Zobacz wątek - <i>[biblioteka]</i> Motocykl zarejestrowany jako...
NAS Analytics TAG

[biblioteka] Motocykl zarejestrowany jako...

Komentarze użytkowników
_________

Postprzez Komentatorzy » 12/3/2011, 21:23

Kupiłem nowego choppera kinga, na 50ccm ( bez TUNINGU) zamykał licznik tzn 80km/h. I co ja mam z takim zrobić? przełożenia pozmieniać?? Ludzie, nawet dobrze dotarte ogary i romety osiągają 50-60km/h.
Tak więc nic co jeździ po polskich drogach nie jest motorowerem!!!!
W naszej POLSCE nie ma motorowerów!!!!!!!!!!!!!
<br><hr>gośc
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 12/3/2011, 22:08

Komentatorzy napisał(a):Jak przez ten artykuł coś sie zmieni w przepisach lub nie będę mógł zarejestrować synowi motoroweru'' to spalę tą redakcje. <br><hr>Zdzisław K.<br>
idz sie lecz z cala rodzina idioto !!!<br><hr>kazik
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 12/3/2011, 22:13

Do wszystkich madralińskich!!! w razie stluczki , wypadku badz innej kolizji UBEZPIECZALNIE jak masz 100 na 50 zarejestrowane dowiedzie ci tego i zapomnij o oc i innych ubezpieczeniach i PŁACISZ TY KOMBINATORZE heheheh i mozecie se tu pisac te swoje ze idzie 80km/h i innych mega tjuningach ledach i xenonach iiiiiahhahahahah ! ! !<br><hr>KONDZIO
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 12/3/2011, 22:29

Aby obejść kontrole techniczną wystarczy założyć urządzenie które odcina zapłon przy zadanych obrotach- wystarczy przełączyć na czas kontroli na odcięcie na niskich obr i sprawa załatwiona.<br><hr>adrianb&w
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 13/3/2011, 09:31

Ja mam 16 lat prawie 17 i odkąd skończyłem 16 jeździłem mz250 i jawa 350 (aktualnie) i rożnymi sprzętami wskami czetami ale zawsze jak widzę policje i jadę swoją jawą to redukuje bieg pełny gaz i staram się zjechać do lasu, bo 500zl to dla mnie za dużo i na szczęście mnie ani razu nie złapali bo bym miał syf w papierach, a jeżdżę dlatego że komarek się muli simson nie daje rady a jawka to juz nie wspomnie bo trochę lepsza od komarka, ale zawsze jak jadę 50 to i policja mnie zatrzyma, to mi dają upomnienie ze nie mam karty motorowerowej, wyrobiłem ale nie odebrałem, zapomniałem i nie płacze z tego powodu bo na 50 bym nie wytrzymał, a tak poza tym to nie jestem złym kierowcą bo ilekroć widzę jak ludzie zajeżdżają motocykla drogę przy wyprzedzaniu a potem sami wyprzedzają na ciągłej, zawracają na środku skrzyżowania, nie powiem czasem sam odwale baboka ale staram sie cały czas siebie poprawiać i nie jeżdżę pełnym gazem jak widzę teren zabudowany i ograniczenie, jak ktoś chce jeździć większym motocyklem to niech uczy się pokory i pamiętaj o tym że to motocykl uczy ciebie nie ty jego.
POZDRO<br><hr>karas441
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 13/3/2011, 09:53

Komentatorzy napisał(a):Ja mam 16 lat prawie 17 i odkąd skończyłem 16 jeździłem mz250 i jawa 350 (aktualnie) i rożnymi sprzętami wskami czetami ale zawsze jak widzę policje i jadę swoją jawą to redukuje bieg pełny gaz i staram się zjechać do lasu, bo 500zl to dla mnie za dużo i na szczęście mnie ani razu nie złapali bo bym miał syf w papierach, a jeżdżę dlatego że komarek się muli simson nie daje rady a jawka to juz nie wspomnie bo trochę lepsza od komarka, ale zawsze jak jadę 50 to i policja mnie zatrzyma, to mi dają upomnienie ze nie mam karty motorowerowej, wyrobiłem ale nie odebrałem, zapomniałem i nie płacze z tego powodu bo na 50 bym nie wytrzymał, a tak poza tym to nie jestem złym kierowcą bo ilekroć widzę jak ludzie zajeżdżają motocykla drogę przy wyprzedzaniu a potem sami wyprzedzają na ciągłej, zawracają na środku skrzyżowania, nie powiem czasem sam odwale baboka ale staram sie cały czas siebie poprawiać i nie jeżdżę pełnym gazem jak widzę teren zabudowany i ograniczenie, jak ktoś chce jeździć większym motocyklem to niech uczy się pokory i pamiętaj o tym że to motocykl uczy ciebie nie ty jego.
POZDRO<br><hr>karas441<br>
"...bo 500zl to dla mnie za dużo ..."
Czyli z tego co zrozumiałem to najważniejsza jest kasa. Gratuluje sposobu myślenia :)
A jeśli jadąc BEZ UPRAWNIEŃ tą jawą czy emzetą czy Bóg wie czym tam jeszcze i spowodujesz wypadek, to co wtedy? Jak Ci się widzi wypłacanie np. renty po powiedzmy 1.000 zł miesiecznie dla osoby która przez Ciebie nie bedzie chodziła? Pomijam już aspekt sumienia że komuś przesrałeś życie.
Nadal sądzisz że te 500 zł to największy Twój problem?<br><hr>Speedy
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 13/3/2011, 13:08

