Zobacz wątek - pytania o motocykle z ogloszen
NAS Analytics TAG

pytania o motocykle z ogloszen

Wywalac wszystko jak leci

Postprzez pilotmz » 2/12/2007, 02:38

MadboY dzięki za linka.

Pozwolę sobie mieć odmienne zdanie.

Jak na razie to ja kupiłem TL '98 w stanie idealnym,z salonu ,bezwypadkowy i lepszy niż nowy-że tak sobie rymne nad ranem (zgadnijcie czemu nie śpię )-za którego z satysfakcją zapłacę 7507 pln.Jeśli jednak na miejscu zastanę obity z każdej strony smarowóz lub nawet mniej drastyczną jego wersję (o której stworzenie nie trudno w "ideale" ) to jak na moje oko sprzedający nie wywiązał się z umowy jaką jest licytacja na allegro.

Wiem, że jakby co to i tak mogę dostać negatywa (pierwszego-co to za żołnierz bez róży) ale co to za cena za nie kupienie miny.Zgodzicie się ,że żadna.
A jeśli szanowny sprzedający zechce się papugować to miłej zabawy ,jestem całkowicie nie ściągalny.hi hi
Jest coś takiego jak intencja prawodawcy którą to na pewno nie jest wciskanie ludziom uszkodzonego towaru pod groźbą windykacji.

TOTALUSOFFFFTOPUSSY
pilotmz
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 30/11/2007, 12:40
Lokalizacja: LUBLIN


Postprzez MadboY » 2/12/2007, 02:42

pilotmz - nie chce Cie straszyc, ale mam troche wspolnego z allegro i powiem Ci, ze sprzedajacy ma duze mozliwosci wyegzekwowania finalizacji transakcji od kupujacego.
Jazda na moto to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu ;)
Avatar użytkownika
MadboY
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 21/5/2007, 22:09
Lokalizacja: Wawa


Postprzez pilotmz » 2/12/2007, 03:00

Ale nie oto tuchodziło!

Tuchodziło o coś znacznie bardziejszego: MOTOCYKL !

Co myślicie o tym , żeby pojechać z tą kobyłką do jakiegoś profesjonalnego serwisu,chodzi mi o "prostość" ramy silnik zresztą sami wiecie , ile to kosztuje ? Namiary w okolicach: Gryfice zachodniopomorskie .Reklamy też mile widziane :pilotmz@interia.pl
pilotmz
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 30/11/2007, 12:40
Lokalizacja: LUBLIN

Postprzez pilotmz » 2/12/2007, 04:34

W poniedziałek rano schodzę z szychty w pracy i wyruszam po motocykl.
Albo to będzie ten TL z piekła rodem albo w porównaniu z Nim miła stateczna Pani VFR RC36.

http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M592899 (otwórz link)

Tak to są sprzęty z zupełnie innej baji , ale to mój wybór a nie test porównawczy.

Powiedzcie co sądzicie i lub wiecie o TEJ FVRce i lub firmie .(nie chodzi mi o opis modelu, słabe punkty mile widziane )


Nie zapominajcie o TLu. (zaczął mI śmierdzieć .kiedy są wątpliwości to nie ma wątpliwości ,zobaczymy)

Jutro jestem pracowity więc proszę o konstruktywne podpowiedzi ,chłosty i riposty a w poniedziałek czytam,jadę,kupuję i wszystko jest na Was i macie spokój.

PS. wielkie dzięki za dotychczasową pomoc i wyrozumiałość dla surowca.

To nie jest zawracanie lupy ,to Miłości zakupy.

OWOCUUJCIE PROSZę.
pilotmz
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 30/11/2007, 12:40
Lokalizacja: LUBLIN

Prosze o ocene tych motocykli:)

Postprzez endriu-piekary » 2/12/2007, 15:51

8) Witam wszystkich :)
Jestem tutaj nowy :)
Od pewnego czasu mam zamiar stac sie posiadaczem motocykla... jak to zawsze na poczatku czytam i czytam ale wszystkiego odrazu wiedziec sie nie da:P
Dlatego mam pytanie co myslicie o tych dwóch motocyklach??
a dokładnie chodzi mi o to czy widzicie cos niepokojącego w nich??
mam zamiar o któregos bardziej popytac ale chciałbym znac wasza opinie:D
Bardzo dziekuje za odpowiedzi:)
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M593509

i drugi
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M573911

:roll:
endriu-piekary
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2/12/2007, 11:45
Lokalizacja: Piekary slaskie

Postprzez icid » 2/12/2007, 17:01

Jeden jak i drugi wyglądają na bardzo dobrze utrzymane mają prawie identyczny przebieg, na pierwszy rzut oka warte ceny ale trzeba by obejrzeć z bliska i sie przejechać.
Avatar użytkownika
icid
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2798
Dołączył(a): 18/8/2007, 14:57
Lokalizacja: Rotterdam

Postprzez endriu-piekary » 2/12/2007, 17:46

Dzieki za odpowiedz :) ale oczywiscie czekam na jeszcze:D
Pozdrowionka dla wszystkich:)
endriu-piekary
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2/12/2007, 11:45
Lokalizacja: Piekary slaskie

Postprzez msebek » 3/12/2007, 23:18

Regułą jest, że moto jest picowane pod sprzedaż, więc trzeba jechać zobaczyć. Kwestia tylko czy się jechać opłaca bo zazwyczaj te sprzęty w rzeczywistości nie wyglądają tak ładnie jak na obrazku... Druga sprawa to kupowanie od handlarza. Jest taki jeden z Siedlec i nie polecam brać od niego moto. Raz tam byłem i przypadkiem widziałem co się tam wyprawia z motocyklami - rozkładają rozbitki i składają je do kupy i sprzedają jako bezwypadkowe. Widziałem nawet jak malują ramę - sprayem w puszcze!!!!! Normalnie mi gały odpadły jak to zobaczyłem...
msebek
Świeżak
 
Posty: 171
Dołączył(a): 24/8/2007, 13:48

Postprzez melvin » 3/12/2007, 23:29

zaszpachlowanie wgniotu na aluminiowej ramie i zamalowanie go srebrzanką czy jakimś innym g*wnem jest podobno ostatnio bardzo modne...


kutwa co będzie następne?
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez endriu-piekary » 4/12/2007, 05:48

Na moje pytanie czy jest mozliwosc podjechania do serwisu,czy motor jest bezwypadkowy,jak sie prowadzi itd odpowiedz kolesia była ze jak najbardziej jest mozliwosc...
Jestem nowy w tym temacie i nie chciałbym kupic jakiegos g.wna
eh :P pozdrowionka
aha motor nad którtm sie zastanawiam jest na zdjeciu
cenna 6200,przebieg 37tys rok 1997
Załączniki
IMAG0006.JPG
IMAG0006.JPG (94.88 KiB) Przeglądane 1475 razy
endriu-piekary
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2/12/2007, 11:45
Lokalizacja: Piekary slaskie

Postprzez endialdi » 4/12/2007, 16:11

W nawiązaniu do Twojego maila:

pilotmz napisał(a):W poniedziałek rano schodzę z szychty w pracy i wyruszam po motocykl.
Albo to będzie ten TL z piekła rodem albo w porównaniu z Nim miła stateczna Pani VFR RC36.

http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M592899 (otwórz link)

Tak to są sprzęty z zupełnie innej baji , ale to mój wybór a nie test porównawczy.

Powiedzcie co sądzicie i lub wiecie o TEJ FVRce i lub firmie .(nie chodzi mi o opis modelu, słabe punkty mile widziane )


Nie zapominajcie o TLu. (zaczął mI śmierdzieć .kiedy są wątpliwości to nie ma wątpliwości ,zobaczymy)

Jutro jestem pracowity więc proszę o konstruktywne podpowiedzi ,chłosty i riposty a w poniedziałek czytam,jadę,kupuję i wszystko jest na Was i macie spokój.

PS. wielkie dzięki za dotychczasową pomoc i wyrozumiałość dla surowca.

To nie jest zawracanie lupy ,to Miłości zakupy.

OWOCUUJCIE PROSZę.


Znam gościa calkiem dobrze. Pomagał mi przy kupnie mojej VFR'y i pozniej ją serwisował. Nigdy się na nim nie zawiodłem tzn zawsze dobrze mi doradzał i jeśli zleciłem mu jakąs robote to zrobił ją pożądnie.
Motocykle, które kiedyś widziałem na placu na sprzedarz u niego były przygotowane do jazy tzn to co jest wymagane aby jeżdzić bezpiecznie było zawsze sprawdzone.
On nie jest tylko handlarzem. Gość jest bardzo dobrym mechanikiem i naprawde ma bardzo dużą wiedze na temat motocykli. Kiedyś robił nawet tłumiki sportowe o bardzo dobrych parametrach. Jeżdził tez w PoloniaCup, teraz chyba nie.

Ale i tak musisz tam pojechaći sam zobaczyć sprzęta. A pierwsze to zadzwoń do niego i pogadaj z nim.
endialdi
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4/12/2007, 15:54
Lokalizacja: Krakow

Postprzez melvin » 4/12/2007, 22:59

trochę mało wiarygodna opinia osoby z jednym postem,do tego takiej która nawet sie nie przedstawiła w powitalni...i dołączyła dzisiaj na forum...
ale to tylko spekulacje...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez endriu-piekary » 5/12/2007, 00:07

jak mam byc szczery to tez tak mysle ze mało wiarygodna:D duze Prawdopodobieństwo ze ta osoba to jest sprzedajacy...
ale to tylko moje zdanie:P

jutro zamierzam kupic ten motocykl wiec moze jeszcze ktos chciałby cos napisac?? moze cos widzi w nim nie tak??
endriu-piekary
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2/12/2007, 11:45
Lokalizacja: Piekary slaskie

Postprzez melvin » 5/12/2007, 00:39

coś mi się nie podoba ta CB, nie chodzi tu o sam wygląd, ale coś mi nie pasi... dobrze ją obejrzyj, i dobrze się zastanów czy warto ją brać...

może weź ze sobą kogoś kto ma jakiekolwiek pojęcie o motocyklach, jeżeli sam nie czujesz się na siłach ocenić jej stanu... jeżeli coś ci się nie spodoba to nie kupuj, znajdziesz inną już zima więc masz czas na zakup moto...
w CB 500 fabrycznie klekocze koszyk sprzęgła na zimnym silniku i chyba na luzie czy jakoś tak, nie pamiętam dokładnie więc tym się zbytnio nie przejmuj(o ile dźwięk będzie w granicach tolerancji)... co do innych mankamentów to sprawdź łożysko główki ramy stan zawieszeń, czy nie ma wycieków, czy nie zostawia 2 śladów na piasku, czy jej nie ciągnie gdy puścisz kierownice... ja jak kupowałem moją, to na jeździe próbnej koleś co mi ją sprzedawał przy 90km/h puścił kierownice i moto nawet nie drgnęło... poza tym sprawdź plastiki czy nie były klejone i malowane i całą masę rzeczy które opisywano na forum już chyba ze 100 razy(jeżeli gość ci powie że coś jest tylko kwestią wyregulowania to zapytaj czemu sam tego nie zrobił, ewentualnie zaproponuj żeby to zrobił a ty przyjedziesz innym razem) jeżeli masz możliwość zabrać moto do serwisu to będzie to najlepsze rozwiązanie...
pozdrawiam i życzę udanego zakupu...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez endriu-piekary » 5/12/2007, 05:52

hmm zmartwiłes mnie:(
faktycznie nie zabardzo sie znam na motocyklach, gosc gdy do niego dzwoniłem odpowiadał razcej na wszystkie pytania mowił ze jest bezwypadkowa ze miała 2 włascicieli gosci około 40...
pytałem sie czy jechał na niej powiedział ze tak ze prowadzi sie prosto i pracuje bardzo dobrze...
nawet zapytałem czy jest mozliwosc sprawdzenia jej w serwisie powiedział ze tak.
hmm nie bardzo wiem ile bym musiał zapłacic w tym serwisie za to.??
ale mam dylemat nie chciałbym kupic swojego pierwszego motocykla i odrazu miec z nim problemy:(
jestem nowy w tym temacie i nawet nie zabardzo mam z kim jechac go zobaczyc:(
koles mieszka w tg wiec dosc blisko podjade tam dzis i zobacze..
Pozdrawiam wszystkich:)
endriu-piekary
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2/12/2007, 11:45
Lokalizacja: Piekary slaskie

Postprzez spazz » 5/12/2007, 07:28

a na slaskim forum sie pytales? moze ktos go naprawde zna itd?
Avatar użytkownika
spazz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez endriu-piekary » 5/12/2007, 08:09

napisałem posta na slaskim:) eh specjalnie sobie wolne wziołem:P by cos wiecej poczytac itd:D nie chciałbym kupic czegos co sie jedynie na warsztat nadaje dodam jeszcze kilka fot:)
jak zawsze prosze o opinie:D starych bywalców:D ::D
Załączniki
IMAG0005.JPG
IMAG0005.JPG (95.96 KiB) Przeglądane 1422 razy
IMAG0012.JPG
IMAG0012.JPG (95.88 KiB) Przeglądane 1422 razy
IMAG0008.JPG
IMAG0008.JPG (96.57 KiB) Przeglądane 1422 razy
IMAG0011.JPG
IMAG0011.JPG (99.32 KiB) Przeglądane 1422 razy
endriu-piekary
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2/12/2007, 11:45
Lokalizacja: Piekary slaskie

Postprzez koralgol44 » 5/12/2007, 10:57

Moto na zdjeciu wyglada slicznie.Co do wizualnej oceny jako rzecz na plus dodam brak odprysku farby na plastikowej(srebrnej) oslonie lancucha po lewej stronie przy pedale zmiany biegow.Z mojego doswiadczenia pamietam ze zawsze z cb500 po jakims przebiegu odpadała tu farba płatami.
Silnik sie az blyszczy, a pamietam ze z zewnatrz matowiały.Ale ze zdjęciami można wszystko zrobic...
Ogolnie wyglada spoko, a przebiegu przyjmie jeszcze 3 razy tyle ile ma teraz.[/u]
shl, mz etz 250, kawasaki gpz 500, honda cb500, ktm 640lc4 sm, KAWASAKI ZRX1200
Avatar użytkownika
koralgol44
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 23/1/2007, 17:08
Lokalizacja: Z Wrocka

Postprzez spazz » 5/12/2007, 11:29

w tarnowskich gorach jest jakis klub. kris k2 w nim sie udziela czynnie i biernie i wogole sie lansuje. pogadaj z nim to moze ktos cos z tego klubu motorowerowego cos wie
Avatar użytkownika
spazz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez melvin » 5/12/2007, 15:40

i jak tam ta CB500 ??? oglądałeś?
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Smietnik



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na gr