Zobacz wątek - Ważność kursu na kat. A
NAS Analytics TAG

Ważność kursu na kat. A

Przepisy, prawo
_________

Ważność kursu na kat. A

Postprzez NPS » 15/4/2016, 21:50

Wiem, że temat już był i - tak, poszukałem wcześniej informacji w internecie, ale wiem, że przepisy się zmieniały na przestrzeni lat, sam egzamin też, a poza tym nie wiem, czy nie ma różnic między A, a A1/innymi.

Jeśli w tym roku zrobię kurs na kat. A, to do kiedy muszę zrobić PJ? Czy w tym terminie muszę zdać, czy wystarczy podejść pierwszy raz do egzaminu (jeśli się nie uda od razu zdać)? Czy jest różnica w terminie ważności między częścią teoretyczną a praktyczną? Co się dzieje, jak terminie upłynie - cały kurs od nowa?

Żeby było jasne - pytam o wymogi prawne - zdaję sobie sprawę, że jeśli zrobię kurs, potem długą przerwę, a potem będę chciał robić PJ, to nawet, jeśli przepisy by na to zezwalały, to i tak powinienem wziąć sobie jakieś dodatkowe godziny i poćwiczyć.
NPS
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 18/1/2016, 23:04


Postprzez traveler » 16/4/2016, 06:01

Temat niżej: click (otwórz link)

madcap napisał(a):Wszyscy, co zdali tzw. testy po 23 sierpnia 2014 (po zmianie ustawy o kierujących pojazdami) czyli egzamin teoretyczny mają ważny go bezterminowo.
A przynajmniej do kolejnej zmieniajÄ…cej to zmiany.
FZ6N '09 98HP

brak podpisu.
Avatar użytkownika
traveler
Świeżak
 
Posty: 297
Dołączył(a): 29/6/2015, 17:27
Lokalizacja: BDG


Postprzez NPS » 16/4/2016, 10:11

Przeczytałem cały wątek, ale dalej mniej wiem, niż nie wiem.

Teoria jest ważna bezterminowo. Ale teoria z kursu (przed pierwszym egzaminem) czy jak raz zdam teorię na egzaminie, to potem już nigdy nie muszę?

A co z praktykÄ…?
NPS
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 18/1/2016, 23:04

Postprzez madcap » 17/4/2016, 09:47

NPS napisał(a):Teoria jest ważna bezterminowo. Ale teoria z kursu (przed pierwszym egzaminem) czy jak raz zdam teorię na egzaminie, to potem już nigdy nie muszę?

A co z praktykÄ…?


napisałem stan prawny na teraz.
teoria z kursu jest ważna na teraz bezterminowo.
czy cały czas tak będzie, odpowiedź to jak wróżenie z fusów przez górala na temat pogody.

teoria - zdasz to masz
nie zdasz, to nie masz.

praktyka - zdasz, to masz
nie zdasz - czyli nie masz.

nikt Ci nie nakazuje podchodzić 150 razy raz za razem. Możesz podchodzić np. co poł roku albo co rok.
żeby mieć plastik, potrzebujesz mieć zdane obie części.

co tu jest niejasnego.
nawet na solidnym kacu jest to zrozumiałe.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez NPS » 17/4/2016, 13:34

No dobra, ale jak skończę kurs w tym roku i będę chciał podchodzić pierwszy raz do egzaminu np. za 3 lata (o ile się nie zmienią przepisy oczywiście), to będę musiał coś powtarzać z kursu przed egzaminem?
NPS
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 18/1/2016, 23:04



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê