Zobacz wątek - Małe moto na trasy miejskie i podmiejskie. Nowy "chińczyk"?
NAS Analytics TAG

Małe moto na trasy miejskie i podmiejskie. Nowy "chińczyk"?

Jeśli chcesz porozmawiać o motocyklach, które nadają się dla posiadaczy kategorii A1 lub B (powyżej 3 lat) to jest to miejsce dla Ciebie.
_________

Małe moto na trasy miejskie i podmiejskie. Nowy "chińczyk"?

Postprzez mikegolf » 4/12/2018, 07:32

Szukam moto do jazdy po mieście i małych wypadów podmiejskich. Rozważam coś z silnikiem do 250, ale z tego co widzę w ostatnich 2 latach rynek zdominowały 125, a ofert 250 jest jak na lekarstwo (swoją drogą - czy to tylko efekt kat B, czy jakiś jeszcze czynnik?!)

W zakładanym przeze mnie budżecie mogę kupić albo nowe "chińskie" moto, albo (mocno) używanego "markowego". I przyznam szczerze że skłaniam się raczej do nowego "chińczyka". Jednak sprzęt używany to zawsze studnia bez dna. Z rozmów z ludźmi jeżdżącymi na chińczykach, wynika że części są śmiesznie tanie.

Z tego co na razie trafiłem w internecie, taka lista rozważanych modeli:

romet adv 125
barton hyper enduro 125
benyco tekken 125
Keeway TX

macie jakieś opinie na temat tych modeli i firm? jak z jakością, gwarancją, siecią serwisową?
mikegolf
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4/12/2018, 07:20


Re: Małe moto na trasy miejskie i podmiejskie. Nowy "chińczy

Postprzez tobi77 » 4/2/2019, 13:59

Hej!
co do samych motocykli nie mam zbyt wiele do powiedzenia ale co do Bartona już tak bo sam nim jeżdżę:)Na ich stronie co rusz jakieś promocje. Ja w zeszłym roku załapałem się na promocję 400 zł na akcesoria bo kupiłem b-maxa. Super wygodny i pojemny skuter. Kupilismy go sobie z żoną z myślą o dalszych wypadach, i powiem szczerze że jak za te pieniążki to chyba nie ma nic lepszego. Kupilismy nowego z salonu i od roku nie miałem z nim żadnych problemów. Ino lać i śmigać, super sie prowadzi, fajnie hamuje i co najważniejsze mało pali. Warto wchodzić na ich stronę www i obserwować czy znowu nie mają jakiejś akcji. Pozdrawiam !
tobi77
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4/2/2019, 13:56


Re: Małe moto na trasy miejskie i podmiejskie. Nowy "chińczy

Postprzez seraph » 4/2/2019, 18:15

mikegolf napisał(a):Rozważam coś z silnikiem do 250, ale z tego co widzę w ostatnich 2 latach rynek zdominowały 125, a ofert 250 jest jak na lekarstwo (swoją drogą - czy to tylko efekt kat B, czy jakiś jeszcze czynnik?!)


A masz kat. A lu chociaż A2, żeby móc jeździć 250tką? Pojemność 250 zanika, bo na B można jeździć 125tkami, a na A2 już 500tki się spokojnie łapią, więc nie ma popytu na pośrednie pojemności.

Ja też jestem za używanym japończykiem, ale nie dość, że jestem mechanikiem-hobbystą to w ogóle nie miałem styczności z chińczykiem. Mam Yamahę z '96 roku, z pełnym serwisem uporałem się nieśpiesznie w miesiąc i już resztę sezonu tylko jeździłem bez najmniejszej przygody. Spalanie 2,5 l/100 km 8)
seraph
Świeżak
 
Posty: 68
Dołączył(a): 21/6/2018, 14:25

Re: Małe moto na trasy miejskie i podmiejskie. Nowy "chińczy

Postprzez jasnoksieznik » 5/2/2019, 19:53

Fakt, 250ccm to fajna pojemność, ale mało kto jest nią zainteresowany. Chociaż KTM takie robi.

Poszukaj może Ninji250 albo YBR250.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium



Powrót do Motocykle od 51 do 125 ccm - kategoria A1/B



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê