Zobacz wątek - Pierwsze moto do 3500 funtów w UK dla wysokiego
Advertisement
NAS Analytics TAG

Pierwsze moto do 3500 funtów w UK dla wysokiego

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Postprzez Croowab » 25/7/2016, 15:58

Oastra napisał(a):Hamowanie podczas zakręcania może być ryzykowne, bez względu czy motocykl posiada
układ ABS. ABS nie kontroluje uślizgu bocznego koła, który może powstać podczas takiego
manewru. Może to doprowadzić do utraty panowania nad pojazdem.


I tu siÄ™ mylisz.
Niektóre modele ducati czy BMW(być może inne marki też ale nei słyszałem) oferują ABS + TC który możesz w sporym złożeniu testować.
Ot technika powoli idzie do przodu.
Avatar użytkownika
Croowab
Bywalec
 
Posty: 755
Dołączył(a): 12/6/2013, 19:51


Postprzez jasnoksieznik » 25/7/2016, 19:04

O ile mi wiadomo, najtańsze moto z BMW z kontrolą trakcji z ABSem dostosowanym do zakrętów to jakieś 10k EUR. 8-9k EUR za moto plus 1-2k EUR za tą funkcję, w pakiecie. Trzymajmy się tematu.

A połowę tego długiego cytatu z instrukcji można by zastąpić ostrzeżeniem "Uwaga! Ten strój Supermana nie spowoduje, że będziesz potrafił latać."
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Postprzez lagiboy » 25/7/2016, 19:11

ABS jest do bani na wertepach. wystarczy że spróbujesz zachamować ma nierównej nawierzchni i zobaczysz że tam gdzie normalnie powiniens się już zatrzymać z ABSem jeszcze polecisz dobre 2m dalej. Zdarza mi się to zaobserwować przynajmniej raz w miesiącu.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Croowab » 25/7/2016, 20:29

Lagiboy skąd Ty mieszkasz, że takimi drogami musisz jeździć ?? :)
To co, weekend w Harz? Tam jest spoko asfalt.

Tematu można się trzymać ale wnioskuję, że został wyczerpany.
Gsx650f to fajna amszyna i wstepnie została wybrana.
W sumie z takimi preferencjami to i ja bym to wybrał oczywiście z ABS który jest jednym z najlepszych systemów bezpieczeństwa w motocyklach.
Avatar użytkownika
Croowab
Bywalec
 
Posty: 755
Dołączył(a): 12/6/2013, 19:51

Postprzez lagiboy » 25/7/2016, 21:54

Anglia Yorkshire, drogi takie jak w Polsce - dziury, łaty, kocie łby, dramat. Nierzadko aż szpetnie zabluźnię jak mi koło przywali aż widelec prawie jęczy.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Poprzednia strona


Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê