Zobacz wÄ…tek - Prosze o odp. Honda Nsr i jazda na niej ;)
NAS Analytics TAG

Prosze o odp. Honda Nsr i jazda na niej ;)

i inne małe pojemności
_________

Prosze o odp. Honda Nsr i jazda na niej ;)

Postprzez WilczekNSR » 20/6/2010, 13:24

Witam.
Zamierzam kupić Honde Nsr 125.
Mam kilka pytań.
Pierwsze z nich to : Jeśli mam 180cm wzrostu to czy dostane do asfaltu nogami?
Drugie: Jeśli Nsr 125 jest zarejestrowana na Motorower to Czy można jeździć na motorowerową, bez obawiania sie kontroli policyjnej?
3: Jak sie zmienia biegi w jednośladach chodzi mi od Luzu do 5. a potem Zbijanie biegów od 5 do luzu.
4. Jak dbać o motor?? tzn. Mycie. Jazda , wymienianie olejów itd. Prosze o odpowiedzi ;). Dziękuje. Jak Widzicie jestem młodym fanatykiem jednośladów, a w mojej rodzinie nikt sie na nich nie zna więc pytam tutaj :).


Dziękuje i pozdrawiam Daniel. :twisted:
WilczekNSR
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 20/6/2010, 13:16
Lokalizacja: Okolice Krakowa.


Postprzez InuYasha » 20/6/2010, 14:23

Ad1. Mając 180 cm wzrostu nie będziesz maił problemów z dosiadaniem motocykla.
Ad2. Jeśli policja Cię chwyci na jakimkolwiek motorowerze który przekracza 45km/h to mogą Cię skierować na badanie techniczne i zmienić specyfikacje z motoroweru na motocykl.
Ad3.W normalnym motocyklu aby wbić pierwszy bieg musisz nacisnąć dźwignię zmiany biegu w dół, aby wrzucić wszystkie następne biegi musisz nacisnąć dźwignie zmiany biegu do góry, redukujesz biegi naciskając dźwignie zmiany biegów w dół, aż zredukujesz do pierwszego biegu, aby z pierwszego biegu wbić pieg jałowy(neutral) należy przy minimalnej prędkości, a najlepiej na postoju nacisnąć dźwignie zmiany biegu lekko do góry tak aby wyskoczył pierwszy bieg, ale drugi jeszcze nie wskoczył, oczywiście do wszystkich tych czynności używasz sprzęgła.
Ad4. Co do mycia motocykla to można używać takich samych kosmetyków jak do mycia samochodu, tylko należy uważać żeby nie zawierały alkoholu ponieważ niektóre szyby motocyklowe jakoś nie właściwie z nim działają. Należy też nie przesadzać z czyszczeniem silnika. Co do wymiany oleju w NSR to raczej Ci to nie jest potrzebne ponieważ NSR to dwu sów do którego tylko dolewa się oleju do odpowiedniego zbiornika lub bez pośrednio do baku.
InuYasha
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 15/5/2010, 15:31


Postprzez qwerty93 » 20/6/2010, 17:07

Ad 1. Dosięgniesz bez problemu.
Ad 2. Za takie coś możesz mieć ładne problemy, szczególnie jeżeli dojdzie do jakiegoś wypadku/kolizji z Twoim udziałem. Jeżeli chcesz jeździć 125 to zrób A1, jeżeli jesteś za młody na A1, a chcesz jeździć "sportem" to kup sobie TZR`kę albo RS`kę 50.
Ad 3. tak jak napisał kolega wyżej
Ad 4. kolega myli się trochę co do oleju bo co jakiś czas trzeba wymieniać olej w skrzyni
qwerty93
Świeżak
 
Posty: 57
Dołączył(a): 13/4/2010, 17:25
Lokalizacja: Bystrzyca KÅ‚odzka

Postprzez Qba. » 20/6/2010, 17:31

Ad. 2 .
Na prawdę nie baw się w jeżdżenie na większym motocyklu niż możesz. Tutaj kolega wcześniej założył temat gdzie nie posiadał prawa jazdy kat. A1 a zatrzymała go policja. No ale w sumie to tylko i wyłącznie Twoja decyzja.

Tutaj dołączam Ci link do tego tematu.
viewtopic.php?t=49912

Jeżeli chodzi o pozostałe pytania to nie ten dział kolego.

Serdecznie pozdrawiam Qba.
Avatar użytkownika
Qba.
Świeżak
 
Posty: 125
Dołączył(a): 8/6/2010, 16:23
Lokalizacja: Kraków



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê