Zobacz wÄ…tek - szkoda calkowita ile sie czeka na kase ?
NAS Analytics TAG

szkoda calkowita ile sie czeka na kase ?

Przepisy, prawo
_________

Postprzez patryk83 » 21/11/2008, 12:05

Jak już o tym mówicie to dodam przypadek mojego kumpla.
Opierał sie o drzwi w autobusie, wypadł z niego i autobus ciągnął go jakieś 200m. Efekt powyrywane mięcho z pleców widoczny kręgosłup itp.
MPK chciało dać 3k zł odszkodowania, firma którą wynajął wynegocjowała dla niego 20000 zł i wzieła 4k zł więć jak by nie było czasami opłaca się korzystać z takich usług.
Honda CBR 600 F4i user
Obrazek (otwórz link)
Avatar użytkownika
patryk83
Bywalec
 
Posty: 942
Dołączył(a): 29/8/2008, 08:32
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez malyzck » 28/11/2008, 16:04

witam panowie mialem nie dawno dzwona nie z mojej winy i teraz mam takie pytanie, uznano szkode calkowita i teraz jest taka kwestia ile % wartosci rynkowej ma obowiazek ustawowy mi zwrocic ubezpieczyciel sprawcy, slyszalem cos ok 70%??
Dzieki za pomoc
malyzck
Bywalec
 
Posty: 512
Dołączył(a): 31/3/2008, 08:52
Lokalizacja: Kielce


Postprzez malyzck » 28/11/2008, 16:41

ale faktycznie ok 70%??
malyzck
Bywalec
 
Posty: 512
Dołączył(a): 31/3/2008, 08:52
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Landryss25 » 28/11/2008, 17:17

A to różnie. Bo chyba jest tak że zwracają 70% wartości rynkowej a zazwyczaj wartość rynkowa jest zawyżona wszędzie bo przy zakupie wychodzi mniej. Ja za omege z 94 roku dostałem 9,5 a sprzedałbym ją za góra 10 albo i nie. To zależy od ubezpieczyciela i jak będą się chcieli wymigać żeby zapłacić jak najmniej.
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez malyzck » 28/11/2008, 17:29

no miejmy nadzieje bo moto chce wyremontowac na przyszly sezon miejmy nadzieje ze mnie nie orzna za bardzo napisze jak sie skonczyla sprawa
dzieki za odp
malyzck
Bywalec
 
Posty: 512
Dołączył(a): 31/3/2008, 08:52
Lokalizacja: Kielce

Postprzez elco » 28/11/2008, 17:52

Ja mysle, ze pies pogrzebany jest w jednym drobnym szczegole. Ubezpieczyciel przy kasacji pojazdu oferuje nam dwie rozne kwoty zaleznie od tego co zrobimy z wrakiem pojazdu. Ubezpieczyciel znajduje nam firme, ktora zezlomuje nasz pojazd i sume wyplaty powieksza o ta wlasnie kwote. Natomiast jezeli decydujemy sie zostawic wrak dla siebie ubezpieczyciel wyplaca nam kwote pomniejszona o wartosc wraku. Kiedy decydujemy sie na ta druga opjce to rzeczywiscie dostaniemy tylko jakies 70% wartosci. W pierwszym przypadku otrzymujemy gdzies w granicach 90% wartości pojazdu. W przypadku motocykli gdzie złomu z motocykla jest niewiele(dlatego tez niska wartosc wraku), a rynek czesci uzywanych ma sie dosc dobrze najbardziej korzystna jest ta druga opcja. Po sprzedaniu czesci na pewno odzyskamy 100% wartosci.

Trzeba zwrocic uwage na fakt, ze podstawa do wyceny pojazdu dla ubezpieczyciela jest rok produkcji i przebieg pojazdu. Jego stan, dodatkowe akcesoria nigdy nie sa w to wliczane, dlatego trzeba patrzec zawsze na ceny pojazdow nieco mniej zadbanych.

Prawnie wg. ustawy ubezpieczyciel ma ci zwrocic majatek odpowiadajacy temu z przed wypadku. Niestety prawo jest prawem a rzeczywistosc jest nieco inna.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez malyzck » 28/11/2008, 17:58

zobaczymy naszczescie nie uderzylem czolowo tylko zachaczylem o bok puszki i polozylo moto wiec rama jest nie ruszona ani lagi wiec mam nadzieje ze sie zrobi suzi i na przyszly sezon bedzie sluzyla:d
a ja wykuruje kikuta do tego czasu:)
malyzck
Bywalec
 
Posty: 512
Dołączył(a): 31/3/2008, 08:52
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Grubas » 28/11/2008, 19:05

malyzck napisał(a):witam panowie mialem nie dawno dzwona nie z mojej winy i teraz mam takie pytanie, uznano szkode calkowita i teraz jest taka kwestia ile % wartosci rynkowej ma obowiazek ustawowy mi zwrocic ubezpieczyciel sprawcy, slyszalem cos ok 70%??
Dzieki za pomoc


Sprawca (w jego imieniu ubezpieczyciel) musi zwrócić WSZYSTKIE straty. Pojazd, odzież, utracone zyski itp.
70% to b. często wartość graniczna przy określeniu szkody całkowitej. Jeśli uszkodzenia przekraczają 70% ubezpieczyciel proponuję kasację zamiast naprawy.
<a href="http://a-glass.pl">BMW F650 ST</a>
Avatar użytkownika
Grubas
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 908
Dołączył(a): 6/10/2006, 14:13
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Landryss25 » 28/11/2008, 20:59

No zaraz ale mówisz że uznana jest szkoda całkowita. To po co Ci go remontować jak nie będziesz mógł nim jeździć? Chyba że zmienisz ramę na inną bo ta jest już skasowana (szkoda całkowita uniemożliwia rejestrację).
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez malyzck » 28/11/2008, 22:20

No nie wiem teraz, bo z tego co ja wiem to nie trace prawa do uzytkowania takiego pojazdu tylko nie moge wystawic ubezpieczycielowi faktur za naprawe
malyzck
Bywalec
 
Posty: 512
Dołączył(a): 31/3/2008, 08:52
Lokalizacja: Kielce

Postprzez elco » 28/11/2008, 23:05

Landryss25 napisał(a):No zaraz ale mówisz że uznana jest szkoda całkowita. To po co Ci go remontować jak nie będziesz mógł nim jeździć? Chyba że zmienisz ramę na inną bo ta jest już skasowana (szkoda całkowita uniemożliwia rejestrację).


Kolega ma racje. Niektorzy ubezpieczyciele wymagaja nawet zaswiadczenia o dostarczeniu pojazdu albo pojazdu niekompletnego do stacji demontazu w celu wyplacenia odszkodowania. Pojazd, ktory przez rzeczoznawce zostal okreslony jako pojazd do kasacji nie ma prawa wrocic na ulice.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez malyzck » 28/11/2008, 23:09

to mnie panowie zdolowaliscie bo rama nie ruszona tylko plastik, w sumie jeszcze nie wim co z silnikiem co nie zmienia faktu ze moto sie nadaje do roboty a nie na szrot, no nic mam nadzieje ze jakos sie uda to zalatwic
kumpel mial powazniejsze uszkodzenia i moto mu zostawili, moze zalezy od ubezpieczyciela.
malyzck
Bywalec
 
Posty: 512
Dołączył(a): 31/3/2008, 08:52
Lokalizacja: Kielce

Postprzez malyzck » 28/11/2008, 23:26

hehhe dokładnie bo to Polska.........:)
No nic zobaczymy mam nadzieje ze nie zostane bez moto i z marna kasa
Dzieki za pomoc
malyzck
Bywalec
 
Posty: 512
Dołączył(a): 31/3/2008, 08:52
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Landryss25 » 28/11/2008, 23:35

A nie ma możliwości odwołania się, zmiany decyzji o szkodzie całkowitej? Przy uznaniu szkody całkowitej pojazd zostaje wyrejestrowany i nie może już zostać ponownie dopuszczony do ruchu. W przypadku samochodu musiałem wyciąć numery ramy i dostarczyć do PZU razem z potwierdzeniem wyrejestrowania i dopiero wtedy możliwy był odbiór pieniędzy.
,,De gustibus non est disputandum"(Å‚ac.)-O gustach siÄ™ nie dyskutuje.
Avatar użytkownika
Landryss25
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6269
Dołączył(a): 2/10/2007, 17:28
Lokalizacja: Liw

Postprzez Raczek_6 » 28/11/2008, 23:48

Zmieniły się ostatnio przepisy odnośnie szkody całkowitej z OC.
Wypłacają gotówkę teoretycznie w ciągu 30dni (chyba że dali detektywa - to do 90dni od wyjaśnienia czyli uznania odpowiedzialności firmy ubezpieczeniowej), a pozostałość zostawiali lub dawali namiar na firmę która odkupowała zgliszcza.
Jak złomujesz pojazd to nie zarejestrujesz już, ale z tego co wiem nie ma obowiązku złomowania przynajmniej na razie.

Nawet czasami w nowych o2o po kolizji może być szkoda całkowita czyli naprawa wyjdzie ponad 100% wartości pojazdu (dotyczy OC), z AC zależy od firmy ubezpieczeniowej jest to przeważnie 70% wartości.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa

Postprzez malyzck » 12/1/2009, 12:11

Witam
Jak napisalem duzo wczesniej po zakonczeniu sprawy napisze jak wyglada sprawa z odszkodowaniem, bo juz poznalem to na wlasnej skorze.
A wiec szkoda calkowita jest uznan przez ubezpieczyciela gdy koszt naprawy, zaznaczam na nowych serwisowych czesciach przekracza wartosc rynkowa pojazdu, natomiast nie oznacza to ze ubezpieczyciel zabiera nam rozbity pojazd, co do wartosci odszkodowania jest to ok. 70% cenny rynkowej pojazdu.
W moim przypadku spokojnie doprowadze motocykl do stanu poprzedniego i pozostanie jeszcze troche pln, co do czekania na odszkodowanie to procedura trwa okolo 30 dni
Pozdrawiam
malyzck
Bywalec
 
Posty: 512
Dołączył(a): 31/3/2008, 08:52
Lokalizacja: Kielce

Poprzednia strona


Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości




na górê