Zobacz wÄ…tek - Kawasaki zx9r - przyswajanie siÄ™ do moto...
NAS Analytics TAG

Kawasaki zx9r - przyswajanie siÄ™ do moto...

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Postprzez Fugu » 31/3/2015, 14:45

Pogladowo -> nowe:

www.ebay.de/itm/Drosselung-Drossel-Leis ... 1070352126
www.ebay.de/itm/Drosselsatz-Drosselkit- ... 1413090850
www.ebay.de/itm/Drosselung-Drossel-Leis ... 1505576965

Ja bym szukal z drugiej reki po niemieckich forach Kawasaki - mysle ze wyrwiesz za ~ 150...250 PLN.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28


Postprzez SkoQ » 31/3/2015, 17:30

O blokadach nie pomyślałem, no Fugu wiesz, że rzadko to robię, ale w tym wypadku byłbym skłonny się zgodzić z Tobą :) możesz mieć rację. Proste rozwiązanie, a może być skuteczne :) z tymi SV na przedłużenie to Cię poniosło, udam że tego nie słyszałem :D
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)


Postprzez andy7 » 31/3/2015, 19:09

Fugu napisał(a):Qeentus jest proste rozwiazanie:
1.) wylaczyc internet i zaczac jezdzic. Nie przejmowac sie opowiesciami i osobami ktore na sile staraja Cie wystraszyc. 3/4 z nich nigdy nie jezdzila czyms wiekszym miz MZ, polowa reszty ma SV'ke jako przedluzenie penisa.


To moze konkretnie do kogo pijesz ?

Fugu napisał(a):2.) ograniczyc moc aktualnego motocykla. Masz do wyboru blokady na 50 i 100 KM - taki motocykl bedzie mniej "straszny". Twoj problem siedzi w 95% w glowie. Naczytales sie i masz strach, ktory Cie blokuje. Mniejsza moc pozwoli Ci zapomniec o tym strachu.


I tu sie z Toba zgodze i przyznam, ze w tym momencie ( w stresie pracy ) nie przyszlo mi to do glowy.

Tyle, ze nie wiem, czy wogole jakas Firma produkuje Drosselsatz o mocy do 50 KM to raz.

Dwa. Na pewno dostanie do niej Drosselsatz do 98 KM, Mozliwe, ze dostenie Drosselsatz do mocy 34 KM. Przy szczesciu dostanie do 35 kW choc watpie, bo moto´cykl za stary na nowy przepis prawny, no ale moze dostanie.

Fugu napisał(a):3.) zrobic kurs doszkalajacy, na ktorym pokaza Ci jak sie tym jezdzi. Z internetu nikt jeszcze sie nie jazdy na motocyklu nie nauczyl.


Fugu, aby zrobic kurs doszkalajacy to najpierw trzeba cokolwiek potrafic, to tak jak bys w szkole podstawowej poszedl sobie na kurs doszkalajacy dla studentow politechniki ( Fachhochschule ) Kumasz o co chodzi ?

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Fugu » 31/3/2015, 19:32

andy7 napisał(a):To moze konkretnie do kogo pijesz ?

Ten do kogo pije o tym wie.

andy7 napisał(a):Na pewno dostanie do niej Drosselsatz do 98 KM, Mozliwe, ze dostenie Drosselsatz do mocy 34 KM. Przy szczesciu dostanie do 35 kW choc watpie, bo moto´cykl za stary na nowy przepis prawny, no ale moze dostanie.

Gdybys kliknal na linki ktore podalem, to bys widzial co jest dostepne.

andy7 napisał(a):Fugu, aby zrobic kurs doszkalajacy to najpierw trzeba cokolwiek potrafic...

Sa kursy przeznaczone dla ludzi ktorzy dobiero co zrobili prawko.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez andy7 » 31/3/2015, 19:46

Fugu napisał(a):Ten do kogo pije o tym wie.


Mysle, ze nie wie, weic napisz konkretnie.

andy7 napisał(a):Fugu, aby zrobic kurs doszkalajacy to najpierw trzeba cokolwiek potrafic...


Sa kursy przeznaczone dla ludzi ktorzy dobiero co zrobili prawko.[/quote]

No przynajmniej tak sie to sprzedaje :mrgreen: Naprawde mam Ci napisac ile te kursy daja ?

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Kaai » 31/3/2015, 20:11

albo się rozwalisz, albo będziesz jeździł jak ciota i to nie przez 2 tygodnie a minimum 2 lata
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez andy7 » 31/3/2015, 20:56

Fugu napisał(a):Gdybys kliknal na linki ktore podalem, to bys widzial co jest dostepne.


Fugu, jak ja wiedzialem co jest dostepne, to Ty jeszcze PJ nie miales.

Mowisz o tym linku ?



To moze zamim zaczniesz z innych robic amatorow to moze najpierw sprawdz co wstawiasz.

Wstawiles link nie do ZX9R a do ZX6R - naprawde uwazasz, ze to to samo ?

Pozatym 48 KM nie miesci sie w kat. A2 - owszem mozna by wdlawic gdy sie ma A bo jest to dobrowolne a nie wymagane przez prawo.

Notabene Drosselsatz o mocy do 50 KM nie jest produkowany,


:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez lagiboy » 31/3/2015, 22:08

qeentus pojeździj do czerwca, rób notatki, jeśli stwierdzisz, że nie da rady to trudno, sprzedasz 9, kupisz coś normalnego, pojeździsz 2 lata i kupisz sobie 6 a potem 10. albo będziesz jeździł jak Kaai Ci napisał. pamiętaj że jeździsz dla siebie i nikomu nie musisz niczego udowadniać. zjedziesz 2 komplety opon na kwadratowo i pomału zaczniesz się uczyć. cóż jeden ogarnia w tri miga inny potrzebuje na to więcej czasu, są do nauki sprzęty lepsze i gorsze. masz gorszy ale na tym tez się idzie uczyć, mimo wszystko "łatwiej nauczyć się żonglerki na 3 piłkach i stopniowo dochodzić do 10 piłek niż uczyć się od razu dziesięcioma" co zamierzasz. Powodzenia, niektórzy mają dar, większość musi cięzko pracować na taki sam efekt.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez andy7 » 31/3/2015, 22:29

lagiboy napisał(a):qeentus pojeździj do czerwca, rób notatki, jeśli stwierdzisz, że nie da rady to trudno, sprzedasz 9, kupisz coś normalnego, pojeździsz 2 lata i kupisz sobie 6 a potem 10. albo będziesz jeździł jak Kaai Ci napisał. pamiętaj że jeździsz dla siebie i nikomu nie musisz niczego udowadniać. zjedziesz 2 komplety opon na kwadratowo i pomału zaczniesz się uczyć. cóż jeden ogarnia w tri miga inny potrzebuje na to więcej czasu, są do nauki sprzęty lepsze i gorsze. masz gorszy ale na tym tez się idzie uczyć, mimo wszystko "łatwiej nauczyć się żonglerki na 3 piłkach i stopniowo dochodzić do 10 piłek niż uczyć się od razu dziesięcioma" co zamierzasz. Powodzenia, niektórzy mają dar, większość musi cięzko pracować na taki sam efekt.


Lagiboy

ale poco, Trzeba przyznac, ze Fugu dal prawidlowe rozwiazanie problemu. z krorego za grosze mozna skorzystac. Innym üpytaniem jest jakie warunki fizjologiczne i fizyczne posieda Autor.

Bezsprzeczne jest, ze im lzejsze moto tym bardziej poreczne. Nie pamietam ile wazy ZX9R ale do najlzejszych nie nalezy.

Tak wiec w pewnych okolicznosciach lepiej sprzedac.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Fugu » 31/3/2015, 23:42

andy7 napisał(a):Wstawiles link nie do ZX9R a do ZX6R - naprawde uwazasz, ze to to samo ?

Wkleil mi sie zly link. Bierz ten: http://www.ebay.de/itm/Drossel-Drosselk ... 1684436414

andy7 napisał(a):Pozatym 48 KM nie miesci sie w kat. A2 - owszem mozna by wdlawic gdy sie ma A bo jest to dobrowolne a nie wymagane przez prawo.


OP nic nie pisal o A2. Z pelnym A moze robic co chce.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez andy7 » 1/4/2015, 13:55

I tu sie z Toba calkowicie zgadzam.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez miki1406 » 2/4/2015, 07:33

Generalnie sport wymaga specyficznego prowadzenia. Możesz odnosić wrażenie po CZ, że to się w ogóle nie prowadzi... Musisz nauczyć się przeciwskrętu i balansu ciałem. To raz, dwa, że sport prowadzi się lepiej przy "sportowych" prędkościach... Wolno jedziesz to się telepie :)

No do nauki wybrałeś niezbyt fortunne moto... Źle, że wybrałeś je typowo do turystyki bez pałowania...

Proponuję książkę "Motocyklista doskonały" gdzie opisano zagadnienie przeciwskrętu i dużo ćwiczeń na jakimś wolnym odcinku drogi...
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez Qeentus » 2/4/2015, 15:28

Jeśli chodzino prawko to mam pełne A, wiec zdlawienie go byłoby tylko ze względu mojego widzimisie czyli poczucia bezpieczeństwa, lecz czy to zrobię jeszcze nie wiem, wczoraj trochę pojeździłem gdy chwile wyszło słońce i jezdnia zrobila sie sucha i zauwazylem ,że już czuję się troszkę pewniej na nim niż ostatnio gdy pisałem ten temat.Faktycznie jeśli przypomnę sobie starą cz 350 to jazda Kawą to zupełnie inna bajka, nie ma co porównywać, wszystko trzeba wpajac sobie od nowa. Ale dużo leży w mojej psychice, przełamalem sie i w zakrętach zacząłem jechać z wyższą prędkością niz ostatnio, po filmie "biblia pokonywania zakrętów" spróbowałem jeszcze bardziej świadomie korzystać z przeciwskretu i cos sie polepszylo. Ale dalej jest to raczkowanie niemowlęcia w kolysce :P
Także musze dużo, duzo i jeszcze raz dużo jeździć. Jest u mnie w okolicy taka fajna bardzo mało uczeszczana droga, gdzie są cztery łagodne winkle, a pobocze to łąka bez rowu, wiec jest dość bezpiecznie do nauki. I jeszcze jeśli chodzi o wagę tej Kawy to nie czuć jest tak tej masy, przy prędkościach manewrowych nie mam z nią zadnego problemu, nie siłuje się z nią. Mam 175cm wzrostu i jest mi na niej mega wygodnie, ideał pod moje gabaryty.
A moto do turystyki nauki faktycznie nie jest idealne, lecz bylo w takiej cenie, że żal mi bylo nie kupić ;) Do wyboru w tej cenie mialem jeszcze archaiczną Kawe GPX 600 i prowadzilo sie ją łatwiej lecz siedzialo mi sie na niej jak na romecie. Ale zakochalem sie w tej dziewiątce i zdrowy rozsądek został zakopany...
Avatar użytkownika
Qeentus
Świeżak
 
Posty: 27
Dołączył(a): 8/9/2014, 10:32
Lokalizacja: Polska

Postprzez Bzyk_R1 » 3/4/2015, 12:32

Dobry jesteÅ› niema co...
Brat miał dziewiątkę i po tym jak zrobił cieszyn i z powrotem w 5h wliczając w to obiad kawe i papierochy to zastanowił się po co taka piekielnie szybka maszyna mu potrzebna do szczęścia? I sprzedał demona...

Nie obraź się ale nie chciałbym blisko Ciebie jechać, jeżeli zygzak trafił Ci się w dobrej cenie to dołożę Ci trochę i odkupię a Ty bedziesz żył dalej. Co Ty na to?
Wchodzę tam, gdzie inni uciekają przed śmiercią...
Avatar użytkownika
Bzyk_R1
Świeżak
 
Posty: 148
Dołączył(a): 31/8/2010, 20:19
Lokalizacja: Pińczów (TPI)

Postprzez Croowab » 4/4/2015, 00:45

Kolega swego czasu kupił sobie R1. Miał podobny dylemat ale on swoją sprzedał.
Avatar użytkownika
Croowab
Bywalec
 
Posty: 755
Dołączył(a): 12/6/2013, 19:51

Postprzez Escape » 8/4/2015, 01:48

Jak nie oglądałeś to oglądnij :D
https://www.youtube.com/watch?v=0nGowM_VjME
Książki:
Motocyklista doskonały
Strategie Uliczne
.pdf i znajdziesz w necie na bank ;D

@Croowab
Podobno R6 jest gorsza niż R1 ;p na tym yt koleś w stanach kupił sobie R1 i śmiga nawet :D
Jak nie wiesz kto to:
https://www.youtube.com/user/mike12r1
Escape
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 28/3/2012, 22:34

Poprzednia strona


Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości




na górê