Zobacz wątek - Trzeci motocykl - średnie doświadczenie
NAS Analytics TAG

Trzeci motocykl - średnie doświadczenie

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Postprzez igi_77 » 25/1/2017, 12:11

coolmen77 napisał(a):Gównoburza bez powodu, nie rozumiem, po co zakładać takie tematy, wiem lepiej co chcę - kupuję, bez względu na opinie innych, chcę zasięgnąć rady to dziękuję i korzystam z nich lub nie, trollowanie w stylu "ja i tak wiem lepiej" powinno skończyć się po dwóch postach na pierwszej stronie, temat do kasacji bo nic nie wnosi prócz siania zamętu...


Stary, może wysil się i przeczytaj cały ten temat od samego początku i dopiero pisz.
Przeczytaj sobie z czego wynikało to co napisałem, a potem pisz "gównoburza"
igi_77
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 21/1/2017, 16:53
Lokalizacja: Kraków


Postprzez igi_77 » 25/1/2017, 12:29

lagiboy,
dziękuję za wyjaśnienie i też wyjaśnienie słowa nudny. Sugerowałem się tym jak ktoś tak określił Hondę w teście.
Tutaj to jest na duży plus dla tego motocykla (tak myślę bynajmniej).
Dzięki.

riderZ056,
przypomniałem sobie jak miałem 19 lat i zacząłem przygodę z rolkami gdzie nikt ze mną nie chciał jeździć (z tych co na rurę wskakiwali), bo się dopiero uczyłem. Jakoś tak mi się porównało do motocykli z tym podejściem do słabszego.
No ale widać brać motocyklowa tak już ma :) - Przepraszam
Ja zaś jestem pewien że się z tym nie zgodzę. Jeżeli ktoś jest ostrożny i chce jechać wolno na mocnym sprzęcie - to jego sprawa, a ktoś kto się będzie z niego śmiać, to uważam że po prostu się obnosi z tym jaki to on nie jest zajebisty już bo skleja winkle jak złoto itd.
Przepraszam wszystkich, ale głupie w takim razie są te środowiskowe autorytety.

Co do tego pomiędzy nogami, to jak ktoś ma kompleksy, to niech sobie kupuje nawet cztery litry i to już "jego problem".
Ja tylko napisałem co uważam, bo jak ktoś chce się zabić, to jest jego sprawa, a to forum ma za zadanie między innymi "sprostować jego myślenie".
igi_77
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 21/1/2017, 16:53
Lokalizacja: Kraków


Postprzez Rura » 25/1/2017, 12:50

Zasadniczo tak - to jego sprawa.
Ale jednak nie - to wszystkich myślących rozsądnie i mózgiem w głowie,a nie chęciami i 4 literami.
Jak uczysz dziecko jazdy na rowerze to też sadzasz od razu na szosową wyścigówkę? Takie ze 2-3 lata na przykład... Czy może jednak startujesz od rowerka biegowego, najlepiej 3 kołowego...?
Daytona, MW, GT... byle latało ;-).
Rura
Świeżak
 
Posty: 421
Dołączył(a): 30/1/2015, 22:09
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez igi_77 » 25/1/2017, 13:03

Rura napisał(a):Ale jednak nie - to wszystkich myślących rozsądnie i mózgiem w głowie.


Dokładnie. Zgadzam się z tym co napisałeś w 100%
Wszystkich myślących rozsądnie i z mózgiem w głowie, bo dorosły ma już takie możliwości.
Niestety takie dziecko w wieku 2-3 lat potrzebuje małego rowerka 3- kółkowego, bo jego wiek na starcie go dyskwalifikuje pod każdym względem aby wsiąść na rower o jednym śladzie.
Masz racjÄ™.
igi_77
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 21/1/2017, 16:53
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Zimny72 » 25/1/2017, 17:39

Igi_77 - poczytaj sobie tematy na tym forum z serii "kupię litra i nie będę odwijał". Nie pierwszy jesteś i zapewne nie ostatni, który opowiada takie bajki. ;)
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez igi_77 » 25/1/2017, 19:18

Zimny72 napisał(a):Igi_77 - poczytaj sobie tematy na tym forum z serii "kupię litra i nie będę odwijał". Nie pierwszy jesteś i zapewne nie ostatni, który opowiada takie bajki. ;)


Dobrze. To ja Ci to udowodniÄ™.
igi_77
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 21/1/2017, 16:53
Lokalizacja: Kraków

Postprzez igi_77 » 25/1/2017, 21:33

igi_77 napisał(a):
Zimny72 napisał(a):Igi_77 - poczytaj sobie tematy na tym forum z serii "kupię litra i nie będę odwijał". Nie pierwszy jesteś i zapewne nie ostatni, który opowiada takie bajki. ;)


Dobrze. To ja Ci to udowodniÄ™.


:) Oczywiście żartowałem, bo nie będę "dla zasady" szukać jakiegoś tysiąca tylko po to żeby coś udowadniać, bo nikt nawet tego nie zobaczy.

Okazało się właśnie że kolega sprzedaje swoją F4i z 2004 roku kupioną w zeszłym sezonie w Motofrajdzie (jego pierwszy motocykl i nie miał żadnego wypadku), tak więc oprócz tego co mi poleciłeś , przemyślę jeszcze jego ofertę.
igi_77
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 21/1/2017, 16:53
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Rura » 26/1/2017, 07:35

Ale wszystkim chodzi o "nie odwijanie" ;), tylko o to by czerpać radochę z jazdy i przy okazji nauczyć się to robić dobrze ;).
Uwierz, że na mniejszym - mało-poważnym - sprzęcie zrobisz to szyciej...I nie słuchaj opowieści z cyklu "będzie ci brakować ...". Tacy co to opowiadają najczęściej nic nie potrafią ;), poza opowieściami...
F4 to i tak sporo na poczÄ…tek ;).
Daytona, MW, GT... byle latało ;-).
Rura
Świeżak
 
Posty: 421
Dołączył(a): 30/1/2015, 22:09
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez igi_77 » 26/1/2017, 16:13

Rura.
Dokładnie :)
Po to założyłem ten temat, bo chodziło mi o radość z jazdy i doskonalenie jej techniki :)
Dzięki
:lol:
igi_77
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 21/1/2017, 16:53
Lokalizacja: Kraków

Postprzez matt87 » 30/1/2017, 01:41

a ja jako drugi sprzet kupilem cbr f4i choc doswiadczenie marne tylko ok 2tys km, wiem ze za szybko, ale licze ze nie przerazi mnie zbytnio, bralem jeszcze pod uwage m.in sv650 ale uznalem ze bezpieczniejsza bedzie dla mnie cbrka niz v-ka ciagnaca z dolu, pewnie bede jezdzil na kwadratowo ale i moj styl jazdy nalezy raczej do spokojnych a szukalem czegos sportowego/nakeda z aktywna pozycja do zniesienia co mi sie po prostu spodoba. kupilem bo chcialem..a co do wykorzystywania potencjalu motocykla..wydaje mi sie ze wiekszosc osob 600stki nie wykorzysta w 100% malo kto jezdzi sprzetem adekwatnym do swoich umiejetnosci, ale motocykle sa tez dla ludzi spelniajacych marzenia..oby z glowa.
matt87
Świeżak
 
Posty: 99
Dołączył(a): 25/12/2015, 15:44
Lokalizacja: Mysłowice/Katowice

Postprzez igi_77 » 30/1/2017, 19:17

Hej :)
Tak jak wspomniałem, kolega może sprzeda mi swoją F4i (kupił w Motofrajdzie) i też jest to jego pierwszy motocykl, tak więc jak będziesz jeździć z głową jak to napisałeś i nie poniesie Cię fantazja (też tak nie mam), to powinno wszystko być dobrze.
Osobiście uważam że bardzo dobrze zrobiłeś, że nie kupiłeś SV-ki, bo tym się zupełnie inaczej jedzie właśnie z racji tego że ona ciągnie (przepraszam za wulgaryzm ;) od samego dołu (tu też przepraszam ;) na każdym biegu :P

