Zobacz wÄ…tek - Wszystko o kaskach motocyklowych, pytania o cenÄ™, opinie
NAS Analytics TAG

Wszystko o kaskach motocyklowych, pytania o cenÄ™, opinie

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Postprzez kravec » 10/8/2013, 11:18

Ale Shark kosztuje powyżej 1000zł, jest dość ciężki. Zorientowałbym się czy nie ma problemów z wjazdem np. na Poznań z blendą. Iconów nie używałem ale kompletnie mnie te kaski nie przekonały jak miałem w rękach. Poza tym zwróć uwagę na skorupę- Alliance ma poliwęglan a to gorsza klasa od kompozytów (teoretycznie co 5 lat zaleca się wymianę, a co do kompozytów takiego zalecenia nie ma). Do tego waży tonę (1600g to dużo za dużo szczególnie że chcesz kask do jazdy sportowej). Nolan niestety również ma tylko poliwęglan, do tego odpada ze względy na zapięcie inne niż DD które jest wymagane na tor.

Apexa kupiłem w intermotors za chyba 450zł. Była to nie lada okazja bo wartość kasku to tak jak piszesz jakieś 1200zł (według mnie jest wart tych pieniędzy). Problem z tym że ten model wychodzi chyba z obiegu i ciężko go dostać. Znalazłem coś takiego:
http://www.e-riders.pl/akcesoriamotocyk ... 3,1,0.html
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice


Postprzez Luku » 10/8/2013, 14:13

no racja shark speed-r to już powyżej 1000 zł...

a co sądzisz o sharku s900 ? z tego co sie orientuje to same dobre opinie o nim krażą... można go dostać do 800 zł, a jak znajde promocje to pewnie nawet taniej.

ten apex co podesłałeś - cena rewelacja tylko grafika mi kompletnie nie podchodzi i mam dylemat :/
Avatar użytkownika
Luku
Świeżak
 
Posty: 119
Dołączył(a): 6/5/2006, 11:47
Lokalizacja: Kęty (małopolskie)


Postprzez kravec » 10/8/2013, 15:01

To niestety też poliwęglan. Jednak- modele s700 i s900 z tego co wiem cieszą się bardzo dobrą opinią. Ten też waży prawie 1500g, ma blendę- tak jak pisałem- trzeba by się zorientować czy nie będzie to przeszkoda. Z tego co widzę nie ma też zapięcia DD. Myśałem też o nim jak szukałem propozycji dla Ciebie ale odrzuciłem właśnie ze względu na skorupę. Waga- niby nie jest źle, ale FG-15 waży chyba 1400g, Apex koło 1300. To jednak robi różnicę. Generalnie jak założyłem Apexa to miałem wrażenie jakbym założył czapkę nie kask, ale jest to moja opinia tylko, ktoś inny może uważać inaczej.

S900 jest kaskiem bardziej "turystycznym", nie typowo sportowym. To będzie miało swoje wady i zalety- powinien być cichszy, niewątpliwą zaletą jest pompowane wnętrze- powinien się bardzo dobrze dopasowywać, jednak: kaski sportowe będą miały lepszą aerodynamikę, wentylację (choć nie musi to być regułą), zazwyczaj są też lżejsze.

Sharka znajdziesz w intermotors. Tam od października powinna pojawić się coroczna mega wyprzedaż. Możesz wtedy zerknąć. W sumie mają też Suomy- może akurat by się udało coś znaleźć- może nawet Vandala. Choć zazwyczaj najlepsze przeceny mają na produkty które nie najlepiej schodzą. Dlatego z takim Apexem bujałem się prawie 3 miesiące, a badziewnego K3 sprzedałem od ręki praktycznie.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Luku » 10/8/2013, 15:24

dzięki za składne, konkretne odpowiedzi ;) to sie naprawde ceni

jak będziesz miał chwile to wyjasnij mi jeszcze czy różnica pomiędzy rodzajami skorup przekłada się jedynie na wage kasku czy jeszcze na cos innego? skocze do sklepu i włoże na głowę sharka i hjc i będe juz wszystko wiedział ;) chociaż szczerze mówiąc to bardziej graficznie odpowiadalby mi shark ale nic nie przesądzam, bo jeżeli hjc będzie lepiej leżał to wygląd zejdzie na drugi plan... suomy pewnie będzie ciężko dostać chociaż też sie rozglądne... A ten vandal to wyższy model od apexa czy niższy?

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Luku
Świeżak
 
Posty: 119
Dołączył(a): 6/5/2006, 11:47
Lokalizacja: Kęty (małopolskie)

Postprzez kravec » 10/8/2013, 20:11

Ciężko określić czy Apex jest wyższy czy niższy od Vandala. Teoretycznie na fc-moto.de jest tańszy, różnica między Apexem a Excelem, który jest typowo wyścigowym kaskiem wynosi raptem 20 ojro. Wszędzie piszą że skorupa Excela i Apexa to praktycznie to samo, różnią się wnętrzem, ale wnętrze odpowiada w dużej mierze za absorpcję siły uderzenia. Zarówno Apex jak i Vandal są z kompozytów. Apex to carbon o różnej gęstości z włóknami aramidowymi, Vandal to z tego co sprawdziłem włókno szklane z policarbonem (czyli w sumie rodzajem poliwęglanu, ALE- głównie włókno szklane czyli generalnie skorupa zaliczana do kompozytowych). Jak dla mnie Apex jest minimalnie lepszym kaskiem od Vandala, ale to właśnie Vandal jest najbardziej znanym kaskiem od Suomy i to ten kask najłatwiej znajdziesz. Zobacz w Intermotors- tam mają Suomy, przymierz, zobacz czy nie ciśnie np. w czoło (u mnie minimalnie niestety). Zwróć uwagę też na tego Bella. To świetne kaski ale niestety mało u nas znane. Bell jest chyba bardziej znany w wyścigach samochodowych.

Jeśli z czymś się pomyliłem to bardzo przepraszam. Staram się sprawdzać i potwierdzać to co piszę, ale alfą i omegą nie jestem:)

A pytałeś czy różnica tylko w wadze. Nie. Różnica jest też w reakcji na uderzenie. Skorupy kompozytowe są lepsze. Nie wiem dokładnie czy chodzi konkretnie o wytrzymałość czy o rozpraszanie energii uderzenia. Kaski kompozytowe uważane są za bardziej bezpieczne niż te z plastików (poliwęglan itp.). Jak na mój prosty rozumek chodzi i o wytrzymałość i o lepsze rozpraszanie energii. A konkretne rozróżnienie między np. spektrą (którą w składzie ma np. FG-15, która jest materiałem podobno bardzo wytrzymałem, ale nie wiem dokładnie jak dobrze sprawującym się w kaskach- doczytam- generalnie stosuje się ją w balistyce, ale ma bardzo dużą masę cząsteczkową, co zapewne ogranicza możliwość używania w kaskach), mieszaniną włókna szklanego i kevlaru, a carbonem z kevlarem, czy samym carbonem, czy jeszcze innymi mieszankami jest dość trudne i wydaje mi się, że trzeba by eksperta od materiałów, a i tak pewnie 100% pewności by nie było. Wydaje mi się że mieszanki z włóknem szklanym to tak jakby niższa klasa tych najlepszych materiałów czyli kompozytów. Dalej (w kaskach droższych) nie stosuje się już zazwyczaj włókna szklanego, tylko carbon i kevlar.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez lukas90MX » 12/8/2013, 10:55

Witam.
Jaki byście polecali kask na choppera do ~200zł ? Wiem, że to za mało ale potrzebuję taniego kasku żeby popyrkać na kymco 125 :wink:
W takiej cenie są naxa i ls2, może ktoś poleci jakieś inne lepsze kaski? (mowa tutaj o otwartych, bo raczej tylko takie w miarę wygladają na choppera)
lukas90MX
Świeżak
 
Posty: 141
Dołączył(a): 28/3/2010, 20:19

Postprzez Luku » 12/8/2013, 12:28

Dzisiaj byłem mierzyć twojego HJC FG-15 i powiem szczerze, że jestem miło zaskoczony ;) jedyne co mnie nie przekonuje to grafika... :/ nic ciekawego nie znalazłem więc pewnie będzie biały.
Jakbyś widział kravec jakąś promocje to kopsnij ;) sprawa nie jest pilna.
Avatar użytkownika
Luku
Świeżak
 
Posty: 119
Dołączył(a): 6/5/2006, 11:47
Lokalizacja: Kęty (małopolskie)

Postprzez kravec » 12/8/2013, 16:32

Ja akurat mam malowanie Prism- dość nietypowe, może nawet niektórym wydawać się damskie, ale mi się podoba, nie widać muszek jakoś specjalnie, dobrze odbija światło co dla mnie jest zaletą (jestem bardziej widoczny).
Osobiście bardzo spodobało mi się malowanie Vollez.

Jak się coś ruszy z promocjami to podrzucę. Zapytaj Miczaba o ceny na FG-15. Może coś tam się uda urwać. Ja też kupowałem w promocji (końcówka lutego)- koło 200zł mniej niż zwykle.

lukas90MX napisał(a):Witam.
Jaki byście polecali kask na choppera do ~200zł ? Wiem, że to za mało ale potrzebuję taniego kasku żeby popyrkać na kymco 125 :wink:
W takiej cenie są naxa i ls2, może ktoś poleci jakieś inne lepsze kaski? (mowa tutaj o otwartych, bo raczej tylko takie w miarę wygladają na choppera)


Wcale nie prawda. Jeździ się na chopperach w integralach i też to wygląda. Najlepiej czarny będzie pasował. Poza tym żaden kask otwarty nie da Ci takiego zabezpieczenia jak integral. Moja propozycja:

http://allegro.pl/hjc-csr1-r1-cs-r1-now ... 88852.html

Jeśli nie to z otwartych zerknij chociaż na Lazera. Przeleć się po babciach i dorzuć te 50 chociaż żeby kupić coś co choć w pewnym stopniu zasługuje na miano kasku motocyklowego.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Luku » 13/8/2013, 10:53

Jestem już prawie zdecydowany na tego twojego fg-15 tylko powiedz mi jeszcze 2 rzeczy.
1. Czy naprawde jest taki glośny jak ludzie piszą ? Bo do melomanów nie należe...
2. Czy zapięcie się luzuje (wszyscy na to narzekają).
Avatar użytkownika
Luku
Świeżak
 
Posty: 119
Dołączył(a): 6/5/2006, 11:47
Lokalizacja: Kęty (małopolskie)

Postprzez kravec » 13/8/2013, 13:37

Według mnie nie jest aż taki głośny jak czasami się można naczytać. Co prawda nie zdarzało mi się latać w trasie po 160 przez pół godziny, ale nie zauważałem bólu głowy po 2- godzinnej przejażdżce z prędkościami do 200.

Zapięcie rzeczywiście ma tendencję do lekkiego luzowania się- ja sprawdzam i ewentualnie dociągam przed każdą jazdą. ALE!- Ty nie będziesz miał tego problemu bo od chyba 3 lat FG-15 wychodzi już z zapięciem DD- i takie bierz (nawet jeśli chodzi o jazdę po torze będzie Ci to "na rękę").
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez lukas90MX » 17/8/2013, 18:38

Jaki kask polecacie do 500zł? Żeby był wygodny i nie parował.. HJC, SHARK, czy może jakaś inna firma? Jest tego pełno i może ktoś się wypowie o jakichś konkretnych modelach..
lukas90MX
Świeżak
 
Posty: 141
Dołączył(a): 28/3/2010, 20:19

Postprzez kravec » 17/8/2013, 19:22

HJC CS-R1

chyba że znajdziesz sharka s700
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez bober3 » 17/8/2013, 20:11

R-1 ma pinlocka? Ma nie parować.
A ja do tych 5 stówek dołożyłbym 2 i kupił coś pokroju is-17/n86/s900/ego. Trochę wyższe jakościowo kaski.
<a href="http://tiny.pl/hv4l3">RADIOACTIVE</a>
bober3
Świeżak
 
Posty: 400
Dołączył(a): 28/6/2013, 00:20
Lokalizacja: raz tu raz tam

Postprzez Ruda.a » 17/8/2013, 21:23

A ma ktoś spostrzeżenia co do kasku BELL M1? Przymierzam się do niego lub do HJC FG-15. Który będzie się lepiej sprawował w mieście i od czasu do czasu na dłuższej trasie?
Ruda.a
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17/8/2013, 15:21
Lokalizacja: St-ce/Wawa

Postprzez kravec » 17/8/2013, 21:57

bober3 napisał(a):R-1 ma pinlocka? Ma nie parować.
A ja do tych 5 stówek dołożyłbym 2 i kupił coś pokroju is-17/n86/s900/ego. Trochę wyższe jakościowo kaski.


A do 500zł znajdziesz cokolwiek co nie będzie parować, będzie ciche, mocne i nie wiadomo co jeszcze? Niestety nie da się tego zrobić.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez bober3 » 17/8/2013, 22:14

Jakby poszukać to coś z pinlockiem się znajdzie. Tyle, że imo dopłacając relatywnie niewiele ma dużo lepszy kask.
<a href="http://tiny.pl/hv4l3">RADIOACTIVE</a>
bober3
Świeżak
 
Posty: 400
Dołączył(a): 28/6/2013, 00:20
Lokalizacja: raz tu raz tam

Postprzez parapa » 19/8/2013, 20:54

Witam!
Mam pytanko:)
Narazie robire prawko,ale musze niedługo kupic kask.Czy warto jest poczekac jeszcze kilka tygodni az ceny spadną?bo przypuszczam ze pod koniec sezonu sapadaja.
Orietuje sie ktoś od kiedy mniej więcej zaczynaja sie przedzimowe przeceny?
Pozdr.
parapa
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2/3/2013, 21:51
Lokalizacja: strzelno

Postprzez bober3 » 19/8/2013, 21:03

Kupiłbym kominiarkę i jeździł w tym co mi dadzą. Tym bardziej, że imo otwarte są lepsze do zdawania. A ceny potrafią spaść ładnie w zimę.
<a href="http://tiny.pl/hv4l3">RADIOACTIVE</a>
bober3
Świeżak
 
Posty: 400
Dołączył(a): 28/6/2013, 00:20
Lokalizacja: raz tu raz tam

Postprzez kravec » 19/8/2013, 21:04

Warto. Zrób prawko w tym roku, a przez zimę się wyposażysz po cenach o 40% niższych niż teraz.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez bober3 » 22/8/2013, 11:18

Czy jest jakaś różnica pomiędzy rpha 10 a rpha 10 plus? Widzę chyba tylko wloty powietrza, coś jeszcze?
<a href="http://tiny.pl/hv4l3">RADIOACTIVE</a>
bober3
Świeżak
 
Posty: 400
Dołączył(a): 28/6/2013, 00:20
Lokalizacja: raz tu raz tam

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê