Zobacz wątek - Wszystko o kaskach motocyklowych, pytania o cenę, opinie
NAS Analytics TAG

Wszystko o kaskach motocyklowych, pytania o cenę, opinie

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Postprzez rosiboj » 16/7/2013, 13:37

Z tego co kojarze to po pierwsze nie jest to kask sportowy, po drugie jest robiony od conajmniej 5 lat, po 3 jedynym sportowym kaskiem schubertha jest wspomniany przezemnie sr1 i po ostatnie to schuberth juz go nie produkuje bo nie spelnia dzisiejszych standardow
http://www.schuberth.com/en/motorcycle/ ... lmets.html
Wiec bardzo dziwi mnie opis z tej strony ktora podalas. Najwyrazniej kupili za grosze i chca wcisnac ludziom kit.
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?


Postprzez Ka_sia » 16/7/2013, 20:26

Nie zależy mi szczególnie na sportowym kasku. To ma być pierwszy kask, chcę by był wygodny, bezpieczny i do 1 500zł.

Jakiś czas temu przymierzałam któryś starszy model Shuberth'a i wydawało mi się, że to najporządniejszy kask jaki miałam na głowie pod względem wyściółki.

Wszystkie opinie o R1, które przeczytałam są bardzo pozytywne... poza wynikami Shark :roll:
Avatar użytkownika
Ka_sia
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 20/4/2013, 16:46
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez rosiboj » 16/7/2013, 22:31

Jakosc wykonania zawsze byla na topowej polce, problem tylko z ty, ze technika idzie do przodu. Tutaj masz go za jedynie 200 pln wiecej i masz najlepszy kask na rynku, sam mam i polecam
http://www.getgeared.co.uk/schuberth_he ... tegory=108

Chyba warto doplacic
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez Ka_sia » 16/7/2013, 22:48

kask chcę kupić nowy z gwarancją/ubezpieczeniem...
Avatar użytkownika
Ka_sia
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 20/4/2013, 16:46
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Ka_sia » 16/7/2013, 22:59

Może napiszę o co mi chodzi...

Chcę kupić kask, który będzie w miarę damski (ale bez kwiatków i motylków!). Powód... kierowcy wielośladowych pojazdów są mniej... chamscy jak widzą kobietę za 2 kółkami...

Krótko mówiąc - kask bardziej damski = dla mojej małej śmiałej osoby ciut większe bezpieczeństwo :wink:
Avatar użytkownika
Ka_sia
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 20/4/2013, 16:46
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Miczab » 17/7/2013, 08:35

Edytuj posty.
Obrazek
Miczab - Twój partner w motozakupach ;)
Avatar użytkownika
Miczab
Administrator
 
Posty: 1099
Dołączył(a): 25/2/2009, 11:15
Lokalizacja: Warszawa / Stalowa Wola

Postprzez Ka_sia » 17/7/2013, 17:29

Ładny kask, oglądałam go. Tyle, że to kask dla małego kotka a ja jestem raczej... kocicą :wink:

To malowanie jest dla mnie ok... http://www.4ride.pl/index.php/kaski-mot ... tigma.html ale AGV nie ma najlepszych opinii :?

Chyba jestem trochę za wybredna z tym malowaniem :lol: pewnie najlepiej byłoby kupić dobry biały kask i oddać go do malowania... tylko to z kolei wyjdzie drogo..
Avatar użytkownika
Ka_sia
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 20/4/2013, 16:46
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez bober3 » 19/7/2013, 13:38

A ja mam koło tysiaka teraz i gdyby nie to, że ciężko pracowałem na ten hajs już dawno kupiłbym sobie is-17 od hjc, ale chcę jak najlepszej skorupy w tej cenie.
Znalazłem parę, między innymi shoei xr1000- tutaj zdania są różne, niewyjmowalny środek, mały pinlock i głośny.
shark speed-r zbiera dość pochlebne opinie, ale niewiele sklepów go ma niestety... Fajnie, że to jakiś sportowy kask, a w dodatku ma blendę. I chyba wizjer ma wspólny z race-r.
hjc is-17 średniak za te 700 zł, w sumie dość ciekawy i jeszcze zostanie trochę na jakiś inny wydatek.
hjc r-pha - 2 szybki, niezła aerodynamika i wentylacja, ale nie wiem, czy opłaca się opróżniać do zera konto, aby go kupić. Wyjdzie to jakieś 500 zł drożej od is-17, a nie wiem, czy będzie dużo lepiej.
Jak wy myślicie? Ja już mam mętlik, za dużo firm, za dużo modeli, za dużo wszystkiego :D
<a href="http://tiny.pl/hv4l3">RADIOACTIVE</a>
bober3
Świeżak
 