Jeżeli nie uda mi się kupić CBR-ki, bo kumpel się waha (nie wie czy w tym sezonie uda mu się kupić nową, bo taki ma plan), to będę celować z Bandytę z roczników 05,06.
A można zapytać gdzie nabyłeś swoją strzało-sowę F4i? :)

Pozdrawiam :)
igi_77
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 21/1/2017, 16:53
Lokalizacja: Kraków

Postprzez GoRideYourself » 7/2/2017, 10:51

Hahaha! A tak się odgrażałeś tą Hondą CB1000 i koszulką :wink:
Dam Tobie radę - w tym świecie motocyklistów, na który tyle żalu, złości i sarkazmu wylewasz, nie ma co kozaczyć :wink: Jak widać już zszedłeś z założeń i bzdur, które pisałeś tylko żeby pisać - i całe szczęście! Znajdziesz spokojniejszy motocykl, na którym będziesz spokojnie jeździć i cała reszta dyskusji pod tym tematem też będzie spokojniejsza!

Lekcje odebrałeś :wink: Forum jednak w jakimś stopniu działa!
Avatar użytkownika
GoRideYourself
Świeżak
 
Posty: 81
Dołączył(a): 23/5/2016, 00:36

Postprzez igi_77 » 17/2/2017, 16:38

Tak, dokładnie. Lekcje odebrałem, zgadza się ;) Bynajmniej nie Twoją ;)
Pisałem już wcześniej że autor strony zrobił kawał dobrej roboty i chwała mu za to.
Cieszę się że zrobiło Ci się wesoło, bo przecież śmiech to zdrowie, a co do "odgrażania się koszulką" i jak to napisałeś moich bzdur... :)
Będę Ci wdzięczny jak sprecyzujesz którąś z nich, bo niezbyt Cię rozumiem :)
Świat motocyklistów to też świat każdego z nich i każdy ma prawo napisać co uważa.
Dlatego jest między innymi to forum.
Czytając Twoją wypowiedź.
Jeżeli Ci się moja osoba tutaj nie podoba, to nikt nie każe Ci tego przecież czytać i się do tego do tego odnosić, zarazem bez powodu mnie obrażając. Nie sądzisz?
igi_77
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 21/1/2017, 16:53
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Zimny72 » 17/2/2017, 22:31

Zwaz tylko Igy, ze jesteś gościem na tym forum, a nie gospodarzem i niezależnie od tego że zalozyles ten temat, to jednak bardziej doświadczonym kolegom należy sie przynajmniej grzeczne wysłuchanie darmowych rad (nawet jak wiesz lepiej) a nie pouczanie w takim tonie jak to robisz.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez igi_77 » 18/2/2017, 23:20

Rozumiem że w związku z tym że jestem gościem, bo od niedawna tu jestem, to nie mogę w żaden sposób się "bronić" i pokornie mam przyjmować wszystko co piszecie, nawet jak ton osoby która zbyt poważnie odebrała to co napisałem jest także w niewłaściwy.
No już rozumiem. To znaczy... Dobra. Nie ważne.
No ale przecież w grupie siła i to motocyklowej a ja jak widać z Waszej reakcji się to niej nie zaliczam.
Ok ;)
Nie ma problemu.
Gdyby komuś zechciało się przeczytać ten mój temat od samego początku, to by zobaczył z czego wynikały te bzdury które napisałem później jak to inny kolega napisał.
Najważniejsze że nikt inny nigdy tu nic głupiego na forum i w żartach nie pisał.
Trzymajcie siÄ™ ;)
igi_77
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 21/1/2017, 16:53
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Zimny72 » 18/2/2017, 23:37

No nie... obraził się... jak baba... ;)
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Re:

Postprzez igi_77 » 28/2/2017, 20:14

Zimny72 napisał(a):No nie... obraził się... jak baba... ;)


Z czego to wnosisz Prawdziwy Mężczyzno? ;)
igi_77
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 21/1/2017, 16:53
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia strona


Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości




na górê