Zobacz wÄ…tek - Wszelkie formalnosci
NAS Analytics TAG

Wszelkie formalnosci

Przepisy, prawo
_________

Postprzez piasek » 4/1/2008, 15:53

Tekstylne kurtki idzie nawet taniej kupić:
Ja za firmę Ret Bike dałem: 280zł kurtka, 320zł spodnie - napewno nie topowa firma ale ładnie leżą, chronią a wyglądają prawie jak zwykła kurtka i spodnie troche typu bojówki.
Rękawice dałem 150zł.
Kaska nie duża a ochrona jest :)
Avatar użytkownika
piasek
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 26/10/2007, 10:56
Lokalizacja: Nowy SÄ…cz


Postprzez krzychu84 » 4/1/2008, 17:39

foger nie ma sprawy, aż przypomniały mi się moje początki miałem podobne dylematy ;) moto wciąga na całego teraz mogę chodzić boso byle na paliwo było ;) piasek ma racje można kupić taniej tylko trzeba dobrze się zastanowić na czym oszdzędzić a co lepiej mieć dobrej jakości, nie ufaj sprzedawcom zanim kupisz popytaj ludzi którzy mieli/mają taką kurtkę czy kask czasem tańsze może być lepsze :) pozdro
krzychu84
Świeżak
 
Posty: 76
Dołączył(a): 3/7/2007, 18:52
Lokalizacja: Tychy


Postprzez foger » 4/1/2008, 23:38

:) a Panowie koledzy takie pytanie z innej beczki,chodzi o kupno tego motorka,czesem w ogłoszeniach ogłaszają sie sklepy,z uzywanymi motorkami pisze nawet ze jest mozliwosc kupna na raty,wystarczy zaswiadczenie o zarobkach ? jak to wygląda ? bo nie mam za sobą słuzby wojskowej,tzn unikam jej ,będąc zapisanym w szkole ale jak na to patrzą banki ? a wogule płaca się tak kupic motocykl ? bo niektóre banki potrafią zdzierac z człowieka skóre xD bo jednak uzbierac 14 tysięcy to nie taka łatwa sprawa,jesli co miesiąc odłoze tysiaka,moze kupywał ktos z was tak motorek ?
foger
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 30/12/2007, 17:46

Postprzez krzychu84 » 5/1/2008, 10:19

Zakup na raty to chyba nienajlepszy pomysł w komisach albo drogo albo nic ciekawego no i tak czy tak będziesz musiał mieć sporo własnej kasy na opłaty ochraniacze i ewentualne naprawy ale na podobnych warunkach możesz wziąść kredyt gotówkowy i kupić maszyne taką jaką chcesz plus kask, ochraniacze i wszelkie opłaty :) a takie standardowe wymagania to umowa o prace na czas conajmniej równy długości czasu kredytowania (czyli chcesz na 5 lat to umowa o prace musi być ważna od dnia kiedy bierzesz kredyt jeszcze przez 5lat) uregulowany stosunek do służby wojskowej ( to Twój największy problem ) i zdolność kredytowa ( różnie to liczą banki ale jak mieszkasz u rodziców to mniej więcej tak - odejmnij od tego co średnio zarabiasz : 400zł + stałe opłaty (telefon szkoła itd. )i z zasady jeszcze ok 150zł... kwota która pozostaje to zdolność kredytowa. wysokość rat i zdolność kredytową możesz sprawdzić nie wychodząc z domu na necie jest sporo kalkulatorów kredytowych. A co do zdzierania z klienta to każdy bank zdziera :) pozdro
krzychu84
Świeżak
 
Posty: 76
Dołączył(a): 3/7/2007, 18:52
Lokalizacja: Tychy

Postprzez foger » 6/1/2008, 11:17

tak więc wszystko jasne :) niechce robic syfu na forum więc będe prowadził dalsze rozmowy TU choc troche odbiegłem od tematu ale co tam :D
słuchajcie,czytałem czytałem tu sporo i bardzo często spotkałem się z tym ze proponujecie Honde CBR 600 f2/f3/f4
pooglądałem sobie je troche i powiem ze f4 jest ładna,f3 zresztą tez,pytanie czy opłaca się kupic motor po lekkim szlifie ? tak by nie popełnic błędu,bo kupic kaszane jest łatwo,jak się sprawdza czy rama nie jest pokrzywiona albo takie tam? tak by przy jezdzie nie było zadnych problemów ( mowa o motorkach po slifie ) bo moza ja kupic czesem po naprawde fajnych cenach,jakie są koszty napraw lakierniczych ? z góry mówie ze owieki,szybki inne ciulstewka mnie nie interesują bo niechce ich więc nawet jesli będą braki lub popenkane to mało mnie to będzie smucic,chodzi np: o bak albo tył,bo nawet gdy kupie motocykl to chce go miec do jady po miescie i wiadomo nie tylko,
foger
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 30/12/2007, 17:46

Postprzez piasek » 7/1/2008, 10:39

Co do kupowania na raty i zasadach:
Większość komisów na jakich byłem 9/10 do sprzedania pojazdu na raty wymaga tylko dowodu osobistego + 2 dokument ze zdjęciem - i to całe dokumenty ze strony kupującego.
Teraz każdy chce zrobic tak aby przyciągnąć potencjalnego kupującego - a sami widzicie ile jest sprzętów po komisach, a im mniej będziemy musieli przedstawiać dokumentów tym szybciej się zdecydujemy na kupno właśnie u nich.
Często najważniejsze dla nich jest wpłacenie 10-20% wartości i odbierasz sprzęta. Mi nikt nie pytał się czy jestem przed wojem czy po, a jestem przed ;)
Avatar użytkownika
piasek
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 26/10/2007, 10:56
Lokalizacja: Nowy SÄ…cz

Postprzez foger » 7/1/2008, 14:27

a odsetki ? i na jaki czas ? bo przeciez to tez jest wazne,nie opłaca się wziąsc cos za 10 tysięcy a spłacic 14 tysięcy bo co z tego ze będe miał motorek skoro będe pluł w bak :D
foger
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 30/12/2007, 17:46

Postprzez piasek » 7/1/2008, 14:58

Jak ja sprawdzałem to już mieli swoje tabelki i odrazu mogli podać mi wysokość miesięcznej raty gdy tylko określiłem w jakiej wysokości sprzęt mi chodzi i na ile rat chciałbym wziąść kredytowanie.
Niestety takie sa uroki kredytu, że musisz wziąść pod uwagę, że trzeba będzie spłacić troche więcej niż się pożyczyło.
Kurde nie pamiętam już jakie tam % były w zależności na jaki okres się brało. Najlepiej gdybyś sam podszedł to jakiego komisu i to zobaczył - bo w różnych miejscach mają różne oprocentowanie - w zależności z jakiego banku / instytucji pożyczającej pieniążki korzystają.
Avatar użytkownika
piasek
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 26/10/2007, 10:56
Lokalizacja: Nowy SÄ…cz

Postprzez krzychu84 » 7/1/2008, 17:42

piasek ogólnie to bredzisz, ile kosztował sprzęt który kupiłeś ?? zapewne jakiś skuter ojciec Ci kupił albo mama ( kobiet o wojsko nie pytają :) ) za nie więcej niż 5tyś zł na 36 miesięcy. Na takie kwoty i czas owszem 2 dokumenty i na miejscu w 30min bez zaświadczeń załatwisz ale i tak zapytają o wszystko inne czyli zarobki, umowa na jaki czas i oczywiście o wojsko zawsze pytają i podpiszesz na umowie wszystko co zadeklarowałeś. To czy w efekcie udzielą Ci pożyczki czy nie jest wewnętrzną sprawą banku jeden da bez woja inny nie ale zapytają wszedzie na 100% :) . Oprocentowanie jest stałe( większość banków ma podobne oprocentowanie ponieważ Max wysokość jest określona ustawą, ale na to banki mają swoje sposoby jak to obejść .Często to co na pierwszy rzut oka wygląda taniej lub identycznie i o dziwo nie wymagają tam uregulowanego stosunku do woja może okazać się droższą opcją) zmienia się tylko kwota którą oddasz bankowi ale to głównie kwestia czasu i sposobu spłaty a nie procentów, wiadomo im dłużej tym więcej oddajesz ale im dłużej tym mniejsze raty więc pluć do baku byś nie musiał ;). Ogólnie moim zdaniem dużo lepszą opcją jest kredyt gotówkowy niż zakup na raty nawet gdyby dawali tam tylko na słowo honoru :)
krzychu84
Świeżak
 
Posty: 76
Dołączył(a): 3/7/2007, 18:52
Lokalizacja: Tychy

Postprzez piasek » 7/1/2008, 17:53

Po pierwsze nigdzie nie pisałem, że zawsze i wszędzie tak jest. Przedstawiłem swoje zdanie i to jak to wyglądało od mojej strony, więc nie ma się co rzucać i odrazu kogoś obrażać - ale na to trzeba mieć troche kultury i szacunku do zdania innych.
A co do tego co napisałeś to pewnie, że mnie pytali ile zarabiam ale nigdzie nie musiałem pokazywać zaświadczeń i o tym właśnie pisałem - bo i o tym było pytanie.
Faktem jest, że branie na raty wychodzi także wg mnie drożej niż kredyt, ale jest łatwiej dostać - pokazujesz dowód i oni sprawdzają telefonicznie czy nie jesteś na liście dłużników i jeśli nie to nie ma problemu z wzięciem na raty ( i nie zawsze raty przyznaje bank).
Ale co ja będe tłumaczył, ty wiesz lepiej więc ja ide się schować do kąta...
Avatar użytkownika
piasek
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 26/10/2007, 10:56
Lokalizacja: Nowy SÄ…cz

Postprzez krzychu84 » 7/1/2008, 18:33

Sorki uniosłem się ale wprowadzasz fogera w błąd. Jeżeli piszesz tylko o swoim przypadku to napisz konkretnie co i jak brałeś i za ile bo zrozumieć to można tak, że ide do komisu i wyjeżdzam 2 letnią R1 pokazując tylko dwód i ładny uśmiech :) w 9 na 10 komisach :) a foger napisał co chce kupić i za ile więc chyba rozumiesz? ... pozatym nie napisałem że raty wychodzą drożej niż kredyt ... pokaż mi komis w Polsce gdzie kupisz moto i nie będzie pożyczkodawcą bank ;)
krzychu84
Świeżak
 
Posty: 76
Dołączył(a): 3/7/2007, 18:52
Lokalizacja: Tychy

Postprzez foger » 8/1/2008, 10:13

Panowie bez nerwów :) łaczy nas pasja i niech nas ona nie rozdziela :) prawda jest taka ze musze cos wymyslec bo zaczynam tracic nadzieje z odkładaniem :| szukajac pracy i pytając się jakie wynagrodzenie zaczynam powatpiewać w to ze moze keidys spotkamy się ulicy i moze razem gdzies posmigamy,polskie realia naprawde mogą zniweczyc marzenia,hmmm ostatnio natrafiłem na sklep z motorkami ,sklepik ten miał stronke ale z maszyn nie było zbytnio co wybierac,dają motorki na raty i było tam suzyki :| wsumie to nie o taki motorek mi chodziło ale z ciekawosci obliczyłem jakie były by raty,więc po wyzej 5 tysięcy trzeba włacic 10% całej ceny,motocykl kosztował 7800zł w kalkulatorku wpłaciłem 800zł i wstawiłęm ze chce na 36 rat,wyszła rata ok 270zł ( przez 36 miesięcy )a łaczna kwota wzrosła do troszke powyzej 10 tysięcy,czyli zarobili by na mnie 2tysiące z groszem,hmm dało mi to troszke do myślenia,gdybym miał odłozony grosz na opłaty i cały sprzet ( kask itd ) ewentualne naprawy i gdyby tam był Hornet to miał bym naprawde sporo do myslenia,bardzo by mnie to kusiło,lecz nie ma tam motorka takiego jakiego chce...ale taka opcja wydaje się byc całkiem ciekawym rozwiązaniem,oczywiscie gdybym miał jakies zaplece finansowe,jakiegos grubszego grosza w domu tak by zrobic to inteligentnie i cieszyc się z zakupu a nie myślec w domu " co ja zrobiłem :| "
foger
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 30/12/2007, 17:46

Postprzez piasek » 8/1/2008, 12:22

Sorki, w pracy było dużo roboty i nie dałem rady wcześniej odpisać.
A więc foger wyszło mniej więcej tak jak to przedstawiałem jak było w moim przypadku. A jakie kazali Ci dokumenty przedstawić.
Co do pytania co brałem:
blaszak Audi = 10000zł zbite na 9200zł, na dwa lata. Nie mam przy sobie dokumentów ale jakoś wyjdzie mnie chyba koło 11000zł.
Fakt że to jakieś 2000zł więcej ale nie musiałem przedstawiać żadnych zaświadczeń i nic nie donosić poza dowodem i drugim zdjęciem a po telefonie sprawdzającym czy nie jestem na liście dłużników mogłem wziąśc kluczyki i jechac do domu (po uprzednim wpłaceniu 20% kwoty, bo prawie tyle miałem przy sobie). Taka forma zakupu pomimo dość dużego kosztu obsługi kredytu wydała mi się najodpowiedniejsza dla mnie i dlatego nie brałem kredytu w banku.
Przypominam dla osób zarzucających mi pisanie nie prawdy, to było tylko i wyłącznie w moim przypadku - poszczególne zasady kupna/sprzedaży zależą od komisu i osób w nim pracujących oraz tego co z nimi uzgodnimy.
Avatar użytkownika
piasek
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 26/10/2007, 10:56
Lokalizacja: Nowy SÄ…cz

Postprzez foger » 8/1/2008, 14:44

no więc zaczne nad tym się zastanawiac gdy w szufladzie bedzie lezało 5 tysięcy,chociaz w komisach cięzko dostać Horneta w przedziale 10tysiecy,prędzej Horneta z rocznika 2003/2004 w cenie 14/15 tysięcy, a to juz troszke za duzo :) chociaz kto wie :D co prezyniesie jutro,szukam pracy więc niewiadomo
foger
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 30/12/2007, 17:46

Postprzez krzy17 » 11/1/2008, 17:50

witam

Interesuje mnie procedura rejestracji pojazdu wyrejestrowanego ok 20 lat temu. Jakie dokumenty są potrzebne, przeglądy itp. No i ile to moze kosztować?
krzy17
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11/1/2008, 17:48

Postprzez Haemophilus » 11/1/2008, 19:53

witam

Interesuje mnie procedura rejestracji pojazdu wyrejestrowanego ok 20 lat temu. Jakie dokumenty są potrzebne, przeglądy itp. No i ile to moze kosztować?


Jeśli jest to dwusuw to raczej będziesz musiał zapomnieć: normy czystości spalin.
Haemophilus
Świeżak
 
Posty: 134
Dołączył(a): 13/8/2007, 20:19
Lokalizacja: Wawa

Postprzez krzychu84 » 14/1/2008, 20:31

Haemophilus ma rację wyrejestrowanego dwusuwa nie zarejestrujesz, ale jako zabytek jeszcze da radę tylko to trochę kosztuje :) napisz coś więcej może pomożemy jakoś pozdro a tu masz linka poczytaj http://www.autocentrum.pl/?FF=204&threa ... 769&Arch=1
krzychu84
Świeżak
 
Posty: 76
Dołączył(a): 3/7/2007, 18:52
Lokalizacja: Tychy

Postprzez krzy17 » 15/1/2008, 16:13

Mam Jawe 175, motocykl jest w dobrym stanie i zależy mi na tym abym mógł się na nim poruszać legalnie. Nie interesuje mnie rejestracja jako zabytkowy.

Motorek został wyrejestrowany ok 20 lat temu i od tego czasu stał w garażu.
krzy17
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11/1/2008, 17:48

Postprzez OgorOgorek » 12/3/2008, 21:02

Witam, kupiłem honde cbr f4 05 rok:D:D
tylko bylem strasznie napalony i nie wiem czy dobrze zrobilem:/ i mnie piekno tego moto nie przycmila..:/
tj stan techniczny idelany, podpisalem umowe kupna sprzedazy, moto byl zarejestrowany w kraju, jest na polskich blachach, ma dowod rejestracyjny, karte pojazdu.
I tu pare pytan/problemow?!:/
1.Teraz tylko do wydzailu komunikacji o rejestracje z karta pojazdu, starym dowodem, i umowa kupna mam isc co nie? i to na tyle?
2.KsiÄ…zka serwisowa, motorek ma 2800km czyli nie mial jeszcze nic robione bo serwis sie robi po 3000km, sprzedawca mowil ze ma ksiazke serwisowa ale mam tylko instrukcje obslugi po niemiecku to jest ta ksiazka serwisowa?!
Jesli to nie ona to co mam zrobic? :/ gdzie ja kupic i czy wogole to mozna zrobic:/
3. Instrukcja obslugi, gdzie mozna kupic polska i czy wogole sÄ… polskie?
prosze POMÓŻCIE!!
OgorOgorek
Świeżak
 
Posty: 78
Dołączył(a): 25/11/2007, 23:17

Postprzez kildow » 12/3/2008, 21:34

Ad.1 Jeszcze musisz zapłacić PCC w Urzędzie Skarbowym (2% wartości pojazdu)
Ad.2 Niezły przebieg jak na 05r. Pewnie w raichu dziadek go kupił i wcale nie jeździł. ;)
SUPERMOTO.PL
Avatar użytkownika
kildow
Świeżak
 
Posty: 299
Dołączył(a): 11/7/2007, 15:19
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości




na górê