Zobacz wÄ…tek - Sens zmiany Thunderace na R1
NAS Analytics TAG

Sens zmiany Thunderace na R1

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Postprzez Grynfix » 4/3/2015, 21:49

Wiesz... Thunder też by zostal ale ma kilka małych wad...

1. jest olejoholikiem - każdy bez wyjątku tylko w różnym stadium zaawansowania
2. jest to kloc w porównaniu do R1 w zakrętach - ale za to sporo wygodniejszy i mniej połamany niż R1
3. częsci dostać to dramat - owszem są wspólne z R1 i FZR'ami ale nie wszystko a i tak czesto trudno dostępne
4. Nie jara mnie ten motocykl jakoś fanatycznie. Nie mam takiej reakcji jak, gdy jeździłem kuzyna R1.. że wow.. Zaraz wsiąde na fajne moto które jest po prostu ładne, estetyczne i mi sie podoba.. Thunder po prostu jest.. Jest uśmieszek, że jest mój, wiem co potrafi ale nie ma tego wow..



btw. czym się różni Rn01 od Rn04 ? Naciągniętymi lampami, zadupkiem i czym jeszcze ?
Cały czas byłem przekonany ze Rn04 to model wyżej a nie to samo co Rn01 polift (że tak to nazwe)
Grynfix
Świeżak
 
Posty: 365
Dołączył(a): 23/2/2015, 13:42


Postprzez Bzyk_R1 » 4/3/2015, 21:53

Wiesz co długo by wypisywał. Nie mam teraz mojej ksiązki w której o tym czytałem bo jestem w pracy ale kiedyś Ci mogę odpowiedzieć. Moja RN04 nie ma naciągniętych lamp np :) (pierwsze RN04) i zadupek jak Rn01 Istotnie z wyglądu nie jest wiele różnic co innego niż np RN09 tam to już zupełnie inne wszystko.
Wchodzę tam, gdzie inni uciekają przed śmiercią...
Avatar użytkownika
Bzyk_R1
Świeżak
 
Posty: 148
Dołączył(a): 31/8/2010, 20:19
Lokalizacja: Pińczów (TPI)


Postprzez Grynfix » 4/3/2015, 22:02

Dobra a co byście zaproponowali zamiast Thundera ? Boje sie cały czas tego olejoholictwa.. prześladuje mnie to po prostu po nocach..

SMS poszedł w Twoją strone tak ad. priva

Wszelkie tematu typu XX, Hayka, ZX12 <3 czy tego typu torpety podziękował.
Ogólnie coś takiego jak Thunder ale sam nie wiem czy bardziej w ton turystycznego czy bardziej sportowego.
Problem jest ten, że chce i wygodnie i zap... tzn. jeździć szybko.. Glównie moto jak na razie służy do jazdy z młoda na ciekawe wycieczki i sam się zastanawiam czy coś mniej sportowego a bardziej turystycznego nie bylo by fajniejsze.. Nawet takie sportowo/turystyczne/enduro.. no kij wie jak to nazwać.. kanapowiec po prostu.. tylko, że moje skłonności do szybkiej jazdy takie moto troche wykluczają... aa... ide sprzedam to w cholere.. kupie znów E34 v8 i bede mieć z głowy problem..

Macie jakieś pomysły ? Cena - kij wie ile kto da za grzmota w razie co.. 5-7K z bardzo lekkim naciągiem.
Grynfix
Świeżak
 
Posty: 365
Dołączył(a): 23/2/2015, 13:42

Postprzez Black-Ghost » 4/3/2015, 22:05

W takiej kasie ciężko o ciekawy sprzęt sportowo-turystyczny... Póki sam sie nie określisz czego chcesz doradzanie ci z konkretnym motocyklem jest bezcelowe.
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez Bzyk_R1 » 4/3/2015, 22:10

ZZR 1100? co myślisz :)
Wchodzę tam, gdzie inni uciekają przed śmiercią...
Avatar użytkownika
Bzyk_R1
Świeżak
 
Posty: 148
Dołączył(a): 31/8/2010, 20:19
Lokalizacja: Pińczów (TPI)

Postprzez Grynfix » 4/3/2015, 22:10

No właśnie tu chodzi o to, że jakby Ci to powiedziec... Zobacze coś co mi np. napiszecie, że zobacz na 1 z tych.. i bedzie tzw. miłość o 1 zobaczenia.. ze okej.. to jest to co bym chciał.. i jeśli mnie nawet jeszcze na to nie stać (bo dajmy dany sprzęt w stanie nie dojechanym kosztuje 10K) to bede wiedział na co tą kase dorobić..

Masz jakiś pomysł na szybkie turystyczne moto które (co akurat nie jest warunkiem) nie jest ograniczone asfaltem jak sport ?
Grynfix
Świeżak
 
Posty: 365
Dołączył(a): 23/2/2015, 13:42

Postprzez Black-Ghost » 4/3/2015, 22:10

ZZR to tak samo leciwa konstrukcja jak Thunderace...

Ducati Mulistrada, Triumph tiger 1050, BMW S1000XF ;) Ale musiał byś wziąsć spory kredyt :D
Ostatnio edytowano 4/3/2015, 22:12 przez Black-Ghost, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez Bzyk_R1 » 4/3/2015, 22:11

Ale wygoda i osiągi na wysokim poziomie. I w cenie się mieści :)
Wchodzę tam, gdzie inni uciekają przed śmiercią...
Avatar użytkownika
Bzyk_R1
Świeżak
 
Posty: 148
Dołączył(a): 31/8/2010, 20:19
Lokalizacja: Pińczów (TPI)

Postprzez Grynfix » 4/3/2015, 22:15

Nie no zzr to juz stary kloc.. Nie zamienie nawet cywilozowanego motocykla na stare pudło.. To już wole cała zime robić na dodatkowe roboty i doruchać kasę na coś świeższego niż się uwstecznić bo moje moto brało olej :P

Nie no jak miałbym dorobić troche kasy to półka mysle podniosla by się do ~10K.. Także myśle jakieś moto z lat 2000.. te okolice :P

Dałem ci szanse na ponowne zapoznanie sie z regulaminem, Nie skorzystałeś z niej i piszesz post pod postem! Dziś otrzymujesz swoją pierwszą nagrodę

Black-Ghost
Grynfix
Świeżak
 
Posty: 365
Dołączył(a): 23/2/2015, 13:42

Postprzez Black-Ghost » 5/3/2015, 11:20

Przy tak małej kwocie wybór jest zdecydowanie ograniczony. ;) Pojeździj tym co masz, odkładaj skrupulatnie gotówke i kup sobie coś fajnego za sezon dwa... Ja osobiście nie widze innego rozwiązania :wink:
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez Grynfix » 5/3/2015, 16:16

Post pod postem napisałem przez przypadek.. a co do szansy - Co Ty uznałeś za wulgaryzm ? Bo tego nie ogarniam ?
Doruchać w znaczeniu dorobić a nie jako wulgaryzm ? No bez jaj człowieku... Jak tak ma wyglądać moderacja to ja już będę siedział cicho bo nie długo za "kurna" dostanę warna... Phi.
Grynfix
Świeżak
 
Posty: 365
Dołączył(a): 23/2/2015, 13:42

Postprzez Black-Ghost » 5/3/2015, 16:31

Warna otrzymałeś za brak edycji postów ;) Regulamin pkt; 8
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez Bzyk_R1 » 6/3/2015, 18:22

BG czasami zdarza się że przy dwukliku wskakują dwa posty naraz a potem nie można usunąć bo wyskakuje że ktoś już odpowiedział na Twojego posta czy coś tam. No ale to tak nawiasem. Gryfie ten czerwony warn pasuje Ci kolorystycznie do motura :) Nie spinajmy się... Rozmyślałem jeszcze dziś nad Banditem 1200 dla gryfa. Motor trochę paliwożerny ale wśród znajomych ma dobre opinie za mocny but i trwałą konstrukcję. Ale to już nie typowy plastik. I fajnie wygląda z kuframi.
Wchodzę tam, gdzie inni uciekają przed śmiercią...
Avatar użytkownika
Bzyk_R1
Świeżak
 
Posty: 148
Dołączył(a): 31/8/2010, 20:19
Lokalizacja: Pińczów (TPI)

Postprzez Grynfix » 6/3/2015, 22:18

A co powiedzie o rodzimym FJR ? Bo coś czuję, że mój młody kręgosłup po tym sezonie jednak postawi na coś bardziej turystycznego.. Co wsiadam na Thundera - nawet podczas "parkowania" w garażu to czuję, że to leżenie już mi się znudziło :P
Grynfix
Świeżak
 
Posty: 365
Dołączył(a): 23/2/2015, 13:42

Postprzez Invi » 6/3/2015, 23:01

BG zostaw ich samych niech siÄ™ podotykajÄ… siusiakami xD


Niezły rozrzut xD Zmienię sę thundera na R1, albo na FJR, albo na Goldwinga, albo może Harley xD


Thunderace w sumie spoko, tyle że pali olek, najchętniej jakiegoś turystyka, tylko żeby skręcał :D Hajka nie bo brzydka i za mało zwrotna, ale nad FJR się zastanowie xD R1 nie bo plecy bolą, hajki się boję, R1 nie xD ZZR nie bo brzydki, VFR nie bo V, ZX12R i Blackbird właściwie idealne, ale jednak nie. No i Thunder nie pali mi jakichś strasznych ilości oleju, ale jednak zmienię go ze względu na to xD
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Bzyk_R1 » 6/3/2015, 23:22

Proponuję otworzyć jeden dział dla nas "niższej" kategorii motocyklistów w którym będziemy się dotykać siusiakami i rozmawiać ze sobą a gdzie ty i tobie podobni "profesjonaliści" nie będziecie musieli zaglądać ani się wypowiadać bo wiadomo że nie będziecie się mieszać z plebsem :) Co ty na to Invi? Myślę że dział może mieć nazwę NIŻSZE SFERY a pod nim opis Dla tych co kupili sobie ścigacza za ostatnie grosze i chcą za marne pieniądze wszystko zrobić sami czyli z gówna miód. Można coś poprawić dodać... Forum służy do wymiany poglądów. Jeżeli się chce zamieniać i pyta to trzeba porozmawiać odpowiedzieć. Jeżeli nie ma się ochoty to się nie odpisuje. Brak słów na takich jak ty czy ten suhy...bez poważania droga Elito
Wchodzę tam, gdzie inni uciekają przed śmiercią...
Avatar użytkownika
Bzyk_R1
Świeżak
 
Posty: 148
Dołączył(a): 31/8/2010, 20:19
Lokalizacja: Pińczów (TPI)

Postprzez Grynfix » 6/3/2015, 23:48

No jest kilka takich osób które na tym forum są i tylko nerwy szarpią :P No ale zycie jest piękne i trzeba żyć ponad to ;P

Rozrzut jest - bo thunder - mój nie bierze duzo oleju ale to kwestia czasu.. moge pojeździc nim sezon.. a moge polatać 2 miesiące i nagle zacznie mi wpierdzielać olej.. a to nie o to chodzi.. Dlatego pomyślałem o jego następcy R1 - no ale moto może zbyt sportowe.. Hayka, ZX12,XX to ta sama półka i owszem - boje sie ich tyle że po prostu z tej wielkiej 3'jcy kawasaki jakoś jest moim faworytem i kiedyś kiedyś jak sie dorobie a nie kupie BMW to sobie taka sprawie. Jeździć i bać się czy mam jeszcze olej w silniki i czy wziąłem zapas to troche mija się z celem..


bzyk - to co myślisz o FJR ? bo w sumie moto fajne i takie porównywalne do tego co mam tylko jeszcze bardziej turystyczne ;p
Grynfix
Świeżak
 
Posty: 365
Dołączył(a): 23/2/2015, 13:42

Postprzez Black-Ghost » 7/3/2015, 01:02

Chłopaki bez bulwersowania mi sie tutaj :D Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie (byle by to była wypowiedz merytoryczna i związana z tematem) :) Pojeździłeś thunderacem to nie rozumiem czemu sie boisz motocykli typu ZX12R czy Blackbird... fakt są troche mocniejsze ale zaś bez przesady nie jest to 200KM litr ważący 200kg który strzela kołem w góre przy każdym ostrzejszym ruchu manetką :P
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez Bzyk_R1 » 7/3/2015, 09:41

Co myślę o FJR? Nie wiem co myśleć nie miałem z nią żadnej styczności no poza Policją która na nich lata sobie. Piękny motocykl chciałbym kiedyś taki żeby wygodniej pojeździć. Mój brat ujeżdżał kiedyś FJ1200 i pamiętam miałem wtedy 16 lat jak dał mi poprowadzić i powiem tyle że ten motocykl bardzo dobrze się prowadził i był bardzo elastyczny. Miałem problem żeby nim zawrócić cofnąć itp no bo to był ciężki sprzęt a ja byłem za lekki :) Ale wrażenia z prowadzenia super :) A i apetyt na paliwo miał spory ten FJ.
Wchodzę tam, gdzie inni uciekają przed śmiercią...
Avatar użytkownika
Bzyk_R1
Świeżak
 
Posty: 148
Dołączył(a): 31/8/2010, 20:19
Lokalizacja: Pińczów (TPI)

Postprzez Grynfix » 7/3/2015, 12:33

Black - miałem okazje przejechać się S1000RR kumpla ojca.. Fajnie to lata i jak sie jedzie z full asystetem to całkiem ogarnięte moto. Co innego po przełączeniu trybów. Na ostatnim - totalnie uwolnionym nawet ojca kumpel mówi, że ten moto jest walnięty - pomimo, ze miał wcześniej K1200S pomodzone.
Tu raczej chodzi o masę, długość itd. Nie raz gdzieś mi przeleciał komentarz, że hayka jest zwrotna jak walec a jednak jak sie śmiga po mieście to chciałbym pomiędzy autami sie przecisnąć :)
ogólnie po prostu chce coś normalnego a nie typu Hayku,xx itd..


No masa masą.. Mój Thunder waży według neta 235kg... a w dowodzie kosmiczne 265kg.. haha
Grynfix
Świeżak
 
Posty: 365
Dołączył(a): 23/2/2015, 13:42

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości




na górê