Zobacz wątek - Gdzie kupić oc i ac
Advertisement
NAS Analytics TAG

Gdzie kupić oc i ac

O wszystkim
_________

Postprzez Krmtzzz » 6/3/2015, 12:13

PZU. Za AC zaplacisz drogo, ale jesli chodzi o OC to nie widze obecnie zadnego lepszego ubezpieczenia niz w PZU. Niech ludzie ktorzy chca zaoszczedzic 10 zł na ubezpieczeniu mowia ze PZU jest drogie. Ale jak ktos w Ciebie przypierdzieli autem i ma ubezpieczenie w firmie krzak, ktora bedzie ci 3 lata wyplacac smieszne i zalosnie niskie ubezpieczenie, to docenisz ze masz oc w pzu. Bo to Twoj ubezpieczyciel wyplaci Ci swoje stawki, a z firma krzak sie sam bedzie rozliczał
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem


Postprzez Fugu » 6/3/2015, 12:21

Nie pomylilo Ci sie AC i OC?
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28


Postprzez Movi » 6/3/2015, 12:41

OC w PZU ok, ale przecież pakiet to czyste złodziejstwo!

Teraz i tak się już ogarnęli trochę, mimo że dalej jest drogo. Parę lat temu to mieli stawkę na poziomie 18%!!

Z mojego doświadczenia wychodzi że najtaniej pakiet wychodzi w Allianz. Miałem też okazję likwidować dwie szkody z AC i zero problemu.
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez SlowMotion » 6/3/2015, 12:54

Z mojego doświadczenia najtaniej wychodzi albo pakiet w allianzie albo osobno oc w pzu i ac w allianzie. Co do AC możesz przedzwonić jeszcze do BikeCare, oni pośrednicza w sprzedawaniu AC obsługiwanych przez allianz, ale zajmują się tylko motocyklami i czasem dostają jakieś dodatkowe zniżki w stosunku do tego co zaoferuje bezpośrednio allianz. W moim przypadku wyszło to samo, ale kumpel dostał od nich lepszą ofertę.
Avatar użytkownika
SlowMotion
Świeżak
 
Posty: 461
Dołączył(a): 7/11/2014, 22:22
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Krmtzzz » 6/3/2015, 14:40

Fugu, nie nie pomylilo mi sie. Polecam zapoznac sie z nowym mykiem z pzu, od lipca albo czerwca 2014. Dlatego ja np wole doplacic troche do OC i nie miec problemu pozniej jak ostatnio kolega. Zaoszczedzil 12 zł na skladce na moto. Gosc mu wymusil. Dostal smieszne pieniadze i teraz musi sie sadzic. Gdyby mnie posluchal i nie zalowal tych groszy, to teraz mialby zaoszczedzony czas, nerwy i normalne odszkodowanie bez klopotow.
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem

Postprzez Fugu » 6/3/2015, 15:27

Jednak Ci sie pomylilo - kolega mial wypadek z winy innego kierowcy - szkode pokrywa OC przeciwnika, nie OC kolegi.

Na calym swiecie jest przyjete tak, ze OC placi za szkody ktore wyrzadziles komus, AC za szkody ktore wyrzadziles sobie.

W razie wypadku z czyjejs winy masz pecha, gdy on mial ubezpieczenie OC w firmie krzak. Nie ma znaczenia gdzie masz twoje ubezpieczenie (no poza ubezpieczeniem od kosztow procesu ;)) - bo twoje ubezpieczenie OC nie pokrywa twoich szkod.

W razie wypadku z twojej winy, za twoja szkode placi twoje AC.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez MarSen » 6/3/2015, 15:41

Co nie zmienia faktu, że jeżeli miałbym wybierać wolałbym nie oszczędzić 12zł, żeby ktoś musiał biegać po sądach, denerwować się niepotrzebnie itp. Nie rób drugiemu tego, co Tobie niemiłe :)
Nie wystarczy benzyna we krwi, trzeba mieć też olej w głowie.
Avatar użytkownika
MarSen
Moderator
 
Posty: 1051
Dołączył(a): 27/7/2013, 14:23
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez Fugu » 6/3/2015, 15:52

Niestety nie kazdy mysli tak jak ty.

I dlatego dobre OC niewiele daje :(
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez Vergon » 6/3/2015, 16:20

Krmtzzz ma rację tzn może i jeszcze nie ma, ale lada moment będzie mieć.
Nie wiem czy to już weszło czy nie (chociaż też miałem wrażenie, że już) ale tak czy inaczej będzie tak, że odszkodowanie z OC wypłacać będzie Twój ubezpieczyciel a nie sprawcy.
W każdym razie to jedna z lepszych wiadomości dotyczących ubezpieczeń z ostatnich lat.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez MarSen » 6/3/2015, 16:21

No i jeszcze czytałem, że zmieniają się warunki wypłacania i OC będzie przez to nawet do 2x droższe i odczujemy to jakoś w połowie 2015r. Ciekawe jak to będzie... :)

https://rankomat.pl/aktualnosci/oc-droz ... -do-paniki

O tutaj, tak myślałem, że 50%, ale nie byłem pewny i napisałem 2x :P
Nie wystarczy benzyna we krwi, trzeba mieć też olej w głowie.
Avatar użytkownika
MarSen
Moderator
 
Posty: 1051
Dołączył(a): 27/7/2013, 14:23
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez Fugu » 6/3/2015, 16:55

Vargon, podaj zrodlo tej informacji.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez MarSen » 6/3/2015, 16:56

Fugu napisał(a):Vargon, podaj zrodlo tej informacji.
Przepraszam, za offtop, ale nie mogłem się powstrzymać: HAHAHAHAHAHA VARGON, płaczę tutaj :D
Nie wystarczy benzyna we krwi, trzeba mieć też olej w głowie.
Avatar użytkownika
MarSen
Moderator
 
Posty: 1051
Dołączył(a): 27/7/2013, 14:23
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez SlowMotion » 6/3/2015, 17:13

Fugu napisał(a):Jednak Ci sie pomylilo - kolega mial wypadek z winy innego kierowcy - szkode pokrywa OC przeciwnika, nie OC kolegi.

Na calym swiecie jest przyjete tak, ze OC placi za szkody ktore wyrzadziles komus, AC za szkody ktore wyrzadziles sobie.

W razie wypadku z czyjejs winy masz pecha, gdy on mial ubezpieczenie OC w firmie krzak. Nie ma znaczenia gdzie masz twoje ubezpieczenie (no poza ubezpieczeniem od kosztow procesu ;)) - bo twoje ubezpieczenie OC nie pokrywa twoich szkod.


Wydaje mi się, że jednak mu się nie pomyliło. Gdy ma się OC w PZU podejmuje się ono likwidacji szkody na własny koszt i przejmuje na siebie ewentualne sądzenie się z ubezpieczalnią sprawcy. Wydaje mi się jednak, że na chwilę obecną działa to tylko dla samochodów osobowych, w przypadku OC dla motocykla chyba jeszcze nie ma takich przywilejów.
Źródło: http://media.pzu.pl/pr/273380/pzu-wprow ... nikacyjnym
Avatar użytkownika
SlowMotion
Świeżak
 
Posty: 461
Dołączył(a): 7/11/2014, 22:22
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Grynfix » 6/3/2015, 17:31

Ostatnio coś właśnie weszło. Nie wiem czy wszyscy ale nie które firmy tak już mają, że strate wycenia i wypłaca Twój ubezpieczyciel a potem on sobie odciąga to z OC sprawcy :P Wychodzi dla Ciebie lepiej i szybciej.



A tak z ciekawości - ile kosztuje AC do motocykla ? Dajmy, że składka OC to 200zł a ile AC ?
No i czy np. taki sprzęt jak mój tj. 1996 moge wykupić AC ? czy to jak z autami, że stary rupieć i cmoknij sie w zad ? :P
Grynfix
Świeżak
 
Posty: 365
Dołączył(a): 23/2/2015, 13:42

Postprzez Fugu » 6/3/2015, 17:38

Wiekszosc ASO robi dokladnie to samo. Zostawiam pojazd, biore zamiennik na czas naprawy, odstawiam zamiennik, biore naprawiony pojazd. Cala reszta zajmuje sie ASO - wystarczy ze podpisze papierek w ktorym przekazuje wszystkie roszczenia wobec OC sprawcy wypadku ASO. Co nie znaczy ze ASO robi to na swoj koszt - po prostu maja swoich rzeczoznawcow, adwokatow etc. i zlatwiaja rozliczenie bezposrednio z OC sprawcy. Idzie to zazwyczaj duzo sprawniej, bo zajmuja sie tym ludzie, ktorzy robia to na codzien. ALE: Moje OC nic o tym nie wie.

W PZU jest identycznie - maja dodatkowa usluge polegajaca na zalatwieniu przez nich wszystkich papierow i bedaca czescia serwisu oplaconego przez ciebie przy zawiereniu OC. ALE: to nie PZU placi za naprawe, tylko PZU przejmuje zalatwianie formalnosci.

Tutaj jest to wyraznie opisane:

Receptą na to może być nowe rozwiązanie – bezpośrednia likwidacja szkód. Ubezpieczyciel bierze na siebie wszelkie sprawy poszkodowanego związane z dochodzeniem odszkodowania u ubezpieczyciela sprawcy


W moim ubezpieczeniu moge sie zgodzic na wybor warsztatu przez ubezpieczyciela. Dostaje za to bonus w formie nizszej skladki, ale nie mam pewnosci, gdzie pojazd bedzie naprawiany. Byc moze zamiast umowy z dealerem danej marki, ubezpieczenie ma umowe z Panem Kaziem, ktory naprawia wszystko.

Grynfix: Nie placa, tylko zalatwiaja zaplate.

Roznica jest mniej wiecej taka jak miedzy babcia dala Ci ciastko i babcia przyniosla Ci ciastko, ktore kupil Ci wujek.
Ostatnio edytowano 6/3/2015, 17:46 przez Fugu, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez Vergon » 6/3/2015, 17:45

Co prawda to nie to źródło w którym o tym czytałem po raz pierwszy, ale też omawia sprawę.

http://mojafirma.infor.pl/wiadomosci/69 ... -roku.html

Na marzec przewidziano też wdrożenie bezpośredniej likwidacji szkód na całym rynku ubezpieczeniowym. Polega ona na tym, że poszkodowany kierowca może likwidować szkodę w swoim zakładzie ubezpieczeń, a nie jak do tej pory u ubezpieczyciela sprawcy kolizji. Taką możliwość od kwietnia br. mają klienci PZU


Czyli jednak weszło to od zeszłego roku tak jak myślałem.
Ostatnio edytowano 6/3/2015, 17:51 przez Vergon, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Krmtzzz » 6/3/2015, 17:46

Chłopak, nie moze mi sie pomylic bo mamuska jest ubezpieczycielem od x lat.

"To bardzo proste. Jeśli masz w PZU OC na swój samochód osobowy i zostanie on uszkodzony w kolizji drogowej, której sprawca ma OC komunikacyjne w innym towarzystwie, zgłoś szkodę do nas. Weźmiemy na siebie załatwienie wszystkich formalności z ubezpieczycielem sprawcy, a Ty dostaniesz od nas pieniądze równe odszkodowaniu z ubezpieczenia OC sprawcy kolizji – szybko i sprawnie."

"
Umówimy wygodny dla Ciebie termin i miejsce oględzin uszkodzonego samochodu.
Zawrzesz z PZU umowę zlecenia na bezpośrednią likwidację szkody – bez opłat i kosztów.
W każdej chwili możesz sprawdzić, co się dzieje z Twoim zgłoszeniem. Wystarczy, że zadzwonisz na całodobową infolinię.
Zaproponujemy ci możliwość realizacji bezgotówkowej naprawy w wybranym serwisie z listy partnerów programu Sieć Naprawcza PZU Pomoc.
Szybko wypłacimy pieniądze na naprawę samochodu – Tobie lub warsztatowi, który naprawia samochód oraz za inne szkody związane z uszkodzeniem Twojego samochodu osobowego.
Zwrócimy się do ubezpieczyciela sprawcy wypadku o zwrot wypłaconych świadczeń.

"

Czytaj uwaznie
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem

Postprzez Fugu » 6/3/2015, 17:50

Czytam uwaznie - tam nigdzie nie jest zapisane, ze twoj ubezpieczyciel pokrywa szkode - tylko ze przejmuje zalatwianie formalnosci na siebie + ewtl. kredytuje naprawe do momentu az sam dogada sie z OC sprawcy wypadku. Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem to co napisalem wyzej.

Zwrócimy się do ubezpieczyciela sprawcy wypadku o zwrot wypłaconych świadczeń.


Ps. zeby bylo latwiej, z czyjego konta zostanie ostatecznie zaplacona naprawa - z konta PZU czy OC sprawcy wypadku?

I jeszcze przyklad powyzej z babcia. Byc moze dla Ciebie nie ma roznicy, w koncu ciastko to ciaskto, ale dla babci roznica jest spora. No i nie masz pewnosci, ze po drodze babcia nie weznie sobie kawalka ciastka "za fatyge" albo/i Ciebie nie poprosi zebys za ta fatyge zaplacil.
Ostatnio edytowano 6/3/2015, 17:54 przez Fugu, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez Vergon » 6/3/2015, 17:53

Nie baw się na siłę w interpretację tych zapisów "pod siebie", żeby tylko nie wyszło, że jednak nie miałeś racji, bo to żałosne.
Nas jako klientów interesuje tylko i wyłącznie efekt końcowy jak najbardziej korzystny dla nas. Mało mnie to obchodzi z czyjego konta dostanę hajs za szkodę.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Fugu » 6/3/2015, 17:55

Mnie nie. Za ta usluge tez placisz.

I nie interpretuje tylko pisze jak jest realnie - OC nie pokrywa szkody, ktora Tobie wyrzadzono.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 12 gości




na gr