Zobacz wątek - <i>[Aktualności]</i> Kategoria prawa jazdy A2!
NAS Analytics TAG

[Aktualności] Kategoria prawa jazdy A2!

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 31/3/2008, 18:18

kat prawka A2 - OK pod warunkiem, że po 2 latach będzie potrzebny tylko egzamin w WORDzie (bez żadnego kursu), za który trzeba zapłacić tylko tyle ile za zwykły egzamin i będzie on weryfikował umiejętności zdobyte przez 2 lata jazdy... jest to o tyle inteligentne, że jeżeli, ktoś zda A2 i nie będzie jeździł a podejdzie do tego egzaminu po 2 latach to nie będzie w stanie go zdać, co za tym idzie, wsiąść na coś większego. a kat A od razu to zakazać! bez A2 nie ma zwykłego A i koniec... przymusowo trzeba będzie wyjeździć 2 lata na mniejszym sprzęcie, żeby się wprawić. a i dodałbym wydanie prawka bezterminowo ale z badaniami okresowymi ZA DARMO!<br><hr>b11l
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 1/4/2008, 11:38

Komentatorzy napisał(a):Zauwazam ze najwiecej dra sie pod tematem malolaty a ludzie powyzej 26 roku zycia jakos nie krytykuja juz tak to chyba o czyms swiadczy drogie dzieci. Co do przechodzenia poszczegolnych kategori to kto powiedzial, ze macie placic i zdawac kolejne egzaminy? Tu chodzi o ograniczenie was i waszych kozackich temperamentow abyscie mogli plynnie wejsc w temat poruszania sie motocyklem zanim sobie zrobicie krzywde. Placzecie ze skad pieniadze zeby zmieniac motory.... A po 2 latach to planujecie skasowac te 125? Chyba mozna sprzedac bedzie jeszcze sprzet ktory uzywaliscie a skoro zaplacicie za niego 10 tys to przez 2 lata jak straci na wartosci 3 tys to i nie umrzecie od tego, odlozycie sobie na wasze hayabusy i erlany troszke, sprzedacie 125 i jest spoko a caly czas przygoda z moto jest. Niepokoi mnie jeszcze jedna kwestia ale to juz osobny temat. Chyba za malo kontroli jest na Polskich drogach skoro dzieciom sie wydaje ze mozna smigac bez p[rawa jazdy. Przydalo by sie dodac jakies prawo typu np. Nie masz prawka to twoj motocykl zabieramy na zlom i sam ciagniesz za wajche od prasy hydraulicznej. Moze wtedy nie bylo by takich glupich pomyslow.<br><hr>eneasz<br>
tak latwo powiedziec ja smigam na roznych moto juz od 4 lat a mam dopiero 17 wiec jezeli ta ustawa wejdzie bede musial czekac jeszcze pare lat zeby pojezdzic na jakims fajnym motorku a co do tego zeby niszczyc ludziom motocykle za to ze jezdza bez prawka to juz naprawde oszalales ja osobiscie jezdze rozwaznie jezeli ktos ma troche oleju w glowie to od razu nie wsiada na hayabuse tylko zaczyna od mniejszych a jezeli ludzie nie maja wyobrazni to i na skuterze moga sie zabic wiec po co jeszcze wiecej utrudnien dla zwyklych ludzi????<br><hr>emil
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 1/4/2008, 15:06

Komentatorzy napisał(a):Zauwazam ze najwiecej dra sie pod tematem malolaty a ludzie powyzej 26 roku zycia jakos nie krytykuja juz tak to chyba o czyms swiadczy drogie dzieci. Co do przechodzenia poszczegolnych kategori to kto powiedzial, ze macie placic i zdawac kolejne egzaminy? Tu chodzi o ograniczenie was i waszych kozackich temperamentow abyscie mogli plynnie wejsc w temat poruszania sie motocyklem zanim sobie zrobicie krzywde. Placzecie ze skad pieniadze zeby zmieniac motory.... A po 2 latach to planujecie skasowac te 125? Chyba mozna sprzedac bedzie jeszcze sprzet ktory uzywaliscie a skoro zaplacicie za niego 10 tys to przez 2 lata jak straci na wartosci 3 tys to i nie umrzecie od tego, odlozycie sobie na wasze hayabusy i erlany troszke, sprzedacie 125 i jest spoko a caly czas przygoda z moto jest.


Niepokoi mnie jeszcze jedna kwestia ale to juz osobny temat. Chyba za malo kontroli jest na Polskich drogach skoro dzieciom sie wydaje ze mozna smigac bez p[rawa jazdy. Przydalo by sie dodac jakies prawo typu np. Nie masz prawka to twoj motocykl zabieramy na zlom i sam ciagniesz za wajche od prasy hydraulicznej. Moze wtedy nie bylo by takich glupich pomyslow.<br><hr>eneasz<br>
facet weż schowaj się z takimi wypowiedziami. Zależy od człowieka, tak samo jest w kwestii samochodów, jeden kupi sobie golfa tdi drugi 325i, jeden bedzie jedzil powoli drugi bedzie sie ganial jak wariat. Może lepiej wogóle zabronić ludziom jazdy wszelkimi pojazdami silnikowymi, niech jezdzą autobusami 30letnimi autosanami ktore ledwo wdrapuja sie pod maleńkie górki, gdyby żagle doczepić do pks-ów to szybciej by jezdziły. Co z tego że prawko bedzie od 24 czy 26 lat? Tak samo bedzie jak dotychczas, kończysz 18lat wsiadasz i chyba nie ma takiego kto kupi gsx-a i bedzie jezdzil jak przykazał minister i jak znaki wskazuja, i tak samo jak skonczysz 24 kupujesz, wsiadasz i jedziesz, osobiscie uwazam ze szczyt glupoty, ale nie ja tu od myslenia jestem tylko szanowny Pan Tusk którego pozdrawaim, jużprawie mamy Ihlandię...<br><hr>a co cie
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/4/2008, 20:40

Pieprze te przepisy!!!! Mam wiele znajomych którzy jeźdzą na superbikach bez uprawnień i co. Raz kumpla złapał to mu włepił 500 zł. A jechał grubo ponad 130 km/h. Tak więc ja sobie kupuje za 1 rok moto i olewam to. Pozdro.<br><hr>Przepisy???????? Heheehe mnie to nie dotyczy...
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 4/4/2008, 12:33

Ja robie kursik teraz na A, ale muszę wyjechać ;( co jak nie zdążę wrócić do kraju na egzamin przed wprowadzeniem ustawy????? Mam robić nowy kurs ??? ;( ;( ;( na A2 ??? Do dupy... <br><hr>Diabełek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 4/4/2008, 16:50

a ja mimo że jestem młody jestem zadowolony- kategoria a2 mi odpowiada a jak będe miał 24 latka to może zrobie pełne chociaż nie koniecznie, dość już młodych wsiadających na cebry żeby zaszpanować pod disco...<br><hr>michal
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 4/4/2008, 17:18

Komentatorzy napisał(a):a ja mimo że jestem młody jestem zadowolony- kategoria a2 mi odpowiada a jak będe miał 24 latka to może zrobie pełne chociaż nie koniecznie, dość już młodych wsiadających na cebry żeby zaszpanować pod disco...<br><hr>michal<br>
kurwa tys to jest madry, powiwedz mi ilu z nich ma prawa jazdy?
Jak wolisz jezdzic na pizdzikach do 24roku to se kurwa jezdzij.<br><hr>600rr
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 4/4/2008, 18:52

Trzeba przyznać że to brzmi całkiem rozsądnie, pod warunkiem że nie będzie bałaganu.<br><hr>Scarlet
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 6/4/2008, 12:14

Pomysł trafiony pod warunkiem równoległych zmian w zakresie szkolenia na kursach. Czy ukończony 20h kurs jazdy i zdany egzamin na 125cm gwarantuje dzisiaj, że kandydat na motocyklistę nie zabije się za rogiem? :-) Nie! Jeśli kurs 24-latka nadal będzie prowadzony na maszynach przedpotopowych, sam wiek kandydata nie poprawi bezpieczeństwa na drogach. Porównajmy nasz system szkolenia motocyklistów z niemieckim czy japońskim... Jeżdżę katamaranem i motocyklem od nastu lat i uważam, że czego się nie wpoi ludziom na kursie, możliwości poznania maszyn różnych pojemności na dobrych torach w każdych warunkach, szacunku dla innych uczestników ruchu, świadomości występowania szybkich motocykli na drodze i konieczności przewidywania, to doświadczenie zdobywane na w własnej dupinie będzie nadal bardzo bolesne. Żadne prawo tego nie "wyreguluje". Poza tym nasza kultura jako kierowców... W tym kraju złośliwość jest za darmo cierpią przeważnie młodzi i "ufni". Doświadczenia nic nie zastąpi. Pozdrawiam 26 i 27 letnich "starych pierdzieli" - 30 latek :-)<br><hr>geco
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 7/4/2008, 00:44

Pomysł wygląda logicznie, lecz moje pytanie brzmi: czym się będzie rózniź egzami/kurs na A2 od A?<br><hr>mendez2z
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez zephyr47 » 7/4/2008, 08:21

Pomysł nie jest głupi. Ale tu chodzi przede wszystkim o to, że dochodzą nowe koszty związane z robieniem dodatkowej kategorii, czyli to jest kolejny sposób wzbogacenia się naszym kosztem.
Lewy pas, gaz na koło -Wtedy czuje się wesoło ;]
Avatar użytkownika
zephyr47
Bywalec
 
Posty: 801
Dołączył(a): 30/12/2007, 16:59
Lokalizacja: Pszczyna

Postprzez Komentatorzy » 7/4/2008, 15:04

Ja mam w to wbite. bez motoru zyc nie moge , kupie cr 500 i spale gume pod domem łba ktory to wymyslil . rece opadaja.....<br><hr>maciek_pila
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 7/4/2008, 16:44

To jest masakra;/ jezdze na moto od 10 roku zycia i zostalo mi 9 miesiecy do rozpoczecia kursu na prawko...jak bede skazany na moto zdlawione do 35 kw to lipa;/ tym bardziej ze cche zarobic na tych wakacjach juz na jakąś 600...cbr, r6 i co bede musial ją dlawic??? bez sensu:(<br><hr>seba_kx250owner
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 8/4/2008, 22:01

Jeżdżący bez prawka pomyślcie, co się stanie jak zaliczycie dzwon (nawet nie z waszej winy)?<br><hr>Lucky7708
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 12/4/2008, 15:23

Wg mnie dobrym pomyslem bylo by gdyby:
Zdając np A1 (w wieku 16lat), z rokiem można było wsiąść na większy motocykl, bez konieczności zdawania kolejnych egzaminów
Aż do 18 roku życia.

Zaś samo prawo jazdy A można mieć po wcześniejszym
posiadaniu A1 lub A2 min 1 roku.
(dotyczy się osób powyżej 17 roku życia)

-Zdajemy 1 raz egzamin (po co kilka razy? osoba która nauczy sie jeździć na jakiejś np 125-tce, po upływie czasu bez problemu da rade na np 600-tce)
-Jedyny koszt to jest wymiana prawa jazdy


Najważniejszym elementem pozostają kursy prawa jazdy!

Np. moja część praktyczna na kat A wyglądała tak że przychodziłem na jazdy, koleś przyjeżdżał na swojej Hayabuzie ( mz 150, bez hamulców, która po przewróceniu cała się rozlatywała) na to pobojowisko (placem manewrowym tego nie nazwać) gdzie była namalowana ósemka.
I tak co tydzień ćwiczyliśmy ósemki, bez żadnych jazd po mieście i bez jakiegokolwiek zainteresowania kursantami.

Pozdrawiam<br><hr>600 rr
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 20/4/2008, 16:18

Zajebisty pomysł. Ci którzy jeżdżą od 10 roku życia poczekają dwa lata, nic im się nie stanie, a jeśli tak protestują, to tylko znaczy, że są narwani i nie powinni siadać za kierownicą. Ja może załapie się na prawo jazdy A, a jeśli nie, to też się nic nie stanie 250ccm też można poszaleć. Swoją drogą i tak miałem zamiar coś takiego kupować. Jedna z niewielu rzeczy w tym kraju, która mi się podoba. PEACE<br><hr>oXarical
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 20/4/2008, 21:14

pomysł z ograniczeniem mocy ok.. ja sie tylko zastanawiam kto zapłaci za te wszystkie kategorie.. i jak będzie to wyglądać, kierowca z A2 chcąc zrobić A bedzie musiał zdawać od nowa egzamin..? totalna paranoja.. :| jeśli projekt wejdzie to niestety będe musiał czekać kilka lat i robić od razu A, niestety nie stać mnie żeby co dwa lata powtarzać egzamin..<br><hr>falc
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 27/4/2008, 15:32

CO ZA IDIOTYZM WIEKSZEJ PARANOI JUZ NIE MOGLI WYMYSLEC TO NIE MA ŁADU I SKŁADU DLACZEGO NIE MOZE ZOSTAC TAK JAK JEST??
<br><hr>ŁUKASZ YAMAHA
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 2/6/2008, 22:07

piszcie do tych którzy sprowadzają scigacze ze jhak bedom tłumaczyc papiery to niech zamiast 100 KM wpiszą 40KM tak samo jest z 125<br><hr>cj
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 2/6/2008, 22:09

Komentatorzy napisał(a):Zajebisty pomysł. Ci którzy jeżdżą od 10 roku życia poczekają dwa lata, nic im się nie stanie, a jeśli tak protestują, to tylko znaczy, że są narwani i nie powinni siadać za kierownicą. Ja może załapie się na prawo jazdy A, a jeśli nie, to też się nic nie stanie 250ccm też można poszaleć. Swoją drogą i tak miałem zamiar coś takiego kupować. Jedna z niewielu rzeczy w tym kraju, która mi się podoba. PEACE<br><hr>oXarical<br>
aprilia rs 250ccm -60KM i takl za duzo<br><hr>cj
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości




na gr