Posty: 400
Dołączył(a): 28/6/2013, 00:20
Lokalizacja: raz tu raz tam

Postprzez Karol20 » 22/7/2013, 16:52

bober3 napisał(a):hjc r-pha - 2 szybki, niezła aerodynamika i wentylacja, ale nie wiem, czy opłaca się opróżniać do zera konto, aby go kupić.:D


Oplaca po 2 miesiacach uzywania sprawdzilem jak sie zachowa przy kontakcie z asfaltem :lol: glowa cala, znowu kupuje taki sam.
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16

Postprzez bober3 » 22/7/2013, 17:30

Odpuszczam chyba kupno kasku do zimy i wtedy będę mieć i więcej hajsu i lepsze ceny ;)
<a href="http://tiny.pl/hv4l3">RADIOACTIVE</a>
bober3
Świeżak
 
Posty: 400
Dołączył(a): 28/6/2013, 00:20
Lokalizacja: raz tu raz tam

Postprzez Ka_sia » 22/7/2013, 21:34

Woziłam się z kupnem kasku prawie 2 miesiące! Nie mogłam ustalić budżetu - 800, 1 200, 1 800... a dlaczego nie 2 500 zł na raty? Już nie mówiąc o tym, że kaski których malowania mi się podobały kosztowały > 3 000 zł :roll:

Ostatecznie ustaliłam, że zrobię imprezę urodzinową, poproszę o zrzutkę na kask i wydam dokładnie tyle, ile zbiorę. Za zebrane pieniądze kupiłam najbezpieczniejszy kask jaki mogłam, bez zbędnych akcesoriów - białego Quest'a 8)

A co do blendy, dla mnie to zbędna wygoda. Przez cały kurs jeżdżę w okularach słonecznych.
Avatar użytkownika
Ka_sia
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 20/4/2013, 16:46
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Tymon123 » 23/7/2013, 17:36

Witam,

Mój obwód głowy (mierzony w prawidłowy sposób) wynosi 61,5 cm. Miałem okazję "przymierzyć" kask szczękowy w rozmiarze XL/61-62 cm firmy MAX (http://allegro.pl/kaski-i-odziez-kaski-4075?a_enum[15998][13]=13), który okazał się za mały. Nie tak po prostu ścisły, ledwo byłem w stanie go założyć. Po "wepchnięciu" na czaszkę ogromny ucisk na uszy, ściśnięte szczęki i policzki, ucisk i pulsowanie w skroniach, słaba widoczność - po prostu nie nadawałby się do jazdy, mimo teoretycznie właściwego rozmiaru.

W związku z tym mam pytanie, czy posiadając rozmiar głowy 61,5 cm powinienem kupić kask w rozmiarze XXL/63-64 cm? Czy może to tylko kwestia przymierzanego przeze mnie modelu i zaniżonej rozmiarówki tej firmy (to był kask z tego raczej niższego przedziału cenowego, może to z tego powodu?).

Pytam, ponieważ nie mam możliwości przymierzenia kasku, który mnie interesuje. Z góry dzięki za pomoc.
Tymon123
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23/7/2013, 17:19

Postprzez bober3 » 23/7/2013, 18:25

Jest wiele typów głów- nie każda ma ten sam kształt. Jedne są bardziej okrągłe, drugie bardziej owalne- i tutaj mogą być szersze, albo dłuższe itd. Więc nie zawsze mając xx cm obwodu głowy będzie pasować na Ciebie kask, który jest na ten obwód przewidziany. Kask zawsze trzeba przymierzyć, zawsze. Nie możesz przymierzyć- nie kupujesz.
<a href="http://tiny.pl/hv4l3">RADIOACTIVE</a>
bober3
Świeżak
 
Posty: 400
Dołączył(a): 28/6/2013, 00:20
Lokalizacja: raz tu raz tam

Postprzez deVel9k » 25/7/2013, 12:58

Czy moglibyście mi doradzić jaki wybrać kask do 300 zł
(wiem, nie kupie za to supr kasku, niestety nie mogę dać więcej) kask na słabą 125-tkę
Raczej integralny
deVel9k
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 16/7/2012, 08:42
Lokalizacja: Rymanów

Postprzez Mateusz1414 » 25/7/2013, 13:32

Witam,
Jest to mój pierwszy kask na yamahe Aerox z 2011r i mam pytanie czy to będzie dobry wybór zakupić kask Naxa szczękowy f02 i jaki kolor polecacie czarny matowy czy biały połysk bo czarny połysk odpada. do wykorzystania 320 zl max .
Mateusz1414
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25/7/2013, 13:29

Postprzez mikolaj90 » 27/7/2013, 12:46

Witam. Proszę o krótką odpowiedź. Który z tych dwóch kasków będzie lepszy ?

1. http://allegro.pl/kask-integralny-nitro ... 35381.html
2. http://allegro.pl/kask-nitro-ngfp-raty- ... 20434.html
mikolaj90
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 10/5/2013, 19:01

Postprzez Luku » 6/8/2013, 11:28

Widze, że temat troche umarł, ale jak będzie miał ktoś chwile czasu to możecie coś polecić.

Rozglądam sie za kaskiem do 800 zł. Kask ma mi służyć do sprawnej sportowej jazdy, również od czasu do czasu na torze. Zależy mi, żeby miał dobrą aerodynamike, wmiare dobrze sie trzymał na głowie i był cichy. Reszta bajerów schodzi na drugi plan, aczkolwiek niczym nie pogardze ;)
Avatar użytkownika
Luku
Świeżak
 
Posty: 119
Dołączył(a): 6/5/2006, 11:47
Lokalizacja: Kęty (małopolskie)

Postprzez maniutek1996 » 9/8/2013, 09:43

Siemanko, kupiłem taki kask http://allegro.pl/kask-off-road-hjc-cs- ... 66510.html ale nie wiem o co chodzi z tymi 2 rozmiarami skorupy? I jak wyjmować wnętrze?
Pozdro.
Avatar użytkownika
maniutek1996
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 25/7/2013, 14:25

Postprzez kravec » 9/8/2013, 11:26

2 rozmiary skorupy to znaczy, że dla rozmiarów (najprawdopodobniej) XS,S,M jest skorupa w rozmiarze mniejszym, natomiast dla rozmiarów L,XL,XXL jest drugi rozmiar- odpowiednio większy. Jest to "usprawnienie" które zaczęto stosować kilkanaście (już chyba) lat temu- w celu wyeliminowania stosowania zbyt grubej warstwy wewnętrznej kasku, bądź zbyt cienkiej dla dużych rozmiarów przy zastosowaniu jednego, standardowego rozmiaru skorupy (czyli warstwy zewnętrznej) kasku. Dzięki temu kaski są lepiej dopasowane i bezpieczniejsze, jak i również- lżejsze.

Wnętrze jak wyjąć? Po prostu je wyciągasz z użyciem lekkiej siły- będzie pozapinane na plastikowe piny które po przepraniu i wysuszeniu wyściółki zapinasz z powrotem tak jak było.

co do pytania:

Luku napisał(a):Widze, że temat troche umarł, ale jak będzie miał ktoś chwile czasu to możecie coś polecić.

Rozglądam sie za kaskiem do 800 zł. Kask ma mi służyć do sprawnej sportowej jazdy, również od czasu do czasu na torze. Zależy mi, żeby miał dobrą aerodynamike, wmiare dobrze sie trzymał na głowie i był cichy. Reszta bajerów schodzi na drugi plan, aczkolwiek niczym nie pogardze ;)


Rozważałbym następujące modele: najczęściej polecany (sam polecić mogę bo użytkuję) HJC FG-15, dalej: Bell M1 i Suomy Apex. Bella nigdy nie miałem, Apexa kupiłem jakiś czas temu w promocji, do sprzedania. Oddałem go niewiele drożej niż kupiłem- ludzie nie znają tej firmy, a kask naprawdę mega. Zastanawiałem się czy nie sprzedać jako używki swojego FG-15 i nie zostawić Apexa. Kask ma dobrą skorupę, jest dość mały, sprawia wrażenie bardzo lekkiego, mimo różnicy chyba tylko 50g pomiędzy nim a FG-15.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Luku » 10/8/2013, 09:16

dzięki za odpowiedź

a gdzie kupiłeś tego apexa? na alledrogo nie ma ich wogóle ;) na ebayu tych kolorowych pstrokatych grafik też sie nie moge doszukać i cena od 1200 więc chyba sobie go odpuszcze.
Biore jeszcze pod uwagę NOLAN'a n86, SHARK'a Speed-r i ICON'a Alliance. Miał ktoś może z nimi styczność? Mam na myśli posiadanie, a nie że "brat kolegi z forum miał taki i pisał..." ;d Najbardziej zależy mi na opini ICON'a, bo brak w necie jakichkowliek informacji.
Avatar użytkownika
Luku
Świeżak
 
Posty: 119
Dołączył(a): 6/5/2006, 11:47
Lokalizacja: Kęty (małopolskie)

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na gr