Zobacz wątek - Przetarcia na białej skórze.
NAS Analytics TAG

Przetarcia na białej skórze.

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Przetarcia na białej skórze.

Postprzez Listus17 » 22/1/2014, 07:30

Witam,zakupiłem sobie kombinezon,motocyklowy jednak jest niebiesko/biały w niektórych miejscach są przetarcia na skórze,takie jak np od noszenia plecaka nie są to przetarcia po szlifie tylko od normalnego użytkowania,moje pytanie brzmi. Czy da się czymś te przetarcia zakamuflować? :) A jeśli tak to czym,pozdrawiam
Listus17
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 26/5/2011, 16:58
Lokalizacja: Stawiszyn


Postprzez Sykopson » 22/1/2014, 08:48

Jestem właśnie w trakcie "renowacji" Kombi, i tak da się, może idealne jak z fabryki to nie będzie, ale mozna uczynić to mniej natrętnym dla wzroku, a przy odrobinie szczescia praktycznie niezauważalnym.
Moje kombi te jest niebiesko,biało,czarne :)

Co do przetarc na czarnym (i to poglebowych) potraktowałem to taką pielgnacją do czarnych skórzanych butów (z czarnym barwnikiem) ślady po przetarciach praktycznie znikły.
Co do białego i niebieskiego koloru, jest coś takiego jak barwnik/farba do skóry i tym są malowane skóry na kombinezony czy w autach. Możesz dostać buteleczki z takim czymś na allegro na przykład, czy u jakiegoś kuśnierza czasem.
Nakładasz troche na gąbeczkę (powinna być w zestawie) i wsmarowujesz w przetarcie (uprzednio lepiej to jeszcze wyczyścić, acetonem albo tym co tez możesz dostać w zestawie), jak przyjmie kolor to zostawiasz do wyschnięcia (tylko niebieskiej skóry sobie nie pomaluj czasem :wink: ).
Ja mam problem z niebieskimi przetarciami, ale na dniach pojade do miejsca z takimi barwnikami dobrać najbardziej podobny kolor.

Jest jeszcze opcja kompleksowa, oddajesz do dobrego tapicera samochodowego i chyba za coś koło 500/600zł odmalują Ci całe kombi jak nowe i w dodatku mozesz sobie zmienić kolorystykę. same białe elementy też ci mogą polakierować pewnie ale wezmą za to też pewnie ze 200zł, więc jak to tylko kosmetyczne przetarcia to lepiej wydać to 10-20zł na barwnik i samemu się pobawić ;)

Generalnie da siÄ™ :)
Suzuki Bandit 400 był

Suzuki SV650 S jest
Avatar użytkownika
Sykopson
Stały bywalec
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 22/8/2010, 18:14
Lokalizacja: Kraków (Zielonki)


Postprzez Cross88 » 22/1/2014, 09:43

Ostatnio widziałem plakat pralni chemicznej 5asec i reklamowali się, że można u nich dokonać renowacji kombinezonów na moto ale ceny nie podali.
Avatar użytkownika
Cross88
Świeżak
 
Posty: 161
Dołączył(a): 3/6/2008, 18:44

Postprzez Listus17 » 23/1/2014, 13:18

http://allegro.pl/renowacja-farba-lakie ... 51268.html - Ten zestawik da rade? ;)

Tak moja kurtka wygląda,którą chciałbym poddać renowacji. Tam koło barków widać te przetarcia :

Obrazek (otwórz link)
Listus17
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 26/5/2011, 16:58
Lokalizacja: Stawiszyn

Postprzez Sykopson » 23/1/2014, 15:20

Powinien spokojnie dać radę, tylko zapytaj o to czy jest biały lakier, bo to najczęściej sprzedają do czarnej skóry, poza tym nie wiem czy chcesz zatuszować przetarcia czy odmalowac całą białą część kombi. Jeśli to drugie to najlepiej zapytaj sprzedawcy czy 50ml starczy, bo nie jestem pewien. Jesli tylko przetarcia to jeszcze Ci zostanie na przyszłość :wink:

EDIT: aha, na Twoim miejscu poprzestałbym na zatuszowaniu przetarć, bo malując całość możesz zknocić i bedzie widać że malowany (choć może to nie takie trudne, całego malować nie próbowałem). Możesz jeszcze przeczyścić skórę, jakim preparatem do tego, albo ostatecznie poszorować ciepłą wodą z mydłem tylko szczoteczka z jakimś delikatnym włosiem albo szmatką (broń Boże nie do pralki). :wink:
Suzuki Bandit 400 był

Suzuki SV650 S jest
Avatar użytkownika
Sykopson
Stały bywalec
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 22/8/2010, 18:14
Lokalizacja: Kraków (Zielonki)

Postprzez Listus17 » 23/1/2014, 15:42

A możesz mi dać zdjęcia jak twój kombinezon wyglądał przed i po ? :)
Listus17
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 26/5/2011, 16:58
Lokalizacja: Stawiszyn

Postprzez Sykopson » 23/1/2014, 21:06

Zdjęcia będą jak go skończę :wink:
Suzuki Bandit 400 był

Suzuki SV650 S jest
Avatar użytkownika
Sykopson
Stały bywalec
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 22/8/2010, 18:14
Lokalizacja: Kraków (Zielonki)



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê