Zobacz wątek - Gdzie kupić oc i ac
NAS Analytics TAG

Gdzie kupić oc i ac

O wszystkim
_________

Postprzez SlowMotion » 6/3/2015, 17:58

Grynfix, nie da się wyliczyć składki AC na podstawie OC. Główną zmienną w przypadku AC jest wartość ubezpieczanego pojazdu, inna składka będzie dla pojazdu za 40tys, inna gdy motocykl warty jest 10tys. Zależnie od tego jaką wartość wyceniasz przy kupnie AC to jest to maksymalna kwota naprawy którą wypłaci ubezpieczyciel, w innym przypadku szkoda całkowita. Jest to też kwota którą otrzymasz w przypadku kradzieży. W OC nie ma to aż tak wielkiego znaczenia bo szkód możesz narobić tyle samo sprzetem za 4k jak i pojazdem z salonu za 10x tyle, ba, gdy masz nowy sprzęt czasem OC wyliczają nawet niższe. W dużym przybliżeniu AC na motocykl zwykle mieści się między 1-2k rocznie zaleznie od znizek, okresu posiadania PJ, wartosci pojazdu czy miejsca zamieszkania. Mi wyszło w tym roku OC 150zł przy 60% zniżek w pzu, AC 1300zł przy 58% zniżek w allianzie, motocykl sportowy (podwyzszona kategoria ryzyka) ~20tys. Mogłem też zapłacić stówkę mniej za AC gdybym zgodził się na zaniżoną o 1100zł wycenę pojazdu przez system, ale po co..
Wydaje mi się że jest podobnie jak w przypadku samochodów czyli gdzieś do ~10lat, ale to też zależy ubezpieczyciela, pewnie jakiś by się znalazł który wszystko ubezpieczy za odpowiednie pieniądze ;-)

Fugu, mogę się mylić, ale wydaje mi się, że nie jest to do końca to samo, bo jeśli z góry wiadomo że ubezpieczyciel jest chujowy i będą problemy, to w warsztacie mogą odmówić dochodzenia odszkodowania za Ciebie. Zrobią swoje, wystawią fakturę a Ty musisz się bujać po sądach o zwrot. Gdyby naprawa bezgotówkowa była zawsze taka prosta to nie słyszało by się tych historii jak to ludzie zostali wydymani na ubezpieczeniu. Nie wiem jak PZU działa w praktyce, ale tutaj zaznaczyli, że przyjmują na siebie dochodzenie szkodowania niezależnie od ubezpieczyciela sprawcy. Nigdy nie miałem większej szkody z czyjejś winy (nie licząc sarny :) ) więc wiem tyle ile wyczytałem/usłyszałem, także możesz śmiało wyprowadzić mnie z błędu.

Niemniej jednak masz rację, Twój ubezpieczyciel nie płaci bezpośrednio za szkodę spowodowaną przez sprawcę(chyba, że ubezpiecza też sprawcę, żeby nikt się znowu nie przyczepił :D) Mimo wszystko z punktu widzenia poszkodowanego wykłada on z góry pieniądze, które dopiero później odzyska dzięki czemu Ty nie musisz tego robić.
Avatar użytkownika
SlowMotion
Świeżak
 
Posty: 461
Dołączył(a): 7/11/2014, 22:22
Lokalizacja: Kraków


Postprzez Vergon » 6/3/2015, 18:07

Krmtzzz napisał(a):
Szybko wypłaciMY pieniądze na naprawę samochodu – Tobie lub warsztatowi, który naprawia samochód oraz za inne szkody związane z uszkodzeniem Twojego samochodu osobowego.
Zwrócimy się do ubezpieczyciela sprawcy wypadku o zwrot wypłaconych świadczeń.


Widzimy wytłuszczone? Płaci PZU, zresztą tak jak pisałem mi to lotto z czyjego konta idzie hajs.
Te zmiany wyjdą tylko na dobre bo w dalszej perspektywie ubezpieczalnie będą się biły o klientów cenami i jakością świadczonych usług, bo na chwilę obecną nie interesuje mnie jakość usług dotyczących OC np w Allianz, bo ja od nich nie dostanę nigdy złotówki, bo jak już to wypłacą to komuś kogo skasuję.
Natomiast po zmianach prawa jak to JA będę wybierał firmę, która w razie czego będzie płaciła MI hajs to przy wyborze wezmę pod uwagę wiele czynników i szczegółowo porównam oferty i opinie na temat łatwości likwidowania szkód.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez Krmtzzz » 6/3/2015, 18:16

Szkoda mu tlumaczyc vergon. Z nim jak z dzieckiem, bedzie na sile probowal udowodnic ze ma racje, choc jej nie ma. Jesli PZU pisze ze WYPLACI Ci pieniadze i sobie we wlasnym zakresie sciagnie z ubezpieczyciela sprawcy to do jasnej ciasnej Fugu czego tu nie potrafisz zrozumiec ?

A co do AC to wiadomo jaka jest roznica, jak sobie wjedziesz w slupa, to Ci wyplaca. Oraz jak w kogos wjedziesz to wyplaca z oc tamtemu a z AC tobie, pod warunkiem ze nie byles pijany. No i kradziez. Na prawde myslisz ze masz z debilami do czynienia ? Chlopak akurat w sprawie ubezpieczen bynajmniej ze strony PZU mam wszystko z pierwszej reki, nie pozjadales niestety wszystkich rozumow. Skoncz te durne lapania za slowka i wyciaganie ich z kontekstu zupelnie bezsensownie
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem

Postprzez Fugu » 6/3/2015, 19:35

SlowMotion napisał(a):Zrobią swoje, wystawią fakturę a Ty musisz się bujać po sądach o zwrot.

A jaka maja gwqarancje, ze nie beda bujac sie po sadzie z Toba?

Vergon napisał(a):
Szybko wypłaciMY pieniądze na naprawę samochodu

Widzimy wytłuszczone? Płaci PZU,


Widze. A ty wydzisz czerwone?
Roznice miedzy "wyplacimy" a "zaplacimy" rozumiesz?
Jesli tak, to mysle ze dotarlismy do wspolnego punktu.

Vergon napisał(a):zresztą tak jak pisałem mi to lotto z czyjego konta idzie hajs.

Mi nie. I wiekszosci rozsadnie myslacych ludzi tez nie.

Krmtzzz napisał(a):Jesli PZU pisze ze WYPLACI Ci pieniadze i sobie we wlasnym zakresie sciagnie z ubezpieczyciela sprawcy to do jasnej ciasnej Fugu czego tu nie potrafisz zrozumiec?

Tylko tego ze nie rozumiesz roznicy, ktora opisalem w postach wyzej.

Krmtzzz napisał(a):Skoncz te durne lapania za slowka i wyciaganie ich z kontekstu zupelnie bezsensownie

Rozmawiamy o prawie i umowach, a tu niestety slowka maja znaczenie.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez Vergon » 6/3/2015, 20:57

Wróćmy na chwilę do meritum tego targowania, bo unikając przyznania się do braków w wiedzy lawirujesz między odnogami pierwotnego tematu...
Czy zrozumiałeś już to co pisał Krmtzzz na samym początku, że w razie dzwona nie szarpiesz się z firmą krzak tylko dostajesz hajs od PZU?
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Fugu » 6/3/2015, 21:01

Zrozumialem.
BTW: Tego nigdy nie negowalem.

Mozemy sie umowic ze nie "od PZU" a "wyplacone przez PZU"?

Zrozumiales ze rownie dobrze zalatwia to moja ASO?
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez Krmtzzz » 6/3/2015, 21:07

Chlopak, rozumiesz pojecie, ze ubezpieczyciel w kazdym wypadku WYPŁACA odszkodowanie ? A nie "ZAPŁACA" tak jak to nazwałes ?

Masz tutaj fragment z pisma z odszkodowania mojego: "Wypłata świadczenia nastąpi na rachunek bankowy". Rozumiesz ? Ubezpieczyciel WYPŁACA swiadczenie, a nie PŁACI za cos jak sobie to wymysliles. To jest nic innego jak normalna likwidacja szkody przez pzu.

Co TY chcesz udowodnic, bo nie rozumiem ? Nie miales racji i trudno, stalo sie, swiat sie nie zawalil. Dalsze prowadzenie z Toba dyskusji chyba na prawde nie ma sensu.
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem

Postprzez Vergon » 6/3/2015, 21:09

Fugu napisał(a):Zrozumialem.


Obrazek
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Fugu » 6/3/2015, 21:12

Krmtzzz napisał(a): Co TY chcesz udowodnic, bo nie rozumiem ?


No i mysle ze nie zrozumiesz. Trudno.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez suhy-19 » 6/3/2015, 21:18

a co jezeli moto to kupa złomu ktora nie nadaje sie do naprawy :D tez oddajesz do ASO
aprilia RSV4
Avatar użytkownika
suhy-19
Moderator
 
Posty: 2660
Dołączył(a): 18/12/2012, 13:35
Lokalizacja: DLW

Postprzez Fugu » 6/3/2015, 21:23

Si. Zajmuja sie wycena, utylizacja i zalatwieniem odszkodowania/zamienika.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez SpeedyGonzales » 6/3/2015, 21:51

Haha ale z wami są jaja.

Wracając do tematu, szukałem taniego OC i korzystałem z internetowych kalkulatorów, i co? Wszystkie można o kant tyłka obić. Nie są wiarygodne i zawsze wygrywa jakaś firma krzak. Przeszukałem internety, gdy zacząłem obnażać po kolei TU wyszła naga prawda, że dla młodych najlepsze jest OC w PZU. W styczniu znów płaciłem i razem z AC wyszło by mi nie całe 2x więcej niż samo OC, zaproponowali też ochronę zniżek ale od razu zrezygnowałem, choć w sumie parę dych więcej ale może zmienię sprzęt na wiosnę więc mi to lotto. Mogłyby podać kwoty ale każdy ma inny sprzęt, zniżki i staż więc nie widzę najmniejszego sensu.
Coś piszecie o droższym OC, gdy dostałem pismo o przedłużeniu w kwocie wyraźnie wyższej niż w ub.r pomyślałem "Kurr... mać! Mogłem wykupić w 2014" ale to cały pakiet. Przewinęło mi się o droższym OC rzekomo od stycznia bieżącego roku, ale to raczej w szmatławcach typu WP lub ONET.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG

Postprzez Grynfix » 6/3/2015, 22:50

Nie no chciałem się dowiedzieć ile wy tak mniej wiecej płacicie za AC jak ktoś ma.. ale jak to 1300 to ja podziękował :P

A spytam się inaczej .. Po co sie babrać samemu w garażu czy jeździć po serwisach i płacić, męczyć się, ganiać ??

Kumpel mial staaaarego Civica z 94r.
Według mnie zlom totalny, przednie blotniki jak to w civicu mogłeś płatami ręką ściągać.. No ale wyprzedzał i facet wyprzedzany wpadł na ten sam pomysł.. ćwiartka drzwi błotnik lusterko do wymiany.. Samemu ? Poza ćwiarką koszty śmieszne.. Ale weź jeździj, szukaj, martw sie.. W mieście obok jest ASO Hondy.
Auto poszło do nich na wycenę - gościu z ubezpieczalni jechał chyba bezpośrednio do ASO. Naprawdę wycenili na taką sumę, ze ja bylem przekonany, że szkoda całkowita - weź pan to wyzłomuj i kup se coś normalnego. A tu nie.. Nie wiem na jakiej zasadzie to podziałało ale nie dość, że fure zrobili na nowych częściach to jeszcze pomalowali nie tylko prawą strone a całe auto (poza dachem ktory akurat wypolerowana tak, ze różnicy nie bylo). Auto odstawił.. po co prawda dłuższym czasie dostał telefon z ASO, że fura do odebrania.. Potem zainwestowal w lepszy silnik jakieś grosze i sprzedał za taką kasę, że głowa mala..

Nigdy nie ogarniałem oddawania auta do staszka do serwisu skoro szkoda szła nie z mojej winy :P
Albo bierzesz hajs - robisz na druta używanymi częściami.. co prawdą olał temat jeśli to tylko błotnik czy zderzak który po prosty wymieniasz.. (Ale chciwy polak zawsze kombinuje aby zrobić najtaniej i jeszcze przytulić hajs.. ) albo po prostu oddajesz do ASO i oni tam robią furę od A do Z. I nie martwisz się niczym a fure dostajesz czasami w lepszym stanie niż miałes przed dzwonem.. W ASO sie nie bawią w wymianę dolnej półki czy jednego lagu.. lag krzywy to od razu sprawdzą półke, krzywa półka to oba lagi, obie półki nowe i masz pewność że puścisz kiere i pojedziesz prosto a nie shimmy albo samoskręt..
Grynfix
Świeżak
 
Posty: 365
Dołączył(a): 23/2/2015, 13:42

Postprzez Bzyk_R1 » 6/3/2015, 23:08

W warcie na cały rok od litra zapłaciłem 112zł. W zeszłym roku było 123zł.

Mowa oczywiście o samym OC
Avatar użytkownika
Bzyk_R1
Świeżak
 
Posty: 148
Dołączył(a): 31/8/2010, 20:19
Lokalizacja: Pińczów (TPI)

Postprzez Walenty » 13/3/2015, 14:45

Jonasz29 napisał(a):- ale podejrzewam, że już dziś do mnie nie zadzwonią, pewnie w pn dopiero.


W ogóle nie zadzwonią. Ja na odpowiedź czekałem 2 miesiące.
Już pomijam fakt, że drożej niz u konkurencji.
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL

Postprzez mar111cin » 13/3/2015, 16:44

OC wiadomo - mało. Ale za AC do V-stroma przy wartości jak podałem chyba 17k zł to wyliczyła mi pani koszt AC na 3,5k zł - tak dobrze widzicie dokładnie trzy i pół tysiąca złotych

Fugu - do ciebie nawet brak komentarza.. własnie z tego powodu że PZU załatwia sprawę naprawy szkody z nie Twojego OC, to myślę nad zmianą ubezpieczalni właśnie na PZU.
jak tobie to bez różnicy bo masz WY, MY , czy WIDZIMISIĘ gdzieś zapisane, to ok rób jak uważasz.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez madcap » 13/3/2015, 20:58

jak przeczytałem nazwę tematu czyli gdzie, to pierwsze miejsce o którym pomyślałem było bardzo banalne - przyszedł mi na myśl bar mleczny.


potem przeczytałem post i się zastanawiam, czy autor jest istotą myślącą.
nie korzysta się z net - porównywarek, bo te są sponsorowane.
poszukaj człowiecze brokera ubezpieczeniowego - nie mylić z agentem ubezpieczeniowym i znajdzie Tobie najkorzystniejszą ofertę.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Movi » 17/3/2015, 16:19

z Allianzem nie miałem problemów.
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez Kaai » 23/3/2015, 15:53

gryf? ten od thundera

mi 2 lata tmeu za cbr f3 z 98 o wartości 8000zł w PZU AC za 3.5k zaproponowali. 0 znizek na AC oczywiscie.

ogolnie jest tak jak piszecie, PZU teraz w razie czegos tobie wyplaca, i potem sie tam szarpie, co juz nas nie obchodzi.
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez piterkatalog7 » 25/3/2015, 20:30

Ja mam oc w link4 z jednego prostego powodu - byli najtańsi.
piterkatalog7
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25/3/2015, 20:26
Lokalizacja: Tczew

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 87 gości




na gr