Zobacz wątek - Offtop dla Vip'ów
NAS Analytics TAG

Offtop dla Vip'ów

VIP Ścigacz.pl
_________

Postprzez Walenty » 4/6/2015, 15:58

Pany, co się dzieje z gaźnikami, że trzeba je synchronizować?
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL


Postprzez Glenroy » 4/6/2015, 18:37

Walenty napisał(a):Pany, co się dzieje z gaźnikami, że trzeba je synchronizować?


Ja nie wiem, czy to aby do końca chodzi o same gaźniki, czy bardziej o wyeksploatowanie silnika i zniwelowanie różnic w kompresji cylindrów.

Przy wtrysku też synchronizuje się przepustnice...albo raczej powinno się to robić :).

inne forum, inny człek napisał(a):Cała szopka z gaźnikami polega na płynnym przejściu z wolnych na wyższe obroty.
Każdy gaźnik ma dyszę wolnych obrotów i dyszę główną, a niektóre bardziej skomplikowane jeszcze dyszę pośrednią.
Przy zamkniętych klapach pracuje tylko dysza wolnych w tzw. obejściu albo bajpasie.
Aby równa praca silnika na wolnych powodowała szybkie przejście do wysokich obrotów każdy cylinder powinien dostać taką samą porcję mieszanki i odwrotnie po zamknięciu manetki powinien gwałtownie spadać z obrotów.
Jeżeli gaźniki są źle zsynchronizowane jeden cylinder będzie hamował a inny jeszcze hulał na wyższych obrotach to cały efekt rozciąga się w czasie.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Postprzez Krmtzzz » 8/6/2015, 22:42

Stonoga to jest aligator, wstawil wszystkie zdjecia ori akt z sprawy podluschow. Fajne ciekawostki tam mozna wyczytac, kto to zlecil, czemu, komu. Oczywiscie w mediach ani slowa o tym nie bedzie...
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem

Postprzez Glenroy » 10/6/2015, 19:35

Krmtzzz napisał(a):Stonoga to jest aligator, wstawil wszystkie zdjecia ori akt z sprawy podluschow. Fajne ciekawostki tam mozna wyczytac, kto to zlecil, czemu, komu. Oczywiscie w mediach ani slowa o tym nie bedzie...


Szczerze powiem, że przez dłuższy czas byłem do niego nastawiony dość sceptycznie, zawsze coś tam gadał, krzyczał, groził, ale nic nie robił, zajął się jakimiś pobocznymi akcjami z policją etc. nie powiem, że byłem temu przeciwny, ale trochę zachowywał się jak kot, a ryczał jak lew. Teraz pokazał akcję i na prawdę ostatnio go polubiłem, nie ważne jaką ma przeszłość, bo swoje pewnie też ma na sumieniu, ale gość budował sobie przez pewien czas wokół siebie bunkier, teraz dowalił z grubego kalibru a służby bezpieczeństwa udowodniły wczoraj, że nie bardzo coś na Stonogę mają.

Bardzo polubiłem tego gościa czytając dzisiaj to:
Rezygnacje złożyli na ręce premier Ewy Kopacz ministrowie: zdrowia Bartosz Arłukowicz, sportu Andrzej Biernat i skarbu Włodzimierz Karpiński oraz trzech wiceministrów. Ustąpienie ze stanowiska marszałka Sejmu zapowiedział Radosław Sikorski. Z funkcją szefa doradców premiera pożegna się natomiast Jacek Rostowski. Informacje te przekazała na zwołanej w trybie pilnym konferencji prasowej Ewa Kopacz.

Coś się w końcu ruszyło, kogoś boli dupa i czuje gilotynę na karku, gość zrobił coś, czego nie udało się zrobić do tej pory ani Korwinowi, ani Kukizowi czy Narodowcom, dobrał się do zadka komuś, kto czuł się praktycznie nietykalnym. Dzisiaj przeczytałem chyba najbardziej radosną wiadomość dotyczącą polityki, od kilku lat. Jeszcze pięknie by było, gdyby w czasie trwania tego burdelu, ogłoszono wcześniejsze wybory, żeby pozamiatać PO. A Stonoga, jeżeli zdąży założyć partię i wystartować w wyborach mój głos jak na razie ma gwarantowany, do Kukiza nic nie mam, ale gość jest trochę nieogarnięty, brak konkretnego programu, niby gada całkiem spoko, ale to ciągłe piep#@enie o JOW-ach, mnie osobiście już nudzi.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Krmtzzz » 10/6/2015, 20:39

Powiem Ci ze godzine po napisaniu posta juz zaczelo wrzec w tv, to az sie zdziwilem, myslalem ze to ucisza jakos. Nastepnego dnia o 10 juz na wyborczej byl artykul o tym jaki to stonoga nie jest kryminalista i zaczela sie nagonka na niego. Pomowienia, ze mial 140 spraw i co to on nie zrobil. Ten Michnik to jest sku*****. Co do jego zachowania, to polecam Ci ogladnac filmik 15 minutowy jak opowiada za co siedzial, ile, co mu robili, jak mu dawali fikcyjne zarzuty typu: "Zbigniew S. uderzył nieznanym przedmiotem, nieznaną osobę w nieznanym miejscu". No rece opadaja. Fiskus od 10+ lat wisi mu 2mln zł i ciagle odmawia zwrotu bo znajduje jakies pierdolki. Dziwisz sie takiemu czlowiekowi ze klnie i jedzie po nich zdrowo ? Co ma do stracenia, skoro przesiedzial 3 lata za darmo, mial 138 spraw, uniewinniono go za wszystkie. Nawet nikt go nie przeprosil. Dodatkowo jak uniewinniono go i mieli go zwolnic z wiezienia, to ktos przez 4 tygodnie łaskawie nie wysylal do zakladu karnego decyzji o zwolnieniu.
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem

Postprzez madcap » 11/6/2015, 21:02

Współcześni duchowni są jak raperzy. Jeżdżą drogimi samochodami, obwieszają się
złotem, noszą dziwne ubrania i śpiewają niezrozumiałe pieśni.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez miki1406 » 12/6/2015, 07:57

Madcap -> rządzisz :)

Co to jest jeździ i trąbi, a miało wisieć i dzwonić ??
.
.
.
.
Nowa Laguna proboszcza :)
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez madcap » 17/6/2015, 22:23

Na śliskim chodniku liczba kulturalnych ludzi dramatycznie maleje.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez melvin » 21/6/2015, 12:05

Polećcie jakąś stronkę z której warto zamówić akumulator.
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postprzez Landryss25 » 22/6/2015, 10:43

Siema Vajpy.

Ostatnio się nie odzywam bo cały czas praca praca praca warsztat warsztat warsztat moto moto moto i nie ma kiedy :D

Teraz też nie bezinteresownie.

Ma może któryś zniżki w larssonie? Szykuje mi się trochę roboty w moto i szukam oszczędności. Głównie chodzi mi o część 2140270 (pas napędowy do efci) ale i parę innych gratów dojdzie.
,,De gustibus non est disputandum"(łac.)-O gustach się nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez Invi » 22/6/2015, 15:02

Nie
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez kravec » 23/6/2015, 11:45

Pochwalę się raz- właśnie zakończyłem studia. Mam jeszcze małą pogadankę w poniedziałek, ale na dobrą sprawę zdałem już wszystko :)

Kur... nareszcie! :)
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez andy7 » 23/6/2015, 12:31

to pogratulowac, moje dziecko napisalo prace w zeszlym roku pozostala magisterka ale najprawdopodobniej rozpocznie Jakis drugi kierunek.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez madcap » 23/6/2015, 12:47

Gratulacje Witek.
to już tyle upłynęło?
kur..., jak ten czas zapiehdala...
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Krmtzzz » 23/6/2015, 15:29

Gratki, kiedy mozna wpasc na jakas kontrole :D ?
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem

Postprzez Movi » 23/6/2015, 15:34

Elegancko że już masz to z bańki :) gratuluje!
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez kravec » 23/6/2015, 17:15

Dziękuję, dziękuję :)

Na kontrolę jeszcze trochę- na razie na stażu w państwowym będę siedział. LDEK we wrześniu (także wakacje z książkami niestety), potem staż od października do października i dalej zobaczymy :)

Mam nadzieje że dość szybko będę mógł powiedzieć: "stawiam wam zęby" :D
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Glenroy » 23/6/2015, 18:40

kravec napisał(a):Pochwalę się raz- właśnie zakończyłem studia. Mam jeszcze małą pogadankę w poniedziałek, ale na dobrą sprawę zdałem już wszystko :)

Kur... nareszcie! :)


Gratulacje!
Ja właśnie potrzebuję stomatologa :P, utrzymanie zapewniam jedno z najlepszych, co roku praktycznie 5-6 od leczenia, mimo nie spożywania słodyczy i napojów gazowanych w ilościach znacznych...a zęby mi lecą jak poje**** :?

Swoją drogą...wytłumaczy mi ktoś, czemu nie mogę znaleźć SV1000, która ma mniej niż jeden numer VIN, nie zostawia dwóch śladów albo nie wygląda jakby przez zimę ktoś budował ją z klocków lego i malował wałkiem? ;).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez gelo007 » 23/6/2015, 20:02

O miło, tak się składa że i ja właśnie też skończyłem studia.... wreszcie :roll:.
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom

Postprzez Krmtzzz » 23/6/2015, 20:39

Jaki kierunek ?

Glenroy moto zmieniasz ?
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do VIP Ścigacz.pl



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na gr