Zobacz wÄ…tek - psy koty i inne rybki
NAS Analytics TAG

psy koty i inne rybki

O wszystkim
_________

Postprzez .OUTLAW. » 12/4/2008, 16:45

Patty to tak bardzo urproszczone jest to co napisalem nie wiem czy wiesz ale jezeli rodzice są agresywni to jest 90% szans ze szczeniak jak wyrosnie to też taki bedzie moze tego nie okazywać ale kiedy np pierwszy raz pogryzie sie z jakimś psem i posmakuje tego - ze ejst silny i pozna swoje mozliwosci wtedy mzoesz mieć duzy problem z takim psem moj ma kark jak opona od bmki i to jakiejś sportowej :) conajmniej 225mm :lol:
[img:bfb38c4572]http://img155.imageshack.us/img155/9649/outlawfl6cc8.jpg[/img:bfb38c4572] | najlepszy portal motocyklowy: www.scigacz.pl
Avatar użytkownika
.OUTLAW.
Świeżak
 
Posty: 481
Dołączył(a): 13/2/2008, 18:30
Lokalizacja: pierd****Å‚ prÄ…d?


Postprzez CalibraHunter » 12/4/2008, 17:01

Tak Outlaw, wiem. Genetyke zawsze bardzo lubilam ;) I dlatego musze przemyslec kwestie dziedziczenia cechy agresji jako dominujacej w skali rasy. Dlatego wczesniej o tym pisalam, bo wedlug mnie z genetycznego punktu widzenia wyselekcjonowanie calego zespolu organizmow o pewnych cechach charakteru rozni sie od wyselekcjonowania cech zewnetrznych. Ciezko jest mi w to uwierzyc, zeby wszystkie osobniki danej rasy wykazywaly te sama ceche charakteru i to we wzmozonym stopniu.
Never let your FEAR decide your FUTURE.
Avatar użytkownika
CalibraHunter
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 5/2/2007, 18:28
Lokalizacja: DWL


Postprzez icid » 12/4/2008, 17:14

Zresztą co to za różnica paty nawet gdyby 10% wykazywało skłonności do nieprzewidzianych wybuchów agresii to chciała byś trzymać takie bydle w domu? I zastanawaiać sie kiedy zeżre ciebie albo np twoje dziecko. Szkoda debatować takie psy na ogół nie nadają sie do życia w rodzinie, trzeba im zapewnić odpowiednie dla nich warunki, mieć żelazną ręke i poznać reguły panujące w ich świecie. A przeciętny człowiek który decyduje sie na takiego psa nie ma pojęcia o chodowli. Niektóre psy agresywne potrafią czekać latami na moment w którym przejmą dominacje w stadzie i rzucić sie na właściciela kiedy wyczują że jest słaby, np chory.
Avatar użytkownika
icid
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez CalibraHunter » 12/4/2008, 17:16

consensus.
Never let your FEAR decide your FUTURE.
Avatar użytkownika
CalibraHunter
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 5/2/2007, 18:28
Lokalizacja: DWL

Postprzez .OUTLAW. » 12/4/2008, 17:40

icid napisał(a):Zresztą co to za różnica paty nawet gdyby 10% wykazywało skłonności do nieprzewidzianych wybuchów agresii to chciała byś trzymać takie bydle w domu? I zastanawaiać sie kiedy zeżre ciebie albo np twoje dziecko. Szkoda debatować takie psy na ogół nie nadają sie do życia w rodzinie, trzeba im zapewnić odpowiednie dla nich warunki, mieć żelazną ręke i poznać reguły panujące w ich świecie. A przeciętny człowiek który decyduje sie na takiego psa nie ma pojęcia o chodowli. Niektóre psy agresywne potrafią czekać latami na moment w którym przejmą dominacje w stadzie i rzucić sie na właściciela kiedy wyczują że jest słaby, np chory.


co nie znaczy ze nalezy je bić :) aczkolwiek pies musi wiredzieć gdzie jego miejsce w stadzie a druga sprawa wszystkie terierowate mają zawziety i ciezki charakter
[img:bfb38c4572]http://img155.imageshack.us/img155/9649/outlawfl6cc8.jpg[/img:bfb38c4572] | najlepszy portal motocyklowy: www.scigacz.pl
Avatar użytkownika
.OUTLAW.
Świeżak
 
Posty: 481
Dołączył(a): 13/2/2008, 18:30
Lokalizacja: pierd****Å‚ prÄ…d?