Komentatorzy napisał(a):Jak przez ten artykuł coś sie zmieni w przepisach lub nie będę mógł zarejestrować synowi motoroweru'' to spalę tą redakcje. <br><hr>Zdzisław K.<br>
Komentatorzy napisał(a):idz sie lecz z cala rodzina idioto !!!<br><hr>kazik<br>
Popieram ! Jakiś zje*** gówniarz !<br><hr>twój lęk
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 13/3/2011, 14:18

Komentatorzy napisał(a):Aby obejść kontrole techniczną wystarczy założyć urządzenie które odcina zapłon przy zadanych obrotach- wystarczy przełączyć na czas kontroli na odcięcie na niskich obr i sprawa załatwiona.<br><hr>adrianb&w<br>
To nie jest takie proste. Dwusuwowej 125 nie zablokujesz do tych 45km/h. Musiało by odcinać zapłon przy mniej niż 4tyś obrotów (a kręcą się do 12-13) ii każdy będzie wiedział że to ściema. Już pomijając fakt, że przy takich obrotach nie dojechał byś nawet na stację diagnostyczną.<br><hr>domban
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 13/3/2011, 14:21

Komentatorzy napisał(a):Ten artykuł jes żałosny 125 na 50 jest to super sprawa dla ty co lataja juz kilka lat na 50. Bo zrobienie prawka a1 jest nie opłacalne. A pozatym większość 50 przekracza pedkość 45km/h<br><hr>pijew<br>
Jeśli sądzisz że odroczenia prawka na kilka lat lub inne kary (pieniężne) wyjdą lepiej niż "nieopłacalne A1" to się mylisz :) A uwierz, na 125/50 wcale nie jest trudno wpaść.<br><hr>domban
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 14/3/2011, 19:22

Komentatorzy napisał(a):Świetny artykuł. Propozycje następnych - "Nadchodzi wiosna. Idioci na ścigaczach wkrótce powrócą na ul. Wirażową w Warszawie", "Kupno motocykla po wypadku - czyli jak we własnej stodole wyprostować ramę i lagi", "Mam ponad 18 lat, ścigacza, ale nie mam prawka - techniki jazdy dla mniej doświadczonych", "Stunt - jazda na tylnym kole, na jednopasmówce w godzinach szczytu", "Strachy na lachy , czyli wystrasz kierowcę samochodu, śmigając obok niego przy prędkości 150 km/h ze sportowym lub podziurawionym tłumikiem", " Nie po to kupuję ścigacza, żeby przejmować się ograniczeniami prędkości, czyli ogólnokrajowy spis fotoradarów", "Zrób to sam cz.1 - jak prawidłowo zagiąć tablicę rejestracyjną".
Mam nadzieję, że pomogłem.
Pozdrawiam.<br><hr>trzype<br>
przeczytałeś ty w ogóle artykuł, czy tylko tytuł?<br><hr>baranie
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 15/3/2011, 02:19

Komentatorzy napisał(a):ZAGADKA:
mam w domu odblokowany skuter, który pomyka 75km/h. jest zarejestrowany jako motorower.
ja mam prawko na motocykl kat A.
co mi grozi w tym przypadku?<br><hr>B.B.<br>
Komentatorzy napisał(a):grozi Ci zatrzymanie dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz mandat w kwocie od 20 do 200 zł. jeśli Twój motorower osiaga prędkość powyżej 45 km/h to jest to traktowane jako zmiana konstrukcyjna pojazdu.<br><hr>wisu<br>
Komentatorzy napisał(a):czyli praktycznie jeżdżę tym bez ważnego przeglądu, tak?
hmm a jeśli w czasie kontroli (suszarką jak mnie będą namierzali) nie będę miał przekroczone 45kph to raczej nic mi nie grozi co nie?<br><hr>B.B.<br>
Komentatorzy napisał(a):ile ty masz lat ?
UWAŻAJ BO JAK PRZEKROCZYSZ 45km/h to będziesz miał zabrany dowód xD
Kolego ja koło psów przejeżdżam se na legalu po 70 dyszek i nawet się doczepią, a czasem nawet się nie spojrzą ;]
Jak widzę suszarkę to jade z granicach min. 60 km/h
a jak widzę fotoradar to robię redukcje i wciskam manete do końca zawsze i strzeli fote i tak kierowcy jednośladów mają to w d*** :)
( czasem lubią podziwiać moją maszynkę :D )
Ogl. tak po mieście jadę m/w spokojnie po 70 dych ;)
Czasem tylko jak mi się spieszy po po między ''puszkami'' zdarza się przelecieć 100'wką :)<br><hr>lubie zapierdalać<br>
"UWAŻAJ BO JAK PRZEKROCZYSZ 45km/h to będziesz miał zabrany dowód xD"
(tak wyczułem ironię)
ja nie pytam o realia tylko o przepisy :)
zawsze sie może trafić jakaś menda, która ma akurat zły dzień :p
co prawda jest to scenariusz najgorszy z możliwych ale zawsze prawdopodobny :p
<br><hr>B.B.
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 16/3/2011, 23:25

Motocykl zarejestrowany jako motorower
rożne przekręty da się robić nawet 250cc na motorower<br><hr>vivatkamil
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 17/3/2011, 11:06

witam.Jakieś półtora roku temu miałem okazję -jak mi się wtedy wydawało i nie majac prawka kupiłem aprillę rs 125 zarejestrowaną na 50tkę.Normalnie,sprzedający miał ją już tak zarejestrowaną i przekazał dowód mi
Teraz mam już prawo jazdy i chciałbym przerejestrować ja na jej stan faktyczny.Jak to zrobić>?może ktoś pomóc?<br><hr>rtk
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 17/3/2011, 12:15

Komentatorzy napisał(a):witam.Jakieś półtora roku temu miałem okazję -jak mi się wtedy wydawało i nie majac prawka kupiłem aprillę rs 125 zarejestrowaną na 50tkę.Normalnie,sprzedający miał ją już tak zarejestrowaną i przekazał dowód mi
Teraz mam już prawo jazdy i chciałbym przerejestrować ja na jej stan faktyczny.Jak to zrobić>?może ktoś pomóc?<br><hr>rtk<br>
Musiał byś iść na przegląd i powiedzieć że zmieniłeś silnik na 125ccm i zeby Ci dal takie pismo i do urzędu i powinno być ok
<br><hr>fabi1990
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 17/3/2011, 13:45

Dlaczego nikt nie napisze artykułu o motocyklistach którzy jeżdżą bez prawa jazdy na np. 600 ?? Często wyśmiewają młodzież na 50 i szpanują jacy to oni nie są, a mogą mieć praktykę nawet 10 letnią, a i tak zawsze kolizja może się zdarzyć, każdy zaczynał od skuterów o mniejszej pojemności, później chciał jeździć na lepszym "skuterze" o większej pojemności ale może nie miał takiej możliwości. Więc rejestrował 125 na 50.<br><hr>Olaaa965
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/3/2011, 11:15

świetny artykuł, dziękuję za wyjaśnienia :)<br><hr>marex
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 18/3/2011, 11:17

Komentatorzy napisał(a):Dlaczego nikt nie napisze artykułu o motocyklistach którzy jeżdżą bez prawa jazdy na np. 600 ?? Często wyśmiewają młodzież na 50 i szpanują jacy to oni nie są, a mogą mieć praktykę nawet 10 letnią, a i tak zawsze kolizja może się zdarzyć, każdy zaczynał od skuterów o mniejszej pojemności, później chciał jeździć na lepszym "skuterze" o większej pojemności ale może nie miał takiej możliwości. Więc rejestrował 125 na 50.<br><hr>Olaaa965<br>
Ślepy czy głupi jesteś? Czy oba na raz? <a href="http://www.scigacz.pl/Jazda,motocyklem,bez,prawa,jazdy,fakty,i,mity,14823.html" target="blank" class="link">http://www.scigacz.pl/Jazda,motocyklem,bez,prawa,jazdy,fakty,i,mity,14823.html</a><br><hr>Tony600
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 19/3/2011, 09:56

Komentatorzy napisał(a):Ja mam 16 lat prawie 17 i odkąd skończyłem 16 jeździłem mz250 i jawa 350 (aktualnie) i rożnymi sprzętami wskami czetami ale zawsze jak widzę policje i jadę swoją jawą to redukuje bieg pełny gaz i staram się zjechać do lasu, bo 500zl to dla mnie za dużo i na szczęście mnie ani razu nie złapali bo bym miał syf w papierach, a jeżdżę dlatego że komarek się muli simson nie daje rady a jawka to juz nie wspomnie bo trochę lepsza od komarka, ale zawsze jak jadę 50 to i policja mnie zatrzyma, to mi dają upomnienie ze nie mam karty motorowerowej, wyrobiłem ale nie odebrałem, zapomniałem i nie płacze z tego powodu bo na 50 bym nie wytrzymał, a tak poza tym to nie jestem złym kierowcą bo ilekroć widzę jak ludzie zajeżdżają motocykla drogę przy wyprzedzaniu a potem sami wyprzedzają na ciągłej, zawracają na środku skrzyżowania, nie powiem czasem sam odwale baboka ale staram sie cały czas siebie poprawiać i nie jeżdżę pełnym gazem jak widzę teren zabudowany i ograniczenie, jak ktoś chce jeździć większym motocyklem to niech uczy się pokory i pamiętaj o tym że to motocykl uczy ciebie nie ty jego.
POZDRO<br><hr>karas441<br>
Komentatorzy napisał(a):"...bo 500zl to dla mnie za dużo ..."
Czyli z tego co zrozumiałem to najważniejsza jest kasa. Gratuluje sposobu myślenia :)
A jeśli jadąc BEZ UPRAWNIEŃ tą jawą czy emzetą czy Bóg wie czym tam jeszcze i spowodujesz wypadek, to co wtedy? Jak Ci się widzi wypłacanie np. renty po powiedzmy 1.000 zł miesiecznie dla osoby która przez Ciebie nie bedzie chodziła? Pomijam już aspekt sumienia że komuś przesrałeś życie.
Nadal sądzisz że te 500 zł to największy Twój problem?<br><hr>Speedy<br>
po pierwsze to na wsi mieszkam a jak uciekam to w pierwszej chwili staram się zjechać do lasu a tam najwyżej mogę życie dzikowi zepsuć, korzenie są i najwyżej da się bezpiecznie jechać 40-50km/h ale raz mz jechałem tam 100 km/h ale tylko przez chwile, jak uciekam policji to nie jadę 130 czy 140 jadę najwyżej 100 i rozglądam się bo jak większość moich kumpli przed zakrętem patrzą tylko prosto mimo iż zdali kartę motorowerową nie potrafią dobrze cofnąć siedząc na skuterze bo walnie ci taki w samochód, do tego trzeba się rozglądać i znać dobrze drogę a jak się nie zna to wjechać w pole i już komarkiem w pole już uciekałem i to nie jest przyjemne bo byłem cały brudny do kolan..pozdro<br><hr>karas441
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 19/3/2011, 15:49

Od siebie dodam jedynie tyle, że pomysładawcą wprowadzenia badań okresowych dla motorowerów była Policja, nie MI, można to bez problemu zweryfikować. co do możliwości Policji w czasie kontroli drogowej, można pójść przykładem Państw skandynawskich, gdzie na wyposażeniu radiowozów znajduje się m.in. przenośna hamownia, zajmuje ona bardzo niewiele miejsca i umożliwia zweryfikowanie w trakcie kontroli mocy motoroweru.<br><hr>kolo
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 19/3/2011, 22:04

Komentatorzy napisał(a):Dlaczego nikt nie napisze artykułu o motocyklistach którzy jeżdżą bez prawa jazdy na np. 600 ?? Często wyśmiewają młodzież na 50 i szpanują jacy to oni nie są, a mogą mieć praktykę nawet 10 letnią, a i tak zawsze kolizja może się zdarzyć, każdy zaczynał od skuterów o mniejszej pojemności, później chciał jeździć na lepszym "skuterze" o większej pojemności ale może nie miał takiej możliwości. Więc rejestrował 125 na 50.<br><hr>Olaaa965<br>
Komentatorzy napisał(a):Ślepy czy głupi jesteś? Czy oba na raz? <a href="http://www.scigacz.pl/Jazda,motocyklem,bez,prawa,jazdy,fakty,i,mity,14823.html" target="blank" class="link">http://www.scigacz.pl/Jazda,motocyklem,bez,prawa,jazdy,fakty,i,mity,14823.html</a><br><hr>Tony600<br>
Po pierwsze to mogę być ślepa i głupia, a nie ślepy i głupi. Po drugie nawet nie o to mi chodziło, jeżeli nie zrozumiałeś to nie odpisuj.<br><hr>olaaa965
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na gr