnym.
f4 | | Przeczytaj !! | | viewtopic.php?p=209115#209115
Avatar użytkownika
CeBeRek
Stały bywalec
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 27/8/2007, 23:04
Lokalizacja: trolownia

Postprzez Saimek » 10/7/2008, 17:30

Nikt sie tutaj nie uparl na skutery..

jezeli ktos jest mlody ma karte motorowerowa od 13 lat czy ile tam..

kupuje zablokowana 50 i jezdzi do 45.

dorasta... ma 16 lat robi prawo jazdy A1, odblokowuje swoj skuterek, przerejestrowuje ubezpiecza i moze leciec nawet 200 :P

chodzi o to zeby dzieciaki ktore dostaja karty motorowerowe prawie za friko nie jezdzily po 80-120 po miescie 125/50...
Avatar użytkownika
Saimek
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 623
Dołączył(a): 17/10/2006, 22:27
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Quatre88 » 10/7/2008, 17:52

CeBeRek napisał(a):Też sobie pozwolę zacytować. Pokaż mi kogoś z prawem jazdy kto nie zna przepisów...

Jest to bardzo możliwe ;]. Znam takie osoby, które na egzaminie jeździli po mieście poprostu "na pamięć". A testy zdali na podobnej zasadzie :twisted:. Więc często te osoby stwarzają większe zagrożenie, niż taki dzieciak na skuterku, który byćmoże interesuje się przepisami (otwórz link) :];].
Jednak nie bujając w obłokach całkowicie popieram to iż policja powinna sie zabrać za "motorowery" 8).
Ostatnio edytowano 28/8/2013, 14:49 przez Quatre88, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Quatre88
Świeżak
 
Posty: 50
Dołączył(a): 11/11/2007, 09:19
Lokalizacja: Alpha Centauri

Postprzez simonw » 10/7/2008, 18:11

To ja podsumuje, chociaz wkurza mnie to , ze tych waszych pytan nie mialem na wywiadzie z rzecznikiem policji - bylo by ciekawiej.
Chyba zrobie podejscie 2.0 tylko o tym :)

Tak czy inaczej, skuter jest pojazdem do zmiany punktu siedzenia z domu do pracy np, czy domu a szkoly. Malo pali i po to je stworzono. Mozna by dlugo przytaczac przyklady ze slonecznych krajow, gdzie po prostu sie ich uzywa by chronic srodowisko i nie korkowac miast.
Problemem jest

* Falszerstwo dkumentow zrodlowych

Co sprawia iz osoby bez przeszkolenia osiagaja niebezieczne predkosci. Popatrzcie na to tak
wiekszosc testow NCAP w kreszowaniu aut jest przy predkosci 50kmph. Zobaczcie jakie sa efekty w puszce a jakie moga byc w skuterze.
Pozatym moto-rower to moto-rower a nie nic wiekszego. Spoko, prosze blokady w dol, A1 i jedziemy :)
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Ryba » 10/7/2008, 18:27

ok... w takim razie zrobmy taka sama akcje na ludzi dosiadajacych moto bez kat. A... zeby bylo sprawiedliwie!
przyczajony tygrys, ukryty smok... zielony smok... Kawasaki
Obrazek
Avatar użytkownika
Ryba
Świeżak
 
Posty: 184
Dołączył(a): 22/9/2006, 10:10
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez CeBeRek » 10/7/2008, 19:09

simonw napisał(a):Co sprawia iz osoby bez przeszkolenia osiagaja niebezieczne predkosci. Popatrzcie na to tak
wiekszosc testow NCAP w kreszowaniu aut jest przy predkosci 50kmph. Zobaczcie jakie sa efekty w puszce a jakie moga byc w skuterze.
Pozatym moto-rower to moto-rower a nie nic wiekszego. Spoko, prosze blokady w dol, A1 i jedziemy :)


Testy są robione przy prędkości 50km/h dlatego, że zawszę trochę prędkości zdążymy wytracić przed zderzeniem z przeszkodą. To nie moje sława tylko jakiegoś fachowca z tv :D
f4 | | Przeczytaj !! | | viewtopic.php?p=209115#209115
Avatar użytkownika
CeBeRek
Stały bywalec
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 27/8/2007, 23:04
Lokalizacja: trolownia

Postprzez icid » 10/7/2008, 19:20

Ryba napisał(a):ok... w takim razie zrobmy taka sama akcje na ludzi dosiadajacych moto bez kat. A... zeby bylo sprawiedliwie!
Ja nie widze problemu, uważam że przepisy to rzecz święta, i nie ma dla mnie usprawiedliwienia że ktoś nie ma prawka czy OC. Nie ma tego co potrzeba, nie ma pretensji że go coś przejechało, bo wogóle nie powinien znajdować sie na drodze i wina zawsze leży po stronie tego który wsiada bez uprawnień nawet jeśli ktoś na nim wymusi itd.
Avatar użytkownika
icid
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez Ryba » 10/7/2008, 19:43

icid napisał(a):
Ryba napisał(a):ok... w takim razie zrobmy taka sama akcje na ludzi dosiadajacych moto bez kat. A... zeby bylo sprawiedliwie!
Ja nie widze problemu, uważam że przepisy to rzecz święta, i nie ma dla mnie usprawiedliwienia że ktoś nie ma prawka czy OC. Nie ma tego co potrzeba, nie ma pretensji że go coś przejechało, bo wogóle nie powinien znajdować sie na drodze i wina zawsze leży po stronie tego który wsiada bez uprawnień nawet jeśli ktoś na nim wymusi itd.



no i zgadzam sie... ale nie wiem jak wam, mi choć się staram, nie zawsze udaje sie jezdzic zgodnie z przepisami (mowa tu szczegolnie o ograniczeniach predkosci), wiec jestem daleki od oceniania innych i kreowania stereotypow.. typu: skuterzysta = nie umie jezdzic
przyczajony tygrys, ukryty smok... zielony smok... Kawasaki
Obrazek
Avatar użytkownika
Ryba
Świeżak
 
Posty: 184
Dołączył(a): 22/9/2006, 10:10
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez CeBeRek » 10/7/2008, 20:15

icid napisał(a):Ja nie widze problemu, uważam że przepisy to rzecz święta, i nie ma dla mnie usprawiedliwienia że ktoś nie ma prawka czy OC. Nie ma tego co potrzeba, nie ma pretensji że go coś przejechało, bo wogóle nie powinien znajdować sie na drodze i wina zawsze leży po stronie tego który wsiada bez uprawnień nawet jeśli ktoś na nim wymusi itd.


Jak motocyklista jedzie 70km/h w zabudowanym i puszka wymusi na nim pierwszeństwo i go zabije, to wina jest po stronie motocyklisty bo gdyby jechał 50km/h to puszka by zdążyła. Dla mnie przepisy to rzecz święta.
f4 | | Przeczytaj !! | | viewtopic.php?p=209115#209115
Avatar użytkownika
CeBeRek
Stały bywalec
 
Posty: 1265
Dołączył(a): 27/8/2007, 23:04
Lokalizacja: trolownia

Postprzez mpn103 » 10/7/2008, 20:28

Najgorsze jest właśnie rejestrowanie 125 cc na 50 cc jako motorower by jeździć bez prawa jazdy.
Ale mam nadzieje że to się zmieni.
Gilera Runner 50 SP - 2008
mpn103
Świeżak
 
Posty: 81
Dołączył(a): 30/6/2008, 23:09
Lokalizacja: Nadarzyn

Postprzez paweu » 10/7/2008, 20:38

Ja pamiętam jak robiłem sobie kartę motorowerową, to naprawdę umiałem już jeździć, przepisy też znałem i ogólnie przygotowany byłem do całej sprawy. Ale szlag mnie trafiał jak widziałem ludzi, którzy na egzaminie, jakim by on nie był, pierwszy raz siadali na skuterze (bo zdawałem na skuterze kolegi, ja miałem wtedy komara) i zdawali ten egzamin, bo Pani Krysia ich przepuściła.. Także nawet jak ktoś ma kartę motorowerową, to nie znaczy, że jest przygotowany do jazdy w ruchu miejskim.

Co do prędkości - miałem motorower, zablokowany, jechał maksymalnie 53km/h. Drażniło mnie to niemiłosiernie, bo czułem się jak zawalidroga, ale trzeba przyznać, że dzięki temu nie miałem ani jednego wypadku, ani nawet groźnej sytuacji. Po 3 latach takiej jazdy spokojnie przesiadłem się do samochodu, potem na motor i nie miałem żadnego problemu w odnalezieniu się w ruchu.

Ja proponuję podnieść prędkość dozwoloną dla motorowerów do tych 50km/h i niech śmigają powoli ;] Trzeba się przemęczyć, a potem, po osiemnastce niech robią co chcą

pzdr!
Żelazo nie klęka.
Avatar użytkownika
paweu
Świeżak
 
Posty: 44
Dołączył(a): 17/2/2008, 13:47
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez mpn103 » 10/7/2008, 21:13

Bo Austria to nie Polska. Tam jak przekroczysz 45km/h zabierają Ci "skuter" (motorower) i masz zakaz prowadzenia jakichkolwiek pojazdów przez kilka ładnych lat.
Tam się przestrzega prawa.

Dlaczego w Szwecji jeździ się przepisowo?

Bo wszyscy wiedzą co ich czeka jak przekroczą prędkość.
I dlatego nie ma korków bo każdy jedzie tą samą prędkością za sobą i jest ok.

A u nas?

Wyprzedzanie na trzeciego, nadmierna prędkość itp.
Gilera Runner 50 SP - 2008
mpn103
Świeżak
 
Posty: 81
Dołączył(a): 30/6/2008, 23:09
Lokalizacja: Nadarzyn

Postprzez mar111cin » 10/7/2008, 22:34

Movi napisał(a):Niestety, dla większości jak ktoś nie ma minimum 600-tki to nic nie znaczy. Nie ważne że ktoś nie może zrobić jeszcze prawka, albo zwyczajnie nie stać go na porządne moto jeszcze, już jest gorszy bo śmiga 50-tką 8)


na pierwszy ogień moderator. Przestań dorabiać teorie do praktyki, bo nikt czegoś takiego nie powiedział.


krupcio93 napisał(a):najpierw po paczcie na siebie niektórzy na r6 jeszcze przepisów nie znają albo jeżdżą naprawdę nie ostrożnie a nie jeden jak wy to mówicie malolat wiek np 15 uczył sie i jeździ rozważnie ale z 60 km/h to co on dostanie sprawę a ten na r6 tylko mandat za przekroczenie niech wezmą sie za wszystkich to byście sie tez wkurzali jak by dali jakieś ograniczenie na motocykl :/


popaCZymy sobie popaCZymy, bajki o rozważnych małolatach możesz sobie wsadzić między książki. Jeżeli jest taki jeden na stu, to zbyt mało żeby pofolgować pozostałym 99małolatom
Na motocykl nie muszą już dawać ograniczeń, bo i tak one są, 50 w mieście 90 poza miastem. Jeszcze jakies wątpliwości? Zresztą już mają dać ograniczenie namotocykl co do jego mocy i jakoś to się nam też podoba.


Quatre88 napisał(a):Jest to bardzo możliwe ;]. Znam takie osoby, które na egzaminie jeździli po mieście poprostu "na pamięć". A testy zdali na podobnej zasadzie :twisted:. Więc często te osoby stwarzają większe zagrożenie, niż taki dzieciak na skuterku, który byćmoże interesuje się przepisami :];].
Jednak nie bujając w obłokach całkowicie popieram to iż policja powinna sie zabrać za "motorowery" 8).


być może, właśnie być może....
wpuśc takiego do obcego miasta i zobaczysz co będzie, u siebie w mieścinie wie jak się poruszać na pamięć, jeżdżąc z ojcem samochodem, lub poprostu obserwując ruch. Gdzie indziej już by nie był taki mądry.


Ryba napisał(a):ok... w takim razie zrobmy taka sama akcje na ludzi dosiadajacych moto bez kat. A... zeby bylo sprawiedliwie!


widać że typowy polak, wychowany w polskiej rodzinie, z typowo polskimi poglądami.
A dlaczego nie, niech się biorą, tylko powiedz mi dlaczego tak lubisz odbijać piłeczke?
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości




na gr