Postprzez CalibraHunter » 12/4/2008, 17:50

Ta, wiem cos o tym. U nas tylko terriery w domu byly i raz owczarek niemiecki (mial na imie Sajgon i na prawde to imie do niego pasowalo... Pomijajac fakt, ze byl wielki jak niedzwiedz i zawsze zdziwiony :D). Ale za to terriery sa zywe i wesole, zawsze cos smiesznego zmaluja.
Never let your FEAR decide your FUTURE.
Avatar użytkownika
CalibraHunter
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 5/2/2007, 18:28
Lokalizacja: DWL

Postprzez Chatte » 12/4/2008, 19:11

Patty- co do dziedziczenia charakteru- jak mówisz, jeździsz konno, tak? Co powiesz o koniach zimnokrwistych? spokojne są czy pobudliwe? Człowiek tak je hodował, by nad nimi zapanować- a pobudliwego konia o wadze niemalże tony i kopytami wielkości talerza obiadowego jak się wkurzy, nie opanujesz. Chyba że od razu zastrzelisz, zanim się zbliży na odległość zębów czy kopyt. Konie fryzyjskie- wielkie śliczne czarne owieczki. Ogiera z załozonym rzędem zostawisz na środku korytarza, a sie nie ruszy.

Tak więc już na przykładzie koni widać, że pewne cechy charakteru mogą być dziedziczone i człowiek w hodowli to wykorzystuje- używa osobników o pożądanych cechach psychicznych i fizycznych.

Ale przyznaję także rację, że poszczególne osobniki w obrębie jednego gatunku ba! miotu mogą się mocno różnić. Moja ciotka ma hodowlę owczarków kaukaskich. Pies, po okresie kiedy mnie bardzo lubił, przytulał się i ogółem cudo, znienacka mnie zaatakował. Ot, weszłam do domu, tak jak to robiłam przez poprzednie trzy lata. A w tym samym czasie siostra tego psa, z jednego miotu, do dziś jest przylepa i jedyne czego chce, to pieszczoty.
Avatar użytkownika
Chatte
MEGA TROLL
 
Posty: 282
Dołączył(a): 21/3/2008, 21:25
Lokalizacja: Trójmiasto

Postprzez CalibraHunter » 12/4/2008, 19:30

Chatte napisał(a):Tak więc już na przykładzie koni widać, że pewne cechy charakteru mogą być dziedziczone


Haha a w ktorym momencie ja napisalam, ze tak nie jest? Oczywiscie, ze dziedziczone sa cechy psychofizyczne. Ale jak Ci zapewne wiadomo, o wiele ciezej jest wyselekcjonowac rase o stalych cechach charakteru niz budowy. Charakter ksztaltuje sie wzgledem warunkow srodowiskowych, oczywiscie na podkladzie pewnych podatnosci genetycznych (w co nie ma watpliwosci). Ale sek w tym, ze niewykonalnym jest wyhodowanie rasy jakichkolwiek organizmow, z ktorych wszystkie osobniki maja te sama ceche psychiczna na tym samym poziomie. Obojetnie jaka. W dyskusji akurat ta cecha jest agresja wsrod wybranych ras psow. Najlepszym przykladem jest przytoczony przez Ciebie miot kaukazow.

PS. I uwierz mi, ze to, ze konie fyzyjskie (BTW. Jedne z najpiekniejszych) uchodza za baranki, nie mozesz ufac kazdemu. Wystarczy nieodpowiednie traktowanie w okresie zrebiectwa o ktorym nie wiesz i Twoja potulnosc szlag trafia. Podatnosc genetyczna jest zastapiona calkowicie srodowiskowemu skrzywiemiu psychicznemu.
Never let your FEAR decide your FUTURE.
Avatar użytkownika
CalibraHunter
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 5/2/2007, 18:28
Lokalizacja: DWL

Postprzez Chatte » 12/4/2008, 20:16

[quote="patty_brawurka
Ale sek w tym, ze niewykonalnym jest wyhodowanie rasy jakichkolwiek organizmow, z ktorych wszystkie osobniki maja te sama ceche psychiczna na tym samym poziomie. Obojetnie jaka.[/quote]

Przy okazji hodowania jakiegokolwiek gatunku- mnie się wydaje czy złote rybki specjalnie hodowane, ale nie różnią się zbytnio usposobieniem i innymi cechami psychicznymi? To już naprawdę na upartego piszę ;)

BTW chciałabym zobaczyć środowiskowo skrzywionego psychicznie leniwca :D
Avatar użytkownika
Chatte
MEGA TROLL
 
Posty: 282
Dołączył(a): 21/3/2008, 21:25
Lokalizacja: Trójmiasto

Postprzez InSiDe » 12/4/2008, 21:15

To żeby wrócić do tematu (a kobietom nie urągać) filmik-łącznik:
- Leniwiec (żeby było, że jestem w temacie).
- Droga (bo to forum o jeżdżeniu).
- Film (wracamy do tematu).

http://youtube.com/watch?v=-tfsL9Kq8R8
//Twoja ignorancja czy moja pycha, sam tego dobrze nie wiem...
Avatar użytkownika
InSiDe
Świeżak
 
Posty: 448
Dołączył(a): 23/9/2006, 11:37
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez CalibraHunter » 12/4/2008, 21:20

Ale zajebiaszczy :D
Never let your FEAR decide your FUTURE.
Avatar użytkownika
CalibraHunter
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 5/2/2007, 18:28
Lokalizacja: DWL

Postprzez sepo » 12/4/2008, 22:58

paty wydaje mi sie, że starasz nam się zamącić w głowie.
Ja uważam, że jak pies ma w naturze agresję to nie ma ch... co byś nie robił i tak to się w nim ujawni. Tak to jest, że pies jest przez 3 lata spokojny a nagle zagryza właściciela. :(
Hornet-->929-->954-->DRZ 400 SM k6 | http://bikepics.com/members/sepo/
Avatar użytkownika
sepo
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1587
Dołączył(a): 6/11/2007, 20:06
Lokalizacja: ZÄ…bki

Postprzez Piankowy Marynarzyk » 12/4/2008, 23:06

Dobra ja mialem chomika ,dziadek mi go muchozolem zagazowal :cry:
Avatar użytkownika
Piankowy Marynarzyk
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3040
Dołączył(a): 21/2/2007, 20:41
Lokalizacja: Kaliszfornia

Postprzez sepo » 12/4/2008, 23:12

A mi sąsiadka chomika zaciukała :/
Hornet-->929-->954-->DRZ 400 SM k6 | http://bikepics.com/members/sepo/
Avatar użytkownika
sepo
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1587
Dołączył(a): 6/11/2007, 20:06
Lokalizacja: ZÄ…bki

Postprzez CalibraHunter » 12/4/2008, 23:14

Ja tam ustrzelilam golebia wyscigowego sasiadowi... :twisted:
Never let your FEAR decide your FUTURE.
Avatar użytkownika
CalibraHunter
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 5/2/2007, 18:28
Lokalizacja: DWL

Postprzez simonw » 12/4/2008, 23:20

1. patty teoretyzuje
2. na pewne rasy powinno byc pozwolenie

3. sa rasy agresywne, tworzone do walki, moze i sa inteligentne, ale liczne modfikacje naturalne oraz genetyczne sprawiaja ze sa to niebliczalne, krwiozercze freaked mostery a nie psy.

4. inne razy naturalne nie zmienliy sie od setek lat i je uwazany wlasnie dla tego za naturalne, in ex wilki ktore badz co badz sa najstarsza rasa i nie sa krzyzowane. Udomowione, hodowane, czystej krwi

5. oczywiscie patty nie ma o tym pojecia, podobnie jak o genetyce, nie rozmawiala z hodowcami i hołbi jakies wioskowe zabobony :) Studiujesz na dobrej uczelni, zalatwie Ci rozmowe z paroma specjalistami, mam tam chody :P

6. Sam mam wilka czystej krwi, z bardzo dobrym rodowodem, ukladanego wedle starej cysterskiej (zakonnej) zasady i powiem Ci ze nijak sie to ma do freaked genetic creature :)

7. polemike prosze na prv, z konkretnymi przykladami a nie ogolnikami.

8. Serdecznie pozdrawiam

9 mialem chomika, zabilem go eksperymentami naukowymi.
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez sepo » 12/4/2008, 23:24

brawo simon dobrze prawisz, tylko szkoda mi tego chomika jak chuj :(:(
Hornet-->929-->954-->DRZ 400 SM k6 | http://bikepics.com/members/sepo/
Avatar użytkownika
sepo
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1587
Dołączył(a): 6/11/2007, 20:06
Lokalizacja: ZÄ…bki

Postprzez simonw » 12/4/2008, 23:26

ja zawsze dobrze prawie jak sobie chlusne :)
Oprogramowanie dla gastronomii i hotelarstwa (otwórz link)
programy dla gastronomii (otwórz link)
Program do restauracji i hotelu (otwórz link)toshiba g900 (otwórz link)
kasy fiskalne sklep internetowy (otwórz link)
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
simonw
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4213
Dołączył(a): 17/5/2007, 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez gelo007 » 12/4/2008, 23:27

Ja miałem 3 żółwie. Wszystkie zdechły... z głodu xD!
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom

Postprzez CalibraHunter » 12/4/2008, 23:27

Oczywiscie Simon, ja o niczym nie mam pojecia.
Never let your FEAR decide your FUTURE.
Avatar użytkownika
CalibraHunter
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 5/2/2007, 18:28
Lokalizacja: DWL

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości




na górê