Zobacz wątek - Sprzęgło problem. Wszystko ok nie działa jak należy.
NAS Analytics TAG

Sprzęgło problem. Wszystko ok nie działa jak należy.

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Sprzęgło problem. Wszystko ok nie działa jak należy.

Postprzez koti001 » 3/10/2017, 17:02

Witam.
Mam taki problem z yamaha mt09 2015r.
Sprzeglo jak by ciągnie. Klamka ustawiona w max wychyleniu tak ze ledwo palcami dosiegam z kierownicy. Gdy tylko zbliżam klamkę i ustawie luz jalowy klamki taki jak w manualu czyli 10mm to nie da się znaleźć prawie luzu i biegi strasznie ciężko wskakują. Jedynkę jak wrzucam to jest taki mocny trzask a sprzęgło bierze już po 2mm puszczania klamki. Naciąg linki pomaga dopiero jak sprzęgło jest juz tak mocno naciągnięte ze delikatnie wysprzegla A tak być nie może. Przy okazji nie da się tak używać sprzęgła bo klamka jest daleko i strasznie ciężko chodzi. Dodam iż olej zmieniony na motul 300v gdyz myślałem ze to wina oleju. Po ściągnięciu dekla sprzęgło wyglada jak nowe. Moto ma przejechanie 25000km. 2 tarcze sprzęgła maja 04mm zużycia względem oryginału A następne 2 maja po 02mm ubytku. Wszystkie mieszczą sie w granicy zużycia. Przekladki tez jak nowe i wymiar trzymają. Podobnie sprężyny.
Co moze byc powodem ciągnięcia sprzęgła jeżeli Tarczki sa dobre? Pomysły mi sie kończą...
Czy sa jakies sytuacje w których Tarczki trzeba wymienić pomimo iz sa dobre?
ProszÄ™ o jakies rady.
koti001
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 16/2/2015, 16:46


Re: Sprzęgło problem. Wszystko ok nie działa jak należy.

Postprzez henio12323 » 4/10/2017, 18:02

a sprawdzałeś czy nie są pogięte tarcze/przekładki ? najlepiej na płycie traserskiej
nie kojarze jeszcze jak w tym modelu ale czasem są drugie regulacje gdzies przy silniku - tam sie ustawia wstępny luz - żeby był a dopiero potem reguluje luz na lince - na pancerzyku
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN




Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê