Zobacz wątek - <i>[biblioteka]</i> Motocykl zarejestrowany jako...
NAS Analytics TAG

[biblioteka] Motocykl zarejestrowany jako...

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 10/3/2011, 16:28

Komentatorzy napisał(a):Jak zwykle sa 2 strony medalu. Oczywistym jest, ze dziecko na motocyklu to slayby pomysl ale kazdy dzieciak ma przeciez rodzicow i nikt mi nie powie, ze spoleczenstwo nie docenia zagrozen zwiazanych z jednosladami (vide okreslanie motocyklistow jako dawcy). Rownie dobrze mozna by grzmiec na kupujacych quady i motocykle terenowe - jesli nie maja homologacji to przepisy kodeksu ich nie dotycza a jednak jakos nie slyszalem o problemach wynikajacych z ujezdzania przez dzieci prezentow komunijnych (ostatnim hitem sa quady i to bynajmniej nie 50 ccm). Druga strona medalu to dorosli - zmuszanie pelnoletniego obywatela do turlania sie po drodze z predkoscia 45km/h to uraganie prawom czlowieka - zarowno jadacego jak i innych uczestnikow ruchu stykajacych sie z takim zawalidroga). Jesli zechce kupic zonie skuter na dojazdy do pracy to oczywiscie kupie przynajmniej 125 ccm i zarejestruje jako motorower. Bo tak jest taniej (koszt prawa jazdy A, ubezpieczenia OC, przegladow itp), szybciej i logiczniej. <br><hr>jarekt<br>
Komentatorzy napisał(a):krotko mowiac, jestes jednym z tych "ułomnych" (nie obrażaj się;P), którzy są w jednym worku z teoriami "kaski to bzdura", "r1 na pierwsze moto", "stopniowanie prawka to bzdura", "ograniczenia predkosci to bzdura", "anarchia jest fajna". Oczywiście nie twierdze, że masz takie poglądy. ale to podobny system myślenia. Skoro ktoś wymyslil stopniowanie prawka, zrobil to celowo. skoro na skuterach moga jezdzic dzieci, to tylko do 45km/h. zakladajac, że Twoja zona nie ma prawka, to tak jak by nie miała pojęcia o przepisach ruchu drogowego. wiec jakim prawem, moze jezdzic z duza predkoscia i bez ograniczen pojemnosci. dobrze ze nowelizacja nie pozwoli juz takim osobom bez prawda wsiadac na skutery. dobrze ze bedzie prawko AM. (nie bierz niczego personalnie, tłumacze tylko pogląd na cale spoleczenstwo)<br><hr>zaczynałem od 50->125->250 i jestem dumny z tego<br>
Osobiście nic tam takiego nie widziałem, i nie wywnoskowalem z Jego komentarza.<br><hr>Gojus_96
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 10/3/2011, 16:34

Komentatorzy napisał(a):NIestety taka jest prawda trzeba cos zrobić z małolatami człowiek jedzie sobie motcuklem predkoscia turystyczna około 120km/h a lewym dosłownie frunie gówniarz na swojej nsr-ce lub rs-ce 125ccm natomiast kilkaset metrów dalej ten małolat podruzuje juz karetka to jest zjawisko które wystepuje coraz czesciej i trzeba cos z tym zrobic !!!!!!!!!!!!!<br><hr>arthur86<br>
125/50 to problem. Fakt. Ale postawcie się w naszej sutuacji. Wyobrażacie sobie przejazd z jednego krańca miasta na drugi dwupasmówką 45 km/h. Ja nie. Odsyłam do artukułu Żmiji "pojazd trzeciej kategorii" albo jakoś tak. Sami nie chcecie być wrzucani do jednego worka z "dawcami", to i nas nie wrzucajcie. Pozdrawiam, 15 latek. <br><hr>Gojus_96
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 10/3/2011, 17:01

Komentatorzy napisał(a):Jak zwykle sa 2 strony medalu. Oczywistym jest, ze dziecko na motocyklu to slayby pomysl ale kazdy dzieciak ma przeciez rodzicow i nikt mi nie powie, ze spoleczenstwo nie docenia zagrozen zwiazanych z jednosladami (vide okreslanie motocyklistow jako dawcy). Rownie dobrze mozna by grzmiec na kupujacych quady i motocykle terenowe - jesli nie maja homologacji to przepisy kodeksu ich nie dotycza a jednak jakos nie slyszalem o problemach wynikajacych z ujezdzania przez dzieci prezentow komunijnych (ostatnim hitem sa quady i to bynajmniej nie 50 ccm). Druga strona medalu to dorosli - zmuszanie pelnoletniego obywatela do turlania sie po drodze z predkoscia 45km/h to uraganie prawom czlowieka - zarowno jadacego jak i innych uczestnikow ruchu stykajacych sie z takim zawalidroga). Jesli zechce kupic zonie skuter na dojazdy do pracy to oczywiscie kupie przynajmniej 125 ccm i zarejestruje jako motorower. Bo tak jest taniej (koszt prawa jazdy A, ubezpieczenia OC, przegladow itp), szybciej i logiczniej. <br><hr>jarekt<br>
Po pierwsze - mam nadzieję, że żona będzie miała więcej oleju w głowie i sama powie, iż nie wsiądzie wcześniej na tak "przygotowany motorower" zanim nie zrobi prawa jazdy kat A.

Po drugie - ogólnie nie życzę źle innym, więc dla naszego dobra powinieneś mieć kłopoty zaraz na drugi dzień po wykonaniu tego typu operacji.

Aaa... pisałeś "szybciej, logiczniej" - kłopoty powinny Ci się zacząć na stacji podczas próby takowej rejestracji - przynajmniej nie wyjedziesz i nie będziesz siał zagrożenia albo w przyszłości ktoś inny, któremu sprzedałbyś jako zarejestrowany na motorower :)

Miłego dnia.<br><hr>bastek00
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 10/3/2011, 17:14

hehe a tam 125ccm na motorower parę lat temu na allegro pojawiło sie Suzuki GSX-R 2004rok 750ccm na motorower aż sobie zapisałem ta aukcje z wordzie;d<br><hr>PLs
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 10/3/2011, 17:19

Komentatorzy napisał(a):hehe a tam 125ccm na motorower parę lat temu na allegro pojawiło sie Suzuki GSX-R 2004rok 750ccm na motorower aż sobie zapisałem ta aukcje z wordzie;d<br><hr>PLs<br>
o panie :D wrzucaj gdzieś :D<br><hr>miszcz
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 10/3/2011, 17:30

Komentatorzy napisał(a):hehe a tam 125ccm na motorower parę lat temu na allegro pojawiło sie Suzuki GSX-R 2004rok 750ccm na motorower aż sobie zapisałem ta aukcje z wordzie;d<br><hr>PLs<br>
Aukcja z 2006roku nie zapomniałem jej do dzis hehe

<a href="http://www.sendspace.com/file/qicdyt" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://www.sendspace.com/file/qicdyt</a><br><hr>PLs
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 10/3/2011, 17:32

Komentatorzy napisał(a):hehe a tam 125ccm na motorower parę lat temu na allegro pojawiło sie Suzuki GSX-R 2004rok 750ccm na motorower aż sobie zapisałem ta aukcje z wordzie;d<br><hr>PLs<br>
Komentatorzy napisał(a):o panie :D wrzucaj gdzieś :D<br><hr>miszcz<br>
Tu masz 650 na 125 ;D

<a href="http://archiwumallegro.pl/suzuki_gsx_f_650_650125_600125_bandit_cb_954_900-1130988472.html" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://archiwumallegro.pl/suzuki_gsx_f_650_650125_600125_bandit_cb_954_900-1130988472.html</a><br><hr>Anionim
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 10/3/2011, 17:38

Komentatorzy napisał(a):hehe a tam 125ccm na motorower parę lat temu na allegro pojawiło sie Suzuki GSX-R 2004rok 750ccm na motorower aż sobie zapisałem ta aukcje z wordzie;d<br><hr>PLs<br>
ale w sumie dla odpowiedzialnych ludzi to tak: nie musiałeś jeździć na przeglądy co roku teraz to już się pozmieniało. ale ubezpieczenie 50zl/na rok chyba nie?. i chyba o to chodziło przy rejestrowaniu gsx na motorower. tylko ze jak mnie stać na taki motocykl to stać mnie również na ubezpieczenie i przeglądy także bez sensu.<br><hr>PLs
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 10/3/2011, 18:03

125/50 nie pochwalam ,ale jako użytkownik odblokowanej 50ccm uważam ,ze 45km/h to przesada, nawet Rossi w swojej biografi mówi , ze te ograniczenia powinni wywalic albo podnieść do chociaż 6070 km/h <br><hr>sqbany
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 10/3/2011, 18:03

125/50 nie pochwalam ,ale jako użytkownik odblokowanej 50ccm uważam ,ze 45km/h to przesada, nawet Rossi w swojej biografi mówi , ze te ograniczenia powinni wywalic albo podnieść do chociaż 6070 km/h <br><hr>sqbany
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 10/3/2011, 18:18

W Pułtusku jeździł małolat 125 zarejestrowaną na 50, w zeszłym sezonie jeździł 600rr zarejestrowaną na 125. Widać można ! Wszystko było dobrze do czasu kiedy podjechał policjant nieoznakowanym radiowozem, który nie jest z Pułtuska, nie zna jego bogatego tatusia i jeździ motocyklem. Poznał się na sprzęcie i jest na razie spokój.<br><hr>Darek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 10/3/2011, 18:49

Paranoja... I to pisze portal z którego można wywnioskować że są za motocyklistami. Ciągle posługujecie się "niebezpieczni 14 latkowie". Nie rozumiem.. Co, synek opuścił się w nauce bo nie chcecie mu skuterka kupić? Co z wami? Będziecie się wypierać jak to na WSCe dziadka bez prawka nie jeździliście? I znowu syndrom "wojny pokoleń", "bo za moich czasów czegoś takiego nie było". A jak już zaczęliście do tego ministerstwa latać to nie mogliście pomyśleć logicznie, że za prawko (A1,A) się płaci? Może niektórzy kombinują dla tego, bo nie mają możliwości zarabiać tak jak jaśnie komercyjna redakcja? Sam mam 18 lat i jeżdżę hondą NSR 125 i się do tego przyznaje. Nie mam pieniędzy by wydawać na prawko i już. Zarejestrowałem na 50, ale od 3 lat nawet nie śniło mi się by po mieście jechać więcej niż 60, a o wypadkach nie wspomnę. To co robicie jest po prostu żałosne.<br><hr>Komarino
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 10/3/2011, 19:03

Sezon sie zbliza, wiec i tematy ogorkowe tez. Zamiast zajmowac sie pierdolami moze byscie zajeli sie tematem kto teraz bedzie na gwarancji serwisował sprzedane przez poprzedniego importera motocykle Ducati. Bo na razie to "frajerzy" ktorzy kupili te nie tanie pojazdy są w głebokiej Du...ie.....<br><hr>Adam
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 10/3/2011, 20:36

należy dodać że pojemność nie ma znaczenia i dać ograniczenie na np 4Kw/70-80cm3 i ograniczenie do 60km/h wtedy więcej ludzi kupiło by skutery na dowód mniej korków i spalania bo 4s itd, należy też pamiętać że młodzież była kiedyś lżejsza..<br><hr>wp
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 10/3/2011, 20:42

Moim zdaniem w dużej mierze błąd leży w przepisach. Gdyż głupotą jest że wyrabiane prawojazdy A1 po 18 roku życia nie przechodzi na A. Gdyby tak było ludzie młodzi z pewnością starali by się o takie uprawnienia, przez co było by bezpieczniej. Tak to komu opłaca się wyrabiać przed 18 rokiem życia A1, a potem A. Lepiej jest zrobić myk z 125/50. Oczywiście przed wydaniem A zrobić jakiś kurs i było by po kłopocie.<br><hr>kuba
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 10/3/2011, 21:33

Komentatorzy napisał(a):Paranoja... I to pisze portal z którego można wywnioskować że są za motocyklistami. Ciągle posługujecie się "niebezpieczni 14 latkowie". Nie rozumiem.. Co, synek opuścił się w nauce bo nie chcecie mu skuterka kupić? Co z wami? Będziecie się wypierać jak to na WSCe dziadka bez prawka nie jeździliście? I znowu syndrom "wojny pokoleń", "bo za moich czasów czegoś takiego nie było". A jak już zaczęliście do tego ministerstwa latać to nie mogliście pomyśleć logicznie, że za prawko (A1,A) się płaci? Może niektórzy kombinują dla tego, bo nie mają możliwości zarabiać tak jak jaśnie komercyjna redakcja? Sam mam 18 lat i jeżdżę hondą NSR 125 i się do tego przyznaje. Nie mam pieniędzy by wydawać na prawko i już. Zarejestrowałem na 50, ale od 3 lat nawet nie śniło mi się by po mieście jechać więcej niż 60, a o wypadkach nie wspomnę. To co robicie jest po prostu żałosne.<br><hr>Komarino <br>
Paranoją jest wyjeżdzanie małolatów bez uprawnien na drogi. To po pierwsze. Po drugie za moich czasów motorynka nie rozpędzała się do 150 km/h, nie było takiego ruchu, mamusia i tatuś nie mieli kaski żeby kupować NSR125 swojemu ukochanemu synusiowi na komunię.

I 50cm3 ma lecieć max 45/kmh na nie w okolicach 60km/h.

Bardzo Cię przepraszam, ale jak widzę jak jeżdzą osły mające po 14 lat ławicą nie zważając na elementarne zasady poruszania się po drodze, to stanowi bezpośrednie zagrożenie mojego życia, więc jak taki jeden z drugim kozak będzie się musiał pofatygować po kartę, to może coś w tej pustej głowie zostanie zanim odkręci manetke.

Sytuacja z życia: "pleplaszam pana czy może mi pan pomoc postawic skuter na stopce bo mi sie paliwo skonczylo a nie mam sily ani go trzymac ani postawic" - w miedzy czasie nerwowoywy telefon do taty, z namiarami gdzie stoi i co się stało. Moim zdaniem jak człowiek nie ma siły trzymać nocnika to nie powinien rezygnować z pieluch. Buźka!<br><hr>esemes
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/3/2011, 01:00

Komentatorzy napisał(a):Jak zwykle sa 2 strony medalu. Oczywistym jest, ze dziecko na motocyklu to slayby pomysl ale kazdy dzieciak ma przeciez rodzicow i nikt mi nie powie, ze spoleczenstwo nie docenia zagrozen zwiazanych z jednosladami (vide okreslanie motocyklistow jako dawcy). Rownie dobrze mozna by grzmiec na kupujacych quady i motocykle terenowe - jesli nie maja homologacji to przepisy kodeksu ich nie dotycza a jednak jakos nie slyszalem o problemach wynikajacych z ujezdzania przez dzieci prezentow komunijnych (ostatnim hitem sa quady i to bynajmniej nie 50 ccm). Druga strona medalu to dorosli - zmuszanie pelnoletniego obywatela do turlania sie po drodze z predkoscia 45km/h to uraganie prawom czlowieka - zarowno jadacego jak i innych uczestnikow ruchu stykajacych sie z takim zawalidroga). Jesli zechce kupic zonie skuter na dojazdy do pracy to oczywiscie kupie przynajmniej 125 ccm i zarejestruje jako motorower. Bo tak jest taniej (koszt prawa jazdy A, ubezpieczenia OC, przegladow itp), szybciej i logiczniej. <br><hr>jarekt<br>
Komentatorzy napisał(a):krotko mowiac, jestes jednym z tych "ułomnych" (nie obrażaj się;P), którzy są w jednym worku z teoriami "kaski to bzdura", "r1 na pierwsze moto", "stopniowanie prawka to bzdura", "ograniczenia predkosci to bzdura", "anarchia jest fajna". Oczywiście nie twierdze, że masz takie poglądy. ale to podobny system myślenia. Skoro ktoś wymyslil stopniowanie prawka, zrobil to celowo. skoro na skuterach moga jezdzic dzieci, to tylko do 45km/h. zakladajac, że Twoja zona nie ma prawka, to tak jak by nie miała pojęcia o przepisach ruchu drogowego. wiec jakim prawem, moze jezdzic z duza predkoscia i bez ograniczen pojemnosci. dobrze ze nowelizacja nie pozwoli juz takim osobom bez prawda wsiadac na skutery. dobrze ze bedzie prawko AM. (nie bierz niczego personalnie, tłumacze tylko pogląd na cale spoleczenstwo)<br><hr>zaczynałem od 50->125->250 i jestem dumny z tego<br>
Komentatorzy napisał(a):Za to Ty jesteś typowym socjalistą. To, że ktoś wymyślił jakiś przepis, nie znaczy że robi to dla Twojego bezpieczeństwa, a w 95% robi to dla kasy.
Twoja przykładowa sytuacja moja dziewczyna chce się nauczyć jeździć na moto, nie ma prawka itp. Więc po pierwsze, SAM o nią zadbam, SAM ją nauczę i bardzo chętnie jej kupię 125 zarejestrowaną na 50, co by mogła jeździć ze mną. Bo jazda na motocyklu to nie tylko sytuacje do 50km/h jak dobrze Ci wiadomo. I to JA WIEM NAJLEPIEJ kiedy jest gotowa żeby wsiąść na coś większego i JAK SZYBKO może jechać. A nie jakiś pan minister.
Over and out.<br><hr>Yapan<br>
Darwin bedzie dumny.<br><hr>uuuaaa
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/3/2011, 06:51

Ja tam jeżdze Yamahą dt 80/50 i jakoś sie zabiłem jeszcze. mam 17 lat motorami już jezdze z jakieś 5 i powiem wam ze nie liczy sie czy to jest 600 czy 50 jak ktoś ma troche oleju w głowie to nawet na pojemności 1800 sie nie rozwali. To że łepki po 14 lat mają 125 to troche przesada i ze rodzice sie zgodzili to też juz jest porażka powinni zaczynać od jakiś ogarków lub innych 50 żeby nabrać troche doświadczenia a nie wsiąść na motor manetka do końca i jazda. Rozumiem co poniektórych tu w komentach<br><hr>Bitner
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/3/2011, 08:32

A jak jest w druga stronę. Mam obecnie motorower (skuter), chcę przerobić z 50ccm na 80ccm. Co i jak mam zgłosić, żeby w dowodzie rejestracyjnym zmieniono z motoroweru na motocykl? <br><hr>bmb
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/3/2011, 09:06

Witajcie. Zgadzam się w pełni z przedmówcą w artykule, że niektóre młodsze osoby nie powinny wsiadać na takie maszyny 125, bo trudno to nazwać motorowerem. Jest to motocykl i bez dyskusji nie było by przy wypadku żadnych wątpliwości, że to nie motorower. Zresztą w przypadku niejasności policja wysłała by taki motorower:) 125 na diagnozę pojemności skokowej. A o wypadek na takim motocyklu nie trudno, gdy jest się mało wprawionym, młodym kierowcą bez wyrobionych prawidłowych odruchów i leci się z prędkością grubo ponad setkę i to bez specjalnego kombinezonu chroniącego przed obtarciami (i nie tylko). O ile gościu wywraca się sam, bo w innym przypadku zderzenia z innym pojazdem może nie będzie już kogo zbierać!
Ja natomiast nie do końca zgadzam się ze zdaniem, że przerabiana 50 ccm stanowi zagrożenie, kiedyś może tak było, jak używano hamulców bębnowych o małych siłach hamowania. Ja obecnie mam motorower i oczywiście nie zmieniam pojemności skokowej ale przy hamulcu tarczowym o średnicy tarczy ok 30 cm, drobne zmiany w gaźniku, polerowanie kanałów dolotowych i wylotowych, zmiany świec na japońskie, dołożenie stożkowego filtra, itp to takie modyfikacje które na pewno nie zaszkodzą pod warunkiem, że ktoś już obeznał się z wersją podstawową i wie, że te dodatkowe przeróbki zwiększą moc i prędkość a co za tym idzie spowodują SPADEK BEZPIECZEŃSTWA na drodze.<br><hr>Łukasz B
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na gr