Zobacz wątek - Parowanie okularów w kasku
NAS Analytics TAG

Parowanie okularów w kasku

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Parowanie okularów w kasku

Postprzez Marsjanin » 24/1/2014, 23:15

Czołem,

W sumie już od dawna dotyka mnie ten problem i nadal nie wiem jak sensownie go rozwiązać. Otóż notorycznie parują mi okulary. Posiadam Sharka S900C, więc ich "montaż" wewnątrz jest jak najbardziej możliwy.

Najgorzej w nocy + kominiarka.. Jazda z otwartą szybką, to żadne rozwiązanie.

Szukam jakiegoś preparatu w miarę bezpiecznego, który działałby jak antifog do okularów. Przeczesałem internet i znalazłem rozwiązanie z wcieraniem jakiegoś preparatu do mebli - ale czy jest to skuteczne i przede wszystkim bezpieczne?

Pozdrawiam.
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48


Postprzez SkoQ » 25/1/2014, 10:41

Miałem te problem, rozwiązały go soczewki :)
Motocykle sportowe są do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)


Postprzez Marsjanin » 25/1/2014, 10:49

Próbowałem soczewek, ale miałem z nimi problemy - wkładanie, swędzenie oczu i ogólny dyskomfort.
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez Karol20 » 25/1/2014, 11:31

No bo do soczewek trzeba sie troche przyzwyczaic. Nie ma tak ze zalozysz i bedzie dobrze.
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16

Postprzez SkoQ » 25/1/2014, 12:10

No ja przez miesiąc miałem problemy z zakładaniem soczewek, po wielu godzinach schną, i uzywa się kropli żeby nie widzieć jak przez mgłę :D ale jak przemęczysz się miesiąc to później będziesz widzieć same plusy :D
Motocykle sportowe są do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Marsjanin » 25/1/2014, 13:43

Miałem okres próbny, ale więcej "płaczu" jak pożytku z tego było.. Może jeszcze raz spróbuję? Macie jakieś sprawdzone sposoby, patenty jak szybko włożyć? Bo ściąganie to prosta sprawa była. Jakich używacie - marka, długość noszenia jednej pary?
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez Karol20 » 25/1/2014, 13:45

Miesiac? ja sie przyzwyczajalem ponad pol roku.

Najlatwiej to sie chyba na jednodniowych nauczyc zaladania.
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16

Postprzez SkoQ » 25/1/2014, 14:46

Mój patent na zakładanie jest taki, że nalewam do soczewki tego płynu w którym się moczyła całą noc, na równo, i razem z tym płynem ładuje do oka do prawego lewą ręką do lewego prawą :D drugą ręką trzymam powiekę na siłę żeby sie nie zamkła, mając głowę pochyloną na dół. płyn się wyleje jak łzy, a soczewka dzięki niemu bardzo szybko się ustawia tam gdzie powinna :P
Motocykle sportowe są do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez botar » 25/1/2014, 19:33

W sprawie soczewek trzeba wziąć jeszcze pod uwagę to, że soczewki jednego producenta z różnych względów mogą komuś nie "pasować" (dyskomfort, słaba ostrość widzenia, itp.), a w innych będzie się czuł i widział b.dobrze. Ja tak miałem z B&L (sprawdziłem kilka par) - widze w nich jak przez mgłę, i gdybym je spróbował jako pierwsze, pewnie doszedłbym do wniosku, że moje oczy w ogóle nie tolerują soczewek. A w soczewkach innych firm czuję sie i widzę idealnie.

Natomiast zakładanie i ściąganie to tylko kwestia wprawy - zdarzało mi się nie pamiętać jak dotarłem po konkretnej imprezie do domu, ale soczewki zawsze sciągałem wzorowo :)

Na motocyklu nigdy nie jeździłem w okularach, tylko soczewki. Natomiast próbowałem jeździć w okularach na nartach - jeśli chodzi o funkcjonalność, komfort, brak parowania, to jak dla mnie nie ma nawet porównania pomiędzy soczewkami a okularami, także warto się pomęczyć na początku.
botar
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 10/10/2013, 18:57

Postprzez Karol20 » 25/1/2014, 21:21

Ja to juz chyba probowalem wszystkiego.
Najlepsze w jakich chodzilem to Acuvue OASYS 2 tygodniowe (tydzien jezeli nosisz bez zdejmowania).
A co do B&L to ja w nich chodze (purevision) - spokojnie wytrzymuje 2 miesiace bez zdejmowania.


Teraz kupilem jednodniowe B&L zobacze jak sie sprawuja.
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16

Postprzez Marsjanin » 26/1/2014, 09:46

Ok, postanowione. Rejestruję się do okulisty i zobaczymy jak mi teraz z soczewkami pójdzie.

Swoją drogą, co myślicie o znanej marce VisionEx? Robiłem tam badania i zawsze jakoś minimalnie za słabe dostawałem okulary.. Raz stwierdzono artygmatyzm a raz nie.. Pamiętam też, że w soczewkach z bliska, a jestem krótkowidzem, widziałem w słabej ostrości, co mnie strasznie denerwowało.

Chyba tradycyjnie prywatnie albo na kasę pójdę.
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez SkoQ » 26/1/2014, 10:46

Ja nie używam jednodniowych, bo mnie nie stać, są droższe, mam teraz soczewki firmy air optics czy coś takiego. Są miesięczne :) kupiłem je pod koniec listopada i dalej w nich chodzę. Warto się pomęczyć trochę, ściąganie jest banalne, na zakładanie musisz próbować różnych sztuczek, ja doszedłem do takiej wprawy że patrzę w sam środek paluch którym właśnie dotykam swojego oka :D
Motocykle sportowe są do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Corr » 26/1/2014, 13:26

Ja właśnie nie patrzę na paluch wkładając soczewkę :P okulista poradził mi żeby patrzeć tym okiem w górę i soczewkę umieścić "pod" źrenicą a potem delikatnie przesunąć na miejsce, potem powoli zamykasz powiekę i przy zamkniętym oku "rozglądasz się" i tyle :D
Ja używam acuvue oasys i nie narzekam ale nie mam żadnego porównania.
Er 5 -> ZX6-R
Corr
Świeżak
 
Posty: 154
Dołączył(a): 29/3/2012, 16:46

Postprzez Marsjanin » 26/1/2014, 13:26

Ja chyba jednak zacznę od jednodniowych dla większego komfortu. B&L, AirOptix - co jeszcze możecie polecić?
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez Karol20 » 26/1/2014, 14:08

W jednodniowych to chodze teraz monovision daily HD. Zamowilem teraz na probe B&L - chyba 120 sztuk.

Jednodniowych uzywam tylko zeby dac odpoczac oczom. Jak chodze w trybie bez zdejmowania przez pol roku (wymieniam tylko soczewki co jakies 1.5-2 miesiace).

W jednodniowych tez da sie spac ale nie wytrzymasz dluzej jak 3-4 dni :).


A co do VisionExpress to jak kupisz 6 soczewek to wizyte masz gratis (przynajmniej kiedys tak bylo), ale mi ich soczewki jakos nie leza.


Pierwszy raz w soczewkach to wytrzymalem chyba krocej niz zakladalem. Za drugim jak drapalem oko to wkoncu jedna zgubilem (jakies 3 godziny). Dlatego na start lepszse sa jednak jednodniowe bo jak ja zgubisz to mala strata.
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16

Postprzez botar » 26/1/2014, 16:36

Używałem jednodniowych Ciba Dailies - były b.dobre - nosiłem je głównie na wyjazdach (narty itp.) aby nie zawracac sobie glowy przechowywaniem.
Na codzien nosilem Ciba Airoptix - tez byly b.dobre, ale pare lat temu cos chyba pozmieniali w ich konstrukcji, i przestaly mi pasowac.
Od paru lat chodze w dwutygodniowych Acuvue Oasys, i na moich oczach sprawdzaja sie najlepiej.

Zaleta noszenia na sam poczatek soczewek jednodniowych jest taka, ze jak zniszczy lub zgubi sie soczewke przy zakladaniu / sciaganiu, to taka strata mniej boli, niz jakby to samo stalo sie np. z miesieczna. Poza tym soczewki jednodniowe sa ciensze od soczewek do dluzszego noszenia, a to przeklada sie na troche wiekszy komfort ich noszenia, szczegolnie dla poczatkujacego :)
Natomiast na dluzsza mete niezbyt sie to oplaca, bo soczewki jednodniowe sa drozsze.
botar
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 10/10/2013, 18:57

Postprzez SkoQ » 26/1/2014, 17:05

karol co to za soczewki masz, że 2 miesiące na oku ? śpisz w nich i tak dalej ? Ile to kosztuje jak to się nazywa, i jaką masz wadę ? :)
Motocykle sportowe są do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Karol20 » 26/1/2014, 18:37

Tak zakładam je i zapominam, z czasem świat traci kolory, powinno się je zdejmować i czyścić, ale ja tego nie robię bo nie kupuję wcale płynu. Czasami tylko używałem kropelek do oczu bo zwykle siedzę tak z 12 godzin przed komputerem i zdarza mi się poczuć soczewkę na oku.

Jest już kilku producentów którzy robią soczewki do noszenia dzień i noc. Ja używam tych:
http://www.twojesoczewki.com/197-soczew ... zewek.html
Jest jeszcze "ulepszona" wersja tych purevision, ale ja nie czuję różnicy.
Kupuję zwykle więcej w jakichś promocjach tak poniżej 8 złotych za sztukę. Ostatnio to chyba na rok zapasu kupiłem.

-1.75 - niestety bardzo popularna.
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16

Postprzez Marsjanin » 26/1/2014, 21:06

Tak więc takie opakowanie z linku starczy na 3 miesiące? Ciekawa opcja.. A co w przypadku kiedy wada w obu oczach jest inna? 2 paczki różnych soczewek?
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez Karol20 » 26/1/2014, 21:22

Masz aż taką różnicę? Łatwiej jest nosić 2 takie same, co prawda pudełka na soczewki są najczęściej bardzo dobrze oznaczone także się nie pomylisz.

Ja i okulary i soczewki noszę -1.75 mimo że na prawym mam -2. nie możesz tylko nosić za dużej mocy, mniejsza to nie ma problemu.

A i jeżeli masz astygmatyzm to muszisz mieć soczewki toryczne - niestety wtedy cena x2.


Ja bym się po prosu przeszedł do okulisty, sprawdziłem visionexpress, wizyta jest za darmo jeżeli kupisz soczewki za przynajmniej 100zl.


Wiem że to cenowy wyjdzie najgorzej, ale jak się da to na twoim miejscu kupiłbym po 2 soczewki różnego rodzaju (oprócz 1-niowych, jeden dzień w każdej wytrzymasz). No i oczywiście płyn też jak najmniejszy, bo też są różne i nie każdemu konkretny pasuje (przy jednodniowych i tych do ciągłego noszenia ten wydatek odpada bo nie trzymasz soczewek w pudełku tylko na oczach ). :D

Kurde jakieś długie mi te posty wychodzą - na motocyklach się nie znam to przynajmniej na temat soczewek mam coś więcej do powiedzenia.

No i jak pracujesz na umowę o pracę to firma ci powinna dopłacić raz na 3 lata chyba.
A i jeszcze jedno ja nie znam nikogo komu pasują soczewki iWear a w VisionExpress pewnie będą chcieli Ci je wcisnąć.
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16

Następna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na gr